Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejlepší MMC pro rok 2013/14

Heartwork (2358)|21.11.2013 14:04
Již nějaký ten pátek vlastním MMC Xtreamer PRO a vzhledem k tomu, že nastal čas utrácení (posvěceno i od ČNB, takže doma bez nutnosti obhajování) :), bych se rád poradil o tom, zda-li se na tomto poli událo něco nového a jaký produkt je v této kategorii momentálně nejlepší.

Xtreamer
Mede8er
Popcorn Hour
Dune HD
.. nebo snad jiná značka MMC?

Požadavky mám řekněme obvyklé pro tento druh zařízení - tzn., aby to přehrálo všechno, aby to bylo stabilní, bez kousání, pádů a nucených restartů, po zkušenosti s ventilátorem v Xtreameru preferuji spíše pasivní chlazení, kdyby MMC dokázalo pojmout alespoň jeden 3,5 HDD, bude to pro mě výhodou a jeden z hlavních požadavků na MMC mám ten, aby to umělo korektně a automaticky přepínat na výstupu 24/50/60 Hz.
Tohle mi u Xtreameru bohužel korektně nefunguje a 50/60 Hz musím přepínat ručně, na ovladači tuším "9tkou". Tohle + ten ventilátor mi u Xtreameru zkrátka vadí a vyměnil bych ho i přesto, že je jinak plně funkční.

Je nějaká šance na MMC, které je bez dětských nemocí? Cenu neřešme, v tomto případě je podružná.

Děkuji za každý, pro tuto diskuzi, přínosný názor. 8-)
vivid.sk (11472)|21.11.2013 14:16
[QUOTE=Heartwork;473373]aby to umělo korektně a automaticky přepínat na výstupu 24/50/60 Hz[/QUOTE]
Doplnim, nielen prepinat, ale aj prehravat pri realnych 23.976 (teda aj material s nativnym 23.976 a aj 24.000. Objavuju sa casto BD s oboma fps, pricom exaktnych 24.000 fps byva vacsinou europska produkcia)
Hmm (1739)|21.11.2013 19:26
[QUOTE=Heartwork;473373]Požadavky mám řekněme obvyklé pro tento druh zařízení ....[/QUOTE]A nejlépe ještě nějaký pořádný víceřádkový displej, aby to mohlo jet jako jukebox bez TV z nějakého SSD nebo větší flešky .... ale tu asi můžeš naprat rovnou do receiveru, záleží jaké nejlépe bezeztrátové formáty dá.
Heartwork (2358)|21.11.2013 22:32
Pěkné, ale zatím sci-fi... nebo o nějakém takovém víš?

Jak píšeš, pravděpodobně to nepotřebuji, protože mi stačí mít v blízkosti svůj mobil (TV netřeba), kterým AVR zapnu a pak si na mobilu ťuknu na "media server" (qnap), vyberu muziku dle chuti a poslouchám - jaká pohoda. B-)
RoPo (6061)|21.11.2013 23:24
Display na techto zarizenich je prekonan telefony a tablety, ktere nabizeji mnohem vetsi komfort v ovladani.
tdlmarek (1566)|23.11.2013 13:26
Heartworku, jen tak ze zvědavosti se zeptám - jaké jsou tvé důvody držet se MMC a neuvažovat o HTPC? U takového perfekcionisty jako jsi ty mě to docela překvapuje :)
Heartwork (2358)|23.11.2013 13:59
Další počítač? Jeden už mi tady nonstop běží. :)

Přemýšlel jsem i o této variantě, asi hlavně kvůli XMBC, ale nemám s tím žádné zkušenosti - složit HTPC, instalace, konfigurace, následná péče + přibude další elektrožrout do domácnosti. :)

HTPC nemá žádná "skrytá" úskalí?

Co automatické přepínání 24/50/60 Hz, funguje bez problémů?
Žádné problémy s HD audiem? Žádné sekání obrazu či zvuku?
Žádné další možné komplikace?
Na kolik by to vyšlo, aby to mělo nějakou úroveň?

Co dálkové ovládání? Jak by vypadala spolupráce s mým Harmony One? Stále bych mohl mezi aktivitami (zapni sat, zapni media player, zapni ...) přecházet stiskem jednoho "tlačítka"?

Nevím, ptám se - HTPC jsem nikdy neměl. :)
vivid.sk (11472)|23.11.2013 13:59
[QUOTE=tdlmarek;473606] jaké jsou tvé důvody držet se MMC a neuvažovat o HTPC?[/QUOTE]
Dovod moze byt velmi jednoduchy - lenivost / pohodlnost. Pre niekoho je lepsie kupit vyladene MMC, ako riesit, skladat, instalovat a nastavovat HTPC. Vsetko ma svoje vyhody - ak by som mal kupovat nieco podobnne pre rodicov - tiez im vyberiem radsej MMC.


[QUOTE=Heartwork;473608]Co automatické přepínání 24/50/60 Hz, funguje bez problémů?
Žádné problémy s HD audiem? Žádné sekání obrazu či zvuku?
Žádné další možné komplikace?[/QUOTE]

1) ziadny problem (XBMC)
2) ziadny problem (externa GPU ATI v mojom pripade, toto zavisi aj od konkretneho zeleza, ziadne sekanie, skutocnych 23.976 bez cukania)
3) Jedina komplikacia je vybrat slusne zelezo, poskladat, nastavit (DO a podobne) - ak by si sa do toho musel nutit - ani to neries. Treba to brat ako zabavu/konicek.

[QUOTE=Heartwork;473608]Co dálkové ovládání? Jak by vypadala spolupráce s mým Harmony One? Stále bych mohl mezi aktivitami (zapni sat, zapni media player, zapni ...) přecházet stiskem jednoho "tlačítka"?[/QUOTE]

Mam programovatelne DO (AVR), takze nepotrebujem dalsie, vsetko ovladam jednym - vratane HTPC. Jediny problem je zapnutie HTPC (da sa ale zapnut cez smartfon - WOL), inak vsetko ostatne vies riesit cez DO. Predpokladam, ze existuju ale aj DO, ktore vedia zapnut PC. Ja mam este starsie riesenie, ktore pouzivam z historickych dovodov. Dnes je vsak podstatne viac moznosti, ako v dobe, ked som riesil moje DO (este v roku 2003!).
tdlmarek (1566)|23.11.2013 15:02
[QUOTE=vivid.sk;473609]Pre niekoho je lepsie kupit vyladene MMC, ako riesit, skladat, instalovat a nastavovat HTPC. Vsetko ma svoje vyhody - ak by som mal kupovat nieco podobnne pre rodicov - tiez im vyberiem radsej MMC.[/QUOTE]
Samozřejmě, však já to nikomu nenutím jako nejlepší řešení - ty důvody proti tam jsou a debat o nich je na Internetu bezpočet. Jenom mě zkrátka upřímně zajímal pohled konkrétně zde Heartworka.

[QUOTE=Heartwork;473608]Přemýšlel jsem i o této variantě, asi hlavně kvůli XMBC, ale nemám s tím žádné zkušenosti - složit HTPC, instalace, konfigurace, následná péče[/QUOTE]
Ano, popisuješ to správně - není to hotový blackbox, který by se dal koupit a používat, má to smysl jenom pokud se tomu chce člověk trochu věnovat. Bohužel s tím úzce souvisí většina tvých dalších dotazů, je to zkrátka ve stylu "jaký si to uděláš, takový to máš".

Naštěstí ty technické, nepřekonatelné, limitace jsou dnes už historie. Mám na mysli zejména:
  • Bezproblémové 23.976 bez pomoci externí grafické karty, stačí procesor od Intelu (AMD nemám ověřeno).
  • Reálná možnost chladit to celé pasivně s nulovou hlučností.
  • Existence pokročilého hardwaru a napůl hotových řešení, např. napájení pomocí adaptéru namísto klasického ATX zdroje, komplet počítač i se skříní v podobě Intel NUC, atd.
To ostatní je už jenom o správném nastavení softwaru.

Zbytek víceméně popsal vivid.sk. Asi nemá cenu zabíhat víc do detailů, jednak jsme tu trochu off-topic a druhak nechci nikoho někam tlačit aby mi pak vyčítal, že to není tak jak si představoval. HTPC je věc pro nadšence, tu cestu si musí zvolit každý sám :)
vivid.sk (11472)|23.11.2013 15:07
[QUOTE=tdlmarek;473613]bez pomoci externí grafické karty, stačí procesor od Intelu [/QUOTE]
Pokial zrovna nieje dodrbany driver od intelu a nerobi nejake psie kusky (a keby som taky PC prave neskladal, a nemal ho pred sebou, tak neverim).
Nastastie je to SW vada, a pokial ma clovek trpezlivost, docka sa aj opravy. Ale ak to pre niekoho stavias a das mu taketo rozrbane XBMC, rozhodne sa nepotesi (skratka som sa uz x-krat aj v minulosti presvedcil, ze intelacke grafiky nie su spolahlivy produkt, a je jedno, ci za to moze hw alebo sw. A to, ze po x-rokoch konecne podporuju GPU prehravanie pri 23.976 je pekne. A nacase).
Heartwork (2358)|23.11.2013 15:25
Nadšenec a vrtálista jsem, což o to, ale s přibývajícím věkem ubývá chuti se v něčem vrtat a ani toho času už není tak nějak na rozdávání, takže čím dál častěji preferuji jednoduchá řešení a do ústraní odsouvám vše, co mi přináší nějaký diskomfort nebo mě nějakým způsobem irituje. :)

Zůstanu pravděpodobně raději u "hotového" MMC, které je pro nás, co si rádi děláme, ob dva/tři roky, radost nějakou tou novou předvánoční elektrohračkou, ideální řešení. :)

Od HTPC by mě spolehlivě odradilo už to, že bych jej nemohl ovládat svým Harmony One, tak jak jsem popsal - přechod mezi sledováním pořadu ze satu na spuštění filmu z MMC jedním "kliknutím" = vypne se vše nepotřebné a zapne vše potřebné a koukám dál. Zvykl jsem si a zpět již cesta nevede, lovit další ovladač či vstávat k nějakému zařízení nechci.
tdlmarek (1566)|23.11.2013 15:32
[QUOTE=vivid.sk;473614]Nastastie je to SW vada, a pokial ma clovek trpezlivost, docka sa aj opravy.[/QUOTE]
To je přístup jak u MMC, čekání na nový firmware :D Výhodou HTPC je právě to, že si člověk sám může najít i jiné řešení - v tomto případě např. starší driver nebo jiný přehrávač. A konkrétně tento problém je v současnosti vyřešen, takže platít totéž co o 23.976.

A o tvých předsudcích vůči Intelu jsme se tu už bavili :) Nějak nevidím důvod tu pořád dokola vytahovat tu historickou špínu, to je jak kritizovat současné TV za nějakou vadu z modelové řady 2010. Že Intel po X letech konečně podporuje 23.976 mi přijde v pořádku, vzhledem k tomu že samotné iGPU vyrábí teprve X+1 let :D Opět další analogie - nadávání na Windows Phone za vlastnosti Windows Mobile, jablka a hrušky...

[QUOTE=Heartwork;473617](...)[/QUOTE]
V pořádku, jenom mě ty důvody zajímaly, toť vše.
vivid.sk (11472)|23.11.2013 15:39
[QUOTE=Heartwork;473617] že bych jej nemohl ovládat svým Harmony One[/QUOTE]
Mohol by si. Nevidim v tom ziadny problem - Harmony vypne ostatne zariadenia a zobudi PC. Len je potrebne nejake USBckovy RC (cize vhodne zelezo).

[QUOTE=tdlmarek;473618]A nějak nevidím důvod tu pořád dokola vytahovat tu historickou špínu[/QUOTE]
Ano, pamatam si diskusiu, len to, ze spina nie je "historicka", posledny HTPC som daval dokopy 08/2013 a ten problem s XBMC bol aktualny. Cize toto su historicke problemy? :)

Ja sa nesnazim šťať proti vetru, keby som to dnes mal riesit pre seba, tiez si kupim Intel + iGPU (nizsia spotreba celeho riesenia a podstatne menej tepla je adekvatny dovod), len su stale nejake prekazky, ktore sa vyskytnu, a musim ich pre objektivitu spomenut.
Heartwork (2358)|23.11.2013 15:47
[QUOTE=vivid.sk;473619]Mohol by si. Nevidim v tom ziadny problem - Harmony vypne ostatne zariadenia a zobudi PC. Len je potrebne nejake USBckove RC (cize vhodne zelezo).
[/QUOTE]
Takže nějaká varianta, jak pohodlně zapnout / vypnout + ovládat HTPC mým IR Harmony One, bez potřeby dalšího ovladače či klávesnice, existuje?
tdlmarek (1566)|23.11.2013 15:48
[QUOTE=vivid.sk;473619]Ano, pamatam si diskusiu, len to, ze spina nie je "historicka", posledny HTPC som daval dokopy 08/2013 a ten problem s XBMC bol aktualny. Cize toto su historicke problemy? :)[/QUOTE]
Narážel jsem na tu poznámku o 23.976, ta totiž neplatí minimálně už od Sandy Bridge, tzn. alespoň 3 roky. Což je pro mě ve světě techniky historická záležitost :)

O rozsypaných ikonkách v XBMC platí ta druhá část - ojedinělý, softwarový, řešitelný problém. Neaktuální teprve několik měsíců, pravda.
vivid.sk (11472)|23.11.2013 15:56
[QUOTE=Heartwork;473621]...[/QUOTE]
Urcite. A bude ich urcite viac (nemam aktualny prehlad).
Ale urcite podporuje zapnutie toto:
http://www.usbuirt.com/

k tomu ovladaci sw napr. EventGhost (free)

Mozno napise niekto, kto dane riesenie pouziva - nemam osobnu skusenost (ako som uz napisal, ja pouzivam RC od Igora Ceska - COM verziu + Girder)
Heartwork (2358)|23.11.2013 16:06
Dobrá... díky všem za reakce!

Nadále ponecháme již HTPC stranou a v tomto tématu se vracím k zařízení, pro které bylo založeno a sice MMC (pokud možno nejlepší a aktuálně dostupné). 8-)
Jarda.Bar (1238)|23.11.2013 19:31
Pokud bych měl čas, zvolil bych skříň Streacom FC8 Evo, ale byla by piplačka to celé rozjet.
vivid.sk (11472)|23.11.2013 22:28
Zly vyber, pozri si tie interne teploty (vratane HDD), pod taketo HTPC by som sa rozhodne nepodpisal.
Ale je to uz OT, radsej dajte dalsie tipy na MMC.
Heartwork (2358)|23.11.2013 22:52
Moudrá slova... vivide. :)

Ono těch dalších tipů pravděpodobně již příliš nebude - Xtreamer skomírá, takže zbývá Mede8er, Popcorn Hour, Dune HD a dál?!
vivid.sk (11472)|23.11.2013 22:54
[QUOTE=Heartwork;473671]Mede8er[/QUOTE]
Minule daval na neho tip Kamil niekde v inej diskusii, prebehol som narychlo vizualne a technicke parametre - celkom slusny kusok.
Mohol by sa niekto rozpisat, kto ho ma osobne doma.
Autoframerate som v nastaveniach nasiel
Jarda.Bar (1238)|23.11.2013 23:43
Dal bych SSD, místo externí grafiky DVB-S2 tuner a mohlo by to šlapat dobře, a hlavně tiše.

Mě ty Xtreamery apod. přijdou jak dětské hračky. Šílené ovladače, ošklivá grafika prostředí. Podobně jako u externích satelitních přijímačů.
tdlmarek (1566)|23.11.2013 23:53
Souhlas. Ty naměřené teploty jsou vysoké, protože je použit naprosto nesmyslný hardware. Namísto pařanského i5-3570K tam patří nějaké Tčková i3, plotnový HDD v pasivním řešení nemá vůbec co pohledávat a grafika je tam taky navíc. Ale jako demonstrace limitů rozhodně zajímavé.

Nicméně jsme tu docela offtopic, takže by asi bylo fajn, kdyby nás nějaký mod mohl přesunout do vhodnějšího tématu.
Heartwork (2358)|24.11.2013 00:47
[QUOTE=vivid.sk;473673]Minule daval na neho tip Kamil niekde v inej diskusii, prebehol som narychlo vizualne a technicke parametre - celkom slusny kusok.
Mohol by sa niekto rozpisat, kto ho ma osobne doma.
Autoframerate som v nastaveniach nasiel[/QUOTE]
No jo, rozpísať..., ale kam chodí uživatelé těchto MMC, tady je to mrtvý na spodek. :)

Nastavení má i Xtreamer (a další), ale taky to musí korektně fungovat. :)

Otázka zní, zda-li je to záležitostí fw nebo zda-li v tom má prsty také použitý chipset?!
Ono tak kolem dokola, zda-li je celkově lepší zvolit něco na Realtek (Xtreamer, Mede8er) nebo spíš Sigma (Dune HD, Popcorn)?!, nějaké rozdíly (možná i v kvalitě obrazového výstupu?!), tam asi budou.

Nakonec si to budu muset zase všechno testnout sám. :-)-
Heartwork (2358)|24.11.2013 18:41
[QUOTE=Heartwork;473687]
Nastavení má i Xtreamer (a další), ale taky to musí korektně fungovat. :)

Otázka zní, zda-li je to záležitostí fw nebo zda-li v tom má prsty také použitý chipset?!
Ono tak kolem dokola, zda-li je celkově lepší zvolit něco na Realtek (Xtreamer, Mede8er) nebo spíš Sigma (Dune HD, Popcorn)?!, [/QUOTE]

Odpovím si sám, podle toho, co jsem našel, se potvrdila má domněnka o rozdílech Realtek vs Sigma.

Dle zjištěných informací žádný současně používaný Realtek neumí korektně autoframerate 24/50/60 Hz, takže trvá nutnost přepínat 50/60 Hz ručně, jako to mám na Xtreameru.
Info např. zde:
http://www.homecinema-fr.com/forum/post177098071.html#p177098071

Tímto vylučuji všechna MMC, která jedou na chipsetu Realtek (včetně Mede8er) a zbývá mi tedy co? Pravděpodobně již pouze Dune HD a Popcorn, ty jedou na chipsetu Sigma Designs, kde to funguje, jak má.
puschpull (921)|25.11.2013 07:00
pokud by nehrála roli cena co toto: http://www.audio-visual.cz/oppo
:)
KamilZ (10277)|25.11.2013 08:34
Nemyslím si, že to Oppo bude ideální MMC ...
puschpull (921)|25.11.2013 08:44
to jistě ne, ale zaujalo mě to docela hodně (kupovat ale takto drahé přístroje nemíním ...) :-)
tdlmarek (1566)|25.11.2013 09:06
Jako špičkový blu-ray/audio přehrávač je to bezesporu zajímavý kousek. Co se ale týče zbytku multimédií, mám obavu, že se tam bude projevovat stejný paradox, jako ve zbytku segmentu - levné "noname" přehrávače mají podporu pirátských formátů dobrou, protože je to v podstatě to jediné, čím mohou zaujmout, zatímco prestižní jména implementují jenom nutné minimum, jelikož si tím vlastně sami podřezávají větev.
Heartwork (2358)|25.11.2013 10:05
OPPO je sympatická hračka, sice min. za dvě pětky, ale sympatická.

Až budu potřebovat kvalitní blu-ray přehrávač, tak to bude hlavní adept. Nyní ovšem hledám univerzální multimediální přehrávač, který si bezproblémově poradí se vším, co mu podstrčím a zvládne korektně autoframerate 24/50/60 Hz, což jsou činnosti, které by OPPO na jedničku zvládat nemusel (pravděpodobnost vysoká, ale nezkoušel jsem a za 20.000 Kč pravděpodobně ani zkoušet nebudu).

Zatím to vypadá, že se mi výběr zúžil na MMC, která běží na chipsetu Sigma Designs, protože Realtek neumí automaticky přepínat 50/60 Hz.
Ne, že bych to nedokázal přepnout ručně, ale tak nějak mě to začalo po těch letech již obtěžovat a hlavně nejsem jediný, kdo doma to MMC využívá a vysvětlujte doma stále, že je třeba zjistit, zda-li je materiál 50 nebo 60 Hz (PAL nebo NTSC) a že se dle toho musí na přehrávači ručně přepnout výstup - ee... 9-)

Nějaká idea, kromě Dune HD Base 3D, Dune HD TV-303D a Popcorn Hour A-400?
Miki_ (162)|25.11.2013 10:11
Píšu ohledně těch přehrávání 24Hz. Mám přehrávač Egreat (Realtek 1186) a nastavenou autodetekci 24Hz filmů. To znamená pokud je to 24Hz film tak automaticky přepne na 24Hz jinak to jede na 1080p/50Hz. Má vůbec smysl řešit 50 nebo 60 Hz v našich končinách?
tdlmarek (1566)|25.11.2013 10:42
[QUOTE=Miki_;473813]Má vůbec smysl řešit 50 nebo 60 Hz v našich končinách?[/QUOTE]
U filmů je to spíš minoritní záležitost (pokud člověk na MMC/HTPC nepřehrává plná DVD). Aktuálně se s tím člověk setká spíš u HDTV ripů seriálů - z poslední doby mě napadá např. Sherlock (25 FPS) nebo The Pacific (30 FPS).
Heartwork (2358)|25.11.2013 10:57
jj, na 30 fps se dá narazit u seriálů, dokumentů, koncertů, ale i jiného filmového materiálu - preferuji tedy, aby přepínání výstupu 24/50/60 Hz pracovalo korektně a automaticky.
vivid.sk (11472)|25.11.2013 12:04
Mimochodom, stale hutam, kde soudruzi z NDR udelali chybu .... Ked Realtek vie korektne vystup 1080p@60* (v nastaveniach to ide, cize HW to zvladne), preco sakra nejde AutoFPS v ziadnom MMC s tymto chipsetom?

* Presnejsie 29.97 * 2 = 59,94 fps
Miki_ (162)|25.11.2013 13:39
Nejsem odborník na procesory Realtek, ale když si to dokáže samo zjistit kolik má daný film fps, tak nevidím důvod proč by to nedokázalo i automaticky nastavit. Spíš si myslím, že se na to slušně řečeno vykvákli a udělali jen autodetekci pro 24Hz, protože se to často používá. Myslím, že není problém v HW, ale pouze v SW.
Heartwork (2358)|25.11.2013 16:18
[QUOTE=Miki_;473829]když si to dokáže samo zjistit kolik má daný film fps.[/QUOTE]
jak víš? 50/60 Hz musí nastavit uživatel ručně.
[QUOTE=Miki_;473829]Myslím, že není problém v HW, ale pouze v SW.[/QUOTE]
Nemyslím si.
jarino1978 (8045)|25.11.2013 21:17
auto detekciu nevie ani Xtreamer prodigy/sw3 ani med. Kupodivu s tým ale nemá problém stb s e2. Ale zasa ten nevie všetko. Napríklad taký xtrend zvládne auto detekciu 24/50/60 Hz, v malíčku má aj napr. movie jukebox, ale zasa nevie hd audio ani ako pt cez hdmi. aj keď boli pokusy s hd audio, no nebolo to košér, tak to vypustili. Čo nechápem...
vivid.sk (11472)|25.11.2013 21:23
Tak to HD audio je mensi problem ako prepinanie fps. Naviac je na to nutne adekvatne zelezo (co je nutna podmienka, aby nebol rozdiel len na urovni placebo efektu).
Mozno by stacilo implementovat dekodovanie na urovni STB (Xtrend) a posielat von multikanalove PCM. S tym by uz dnes nemal byt problem (a ak aj, mozno v blizkej buducnosti by to mohlo byt implementovane, ak tam nieje zrovna nejaky licencny problem).
jarino1978 (8045)|25.11.2013 21:28
súhlas. ale k dokonalosti mu to chýba. ja tiež uvažujem, či má zmysel kúpiť ešte ďalšie mmt. XTR PRO majú deti, ja bežím zatiaľ na xtrend-e. Možno nejakým zázrakom mi to aj plne vyhovuje, čo ma tiež asi nejakým zázrakom teší ( stárnem), je CS/Sk archív, ktorý je zo všetkých platforiem na E2 najlepší a najstabilnejší ( aj po dnešnom update ). Taktiež movie jukebox je rýchly, stabilný. Fakt zatiaľ tápem, či kúpim do Vianoc nejakú krabičku, možno by som kúpil Xtreamer Ultra 2, zasa ma odrádza ventilátor. Každopádne to predvianočné "šilhanie" vo mne rezonuje :-D


Inak krámom typu Dune, Popcorn a spol. vôbec neverím a čo sa týka ich blbých FW ( 100x shitnejších, ako XTR ), tak to je vždy jazda pokus-omyl.
Heartwork (2358)|25.11.2013 22:53
[QUOTE=jarino1978;473900] Inak krámom typu Dune, Popcorn a spol. vôbec neverím a čo sa týka ich blbých FW ( 100x shitnejších, ako XTR ), tak to je vždy jazda pokus-omyl.[/QUOTE]
Na to si přišel jak? Měl si PCH nebo Dune? Jaký model?

Mezi námi... Xtreamer Ultra 2 není taky žádná velká výhra, ten vrtulník uvnitř úplně stačí na to, abych ho odepsal hned na startu.
vivid.sk (11472)|25.11.2013 22:59
Xtreamer Ultra 2 je hlavne normalne PC (dvojjadrovy D2700), kde bezi XBMC nad OpenELEC. Ak by to nemalo integrovane DO, ani sa nad tym neoplati uvazovat.
Miki_ (162)|26.11.2013 11:54
[QUOTE=Heartwork;473849]jak víš? 50/60 Hz musí nastavit uživatel ručně.

Nemyslím si.[/QUOTE]




No usoudil jsem to z toho, že když otevřu info okno při přehrávání filmu, tak mi to tam ukáže i počet FPS.
Nebo tuto informaci mmc zobrazuje a cucá z prstu nebo to snad ukazuje nesprávně???
Heartwork (2358)|26.11.2013 15:03
Otázkou je, zda-li se nemám spíše podívat po nějakém výběhovém kousku Dune HD série Smart, protože nové přehrávače (pokud jsem dobře pochopil) neumí díky Cinavia protection již full blu-ray menu.

U starších modelů sice chybí podpora 3D, ale to mám celkem na párku, nové modely jsou pravděpodobně rychlejší, mají nové čipy, ale...?!

Xtreamer PRO zatím funguje, takže další možností je počkat, zda-li někdo nevrhne na trh příští rok nějaké MMC s XBMC, což by se mi mohlo líbit asi nejvíce. 8-)
vivid.sk (11472)|26.11.2013 15:24
[QUOTE=Heartwork;473992]Cinavia protection[/QUOTE]
To je audio watermarking. Nemalo by to mat suvis s BD menu. Toto by sa malo tykat skor BD playerov (teda vacsiny, od r. 2012 to je povinne), kde je problem prehrat kopiu BD/remux/BDrip z optickeho disku (vzdy ale zavisi na implementacii vyrobcu, napriklad uz spominany OPPO BDP 103 to ma vyriesene salamunsky*).


[quote]
Is there a work-around?
We have reports that Cinavia detection is working only for BDMV backups, not for MKV or M2TS copies. Cinavia detection does happen for MKV files on optical disc, but not for those on a USB device, or over SMB or DLNA.
[/quote]
zdroj
Heartwork (2358)|26.11.2013 15:37
Tu informaci jsem nasál u Damiana, v recenzích na media playery a samozřejmě v diskuzích pod nimi:
http://www.mediasmartserver.net/2013/02/07/review-dune-hd-tv303d/

Pokud nepotřebujete 3D, držte se Dune HD smart jak o život. :)
vivid.sk (11472)|26.11.2013 17:08
Tak potom vdaka za upresnenie.
veducki (78)|28.11.2013 08:15
Ahoj.

Zhanam aj ja nejake MMC, s XBMC prostredim k TV,vie niekto poradit,aby to malo slusny vykon a prehravalo mkv aj s vyssim bitrate + 3D videa..urcite by som sa rozhodol pre Xtreamer Ultra 2 Deluxe, ale bohuzial uz nie je v predaji..

Ďakujem.
kubrt8 (47)|28.11.2013 09:20
Máte niekto skúsenosti s http://www.alza.sk/dune-hd-base-3d-d380151.htm ? Mám Xtreamer Pro a asi je čas na zmenu, hlavne k niečomu tichšiemu.
Heartwork (2358)|28.11.2013 09:51
kubrt8
jsme tedy v podobné situaci, s Dune zkušenosti nemám, ale vyčetl jsem, že je to pro mé účely pravděpodobně to nej..., Dune nemusí vonět tomu, kdo prahne po podpoře online internetových funkcí, tam je to slabší, ale mě to příliš nezajímá - nepotřebuji v MMC např. 100% web browser apod.

K tomu DUNE HD Base 3D a tichu - asi sis všiml, že zrovna tento model má ventilátor, takže zda-li to bude vysavač, jako ten ventilátor v Xtreameru, by se muselo testnout.
Já bych raději rovnou něco pasivně chlazeného.

Výběr není bohužel příliš velký, jak už bylo uvedeno - Realtek neumí korektně autoframerate 24/50/60 Hz a na Sigma Deigns příliš MMC nejede a jsou taky o dost dražší.

Uvítal bych nějaké MMC s XBMC, ale kde ho teď vzít. Slibuje se to již delší čas, ale nikde nic kloudného k nalezení. 9-)
Heartwork (2358)|28.11.2013 09:56
[QUOTE=veducki;474185]urcite by som sa rozhodol pre Xtreamer Ultra 2 Deluxe, ale bohuzial uz nie je v predaji..
[/QUOTE]
Což by mohlo znamenat, že se brzy objeví nějaký nástupce... nebo taky ne. :)

jj, MMC S XBMC bych chtěl taky, snad se něco chystá..., nějaké pokusy jsem již zaznamenal, tak uvidíme.