Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Skystar HD2 instalace ovladačů

pee.tr (1208)|17.11.2013 12:41
Ahoj, poradí mi prosím někdo, jak zprovoznit tuto kartu. Už jsem to dělal před lety, mám i zálohy všeho možnýho, ale ne a ne to teď dát do kupy. Kleknul mi systémový disk, kdy mi vše ohledně příjmu sat. fungovalo, ale bohužel hlava je děravá a teď si nevím rady. Drivery mám stažené, jsou na stránkách stále tytéž, co jsem odtud stáhl už před lety, ale ač provedu jejich instalaci a restart PC, tak ve správci zařízení je stále u karty vykřičník, ovladače nenalezeny a díky tomu ani program zařízení neví. Děkuji. W7 Home Premium.

EDIT: tak jsem to systému vnutil přímo v správci zařízení. Skystar se už objevil v zařízeních jako správně nainstalovaný, nicméně stále zůstalo cosi v neznámých zařízeních, o čemž hlásí, že se nepovedlo instalací technisatu toto zprovoznit.
mirekv (7169)|17.11.2013 15:32
Otevři si Správce zařízení, najdi kartu, klikni na vlastnosti, dej aktualizovat ovladač, vyhledej ovladač v počítači, najdi si instalaci a klikni na složku Driver, enter a dál to jde samo.
pee.tr (1208)|17.11.2013 17:24
Jo, dík, vždyť píšu, že právě tohle jsem už udělal. Bohužel mi to nedošlo dřív, než jsem to sem napsal a pak jsem tu nenašel možnost jak založené téma smazat. Tak jsem ho aspoň zeditoval s tím, že třeba ještě vyřeším tu část zařízení, u níž se ani tato instalace nadařila a tuším, že by to měla být ještě nějaká součást Skystaru (nejsem už úplně jist, ale řekl bych, že to býavávalo nainstalováno ve dvou položkách), nic jinýho už by to v mém PC být nemohlo.
zar.jpg
KamilZ (10277)|17.11.2013 17:57
Tak to neznámé zařízení rozklikni, co píše ve vlastnostech (Popis a ID Hardware).
mirekv (7169)|17.11.2013 18:00
No já mám taky w7, zkus přímo instalační CD, předpokládám, že máš CD HD, označ přímo Driver, ne celé CD, objeví se okénka s přehazováním souborů a mělo by to chodit.
Jo jinak, Tebe ještě baví sledování a nahrávání ze SAT karty? Já mám několik let stb Technisat, kde si můžu na týden dopředu pomocí EPG zvolit nahrávání kteréhokoli pořadu.
pee.tr (1208)|17.11.2013 18:37
Tak jednak pokud nahrávám, což je už minimálně, ale něco přece, tak to rovnou v PC jendoduše stříjám a nemusím řešit případnou nekompatibilitu nebo nevím co ještě. Za druhé nemám důvod investovat do drahých stb dokud to chodí tak jek to je a za třetí mám televizi v PC místo další bedny v pokoji. Nejčastěji když něco dělám na PC, pustím si na druhém monitoru televizi jako kulisu. :-)
CD ani nevím, jaký mám, vycházím z toho, jak to chodilo doposud a to jsem tehdy CD nepoužil. Problém je hlavně v tom, že člověk nemá na tyhle věci už moc času, tudíž se tomu nevěnuju a když se pak něco pos..., už si nepamatuju minulý postup, který byl občas dost specifický a krkolomný, než by se mohlo obecně očekávat podle oficiálních návodů. Teď mám na mysli HW a SW obecně. A pak se člověk občas ptá na základy a pitomosti. :-)
pee.tr (1208)|24.11.2013 22:48
Nepřipomněl by mi, prosím, někdo, jak zapsat (co vše uvést) filtr do souboru guids.ini. Vím, že tam musím uvést CLSID, ale už si nepamatuju, v čem to tam zeditovat (wordpad?) a co další tam musí být. Matně si pamatuju, že jsem tam kdysi využil již zapsané napotřebné filtry a jejich hodnoty přepsal.
Děkuji.
pee.tr (1208)|1.1.2014 17:44
[QUOTE=KamilZ;472979]Tak to neznámé zařízení rozklikni, co píše ve vlastnostech (Popis a ID Hardware).[/QUOTE]
Týká se to zmíněného Skystar, ale nevím, co z něj chybí naistalovat, když zařízení je naistalováno (nebo zřejmě tedy asi jeho část viz. obrázek výše) a funguje.
pee.tr (1208)|1.1.2014 19:12
[QUOTE=pee.tr;473788]Nepřipomněl by mi, prosím, někdo, jak zapsat (co vše uvést) filtr do souboru guids.ini. Vím, že tam musím uvést CLSID, ale už si nepamatuju, v čem to tam zeditovat (wordpad?) a co další tam musí být. Matně si pamatuju, že jsem tam kdysi využil již zapsané napotřebné filtry a jejich hodnoty přepsal.
Děkuji.[/QUOTE]
Vyřešeno, už jsem si to vybavil.