Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Jak připojit tv k internetu

Neregistrovaný (0)|18.11.2013 18:56
Tazatel: Radka-S

Znění dotazu: Prosím o radu jak připojit tv LG 47LN575S k internetu. Máte kabelové připojení a nějak mě to nejde. Když kabel napojím rovnou do tv tak vůbec nereaguje. Ještě jsem to zkoušela napojit přes switch a taky bez úspěchu. V prodejně pc mě řekli že by to mělo jít bez routeru. Omlouvám se vůbec tomu nerozumím. Děkuji za každou radu :O)

Technika, které se dotaz týká: Tv LG 47LN575S
RoPo (6061)|18.11.2013 19:04
Jak mas celou infrastrukturu k pripojeni do internetu provedenu?
radka-s (0)|18.11.2013 19:29
Na střeše anténu z které vede kabel rovnou do pc nebo tv, jen jsem to chtěla switchem rozdvojit at je to na tv i pc.
JuraK3 (1)|18.11.2013 19:42
Ne že bych chtěl odpovědět ale má tuhle tv a taky se nemůžu připojit ale bezdrátově síť to jednoduše najde ale když zadám heslo tak napíše že se síť není připojena.Doufám že nevadí že jsem tu přidal spíš dotaz?
RoPo (6061)|18.11.2013 20:12
V tomto pripade doporucuji router s integrovanym switchem. Je moz ne ze tvuj poskytovatel internetu ma napevno nastavenou MAC adresu PC, ktere se do internetu muze pripojit. Nebo ma pevne nastavene DNS servery a IP adresu v PC. V PC mas nastaveno pridelovani IP adresu z DHCP serveru nebo napevno?
Router se switchem ti vyresi pripojeni vice zarizeni do internetu. Samotny switch ti zde nestaci. TV standardne miva nastaveni pridelovani IP adresy z DHCP serveru coz v tvem pripade nemusi byt dostupne. Viz nastaveni na PC.

---------- Doplněno v 20:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:08 ----------

ohledne wifi... Muze byt problem s nekompatibilnim zpusobem overovani wifi pripojeni na wifi access pointu nebo blokace na strane access pointu atd. Proste problematicke nastaveni wifi access pointu.
Neregistrovaný (0)|18.11.2013 20:54
No já jsem právě kontaktovala mého poskytovatele internetu jestli tam nemám něco blokované a ten nám řekl, že by tam neměl být problém a router ani neměli potřebovat :O( Tak asi za ním budu muset ještě jednou zajít a řešit to s ním.

Jestli mám v pc nastaveno přidělování IP adresy z DHCP serveru nebo napevno nevím a ani nevím jak to zjistit, jsem jaksi PC dinosaurus :o) Ale snažím se, to se taky cení, ne :O)
RoPo (6061)|18.11.2013 21:08
Router kazdopadne potrebujes, kdyz mas z anteny (zde jako AP v rezimu klienta) jen jeden drat a chces pripojit TV a PC. Switch ti na toto v tomto pripade nestaci.
radka-s (0)|18.11.2013 21:24
Děkuji za potvrzení že ten router budu opravdu potřebovat,dál se zkusím domluvit s poskytovatelem internetu.
bastlir (3245)|18.11.2013 21:56
Je otázka, jaký kabel k Radce vůbec vede. I když v bloku maji wifinu, do jednotlivých bytů bývá rozvod z APéčka LAN kabelem. Pokud vím, každá TV v základním nastavení má automaticky DHCP, a tedy vše probíhá bez problémů.

Pokud na střeše má svou wifi-anténu, a tedy wifikartu v PC, pak od svého zprostředkovatele má připojení k netu na základě MAC adresy wifi-karty v PC.
Takže pokud si koupí wifi-router, zaprvé musí si koupit s odšroubovávací anténkou (kvůli zapojení kabelu ze střechy) a pak zprostředkovateli oznámit novou MAC adresu wifi-routeru. Pochopitelně jsou i takové, u kterých se MAC adresa dá změnit.

Takže jediná rada - obrať se na kámoše, který tomu rozumí, ušetříš nakonec čas i peníze.
radka-s (0)|18.11.2013 22:10
Jak jsem již na začátku psala, děkuji za každou radu :O) Je to složitější než jsem si myslela, na dálku to asi nevyřeším a budu muset kontaktovat někoho v okolí.
RoPo (6061)|18.11.2013 22:50
Antena na strese byva transparentni AP v rezimu klienta a z nej vede prave lan kabel. Verze s antenou do wifi routeru byva zalezitosti amaterskeho poskytovatele pripadne "domaciho" bastleni. Toto snad nema.
bastlir (3245)|18.11.2013 23:00
[QUOTE=RoPo;473141]Antena na strese byva transparentni AP v rezimu klienta a z nej vede prave lan kabel. Verze s antenou do wifi routeru byva zalezitosti amaterskeho poskytovatele pripadne "domaciho" bastleni. Toto snad nema.[/QUOTE]

:-I Tím "amatérským bastlením" se profesionálně živí dost firem např. ve středních Čechách i v Praze.
RoPo (6061)|18.11.2013 23:35
[QUOTE=bastlir;473144]:-I Tím "amatérským bastlením" se profesionálně živí dost firem např. ve středních Čechách i v Praze.[/QUOTE]

Vim, ze to takto dela dost "poskytovatelu", ale takovehoto poskytovatele bych poslal do... :-k
bastlir (3245)|18.11.2013 23:47
[QUOTE=RoPo;473149]Vim, ze to takto dela dost "poskytovatelu", ale takovehoto poskytovatele bych poslal do... :-k[/QUOTE]

Přemýšlím o tom, jestli to myslíš vůbec vážně. Nevím kolik procent lidí v ČR, ale když jezdím po republice, vidím po střechách hafo tzv. wifi-sít a pro tyto lidi je to jediná nebo nejlevnější možnost, jak se k netu připojit. A někde dokonce není ani mobilní signál ani pro GPRS.
RoPo (6061)|18.11.2013 23:52
Ale v tech antenach nebo u nich je AP! Chapes ten rozdil? To co pisi ja a o cem jsi psal ty?

Podomacky vezmu standardni wifi router, jak jsi psal s odejimacimi antenami, vezmu RF kabel a pripojim jej na antenu, ktery je na strese. To se profesionalne takto uz nedela. O tom vsak nepisi a prave na toto obstarozni reseni jsem narazel.
bastlir (3245)|19.11.2013 00:02
[QUOTE=RoPo;473156]Ale v tech antenach nebo u nich je AP! Chapes ten rozdil? To co pisi ja a o cem jsi psal ty?

Podomacky vezmu standardni wifi router, jak jsi psal s odejimacimi antenami, vezmu RF kabel a pripojim jej na antenu, ktery je na strese. To se profesionalne takto uz nedela. O tom vsak nepisi a prave na toto obstarozni reseni jsem narazel.[/QUOTE]
Sakra oči nejsou blbec! Mají hromadu přednastavených snad těch nejlevnějších wifirouterů, přijedou k tobě, prdnou ti na na TV stožár síto, stáhnou pod střechu krátký kabel (nebo podle přání zákazníka až dolů) do routeru, vyzkoušejí spojení a mažou. Někde na střechu dávají jen "dlaždičku".
RoPo (6061)|19.11.2013 00:10
[QUOTE=bastlir;473133]
Pokud na střeše má svou wifi-anténu, a tedy wifikartu v PC, pak od svého zprostředkovatele má připojení k netu na základě MAC adresy wifi-karty v PC.
Takže pokud si koupí wifi-router, zaprvé musí si koupit s odšroubovávací anténkou (kvůli zapojení kabelu ze strechy) [/QUOTE]

Tohle se pouzivalo kdysi a nekolik let zpet je toto pase. Pokud by u me s timhle nekdo prisel, tak jak jsem psal adie. Pouzivaji to jen jiz "profesionalove" a s profikama to ma jen spolecne to, ze maji zivnostnak, ale uroven spatna.

Nove anteny jsou s integrovanym AP a napaji se pres PoE po LAN.

Vim o cem pisi. Sam to mam a jiz asi treti a vykonejsi kousek behem nekolika let kvuli zvysovani rychlosti. Mam na LAN jeste oddelovaci cleny kvuli pripadnemu prepeti ze vzduchu. Behem osmi let jsem menil poskytovatele a vzdy prisli s timto spravnym resenim - antena s AP u sebe a pod strechu uz jen LAN a ne RF kabel do wifi routeru.
bastlir (3245)|19.11.2013 00:38
No právě, nechtějí mít problémy s "odsmaženou" AP-anténou. Raději vymění router za 300Kč a nemusí nikam lézt. A popisuji to, čímž jsem se zabýval vloni, takže hezky postaru.

Ale ví někdo, co vlastně Radka přesně doma má? (Tyhle kecy ji zcela určitě nezajímají)
tdlmarek (1566)|19.11.2013 15:01
Těžko říct, jak to tento konkrétní poskytovatel řeší. Protože ale vede ze střechy od AP samostatný ethernetový kabel, který však po připojení do TV nefunguje jak má, dá se předpokládat, že AP je skutečně pouze v režimu bridge a na kabelu je tak "veřejná" (nemusí být nutně z rozsahu veřejných adres) IP adresa přidělená poskytovatelem. PC je nejspíš nakonfigurováno staticky, aby tuto IP adresu používalo, kdežto TV spoléhá na DHCP, a proto to nejede.

Pouze se switchem by to fungovalo, kdyby poskytovatel přidělil další IP adresu a ta by se staticky nastavila do TV. To je ale trochu křečovité řešení a záleží na ochotě poskytovatele.

Elegantnější je použít router, navzdory tomu, co tvrdí prodejna. Bylo by ale potřeba překonfigurovat zmíněnou statickou IP adresu do routeru, a PC naopak předělat do nově vzniklé domácí sítě. Ta už by pak byla v počtu připojitelných zařízení de facto neomezená.


Jednodušeji to bohužel vysvětlit nejde. A pořád je to jenom můj odhad, neznáme přesné schéma zapojení.