Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dvojí obraz 3D v přehrávači

pedro_sa (2)|9.11.2013 11:15
Dobrý den, mám problém ,při přehrávání filmu ve 3D mám dvoji obraz, zkoušel jsem přehrávače GOM a MPK HC, procházel jsem různá nastavení ale nic nenašel, rád bych filmy sledoval z PC na 3D TV (panasonic TX-L42ET60E). Na TV(přepnutí do 3D režimu) vidím "mázlý" obraz a přes brýle v pohodě ale mám ho i na TV zdvojený. Formát filmu je .mkv. Je třeba stáhnout nějaké kodeky nebo jiný přehrávač?? Děkuji všem za rady.
KamilZ (10277)|9.11.2013 11:25
[QUOTE=pedro_sa;472199]vidím "mázlý" obraz a přes brýle v pohodě ale mám ho i na TV zdvojený[/QUOTE]
Máš v tom nějaký chaos. Bez brýlí bude mázlý/zdvojený vždy :-). S brýlemi píšeš, že je v pohodě. Takže vše OK.

Jinak MKV je pouze SBS, takže nic speciálního na rozdíl od BD ISO (Full 3D) není potřeba, pouze správně nastavit výstup na grafice, ale keydy byl špatně, tak to TV ani nedetekuje jako 3D a nedá se přepnout. Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434494&viewfull=1#post434494
odtahovka (54)|9.11.2013 11:31
Pedro: na ovladaci od TV zmackni 3D a sipkou posun na format zdvojeny obraz (bud 2 vedle sebe nebo 2 nad sebou, zalezi jaky mas) a obraz v TV se ti spoji v jeden nasad bryle a koukej.
2013-11-09 11.34.03.jpg
THeBaNDiT (497)|9.11.2013 18:42
presne tak, Kamil ho trošku nepochopil... Pedro sice zapol na telke 3D mód, avšak len simulované 3D (preto i tak mal dva obrazy vedľa seba). Riešenie napísal "odtahovka", a totiž v TV navoliť, že sa jedná o SBS 3D obraz, i keď trebárs môj Panasonic to rozpozná a ponúkne 3D mód automaticky.
THeBaNDiT (497)|9.11.2013 19:37
(kedze od predosleho prispevku uplynulo dost casu, pridam toto ako novy prispevok)

ako rucne prikazat 3D Panasonic telke, aby SBS obraz zobrazila priestorovo (postup je overeny na mojej ST30):
1.) na dialkovom ovladaci stlacis tlacidlo 3D
2.) vyskoci ti ponuka, ale ty stlacis na dialkovom ovladaci cervene tlacidlo (Manualne)
3.) zobrazi sa ti viacero moznosti, vyberies si moznost Vedla seba - 3D
pedro_sa (2)|9.11.2013 19:40
Děkuji za rady, pomohlo to trochu se stydím že tak jednoduché, ale u mí TV musím ještě přes jedno menu, šipky mi nefungují.. Čekal jsem že u takovéto TV se to bude automaticky rozpoznávat samo.. Pak mi se to při filmu ještě několikrát rozdvojilo.. Jinak to bude asi šlapat v pohodě.. Do budoucna ale plánuji pouštět filmy rovnou z disku do TV.. Ještě jednou děkuji.. :-)
jarino1978 (8045)|9.11.2013 19:44
záleží od typu prehrávača. Keď pustíš na internom, tak to TV pochopí sama, čo do nej lezie. ak cez player, tak záleží od výrobcu. Napr. XTR a môj STB je bez problémov.
THeBaNDiT (497)|9.11.2013 20:18
tak trebars ja ked pustim z externeho MMC nejaky SBS 3D film, moja TV Panasonic rozpozna 3D obraz sama a ukaze vpravo dole okno s oznamom, ze stlacenim tlacidla 3D na dialkovom ovladani mozem zapnut 3D rezim... kdesi v nastaveniach telky sa toto rozpoznavanie da zapnut/vypnut, tak mozno to ma pedro_sa vypnute... a ak nie, tak mozno nepusta z PC do TV kompletny obraz, ale ma nastaveny nejaky overscan v pocitaci, a preto to trebars pocas filmu moze blbnut...
KamilZ (10277)|10.11.2013 08:25
[QUOTE=THeBaNDiT;472261]presne tak, Kamil ho trošku nepochopil... [/QUOTE]
Máš pravdu, to, že si někdo pustí SBS a na Tv dá konverzi 2D na 3D jsem opravdu nečekal :-)