Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Propojení tv s domácím kinem?

Neregistrovaný (0)|22.11.2013 16:36
Tazatel: Petr Novák

Znění dotazu: Dobrý den, chci se jen zeptat jestli jde propojit televize LG 42LE4500 s domácím kinem Pfilips MX2500? vše jsem zkoušel ale zatím bez výsledku :(
THeBaNDiT (497)|22.11.2013 17:41
ak ma internet neklame, tato LG nema scart vstup, a spominane Philips domace kino nema hdmi vystup, takze mame dve kablove moznosti:
1.) kabel scart-cinch/cinch/cinch (scart do domaceho kina, cinche zapojit podla farby do prislusnych otvorov na zadnej strane telky, su tam prave take tri vedla seba)


2.) trojkabel cinch/cinch/cinch-cinch/cinch/cinch (mozes kupit aj osobitne po jednom, resp. jeden zlty, a jeden cerveno-biely dvojity)

Na strane telky pripojenie totozne s pripadom 1, na strane domaceho kina cerveno-biele cinche zapojit do LINE OUT a zlty do VIDEO OUT

V oboch pripadoch je potrebne pred sledovanim domaceho kina navolit na telke spravny AV vstup.
vivid.sk (11472)|22.11.2013 17:51
[QUOTE=THeBaNDiT;473518] trojkabel cinch/cinch/cinch-cinch/cinch/cinch[/QUOTE]
:D :D :D, perfektny popis kabla
(a predpokladam ze si robis srandu, niekomu odporucat prepojit kompozitom komponenty, ked tam ma komponentne vystupy).

Peter Novak> Predpokladam, ze sa pytas, ako dostat zvuk z TV (interny tuner) do DK, v tom pripade skus toto, a k tomu 2xRCA kable do DK
THeBaNDiT (497)|22.11.2013 18:11
[QUOTE=vivid.sk;473521]a predpokladam ze si robis srandu, niekomu odporucat prepojit kompozitom komponenty, ked tam ma komponentne vystupy[/QUOTE]a ma? Ja som hodil do googla ten model domaceho kina, klikol na prvy navod, ktory mi prisiel pod ruku, a komponentny vystup som tam na scheme zadnej strany nikde nevidel...
vivid.sk (11472)|22.11.2013 18:18
Tiez som podobne nahodil a mal som pocit, ze ano.
Pokial by nemal, tak beriem spat, no v tomto pripade treba zapojit aspon plny SCART a odskusat.
THeBaNDiT (497)|22.11.2013 18:24
jop, ono su zrejme rozne verzie tohto modelu (ta s komponentnym vystupom je zrejme mx2500d), a pokial nam to zakladatel temy neupresni, dalej sa nepohneme... :)
Petr Novákk (0)|22.11.2013 19:45
Mám to bez těch Component video out :) takže ten první návod bude fungovat? :) Díky!
THeBaNDiT (497)|22.11.2013 20:19
Obe varianty budú fungovať, len v prípade varianty so SCART káblom (1) si treba dať pri kúpe pozor, aby podporoval správny smer (teda smer scart->cinche, alebo obojsmerne). Ideálne je si ho požičať a vyskúšať.
PetrrNovak (0)|22.11.2013 20:30
Ten druhej sem zkoušel ty káblíky mám doma, a nic :O zvuk vůbec nešel
PetrNovgák (0)|22.11.2013 20:36
Až teď sem si uvědomil, jestli sem položil správně otázku :) DK mám propojeno s TV scartem, ale chci aby mi při dívání se na TV šel zvuk z bedýnek :) takže bych chtěl vědět jestli to jde :) Sorry, že otravuju :) Díky
vivid.sk (11472)|22.11.2013 21:59
vid moju odpoved (druha cast).
Iny sposob je uz len pouzitie prevodnika (z nudze cnost aj sluchatkovy vystup).
viac aj tu
tdlmarek (1566)|22.11.2013 22:18
To není moc dobrá rada, vzhledem k tomu že SCART propojení se už využívá v obráceném směru (DK -> TV). Znamenalo by to nejen neustále přepínan ten in/out switch na přiložené redukci, ale ještě navíc přepojovat kabely u DK (protože tam je ten SCART na rozdíl od TV pouze výstup).

Co si budem nalhávat, je to bída (aneb problém AiO domácích kin all over again). Jako nejrozumnější řešení se mi zdá ponechat SCART-SCART ve směru DK -> TV (protože se jedná o nejkvalitnější dostupné propojení) a v obráceném směru zneužít výstup na sluchátka na TV a redukcí na 2x cinch (viz http://www.czc.cz/premiumcord-jack-3-5mm-2x-cinch-m-m-2m/67098/produkt) to zapojit do "Audio IN" na DK. Ano, bude hrát pouze stereo (to ale vždy, protože to DK nemá digitální vstup), ten spoj není kdoví co a bude to divně trčet zboku TV. Ale na druhou stranu budou fungovat oba směry bez přepojování, v nejlepší dostupné kvalitě a zvuk z TV bude synchronní s obrazem.
vivid.sk (11472)|22.11.2013 22:25
[QUOTE=tdlmarek;473564]vzhledem k tomu že SCART propojení se už využívá v obráceném směru[/QUOTE]
Tak, aj to by sa dalo poriesit (vzhladom k tomu, ze SCART ma trvalo zapojene aj vstupy aj vystupy a prepinac len prepina PINy 1,3 vs 2,6).
+ ten vystupny SCART->2xRCA + 2xRCA kabel do DK
[ATTACH=CONFIG]25444[/ATTACH]
DeLock-VIDEO-SCART-rozdvojka-04m-samec.jpg
RoPo (6061)|25.11.2013 09:49
[QUOTE=vivid.sk;473531]Tiez som podobne nahodil a mal som pocit, ze ano.
Pokial by nemal, tak beriem spat, no v tomto pripade treba zapojit aspon plny SCART a odskusat.[/QUOTE]

To je obrázek modelu pro Mexiko, Střední Amerika, Jižní Amerika, Austrálie, Nový Zéland, Oceánie. To asi tazatel nemá....
RoPo (6061)|25.11.2013 09:55
[QUOTE=PetrNovgák;473552]Až teď sem si uvědomil, jestli sem položil správně otázku :) DK mám propojeno s TV scartem, ale chci aby mi při dívání se na TV šel zvuk z bedýnek :) takže bych chtěl vědět jestli to jde :) Sorry, že otravuju :) Díky[/QUOTE]

Zkus propojit obě zařízení tzv. PLNĚ zapojeným SCARTEM. Jsou propojeny všechny vodiče do kříže vstup<->výstup. Poznáš to podle silného káblu mezi SCART konektory. Nejlépe je to ověřit rozděláním konektoru SCART, jestli jsou zapojeny všechny důležité vodiče. Tzn vstup a výstup jak audio, tak video ze/do SCARTu. Minimálně propojené piny 1,2,3,4,6,8,17,18,19,20.

Hotový např. zde: zde, zde, zde, zde, zde, atd....
Pokud by jsi takový kabel nesehnal, tak jedině vyrobit.