Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S1 - prehravanie medii zo zdielaneho adresara Win 7

lianaboy (4)|13.11.2013 10:48
Zdravim vsetkych majitelov prijimaca Technisat Technistar S1 - vcera sa mi podarilo rozbehat prenos nahravok z prijimaca do PC cez LAN pomocou programu MediaPort. V navode som sa dozvedel o moznosti prehravania mutlimedialnych suborov v prijimaci priamo zo siete. Problem je, ze pri browsovani v sieti chce prijimac vzdy odomna login (meno, heslo). Podotykam ze mam Win 7 (64 bit) a zdielane priecinky mam spristupnene pre Everyone, navyse mam v 'advanced networking settings' zrusenu nutnost loginu...

Rad by som si uz nahrate filmy presunul do PC, pretoze moja 64 GB fleska je predsalen trochu mala...a prehraval ich pomocou prijimaca zo siete...

Zaujimalo by ma ci uz niekto podobny problem riesil (a vyriesil)...

Vdaka za tipy
Dagy2 (3153)|16.11.2013 18:00
Nemám sice TechniStar S1 ale principiálne hovoríme teraz o Win7 nie o TechniSate.

1/ staršie TechniSate (ako je môj HDS2X) majú problém s login - pri zadaní user/password je bugom v sw vyslaný nesprávny reťazec a tak login zlyhá. Preto používam NAS a nastavené public foldre v ňom ktoré nevyžadujú login a funguje to OK.

2/ rovnako dobre to funguje u WinXP - pretože tie nechcú login

3/ Kde si našiel vo Win7 možnosť nastaviť sharing bez loginu? V nastaveniach "advanced sharing settings" je
- network discovery on/off
- file and printer sharing on/off
- public folder sharing on/off
- media streaming
- file sharing connections 128-bit necryption / 40- and 56-bit encryption

vypnutie file sharing connection tu však nie je.
Ja ale mám firemný win7 core takže niektoré sieťové nastavenia mám obmedzené alebo zrušené, napr. media streaming sa u mňa nedá zapnúť.
Do public folderov sa viem dostať z iného PC po zadaní hesla, neviem nastaviť PC tak, aby prístup bol bez login.
Ale z BD-playera prístup bez loginu funguje aj do PC
lianaboy (4)|16.11.2013 20:44
No ja mam v "advanced sharing settings" aj moznost 'zdielanie chranene heslom', tu mam vypnutu...
potom mam este pre adresar povolenie na zdielanie pre Everyone...
z mobilu alebo tabletu sa na PC do do zdielanych priecinkov dostanem v pohode (bez hesla), ale z prijimaca nie...
v prijimaci vidim svoje pc ako sietove zariadenie, ked ho vyberiem, prijimac chce meno/heslo...a to nefunguje, skusal som rozne konta, vytvoril som specialne konto na pc pre technisat, ale stale nic...neviem, mozno to je tym bugom, ten firmware v S1-ke je dost podobny tomu v starsej HD8-ke, co mam v druhej izbe...
skusim este trochu hladat na nete a v nastaveniach - niekde som na webe nasiel ze niekomu nefungovalo zdielanie ked bezal na Win 7 'Windows Live ID assistant' servis, ale ten som tiez zakazal, nepomohlo to...
Dagy2 (3153)|17.11.2013 07:53
Predpokladám, že u HD8S máš ten istý probém. S Win7 a heslom to u starších prístrojov (HD8S, HDS2) nefunguje a odpoveď od výrobcu bola asi v tom smere, že sorry ale náklady na opravu FW by boli príliš vysoké vzhľadom na možnosť investícií do prístrojov s ukončenou výrobou.
Bohužiaľ vypnutie hesla v mojom upravenom W7 nie je možné a tak to neviem odskúšať.


Ja som kopírovanie na PC zrušil už hneď na začiatku. Zapínať alebo nechať bežať PC sa mi zdalo nezmyselné, preto mám malý NAS s 2TB diskom ktorý to rieši. Zároveň mám zálohu pre všetky PC v domácnosti a DLNA pre priame prehrávanie súborov v TV.

Edit: odskúšal som na iných dvoch W7-64 kde som vypol overenie heslom aj firewall. Napriek tomu žiadny multimedialny prístroj ktorý mám doma sa nevie do nich prihlásiť bez overenia heslom. Ani môj firemný NTB.
V súvislosti s tým ma napadá len jedna možnosť ale nemám na to chuť s tým laborovať keďže to nepotrebujem:
- technisat vypisuje názvy pripojených zariadení ako "domena/workgroup-nazov zariadenia"
- otázkou teda je, ako je pripojený on do siete.
- Win7 okrem IP adresy ešte rozlišuje politiku zdieľania spôsobom kde si pripojený a toť otázka, či multimediálne zariadenia toto vedia rozlíšiť. Môj NTB má totiž inú doménu ako ostatné zariadenia doma a tiež sa z neho bez hesla neviem prihlásiť dnu. Domáce zariadenia na Win7 medzi sebou zdieľajú bez problémov.

skús ešte zadať pri prihlasovaní nie user ale workgroup\user.
RoPo (6061)|17.11.2013 12:36
V politikach Win je standardne zakazane se prihlasovat prazdnym/nevyplnenym heslem ze site. Kdysi hodne davno jsem tady psal postup na zmenu teto politiky. Jestli je treba mohu napsat znovu. Predpokladam vsak, ze pokud se vse dobre nastavi se jmeny a hesly tak toto neni potreba ani neni vhodne vypinat.
Dagy2 (3153)|17.11.2013 15:54
1/ RoPo z hľadiska bezpečnosti máš absolútne pravdu.
2/ u starých Technisatov (keď ešte fičal Win3.1 a podobné veci nikto neriešil) je v FW problém a user/heslo sa nedá použiť. Takže bez odstránenia loginu to nejde. Zdá sa, že TechniStar S1 ich ešte zdedil z HD8S/HDS2.
3/ odstránenie loginu v nastavení "rozšírené možnosti" kde Win7 má položku "požadovať/nepožadovať login pri pripojení" to pre multimedialne prístroje nefunguje - vyskúšali sme obaja. Funguje to s PC pripojenými do rovnakej skupiny.
4/ pri vypnutí multimedialneho zariadenia do deep stand-by by si musel aj tak vždy znova a znova zadávať heslo, takže je to otrava

ak teda poznáš postup na odstránenie loginu pre určitý adresár budeme (za seba) ti za know-how alebo link na neho povďační.
RoPo (6061)|17.11.2013 23:09
Je to obecne pro politiku prihlasovani. Nelze jen pro konkretni adrsar... Zitra napisi.
RoPo (6061)|18.11.2013 08:35
Spustit Editor zásad skupin (pokud máte verzi Win, který jej obsahuje. Jinak lze přes editor registru viz. níže):
- aktivovat nabídku Start
- do pole pro vyhledávání zadat gpedit.msc a spustit
nebo:
- přes klávesu Win+R aktivovat dialog Spustit
- do pole Otevřít zadat gpedit.msc a stisknout OK

V editoru zásad skupin v levé části postupně rozkliknout tyto uzly v tomto pořadí:
- Konfigurace počítače
- Nastavení systému Windows
- Nastavení zabezpečení
- Místní zásady
- Možnosti zabezpečení

Vyhledat položku:
- Účty: Omezit použití prázdného hesla místního účtu pouze pro přihlášení ke konzole
Tu otevřít (dvoklik levým tlačítkem myši nebo klávesou enter)
- nastavit položku Zakázáno
[ATTACH=CONFIG]25388[/ATTACH]

Dodám jen, že pro někoho může být také zajímavá položka "Přístup jk síti: Sdílené složky, ke kterým lze přistupovat anonymně".


Pokud máte např Windows Home Premium, kde editor zásad skupin není, tak použijete editor registru.
Spustit editor registru :
- aktivovat nabídku Start
- do pole pro vyhledávání zadat regedit.exe a spustit
nebo:
- přes klávesu Win+R aktivovat dialog Spustit
- do pole Otevřít zadat regedit.exe a stisknout OK

Vlevo rozkliknete v tomto pořadí tyto uzlíky:
- HKEY_LOCAL_MACHINE
- SYSTEM
- CurrentControlSet
- Control
- Lsa

Vpravo pak najdete položku LimitBlankPasswordUse.
To utevřete (dvojklikem levého tlačítka myši nebo vyberete myší nebo kurz.klávesami na klávesnici a poté klávesou ENTER).
Do pole Údaj hodnoty nastavíte 0. A potvrdíte.
Uzavřete dialog editru registru.
[ATTACH=CONFIG]25389[/ATTACH]


Po provedení
těchto ktroků provedete restart PC.

Veškeré úpravy a manipulace s registrem či editorem zásady skupiny děláte ne svoje nebezpečí!
editor-zasad-skupin.jpg editor-registru.jpg
lianaboy (4)|18.11.2013 10:26
Diky za tipy, ten zasah do registrov som tiez niekde nasiel na webe, skusal som ho ale bohuzial to nepomohlo (nasiel som este niekolko dalsich registry entries na webe, ktore odporucali zmenit, ale ani tam nic)...stale pyta ten login...
Jedine co sa mi podarilo rozbehat je media streaming - po zapnuti v PC som na Technisate videl dalsie zariadenie uPnP - tam sa mi ale bohuzial nezobrazovali TS/TS4 subory ktore som naimportoval z S1-ky... isli mi tam iba nejake mpg...dalej som to ani neskumal...
Asi bude najrozumnejsie pripojit do siete NAS-ko ako pise Dagy2 a ulozit nahravky tam, je to pohodlnejsie...
mirekv (7169)|18.11.2013 20:10
Kdybych si já blbec pořádně přečetl příspěvky nad sebou, tak jsem dnes nemusel 3 hodiny kurvovat nad loginem a passwordem! Ale mám dotaz, vám S1 přehraje normální filmy? Já si jich zkusil pár nahrát na ext. HDD a nic! Filmy to našlo, ale nepřehrálo!
Dagy2 (3153)|18.11.2013 20:20
tak v mojom NTB "odblokovanie" hesla vyššie uvedeným postupom nefunguje. cez víkend skúsim na inom NTB.

Lianaboy - poznámka k NAS-u: mám ASUS wifi router a ten umožňuje cez USB pripojenie HDD, ktorý funguje ako sieťový disk, takže ani netreba ďalšiu krabičku. Pravda, nemá funkciu RAID alebo mirroring ale na obyčné ukladanie multimedialneho obsahu sa dá.
lianaboy (4)|19.11.2013 16:49
mirekv, co mas na mysli pod pojmom 'normalni filmy'? Filmy nahrate v S1-ke? Alebo nieco z netu? Mkv, avi, ...? Lebo pokial viem, tak tento prijimac nema velku podporu prehravanych formatov... skusim doma pripojit usb disk s roznymi formatmi a uvidime...
mirekv (7169)|19.11.2013 18:26
Filny nahrané přímo v S1 samozřejmě přehrát jdou. Ale jiné? Já mám k stb připojený 500GB disk, tak o místo pro nahrávky přímo z stb nemám nouzi. Spíš jsem se divil, že S1 dokáže přehrát i jiné formáty.Tím to pro mě pozbývá smysl.