Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Bílý flek na plazmové TV

Neregistrovaný (0)|11.11.2013 21:37
Tazatel: Jan Misař

Znění dotazu: Zdravím, koupil jsem 2 roky používanou plazmovou tv LG (127cm úhlopříčka) a všiml jsem si, že při černé obrazovce mám přibližně uprostřed světlešjí (šedivý) flek o cca velikosti 15x10cm. Nevíte čím to je? Díky

Technika, které se dotaz týká: Plazmová TV LG
vivid.sk (11472)|11.11.2013 22:07
foto?
RoPo (6061)|11.11.2013 23:08
To vypadá na problém s panelem. Např. na bílé ploše nevidíš nějaké anomálie v daném "bílém" pruhu?
Jan Misař (0)|11.11.2013 23:14
Jo, všiml jsem si, že i při světlých scénách, když je obrazovka bílá nebo hodně světlá tak je to také vidět, ale ne tolik jako při černé obrazovce..
RoPo (6061)|11.11.2013 23:26
To uz ma panel neco za sebou...
Jan Misař (0)|11.11.2013 23:29
Při manipulaci s ní jsem ji nechal cca 10 minut naležato na posteli, nemůže v tom být problém? Teď jsem četl, že se plazmy nesmí dávat naležato..měl jsem jí obrazovkou nahoru..Ale nemyslím si že za tak krátkou dobu by se to mohlo nějak poškodit..jinak, oprava asi vyjde dráž než nová tv nebo se mýlím?
RoPo (6061)|11.11.2013 23:34
PDP se nema prevazet na lezato z jednoho prosteho duvodu. Maji tezke sklo a pri moznem drncaku muze sklo prasknout.
Nic tekuteho tam neni :-E

Na cenu panelu se zeptej v servisu. Napada me, ze by jeste mohl byt vadny budic danych sloupcu, ale spise me to pripadne na vadny panel.
Jan Misař (0)|11.11.2013 23:37
Při převozu jsem ji měl na zadních sedačkách na stojáka a ještě jsem jí přidržoval takže určitě jsem ji nějakým nárazům nevystavil když byla chvilku naležato..mě jde jen o to jestli jsem si to nezpůsobil sám..ale vypadá to že ne, takže zítra tv vracím původnímu majiteli..zajímavé je že když rozsvítím světlo v obýváku, tak flek není téměř nebo vůbec vidět ani při černé obrazovce..když ale zhasnu, tak je vidět dost..
THeBaNDiT (497)|12.11.2013 00:11
[QUOTE=RoPo;472489]v daném "bílém" pruhu[/QUOTE]
[QUOTE=RoPo;472494]vadny budic danych sloupcu[/QUOTE]tie fotky za vela nestoja (bez urazky), ale z nazvu temy aj z tych fotiek mi vyplyva, ze problemova je ta ovalna (polmesiacovita) skvrna... nie ten svetly pruh, ktory je, predpokladam, cela obrazovka, len trosku nestandardne odfotena...
Jan Misař (0)|12.11.2013 00:15
Já to fotil z iPhonu a za tmy aby to bylo vidět dostatečně..jasně ta první fotka je černá obrazovka jen a tam ta skvrna je vidět a ta druhá fotka je šedivá obrazovka kde je ta skvrna vidět možná lépe..
THeBaNDiT (497)|12.11.2013 00:33
ano, tu skvrnu je tam vidiet dostatocne, ja som skor narazal na to, ze obe fotky si fotil nastojato, i ked telka ako taka je nalezato... a to RoPa asi trochu zmiatlo a zameral sa na ten svetlejsi pruh mysliac si, ze sa jedna o tu zavadu, pricom sa jedna iba o nestandardne vyfotenu obrazovku... :D (teda aspon dufam, ze si nedomyslam ohladom RoPo-vych prispevkov privela) :D
Jan Misař (0)|12.11.2013 00:44
Jo já jednu fotku vyfotil na stojato a jednu na ležato :D netušíš co by s tím mohlo být, ta skvrna?
THeBaNDiT (497)|12.11.2013 01:14
Keďže plazma nemá podsvietenie, jeho závadu môžeme vylúčiť. Jediné, čo mi napadlo, je, že by sa mohlo jednať o (ne)vypálenie obrazovky v danom mieste, a totiž že bol na obrazovke zobrazovaný dlhšiu dobu statický obraz, kde v danom mieste bol tmavší polmesiacovitý objekt. Preto sa jeho pixely za tú dobu vysvietili menej (teda svietia aktuálne o chlp intenzívnejšie než zvyšné pixely).
bastlir (3245)|12.11.2013 01:32
Dnešní TV to už nejsou ceertéčka, kde je stačilo vypnout síťovým knoflíkem na TV a fleky zmizely. To tu nemá smysl vůbec řešit. Pokud je něco takového ještě v záruce, tak hurá do servisu. A pokud ne, tak také, nebo to prostě překousnout. Nemyslím si, že by tu byl někdo schopný poradit, jak opravit panel.:)
Jan Misař (0)|12.11.2013 09:37
Podle původních majitelů (rodina s malým klukem) se na tv koukali pouze běžným způsobem na pořady v tv, žádná připojená herní konzole nebo něco podobného, tak si myslím, že k vypálení nebo nevypálení si myslím že nedošlo..
RoPo (6061)|12.11.2013 10:19
Je to vadný panel. Nevím co se tady stále řeší.
bastlir (3245)|12.11.2013 16:52
[QUOTE=Jan Misař;472529]Podle původních majitelů (rodina s malým klukem) se na tv koukali pouze běžným způsobem na pořady v tv, žádná připojená herní konzole nebo něco podobného, tak si myslím, že k vypálení nebo nevypálení si myslím že nedošlo..[/QUOTE]
No a co?! Je tam flek? Je! Nebo si myslíš, že tvrzením o téměř nepoužívání TV sám zmizí? A mimochodem, dnešní panely jsou technologicky už někde jinde, takže se jen tak trvale nevypálí.