Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dune HD TV-303D

Brnky (84)|16.11.2013 15:13
DUNE HD TV-303D

Dune HD TV-303D je univerzální přehrávač pro Full HD videa i hudbu, stejně jako IPTV a streamování videí přes nový portál Dune HD. Podporuje mnoho formátu digitálního video i zvuku včetně moderních 3D video standardů a nekomprimovaného zvuku. S integrovaným webovým prohlížečem si na televizi prohlédnete i obsah internetových stránek, poslechnete internetová rádia a užívat lze také Flash aplikace.

Přehrávač disponuje Hot-Swap slotem pro vložení 2,5" pevného disku. Nahrávání dat na vložený disk zprostředkuje vysokorychlostní USB 3.0. S mediálním procesorem Sigma Designs 8672 si užijete i méně kvalitní video, díky převzorkování do Full HD. Po připojení pevného disku, flashdisku nebo čtečky karet přímo do přehrávače poslouží USB 2.0. Přehrávač lze propojit s místní síti a přehrávat obsah přímo z PC nebo NAS. Pro jednoduchou manipulaci s přehrávačem i soubory zde nechybí ani pohodlný prohlížeč souborů.

Propojení přehrávače s televizorem je realizováno HDMI výstupem ve verzi 1.4 podporující 3D obraz. Dostupný je i komponentní nebo kompozitní výstup. Přenos digitální zvukové informace do vašeho receiveru domácího kina zajistí audio konektor S/PDIF v koaxiálním i optickém provedení. Zabudovaná je gigabitová síťová karta pro rychlou komunikaci v síti. Samozřejmostí je dálkový ovladač pro obstarání maximálního komfortu uživatele.

Parametry a specifikace:

Hardware:
Procesor: Sigma Designs 8672
Operační paměť: 512 MB
Flash paměť: 256 MB + 4 GB

Úložiště:
1x Hot-Swap pozice pro pevný disk 2,5" (SATA)

Souborový systém:
FAT16/FAT32, EXT2/3/4, NTFS

Funkce:
NAS (SMB, NFS, UPnP, HTTP)
DLNA (1.5/2.0)
Webový prohlížeč (Opera WebKit)
Adobe Flash 3.1 (lite)
IPTV

Podpora:
Video kodeky: MPEG2, MPEG4, XVID, WMV9, VC1, H.264 (až 50 MBit/s a vyšší)
Video formáty: MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS
Audio kodeky: AC3 (Dolby Digital), DTS, MPEG, AAC, LPCM, WMA, WMAPro, FLAC, multichannel FLAC, Ogg/Vorbis (až 192 kHz / 24bit)
Audio formáty: MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), WV Pack, Ogg/Vorbis, WAV, AC3, AAC
HD audio: DTS HD Master, Dolby True HD, LPCM, FLAC
Titulky: SRT, SUB, SSA/ASS (MKV), VobSub, PGS
Obrázky: JPEG, PNG, BMP, GIF
Playlist: M3U, PLS

Rozhraní:
1x HDMI 1.4
1x Kompozitní výstup
1x Komponentní výstup
1x Analogový stereo výstup
1x Optický S/PDIF výstup
1x Koaxiální S/PDIF výstup
1x USB 3.0 (pro připojení PC)
2x USB 2.0 (1x přední)
1x RJ-45 (10/100/1000 Mbps)
1x SD slot

http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/36
Brnky (84)|16.11.2013 15:28
Pořídil jsem od Dune mojí první TV krabičku. Měl jsem před tím MMC postavené na PC, ale nějak jsem chtěl něco pohodlnějšího. Na PC jsem měl XBMC, které vypadalo moc krásně a bylo funkční. Líbilo se mi na XBMC, že dokázalo popisky k filmům a obaly. Dune přehravače mají nějakou nástavbu Zappiti, které to umí též, ale nikde jsem v češtině nenašel, jak se s ním pracuje - prostý návod. Můžete sem někdo prosím napsat postup, jak na Zappiti u tohoto přehrávače? Popřípadě zkušení Dune majitele určitě poradí. Díky moc

PS: Přístroj zatím testuji ale zatím se mi jeví jako skvělý přehrávač, co zvládá vše, jako moje PC s XBMC. Vše je rychlé a přehledné. Formáty většinou přehrávám AVI a MKV a tyto formáty nedělají Dune 303D žádné problémy přehrát. Titulky jak by smet. Hudbu nějak na tom nepřehrávám ale možná mi to časem vezme.
jito (999)|16.11.2013 17:49
Co ti konkrétně nejde na Zappiti?Tady jsem dal několik návodů,jak se s ním pracuje:
http://forum.hdprehravace.cz/
A tady je zahraniční návod:
http://www.mediasmartserver.net/2010/08/13/guide-setting-up-zappiti-for-the-dune/
Brnky (84)|17.11.2013 17:00
Díky, za odkazy. Bohužel, můžeš jsem hodit přesný odkaz na http://forum.hdprehravace.cz/ kde je ten návod? Hledal jsem to tam ale neuspěšně.
Musím mít pojmenované složky s filmem vždy v anglickém názvu s rokem příkl. "127 Hours (2010)" nebo můžu mít třeba "Až tak moc tě nežere - He's Just Not That Into You (2009) ". Soubor musí být v anglickém názvu dle IMDb.
Díky moc.
jito (999)|17.11.2013 18:21
Na disku si vytvoříš jednu složku,a do té si dávej filmy.Pak stačí v Zappiti ukázat cestu k té složce.
Pokud potřebuješ mít více složek,tak k každé musíš udělat v Zappiti cestu.Název složky nebo filmu může být v češtině.80% filmů je správně detekován v češtině i s českým popisem.
Téma k Zappiti je zde:
http://forum.hdprehravace.cz/viewtopic.php?f=17&t=188
alex12345 (5)|11.7.2014 19:57
Chtěl bych si koupit Dune HD TV -303D. Je to moje první MMC takže nemám moc zkušeností. Budu na něm přehrávat HD filmy z externích disků. Dune budu mít zapojené do TV přes HDMI a zvuk chci zapojit přes SPIDIF optický do domácího kina LG HT 904. Na fórum jsem se dočetl, že je u Dune 303 problém se zvukem při přehrávání MKV s DTS audio stopou - ticho. Prosím o radu kdo s tím má zkušenost. Nerad bych něco koupil a bylo by to k ničemu.
puschpull (921)|11.7.2014 20:19
[QUOTE]Na fórum jsem se dočetl, že je u Dune 303 problém se zvukem při přehrávání MKV s DTS audio stopou - ticho. [/QUOTE]
alex12345: to jsem psal já.
Ale to se týká pouze downmixu DTS stopy do analogového stereo výstupu.
U Tebe [QUOTE]zvuk chci zapojit přes SPIDIF optický do domácího kina LG HT 904[/QUOTE] by neměl být problém
:-)
alex12345 (5)|11.7.2014 22:18
Dík za rychlou odpověď, asi ho koupím. Je to dobrá volba? Uvažoval jsem ještě o Mede8er 600 nebo Xtreamer SW3
puschpull (921)|11.7.2014 22:37
Já původně chtěl Dune (byl jsem téměř 100% rozhodnut, ale pro mě je naprosto zásadně nezbytný ten downmix DTS do analogového stereo výstupu. Měl jsem zakoupen DUNE HD TV-102W ale po pár dnech jsem ho z tohoto důvodu (a také kvůli komplikovanému provozu na síti - alespoň mi to tak připadalo) vrátil. Koupil jsem MEDE8ER MED 600 X3D/WP a s ním jsem byl (a jsem) maximálně spokojen. Teoreticky měl u mě vyhrát Dune, ale realita byla jiná. Ale je to můj subjektivní názor a mám asi odlišné preference od většiny majitelů MMC.
Koukni na thread https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35977-Mede8er-MED-800X3D-MEDE8ER-MED-1000X3D
příspěvek od swenak (07-07-2014, 21:48 Nahoru #232)
Podle něj má Dune lepší obraz a další pozitivní odlišnosti.
zatty (1215)|12.7.2014 20:49
Já mám aktuálně 303D měl sem před tím D1..za mne mohu že je to jedno s nejlepších MMC na trhu..samozrejmne ma mouchy a je otazkou priorit ale já ho mam hlavně kvůli obrazu a zvuku protože to co umí je opravdu jeho přednost
swenak (186)|15.7.2014 04:06
Překopíruju sem ty informace z diskuze o MED přehávačích ze dne 7.7.2014:

-----------------------------------------------------------------------------
Dune negativa:
*Připojit NAS k Dune je opravdu, no, škoda slov. Pracovní skupinu na NASu jsem neměl "WORKGROUP", ale jinak pojmenovanou a tu Dune nevidí. Po přejmenování vidím už NAS, ale je prázdný. Takže jsem se snažil připojit síťovou složku. Po různých pokusech jsem přišel na to, že nejde namapovat "root" NASu, ale až konkrétní sdílenou složku přes SMB. Někde jsem se dočetl, že by to mohlo snad jít přes NFSa taky, že NFS je rychlejší. Takže jsem to povolil na NAS a začal laborovat, ale ne a ne se tam dostat. Nakonec jsem zjistil, že je problém v tom, že Dune jednak neumí mezery v názvech složech přes NFS (a to ani pomocí %20 zástuce) a taky, jak už to u Linuxu je, musí být název case sensitive. I tak se mi ale nepovedlo připojit root. Znamená to tedy 2 možnosti. Buď přejmenovat všechny složky na verzi bez mezer (NFS propojení) a každou přidat ručně do zdrojů pro Dune, nebo založit jednu složku třeba "media" a v ní mít dalších 10 podadresářů. Toto je tedy docela zásadní nevýhoda proti MED600, ač je to jen otázka přístupu. No a asi nejlepší bude jedna master složka, a v ní složka media (tedy master/media), protože když pak dám do favorites tu složku media (master žel nejde) a nastavím si ji po zapnutí jako výchozí, bude to fungovat tak, že po zapnutí se rovnou zobrazí senam všech adresářů s médii.
*pomalý kurzor (opakování povelu při držení tlačítka), toto ale možná vyřešení Logitech změnou "kadence"
*ovladač nešikovně rozložen a je trošku vícenáročná práce s ním, vysoký zdvyh, nepodsvícený
*pomalejší boot
*menu nastavení není cyklické, tedy se nedá dostat ze začátku na konec směrem doleva
*schází možnost přesunu na další film stejně, jako u MED
*shortcuty opět jen jako obrázek adresáře, ale alespoň je jeho název scrolován, pokud je dlouhý
*schází natavení WOL (možná funguje i tak, zatím nemůžu zkusit, protože zároveň kopíruju data z externího disku)
*Dune plastový (MED kovový), ale mám z něco solidní pocit i tak a nedrží otisky prstů...
*podobně, jako MED je výraznější dioda (u obou to jde přežít, nebo přelakovat/přelepit )
*je větší, než MED600 (kvůli šachtě na 2,5" disk)
*menu je rozhozeno na více částí, MED má vše v jednom (info o médiu, časy), Dune má info samostatně, čas a posouvání samostatně
*přímo v přehrávání filmu nelze otevříz menu pro nastavení a vrátit se zpátky
*nemá seznam posledních nedokončených filmů (nemá ani MED, Xtreamer ano)
*Logitech Harmony nemá pro Dune profil, je nutné všechny funkce načíst z původního ovladače
*při přesouvání po časové ose není vidět délka filmu, jen čas, na kterém jsem a pak přírustek, o kolik se posunu


Dune pozitiva:
*rychlejší než MED (přetáčení, přeskakování, práce v menu...)
*umí stejně, jako MED, skákání po 10% úsecích dle čísla a to i při zobrazení časové osy
*má pgup/pgdown - funguje v seznamu médii a zároveň při přehrávní filmu, kde je to +-10minut
*posouvání po filmu není nutné potvrzovat, u MED ed myslím ano
*prkotina, ale u infa k přehrávanému fimu vidím datový tok min, max, avg
*šipky nahoru/dolu jsou +-1minuta firmu, vlevo/vpravo +-10 vteřin a jde kombinovat včetně +-10min pomocí pgup/pgdown
*jak už jsem psal, bez ohledu na jazyk menu, tak výchozí audio i titulky si umím nastavit dle potřeby
*příkaz z ovladače nerozbliká diodu na Dune (neruší to, zároveň ale nevíte, jestli byl přijat)
*nevím, jestli je to možné, ale obraz mi přijde lepší, ale možná to je jen nastavením
*více (nevím, nakolik užitečných) natavení obrazu, synchronizace a podobně
*lepší možnosti přepínání titulků a audio stopy
*asi otázka potřeb, ale má možnost interního HDD 2.5" a pak to jde použít jako externí HDD s USB3.0 a na rozdíl od Xtreameru není nutnost ho použít (Xtreamer nefunguje bez interního, ač třeba poškozeného disku)
*má více různých aplikací, jdou doinstalovat, třeba prohlížeč mi přišel lepší, vše čitelnější...
*lepší seznam souborů, přehledněší, čitelnější, větší fonty
*vyhrazené tlačítko na návrat do hlavního menu, do natavení taky...
*v menu mám pořád k dispozici čas, teplotu venku a piktogram, že právě prší
*ovladač není nutné mířit přímo, ale určitý úhel zvládne
*doplňkové externí infra čidlo, je tedy možné Dune schovat někam dál a k TV připojit čidlo (čidlo je o citlivější a není nutné tak na něj mířit)
*disk se vkládá přes šuplík a snad dokonce za jízdy, pokud jsem dobře četl...
*míň se hřeje, asi díky velikosti a i tomu, že je nahoře perforován....není tedy vhodné na něj něco pokládat...ze spodu je ale docela horký
*Čelní strana vypadá čistěji, než u MED
*nezůstávájí otisky na plastu (má strukturu), což je ale asi jedno
*1x USB na boku s SD slotem a druhý USB vzadu (vhodnější pro dlouhodobé připojení)
*machanický vypínač napájení (u MED600 se musí vytáhnout konektor)
*více koncovek pro napaječ (asi UK a US)
*menu je při videu průhledné
*Update probíha v menu a dokonce automaticky, jde natavit, jestli chcete používat i bety, nebo ne. Vše probíhá pohodně z křesla/postele bez nutnosti dávat něco na flash.
*lepší psaní na virtuální klávesnici
*nemám ověřeno, ale dle všeho je možne používat dodatečné uživatelské patche, které upraví vlastnosti systému
*docela si umí nacachovat data, odpojil jsem ho od sítě a ještě tak 30vteřin hrál, pak se zastavil a vrátil do menu

Dune ostatní:
Má časovač vypnutí obdobný, jako MED600, ale zatím nevím, jak to pracuje a jestli vůbec



Tak zatím asi tolik. Za mně jednoznačně Dune, ač tedy to s tou prací se složkami je prasárna, kterou alespoň vynahradí nastavení výchozí složky po zapnutí, což ve výsledku vše urychlí. Jen to bude trošku složitější při práci s NASem mimo Dune, ale to není tak časté a možná to v NASu půjde vyřešit shortcuty (ověřím později), resp. symbolickými odkazy.

Je otázka, jestli Dune HD TV-102 není stejný, nebo podobný, ale menší a levnější díky absenci HDD, ale asi tam bude více omezení. Původně jsem chtěl něco malé a bez interního úložiště, ale měním názor, protože do něj dám nějaký disk a budu to mít jako zálohu některých dat z NASu. Zároveň, třeba, když pojedete na dovolenou, nebo chatu, nebo třeba na návštěvu, kde chcete ukázat videa a fotky z dovolené, tak není nutné tahat NAS, ale jen Dune.

Jinak to berte vše tak nějak s rezervou, jednak na obojím mám poslední beta verze a hlavně, je to takové rychlá směsice postřehů, kdy se může plést, protože jsem ještě "nenasál" všechny informace a princip práce s každým ze zařízení.


EDIT: To s tím NASem a sílením ještě pořádně ověřím, možná je ještě nějaká šance na sdílení root adresáře pomocí zadání takové komplikovanější NFS URL v cestě.
-----------------------------------------------------------------------------
swenak (186)|15.7.2014 04:11
Jinak, co se týče zvuku, zkoušel jsem i optiku a ta hraje taky, ale přijde mi, že to dává jiný signál, slabší a taky víc plochý. Ale to může být problém spíše toho, že to připojuju ne na receiver, ale do Behringer monitorů. Přes analog je to OK. Po pár dnech užívání jsem pořád spokojen, ač se mi někdy stane, že po zapnutí nenabootuje a musím ho vypnout/zapnout. Pořád nevím, jak na sleep timer. Jinak, od zappiti existuje dle všeho nejen nadstavba, ale i firmware, protože ho prodávají i pod vlastní značkou. No a pořád nemám komfortně vyřešeny zdroje dat, na NAS se nedostanu napřímo a tak nemůžu mít jeden adresář se vším, ale musím 2 zdroje (NAS se mi chová jako 2 HDD).

Jinak jsem "vyřešil" nemožnost posouvání po jednotlivých souborech v adresáři, resp. i postupné přehrávání souborů za sebou. Jde to, když je nastaveno, že po zmáčknutí play se tvoří playlist. Je to ale pomalé a docela nepraktické, ale alespoň něco. Nevýhoda je, že ač takhle koukáte třeba 10 soubor playlistu, tak když dáte stop, kurzor je na souboru, kde jste play pustili a ne na posledním souboru.

Dále, psal jsem, že Logitech Harmony nemá toto zařízení v seznamu. Pravda to je, ale má tam Base 3D a ten má stejné ovládání, takže to jde nahradit, nebo samozřejmě jde i programovat.

Taky jsem zkoušel jen tak ze srandy nějaká UHD videa a to už se nechytá :-)

Kdyby někdo něco potřeboval, dejte vědět, otestuju.
swenak (186)|12.8.2014 19:29
Tak po delší době zase něco. Přijde mi, že má Dune nějaký problém s kodeky. Nejdříve jsem myslel, že je chyba ve formátech, což možná i je, ale dnes jsem zjistil, že problém bude i jinde. Mám více souborů, stejný formát. Pustím soubor, jede. Chci pustit další a prej nepodrporovaný formát. Zkusím ten předchozí a ten taky nejednou nepodporovaný. Po restartu soubor zase jde. Divné.
axicom (626)|25.8.2014 18:21
Neni nejaka vychytavka na plnou podporu BD?
jito (999)|25.8.2014 21:18
Asi jen starší model Dune...zatím
axicom (626)|26.8.2014 17:42
Divim se ze jeste neni nejaky alternativni fw.
swenak (186)|3.9.2014 09:46
[QUOTE=jagr - Mon, 01 Sep 2014 21:19:10 +0200]Ahoj,
chtěl jsem tě požádat o nějaké info ohledně Dune HD TV-303D.

1. Pokud vložím 2,5 disk do šachty, nehřeje se Dune nějak hodně ?
2. Pokud mám vložený disk, da se přez instalovany internetový prohlížeč navštívit třeba stránku hellspy, tam stáhnout soubor přímo na disk a rovnou přehrávat ?
3. Pokud se bod 2 neda realizovat, lze pak pripojit prenosny 2,5 disk s filmem do zadního USB 3.0 a prehravat prez nej ?
4. Pokud pustim zvuk prez optiku tak ta zvlada jen AC3 , pokud chci kvalitnejsi zvuk, musim ho pustit prez HDMI. Nebo se mylim ?
5,Jak jsi s Dune spokojeny, doporucil bys něco jiného ?
Diky moc za odpovedi.[/QUOTE]

Ahoj, píšu to tady do tématu, protože už jsem Ti 3x psal a ani jednou se to nezařadilo do odesláných SZ, asi nějaký bug :-)

tak asi se zpráva neodeslal, zkusím znovu:

1) Měl jsem ho tam jen chvilku, ale asi bude záležet na disku. Dune je horký zespod dost i v základu a disk to asi o něco zhorší, ale jestli to bude vedit, to nedokážu říct.

2) Toto jsem ani nezkoušel, ten prohlížeč je obecně nic moc, je strašně pomalý.

3) Taky jsem nezkoušel.

4) Optiku jsem měl jen chvilku, signál byl slabý a nějaký "plochý", ale chyba může být v reprobednách, co používám. S cinchem problém nemám.

5) No, hodně věcí mi proti xTreamer zlepšil, je rychlý, nékteré funkce, co jsem měl rád na Popcornu tady jsou. Naopak ale docela bojuju s formáty, hodně věcí, co Xtreamer přehrál bez problémů, tak tady nepřehraju. Musel jsem u hodně souborů měnit hlavičku. Pár věcí mi samozřejmě vadí, protože Xtreamer to měl zase lépe řešený. Ale obecně nelituju a snad časem bude novější firmware.

Jinak, pokud bude potřeba, to s tím interním HDD a externím USB můžu zkusit.
cujou2 (106)|5.9.2014 16:55
Měl bych 2 dotazy co mne nejvíce vadí u tohoto MMC. To opravdu musím všechny titulky přepisovat na název filmu jako blb aby mi je našel???? A neumí stahovat titulky online?? Na to jak se všude chválí, tak to umí kde jaké mmc s androidem do 3 tis. To trošku v dune zakopali.... Jinak obraz se mi líbí, líbí se mi automatické přepinání FPS a plynulost přístroje.
puschpull (921)|5.9.2014 18:09
U titulků si osobně měním název podle názvu souboru vždy už asi posledních 10 roků co si stahuji filmy a seriály.
prostě nějak jako:
film.mkv
film.CZ.srt
film.ENG.srt

Takže to že některý přehrávač umí jakékoliv titulky mě nijak netrápí. U toho "jakéhokoliv" názvu si stejně musíš zadat cestu k těm titulkům. což je podle mě složitější než když si hned při stažení hned titulky přejmenuji.
A například Mede8er umí stáhnout titulky online a použít je pro aktuálně přehrávaný film což sice většinou nepotřebuji, poněvadž titulky mám, ale tato featura funguje poměrně dost dobře. Možná ty online titulky budu využívat častěji.

Dune je kvalitní přehrávač, takže si myslím že nadávat na něj že umí méně než nějaký Android systém není moc vhodné.
swenak (186)|7.9.2014 10:51
Tak zase pro uživatele jagr, nevím, co to je, ale když Ti odepíšu, vidím, že jsem zareagoval, ale nevdiím to v odeslaných zprávách.

Podíval jsem se na to vyuźití prohlížeče, zasunul jsem USB disk a při otevření prohlížeče zadal přímý odkaz na EXE soubor a pak i ZIP a prohlíčeč jen maká a maká a nic nedělá. Dle všeho tedy toto neumí. Chtěl jsem to vyzkoušet i s diskem, ale omylem jsem z práce donesl IDE, ale předpokládám, že by to bylo stejné, tedy, že není problém v tom, kam ukládát, ale v tom, že toto prostě nejde.

Co se formátů týče, ono dle všeho ani tak nejde o formáty, on je i umí, protože po úpravě hlavičky to většinou funguje, ale má asi problém s identifikací formátu z hlavičky souboru, což možná z části bude i problém licencování (podobně, jako Me8der).
swenak (186)|14.9.2014 07:49
Co se týče těch formátů, tak DivX (v hlavičce třeba DivX, DX5, DIV5), nejsou podporovány. Používám na to Visual AVI FourCC Changer ( http://sourceforge.net/projects/vsfccchanger/ ) , který umí hromadně změnit hlavičku (mělo by stačit změnit obojí na XVID). Jsou i jiné aplikace, ale tato funguje a je grafická, což pro mnohé zjednoduší úpravu.
pepasch (13)|9.11.2014 14:53
Prosím, jak je to s českým menu. Dá se doinstalovat? Děkuji za odpověď.
jito (999)|9.11.2014 18:23
Pokud vím,tak Dune má všechny přehrávače v češtině.
pepasch (13)|9.11.2014 18:51
Děkuji moc.
swenak (186)|7.12.2014 15:15
Kdyby někdo chtěl, asi ho budu brzo prodávat. Tedy, pokud se mi povede poskládat HTPC :-)
HunterGtNet (148)|7.12.2014 15:31
ja bych možná měl zájem jaké má neduhy ? planuji prehravat jen MKV pres sit z NASU
cujou2 (106)|23.6.2015 15:24
Zdar
Chtěl bych si pořídit NAS. Už ne nebaví stále tahat na ext. HDD. Pokud tomu rozumím stačil by mi na bezdrátové i WD my Cloud? Např. http://www.czc.cz/wd-my-cloud-2tb/140400/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Pevne_disky&utm_term=WD_My_Cloud_2TB

Zvládne i 3D BD po WiFi? Nebo bych Dune měl připojit k disku síťovým kabelem??
Chtěl bych ho právě na full 3d a full HD MkV. 3D fully mají i 60gb tak právě jestli by stíhal.

Díky
tdlmarek (1566)|23.6.2015 15:34
Kde čteš něco o bezdrátu? WD MyCloud se připojuje pouze UTP kabelem. Samozřejmě pokud máš v síti access point, tak se potom k datům dostaneš i po Wi-Fi, ale úzké hrdlo potom s MyCloudem nemá nic společného, a zda to zvládne 3D BD záleží právě na tom access pointu.

Jinak MyCloud sám o sobě nebude mít s podáváním dat nejmenší problém, zvládne i 10x víc než je vůbec teoretické maximum blu-ray specifikace. Tím mám ale na mysli datový přenos přes NFS nebo SMB, pokud bys ho náhodou chtěl používat jako DLNA server (nedoporučuji), tak se to může chovat všelijak.
cujou2 (106)|24.6.2015 08:29
Aha.
A kdybych koupil Synology DS115j a k tomu WD 3TB tak by to tak šlo(bezdrat)? Navíc má torrent client takže by si i sám stahoval?
tdlmarek (1566)|24.6.2015 09:47
NAS připojený bezdrátově je naprosto bizarní představa, nedělá se to, nedává to smysl. K tomu DS115j sice jde dokoupit modul do USB a potom to nějak zprovoznit, ale přenosové rychlosti tím degraduješ na úplně směšnou hodnotu a je pak zbytečné si takové zařízení kupovat. V čem je problém připojit NAS do sítě kabelem?

PS: Torrent klient jde nainstalovat i na ten MyCloud, pokud člověk zvládá linuxovou konzoli.
cujou2 (106)|24.6.2015 11:40
Aha moje chyba :). Takže jsem sehnal za 3500kč Seagate Central 3TB NAS (ale neumí torrent ani hibernaci, to ale asi WD taky ne)
Takže ho pichnu do routeru. Chci právě filmy přes Dune a hudbu přes Onkyo AVR TX727. Takže by to neměl být problém takhle? V Dune si najdu disk a bude to komunikovat pres wifi router a AVR tak samo jo? Nebo přes to DLNA? Nikdy jsem NAS neměl takže sorry za možná hloupé dotazy
RoPo (6061)|24.6.2015 11:50
Onkyo umí hudbu v lokální sít z DLNA serveru. Seagate Central má DLNA server. Toto by ti mělo jít.
cujou2 (106)|24.6.2015 12:31
Takže s Onkyo OK.Mě ještě napsalo. Když neumí torrent, šlo by třeba ze Sony Xperia Z Ultra přes bittorrent nestahovat do mobilu ale přímo do toho NASu?
RoPo (6061)|24.6.2015 14:13
[QUOTE=cujou2;514158]přes bittorrent nestahovat do mobilu ale přímo do toho NASu[/QUOTE]

Vždyť to je nesmysl. Ne, že by to nešlo, ale je to praktický nesmysl. To myslíš vážně? Budeš mít mobil na nabíječce a několik hodin připojený přes wifi do lokální sítě, kde máš NAS a v mobilu pojede stále wifi modul v plném režimu? Mobil uvaříš.
cujou2 (106)|24.6.2015 14:30
No myslel jsem to vážně no :). Ale asi to je fakt hloupost. Takže se raději podívat na NAS co podporuje torrent. Nebo mít zapnuté PC - ale to celkem žere, proto ta úvaha nad mobilem. Rychlost UPC mam 40/10
cujou2 (106)|25.6.2015 21:55
Teď ale k tématu.

Neměl by mít Dune torrent client? Nemohu ho tam vůbec najít, ani v aplikacích.....? Má někdo TIP?
jito (999)|27.6.2015 07:50
V Nastavení-Aplikace nic není?
A v Dune Store-Applications?
cujou2 (106)|29.6.2015 09:47
Ne. Právě že není. :(
jito (999)|29.6.2015 13:16
Firmware máš aktuální?
cujou2 (106)|30.6.2015 09:41
Úplně nejnovější, dokonce jsem zkusil i Beta..... Asi jediná možnost přes Zappiti?
jito (999)|30.6.2015 16:16
Zappiti?Ten je na knihovnu filmů,ten nic stáhnout neumí...
Zkusil bych tovární nastavení...
xbarbie (3)|6.10.2015 13:07
Zdravim, zvazujem kupu prehravaca k TV Samsung (nie Smart) 42'' - nepotrebujem interny HDD (mam NAS), nepotrebujem 3D a audio vystup pouzijem len stereo cez HDMI.
Nestacil by mi potom HD TV102 - mal by TV303D pre mna nejake vyhody? Alebo inak: v com su rozdielne TV102 a TV303D? Okrem ceny samozrejme :)
KamilZ (10277)|6.10.2015 13:39
RoPo (6061)|6.10.2015 13:47
Koukni na web výrobce, porovnej a uvidíš. Cena je jen důsledek rozdílů v konektivitě a možnost vložit HDD.

Popis Dune HD TV-102 a zadní strana:

[ATTACH=CONFIG]31533[/ATTACH]


Popis Dune HD TV-302D a zadní strana:
[ATTACH=CONFIG]31534[/ATTACH]


edit: KZ byl o něco rychlejší...
20130307162334_1_34.jpg 20130304140329_0_36.jpg
jito (999)|6.10.2015 14:49
I když je značka Dune moje srdeční záležitost,tak na tvoje potřeby bych klidně doporučil Raspberry 2-od doby co ho mám doma,tak můj Dune Max zahálí...
xbarbie (3)|6.10.2015 15:03
Dakujem za bleskove odpovede :) Tie konektory na fotkach som pozeral uz aj predtym, tam vidim vylepsenie TV303D len v 2x USB2 proti 1x, USB3 slave, analog video a opticky vystup (a tie mi asi nebudu potrebne...) Takze TV102 by malo myslim stacit. [s]Co sa tyka software je tam nejaky rozdiel alebo je to jedno?[/s]
xbarbie (3)|6.10.2015 16:11
Po hladani na nete som uz zistil ze softwarovo su zhodne.

V roznych specifikaciach (aj v tejto teme - v prvom prispevku) sa uvadza:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36198-Dune-HD-TV-303D?p=472884
Audio kodeky: AC3 (Dolby Digital), DTS, MPEG, AAC, atd...

ale v specifikacii na dune-hd.com to maju bez DTS:
http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/36
Audio codecs: AC3 (Dolby Digital), MPEG, AAC, atd...

...takze tieto prehravace vobec DTS nepodporuju (som myslel ze to plati pre DTS-HD alebo tak)? Chcel som to prepojit cez HDMI do TV (stereo).
Som v tomto uplny laik, tak prosim o zhovievavost ;)
sblasko (11)|31.3.2016 21:13
[QUOTE=xbarbie;516496]Po hladani na nete som uz zistil ze softwarovo su zhodne.

...takze tieto prehravace vobec DTS nepodporuju (som myslel ze to plati pre DTS-HD alebo tak)? Chcel som to prepojit cez HDMI do TV (stereo).
Som v tomto uplny laik, tak prosim o zhovievavost ;)[/QUOTE]

To je nejaka haluz, nie? Ved v prispevku #7 se jasne pise, ze s DTS do optiky nema problem.

Zvlasne je, ze 303 ma uvedenu podporu: http://www.dune-hd-usa.com/Products/DuneHDTV303D.aspx
ale 102 uz NIE: http://www.dune-hd-usa.com/Products/DuneHDTV102.aspx

Potvrdenie je i na: http://www.dune-hd-usa.com/Support/FAQ.aspx#faq-754-6 nabo recenze na Alze.
HunterGtNet (148)|31.10.2016 17:09
zdravím jde nejakym zpusobem udelat knihovnu filmu z nasu na dune 303d ? zappiti ? nebo neco jineho ?