Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LED Samsung UE65F6400 alebo plazma PANASONIC VIERA TX-P65ST60E

futsalko1 (3)|9.11.2013 14:29
Dobrý deň. Ktorý mám kúpiť prosím Vás, LED Samsung UE65F6400 alebo plazma PANASONIC VIERA TX-P65ST60E? To najpodstatnejšie čo ma zaujíma je obraz, ako asi každého. ďakujem za rady.
RoPo (6061)|9.11.2013 15:32
Oba modely maji plusy i minusy. Pokud ti nevadi trochu vyssi spotreba tak plazmu.
LCD ma EDGE podsvetleni a trochu nepatrne meni odstiny barev a cerne pri pohledu z uhlu. Ale jinak je to dobry kousek.
Jaky mas zdroj signalu?
futsalko1 (3)|9.11.2013 16:09
Mám skylink Vu+, filmy prehravam z xtreameru SW3, mám aj xbox 360, a bluray sony. v datarde sa mi plazma od panasonicu zdala nejaka tmava, mozno je to len nastavenim...... či???
RoPo (6061)|9.11.2013 17:03
Ano, je to nastavením. Nehledě na to, že u tebe doma obraz na TV bude vypadat zcela jinak! Jiné světelné podmínky.

Obě TV jsou dobré. Já mám loňský model TX-P65ST50E a pro blu-ray a děcka co si hrají na ní na konzoli tak je obraz dobrý a ani retenci či vypalování není vidět. LED UE65F6400 je také dobrá, ale já prostě u LED jak čtu EDGE podsvětlení, tak ruce pryč (po vlastních zkušenostech s EDGE prostě toto nepreferuji). Sic je tento LED model dobrý.

Tmavá se ti také zdála protože tento model má v obrazovce tmavší black filter, který pohlcuje okolní světlo.
zatty (1215)|12.11.2013 19:44
to nejde srovnávat, rozhodně bych si ale nekoupil nízkou řadu LCD v tak velké uhlopříčce, to nikdy prostě nemůže hrát dobře a těch neduh je strašně moc, v tom to směru je plazma lepším zobrazovadlem, a navíc pokud máš VU+ tak to bude na te plazmici krásně kreslit
jarino1978 (8045)|12.11.2013 20:37
ja by som sa F6400 rozhodne nebál, ba priam ju len môžem doporučiť. Určite to bude lepšie, ako ST60.
futsalko1 (3)|13.11.2013 07:43
Ďakujem za rady. Objednal som Panasonica plazmu, dorazí v utorok. Za 1750,-ojro. :) Chcem byť ešte medzi poslednými majiteľmi plaziem v československu. Vždy som mal len plazmy, takže verím že správne rozhodnutie. Potom sa podelím o emócie!!! :)
RoPo (6061)|13.11.2013 08:20
Věřím, že budeš spokojený, pokud tedy nenarazíš na špatný kus. Ale to je problém u každého výrobku. Pak napiš jak spokojený či nespokojený jsi. :BB:
festr (163)|13.11.2013 11:59
Pri vyberu televize jsem stravil nekolik tydnu a nakonec jsem vybral a objednal panasonic plazmu VT60, coz je jen o zanedbatelny chlup lepsi nez ST60 a garantuji, ze budes maximalne spokojeny. Troufam si tvrdit, ze ten obraz je o tridu lepsi, nez soucasne LCD zejmena pri sledovani v seru (ja se osobne divam na televzi vyhradne vecer / v noci) a tak mam velkou preferencni vahu na podani cerne coz neni jediny velky rozdil oproti LCD. Vse zavisi na preferenci jednotlivce. Nejmarkantnejsi rozdil jsem shledal v obchode, kde jsem porovnaval obraz z blueray mezi soucasnymi LCD modely a prave panasonic plasmou a i v osvetlene mistnosti je ten rozdil pomerne dost patrny.
futsalko (10)|28.11.2013 17:44
PANASONIC VIERA TX-P65ST60E zajtra dorazí domov. Za 1750,- evri. Boha jeho, jak sa teším. Môžete mi tu dať niekto tipa pre nastavenie obrazu? Ak to tu je niekde??? Počítam, že zajtra prebdiem celú noc!!!!! Ďakujem!!!
festr (163)|28.11.2013 17:54
nastaveni obrazu - pouzivat rezim THX, ten je pro me nejprirozenejsi. s nicim jsem se moc nejebal :)
sarga (67)|28.11.2013 18:38
THX režim tam nebude mít.
futsalko-napiš prosím Tě svoje dojmy, bzučení a tak..gratuluji ke koupi. Taky je to můj favorit. VT jakkoliv jistě špička tak spoustu blbostí bych ani nevyužil. Co jsem četl, tak bude mít z 95% obraz jako VT řada, o ceně ani nemluvě.
Pavell007 (790)|28.11.2013 18:45
mám jeden tip, když si budeš hrát s nastavováním svítivosti, tak narozdíl od minulýho lcd samsunga, kdy jsem hodně hejbal s jasem, to na ST50 funguje tak, že jas je nejlepší nechat na defaultu-půlce a svítivost doladit kontrastem-mně se osvědčilo tak na 3/4, dále nepřeháněl bych to s ostrostí, pak to šumí a v drobných kresbách se objevuje moaré-měl jsem to na 4-6 z 10 (nevím, jak to je onačený letos), povypínat ty automatický eko módy, nastavovat to v přítmí. IFC funguje dost solidně na min-když dáš víc, už je to telenovela. Gammu jsem dal z 2,2 na 2,4 - někomu se to zdá tmavý, ale já sleduju fakt skoro ve tmě, takže pro mě to je ok a obraz dostal ještě trošku víc hloubky. Režim střídám standard ve dne a kino v noci. To true kino je na mě už moc do tepla, jo teplotu barev na neutral...
RoPo (6061)|28.11.2013 19:08
Provádět nastavení dle řady ST50 bych nedělal. ST60 má jiný panel.

Já 65ST50 sleduji v kino režimu. Každopádně vše během prvních 200h spíše stáhni. Hlavně jas a kontrast. Pak si vše klidně zvedni.
festr (163)|28.11.2013 19:20
na ST60 je urcite THX rezim. Ja jsem si VT vybral i kvuli dualnimu tuneru DVB a DVB-S/2. A proc THX? Protoze vypina uplne vsechny "vylepsovaky", ktery ten obraz akorat tak kurvi.
futsalko (10)|28.11.2013 19:30
Tých 200 hodín to fakt??? sakra, veď to je tak mesiac!!! naozaj to treba dodržať??? no nič, vyderžať pijanier!!!! bude ťažké dnes zaspať!!! ďakujem všetkým za rady!!! hodím potom prvé dojmy!!!!
RoPo (6061)|28.11.2013 19:41
Ano 200h. Neboj je to rychle pryč.
futsalko (10)|28.11.2013 19:44
mám si ten čas nejako merať, alebo priamo na telke je nejaký merač hodín???
RoPo (6061)|28.11.2013 20:02
[QUOTE=futsalko;474276]mám si ten čas nejako merať, alebo priamo na telke je nejaký merač hodín???[/QUOTE]

Dá se to vyčíst v servisním menu, ale podle svých zvyklostí sledování TV čas odhadni. Zahoření je +/- 200h.
futsalko (10)|28.11.2013 20:05
Dikes RoPo!!! o tomto som vôbec netušil. dám si na to bacha.
sarga (67)|29.11.2013 17:10
Taky si dej bacha na obraz 16:9 černé pruhy dole i nahoře.Někdy je člověk tak natěšený, že tam hned šupne HD film bez zazoomování. A pokud je tv syrová, tak tam je hned na bílé stopa. Ale to určitě víš...
futsalko (10)|29.11.2013 22:19
Ahojte. Zatiaľ len v krátkosti: JE TO BOMBAAAAAAAAAAAAAA!!! Krása. Obraz som ponastavoval podľa vaších rád, repsektíve som moc do toho nevŕtal, už aj tak to bolo skoro vsetko nastavené podľa vašich odporúčani. ale už aj tak je to super. po cca 200 hodinách sa do toho trochu obujem, lebo sú tam ešte neskutočné rezervy. ale uz teraz maximálna spokojnosť. bzučanie žiadne, nič mi nebliká. obraz senzace. a páni........ bude ešte lepšie!!! aj dizajnovo nádhera. potom sa ozvem a dám dojmy z donastavenia, 3D, bluray, atď...... čus bus kluci!!!! ........................................ a nezávidťe!!!!! :) ahlavne, je veľká!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jirka67 (233)|30.11.2013 13:15
Jak jsem tu psal jinde v diskuzi, mám sice jen 42ST60 a použil jsem s drobnými úpravami toto nastavení:
http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/panasonic-plasma-tv/panasonic-st60-picture-settings.html
RoPo (6061)|2.12.2013 10:02
[QUOTE=sarga;474414]Taky si dej bacha na obraz 16:9 černé pruhy dole i nahoře.Někdy je člověk tak natěšený, že tam hned šupne HD film bez zazoomování. A pokud je tv syrová, tak tam je hned na bílé stopa. Ale to určitě víš...[/QUOTE]

Tohle platí jen u některých panelů PDP... Vím, že s 5let starým Samsungem 756 ze začátku toto projevovalo. Tzn. retence obrazu. Ale při nedávno pořízeném Panasoincu (65ST50) se nic takového neprojevovalo ani neprojevuje. Pokrok poskočil a je to také zcela jiný panel.

---------- Doplněno v 10:02 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:01 ----------

[QUOTE=futsalko;474451]Ahojte. Zatiaľ len v krátkosti: JE TO BOMBAAAAAAAAAAAAAA!!! Krása. Obraz som ponastavoval podľa vaších rád, repsektíve som moc do toho nevŕtal, už aj tak to bolo skoro vsetko nastavené podľa vašich odporúčani. ale už aj tak je to super. po cca 200 hodinách sa do toho trochu obujem, lebo sú tam ešte neskutočné rezervy. ale uz teraz maximálna spokojnosť. bzučanie žiadne, nič mi nebliká. obraz senzace. a páni........ bude ešte lepšie!!! aj dizajnovo nádhera. potom sa ozvem a dám dojmy z donastavenia, 3D, bluray, atď...... čus bus kluci!!!! ........................................ a nezávidťe!!!!! :) ahlavne, je veľká!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

Jsem rád, že jsi spokojený a nadšený. Tak ať slouží!
Poduch (28)|10.12.2013 15:33
Jste mě úplně namlsali ! Mám také zálusk na tuto TV.
futsalko (10)|24.12.2013 10:29
Takže, po dlhšej dobe sa ozývam. Ľudia, je to krása. Plazma je proste top. Neskutočne krásny obraz. Skúšal nastavovania obrazu podľa rôznych odporúčani, ale nakoniec som si všetko doladil podľa seba. Myslím si, že každý znás má zrak iný a aj svetelné podmienky doma má každý iné. Za denného svetla taktiež výborne, ale za úplnej tmy paráda. SD vysielanie na moje prekvapenie slušné. Ale HD bingo. FULL HD z xtreameru špička. Ja sledujem telku z 5 metrov, ja viem moc, ale obyvačka je proste ihrisko. takže tak o dva tri roky možno 85´´. :) 3D je zážitok. Ale musím sledovať bližšie. Veľmi využívame youtube. Spároval som notebook z telkou a prehrávam všetko na telke. Pero som schoval a nikdy ho nevytiahnem, škoda riskovať že syn niečo vyvedie. Naozaj odporúčam telku. Blikanie nepozorujem a ani bzučanie. Pozorovacie uhly O.K. Inak prvých dvesto hodín som nechal telku zahorieť. púšťal som také slide farebných obrázkov. našiel som to na nete: http://www.hometheatershack.com/forums/hdtv-video-displays-processors/52673-plasma-break-how-properly-break-your-new-plasma-display.html
Plutotype (717)|26.12.2013 01:58
Myslel si asi True Cinema režim. THX režimy na ST60 nie sú, tie má len GT a VT.
satanovsyn (12)|4.3.2014 19:27
Odporúčam Samsung, mám ho doma, presne tento a je perfektný až na 3D, to trošku zaostáva. Ale ako smart TV je geniálny!!!
festr (163)|5.3.2014 10:25
smart funkce zastaraji brzy, to bych jako velkou vahu zrovna nevidel. stejne brzy skoncite na nejakem media serveru. Zvlast, pokud nastoupi h265 (ktery uz jsou k mani).
Nicmene je fakt, ze samsung ma imho lepsi smart funkce, nez panasonic.
LED vs. Plasma se stale s ohledem na kvalitu obrazu bohuzel neda srovnat.
Karel72 (428)|5.3.2014 10:48
Vybírejte jen podle obrazové kvality chujovinky vás přestanou bavit po pár dnech