Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Propojení TV Samsung a externí repro pro 5.1 zvuk

Neregistrovaný (0)|6.11.2013 14:48
Tazatel: Yabahut

Znění dotazu: Dobrý den.
Chtěl bych si k vánocům pořídit 5.1 repro soustavu ke své TV UE32C6000. Začal jsem tedy brouzdat a shánět se, ale zjistil jsem, že to není uplně tak jednoduché a tak se chci raději zeptat zkušenejších, protože s audiem nemám moc zkušenost a při hledání odpovědí na internetu jsem se jen více zmátl.

Mám výše zmínenou TV ke které bych rád připojil externí repro soustavu 5.1. Měl bych zájem o něco typu Genius SW-HF5.1 4600. Jde mi hlavně o to, aby zvuk 5.1 fungoval při přehrávání filmů z připojeného HDD do TV přes USB. Co jsem koukal, tak právě to by mohl být problém, protože pak by bylo třeba propojit TV s repro přes Optical (ale to je jen můj postřeh z pročítání diskuzí)

Chci se tedy zeptat jestli je tedy možné propojit bezproblémově výše zmíněnou TV s Genius repro nebo je třeba se poohlédnou po jiných reproduktorech. Případně je nutné koupit nějaký mezikus (zesilovač, nějakýpřehrávač atd.) mezi TV a repro abych docílil přehrávání zvuku v 5.1

Ideálně kdybych se vešel do částky 5000,-

Za rady děkuji

Technika, které se dotaz týká: Samsung UE32C6000 RW
KamilZ (10277)|6.11.2013 17:09
Potřebuješ repro (nebo zařízení) s optických vstupem. Tyhle Geniusy určitě ne, nemá smysl kupovat převodníky, které stejně mohou mít s 5.1 problémy. Spíš se ale poohléhni po něčem takovémto: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35640-Domace-kinorepro-do-400-eur?p=465122&viewfull=1#post465122 . Ale zjisti si, co Tvá starší TV vůbec pouští ven do optiky, jestli to není třeba jen stereo. V tom případě by bylo pak lepší MMC a přehrávat v něm přes výše uvedené AVR, protože to s prostorovým zvukem mít problém nebude.

A doporučuji přečíst poctivě tohle téma: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33510-Lepsi-zvuk-k-TV
yabahut (0)|6.11.2013 18:02
Díky moc za odpověd. Bohužel tohle je už trochu nad mé momentální finanční možnosti. Ještě jsem přemýšlel koupit přímo nějaké domácí kino, kde bych vyřešil přehrávání filmů z HDD přímo v přehrávači od kina a nemusel bych ho přehrávat přes TV.
Vím že to není ono, ale jde mi spíše jen o to o něco vylepšit současný zvuk TV. Je to na občasné sledování filmů a ne na každodenní užívání. Bohužel jsem omezen rozpočtem a tak se snažím najít nějaký kompromis.

Myslíte že by něco z toho mohlo být použitelné. Případně navrhnout nějaký jiný typ:
http://domaci-kina.heureka.cz/lg-dh6520t/
http://domaci-kina.heureka.cz/samsung-ht-e355/

Díky moc za radu
yabahut (0)|6.11.2013 18:35
Omlouvám se, ale uplně jsem před předchozí odpovědí přehlednul odkaz na diskuzi o vylepšení zvuku k TV.
Ted jsem to už pročetl a je mi jasná odpověd, ale i tak bych se chtěl zeptat jestli jsou takováto levná domácí kina opravdu taková hrůza nebo to na velice laický poslech stačí?
RoPo (6061)|6.11.2013 20:22
Rozhodně jsou lepší než integrovaná repro v TV. Na laický poslech to stačí, ale člověk od nich nemůže očekávat zázraky.
tdlmarek (1566)|6.11.2013 20:48
[QUOTE=yabahut;471933]Myslíte že by něco z toho mohlo být použitelné. Případně navrhnout nějaký jiný typ:[/QUOTE]
Když už (se skřípěním zubů) nějaké all-in-one domácí kino, tak alespoň takové, které má vzadu nějaký digitální vstup pro vzuk. HDMI se v této cenové kategorii asi očekávat nedá, takže jako ta největší nouzovka alespoň optický a koaxiální S/PDIF. V opačném případě totiž z celého domácího kina bude po pár letech tak akorát sada naleštěných těžítek. Ovšem otázkou je, zda to při téhle ceně vůbec vadí :) Ve specifikacích to někdy nemusí být přesně uvedeno, ale stačí stáhnout manuál a podívat se na popis zadní strany zařízení. Takhle jsem zjistil, že ani jedno z těch dvou tuhle podmínku nesplňuje, takže bych je rozhodně nedoporučil.

Také bych preferoval řešení s pasivním chlazením, protože není nic otravnějšího, než drnčení miniaturního vysokotáčkového ventilátoru. To je totiž tak druhá věc v pořadí, která v podobných systémech postupně odejde - hned po samotné optické mechanice. Toto lze opět snadno ověřit nahlédnutím do manuálu, mřížka ventilátoru je jasně vidět.
yabahut (0)|7.11.2013 08:50
Díky moc za odpovědi. Mrknu na to a pohledám podle vašich rad a případně bych kdyžtak pak poprosil ještě o schválení mého výběru.
KamilZ (10277)|7.11.2013 09:12
Ještě k DK - zvuk je pouze a jen jedna z jeho nevýhod, je jich spousta.
Neregistrovaný (0)|7.11.2013 14:44
Tak jsem se nakonec rozhodl že bych zainvestoval trochu více a šel bych aspon do toho setu Onkyo HT-S3505.
Chtěl bych od vás ale ještě poradit jestli z mé TV vede 5.1 zvuk. Abych pravdu řekl, tak si nejsem vubec jistý, protože moc nerozumím tomu popisu v manuálu.

Tady je vykopírovaný text z manuálu:
Použití připojení prostřednictvím optického (digitálního) kabelu nebo kabelu sluchátek
Dostupná zařízení: digitální zvukový systém, zesilovač, domácí kino DVD
DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)

x Pokud je digitální zvukový systém připojen ke konektoru DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL), snižte hlasitost televizoru i systému.
x 5.1kanálový zvuk je k*dispozici tehdy, když je televizor připojen k*externímu zařízení s*podporou 5.1 kanálů.
x Pokud je přijímač (systém domácího kina) zapnutý, uslyšíte zvukový výstup z*optického konektoru televizoru.

Pokud televizor přijímá signál DTV, bude do přijímače systému domácího kina posílat 5.1kanálový zvuk. Je-li
zdrojem digitální komponenta, například přehrávač DVD/Blu-ray, kabelový přijímač, satelitní přijímač (set-
top box), která je připojena k*televizoru prostřednictvím rozhraní HDMI, bude možné na přijímači systému
domácího kina poslouchat pouze 2kanálový zvuk. Chcete-li poslouchat 5.1kanálový zvuk, připojte výstupní
konektor digitálního zvuku z*přehrávače DVD/Blu-ray, kabelového přijímače nebo satelitního přijímače (set-top
boxu) přímo do zesilovače nebo systému domácího kina.



Jde mi o to, že uplně nerozumím jestli mi po připojení USB HDD a přehrávání filmů přes TV bude 5.1 fungovat.
Případně pokud ne a TV bude vysílat pouze 2 kanálový zvuk, bude ten set hrát v pohodě a nebudou s tím nějaké problémy typu, že bude třeba hlas tišší než jiné efekty?
A pokud by ten 5.1 zvuk nefungoval mohli byste mi doporučit nějaký levnější mezikus mezi TV a Onkyo, kde bych v pohodě z USB mohl přehrávat a 5.1 by fungovalo?

Vzhledem k financím bych v případě nefungování 5.1 musel nějaký čas vydržet a mezikus (omlouvám se za toto pojmenování) dokoupit až časem.

Díky moc
RoPo (6061)|7.11.2013 15:44
Mezikus z 2.0 na 5.1 v podstatě není. Jen AVR umí uměle rozdistribuovat signál ze sterea na 5.1.

Většina TV dokáže přes optický výstup poslat 5.1 kanál, pokud se nachází ve zdrojovém videu.
Ať je to např. Dolby Digital v DVB-T nebo DTS či DD v přehrávaném videu. Jestli umí konkrétně tvoje TV posílat DD a DTS přes optiku to nevím.
Některé TV dělají downsampling na klasické stereo 2.0.
Neregistrovaný (0)|7.11.2013 16:00
S tím mezikusem jsem se špatně vyjádřil. Myslel jsem tim nějaký přehrávač (MMC), který zvládne přehrát filmy s USB HDD a obraz posílat do TV a zvuk do Onkya setu.

Jinak jde nějak zjistit jestli ta TV bude ten 5.1 zvuk posílat? V manuálu je ještě toto: DTS 2.0 + digitální výstup

Viz specifikace:
http://www.samsung.com/cz/support/model/UE32C6000RWXXH-techspecs
RoPo (6061)|7.11.2013 16:13
V podstatě jakýkoliv MMC. Prostuduj diskuze. Doporučují se zde nějaká MMC stále dokola...

Zapojení s MMC je potom takovéto:
MMC -> AVR -> TV

To tě potom nemusí zajímat zda TV umí po optice DD a DTS posílat. Leze ti přímo z MMC (optikou a/nebo HDMI) do AVR.
Neregistrovaný (0)|7.11.2013 16:19
jj to je mi jasné, že to pak nemusím zjištovat, ale vzhledem k financím bych se nákupu MMC momentálně rád vyhnul a proto bych potřeboval vědět jestli ta TV zvládne přes optiku 5.1, že bych ted měl pouze AVR a časem pak dokoupil MMC
bastlir (3245)|7.11.2013 17:39
[QUOTE=Neregistrovaný;472023]jj to je mi jasné, že to pak nemusím zjištovat, ale vzhledem k financím bych se nákupu MMC momentálně rád vyhnul a proto bych potřeboval vědět jestli ta TV zvládne přes optiku 5.1, že bych ted měl pouze AVR a časem pak dokoupil MMC[/QUOTE]

Ano, v tom problém není. Musíš ale počítat s tím, že ne každý kanál vysílá s 5+1, takže abys nebyl zklamaný. Já sice používám optiku, ale popravdě mé uši neslyší rozdíl s připojením jen přes kabel. Kdysi jsem si také pořídil externí převodník z optiky, ale před touto koupí varuji. Je to na ho....! Alza prodávala malé plasťáky s optickým vstupem, což může pro někoho být sice ubohé, ale také řešení.
MMC by ti problém nevyřešilo, protože nemá optický vstup.
Neregistrovaný (0)|8.11.2013 17:05
Tak nakonec jsem se tedy rozhodl pro tuto kombinaci:
AVR - Onkyo HT-S3505
MMC - eGreat U1 Android TV

Můžete mi prosím potvrdit že budou spolu v pohodě spolupracovat? To MMC se mi podle recenze zdá pro mě naprosto dostačující, takže by za tu cenu bylo ideální.

A ještě bych se chtěl zeptat jestli chápu dobře propojení. Z MMC pujde HDMI kabel do AVR. Z AVR pujde HDMI do TV. A ještě pak z TV pujde Optika na audio zpět do AVR.?
KamilZ (10277)|8.11.2013 17:07
Spolupracovat budou, ale kupovat Android jako přehrávač (MMC) není vhodné. Už jsme to zde rozebírali, prakticky cokoli takovéhleho na Androidu (MKxxx, Minix, eGreat U1, H6, .... prostě cokoli) se nehodí jako MMC, ale pouze jako doplněk na Smart blbosti. Přečti si tohle téma: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35784-Boxee-Box-TrueHD-DTS-problem?p=467055&viewfull=1#post467055
RoPo (6061)|8.11.2013 17:17
Android do MMC se moc nehodi. Byva tam verze 2.3 a to je bida.
Neregistrovaný (0)|8.11.2013 18:38
Díky za odpovědi. Je pravda, že se mi ty Smart blbosti celkem líbí. Chtěl bych totiž něco, co by šlo nějak rozumně ovládat bez nutnosti zapnuté TV, což by XBMC mělo umožnovat přes tablet. A pak se mi tam líbilo přehrávání přímo z archivů TV a streamu.

Zas na druhou stranu bych toto oželel, kdyby měl být problém s přehráváním videa.

Jak jsem psal na začátku tohoto vlákna, tak jsem omezen rozpočtem, který jsem ted už dost překročil. Pročítáním diskuzí se do toho dost zamotávám a už nevím kde mi hlava stojí:) A jelikož jsem se o toto nikdy předtím nezajímal, tak je to pro mě spousty nových informací, které si nedokážu ještě pořádně srovnat.

Je podle vás nějaké dobré MMC sehnatelné do 3000,-? Pokud ne, tak jaké nejlevnější MMC je dle vás už použitelné?
Neregistrovaný (0)|13.11.2013 13:14
Tak už mám doma Onkyo HT-S3505 a zatím jsem trochu rozpačitý, ale to bude asi jen problém v nastavení, případně v tom na čem to zkouším

Asi by tento dotaz už byl do jiné sekce, ale nechci zbytečně zakládat nové téma, tak to píšu sem.

Zapojil jsem AVR, ale zdá se mi, že nefungují pořádně surround repráky. Když do AVR zapojím tablet přes HDMI, tak sice AVR hlásí příjem signálu MCH PCM 5.1, ale ze surround repráků nehraje žádný zvuk při jakémkoliv Listening modu.
Surround repráky hrají pouze při nastavení All channels stero (takže by zapojeny měly být dobře)
Zkoušel jsem na tabletu pustit nějaké testovací DVD a nic. Pak jsem zkoušel např. toto video na youtube () a taky nic. Když má hrát některý ze surround reproduktorů, tak zvuk sice hraje, ale vychází z Front repráků.

Nevíte jestli je někde něco blbě nastavené nebo to prostě bude fungovat jen přes nějaké MMC?

Díky moc za rady.
RoPo (6061)|13.11.2013 13:28
Toto může způsobovat "přehrávadlo". Zde tablet. Sice ven se tváří, že pouští 5.1, ale ve skutečnosti je to 2.0. Nemáš jiné přehrávadlo?
Neregistrovaný (0)|13.11.2013 13:33
No ještě mám DVD přehrávač, který má vzadu cinche na 5.1 zvuk (LF,RF,LS,RS a Sub), ale nevím jak to přesně připojit na AVR abych to vyzkoušel a ověřil funkčnost. Je nějaký kabel, kterým bych to mohl vyzkoušet? Předpokládám, že do AVR se to propojí do L a R v Audio/Video, ale nejsem si jistý jak to přesně udělat a jestli to pak bude 5.1 přenášet.
vivid.sk (11472)|13.11.2013 13:57
[QUOTE=;472671]ale ze surround repráků nehraje žádný zvuk při jakémkoliv Listening modu. [/QUOTE]
Posielas tam realne signal pre 2 kanaly. Problem hladaj v zdroji signalu.

[QUOTE=;472674]No ještě mám DVD přehrávač[/QUOTE]
Urcite ma aj SPDIF (coax/optika), prepoj a uvidis, ze to bude OK. Analogovy RCA L+R kabel ani neskusaj, takto to nepojde (toto Onkyo nema multikanalovy analogovy vstup).
Neregistrovaný (0)|13.11.2013 14:01
No a jak to poznám? Když AVR píše že zdroj signálu je Mch PCM 5.1, tak jsem předpokládal, že ten signál je 5.1.

Můžu to teda nějak vyzkoušet ještě přes ten DVD, který má těch 6 cinchů, abych měl jistotu že to repro je OK a chyba je ve zdroji. Tam bych potřeboval poradit jaké kable a kam je v AVR zapojit.
vivid.sk (11472)|13.11.2013 14:03
Precitaj si moj doplneny prispevok vyssie.

[QUOTE=;472677]Když AVR píše že zdroj signálu je Mch PCM 5.1, tak jsem předpokládal, že ten signál je 5.1.[/QUOTE]
Signal je 5.1, ale nieje tam zvukova informacia pre dane kanaly a namiesto toho tam je "ticho". Moze ist aj o vec nastavenia daneho prehravaca, ktory robi downmix na 2.0 (tazko povedat).
Neregistrovaný (0)|13.11.2013 14:05
ok, objevilo se mi to tam až po odeslání. Díky za radu
Neregistrovaný (0)|13.11.2013 15:09
Tak jsem zkusil propojit mé staré DVD s AVR přes coax a už to valí. Mám doma jen jedno DVD, tak to nemůžu ještě pořádně ozkoušet, ale ten rozdíl už byl hned znát a zní to už mnooohem líp :)

Ještě jednou díky moc za radu!!!

Teď bych se vrátil ještě k jedné z mých otázek. Dá se sehnat nějaké rozumné MMC do cca 3000,- Případně jaké nejlevnější už považujete za rozumné? Přeci jen už jsem dost přes rozpočet a nemůžu si více dovolit
Neregistrovaný (0)|18.11.2013 10:21
Tak už mi snad vše víceméně funguje (ještě jednou díky moc všem zúčastněním za rady a doporučení, myslím že jsem opravdu neprohloupil s Onkyem :))

Jen řeším ještě poslední věc. U jednoho ze surround reproduktorů se mi nedostává cca 2m kabelu a potřeboval bych koupit 10m nového, abych repro umístil na potřebné místo.

Co jsem koukal do diskuzí, tak by měla stačit obyčejná dvojlinka, ale v manuálu jsem se nikde nedočet jaký průřez má ta dodávaná a tak jsem se rozhodl že bych koupil 2x2,5.

Chci se tedy zeptat jestli např takováto (http://www.bscom.cz/hama-reproduktorovy-2x-2-5mm-10m_d278586/) bude dostačující a nebo mám vzít jinou (kvalitnější nebo naopak bude stačit 2x1,5)

A pak jestli mi stačí koupit jen jednu a dát ji k tomu repráku, kde potřebuju a nebo mám vzít raději dva stejné kabely a napojit na ně oba surround repráky, aby kable k nim byly stejné.
RoPo (6061)|18.11.2013 10:56
2x2,5 bude dostačující k zadním repro. Kabely by měli být stejné.
vivid.sk (11472)|18.11.2013 11:48
Ak otázka platí pre zadné repro na set S3505, tak bohato stačí 2x1.5mm
Neregistrovaný (0)|18.11.2013 12:05
Ano, je to pro zadní repro setu HT-S3505. Koukal jsem i po 2x1,5, ale zdá se, že cena za ten muj uvedený kabel Hama vychází stále dobře.

Myslíte tedy že mohu bez problémů použít ten zmíněný kabel (http://www.bscom.cz/hama-reproduktorovy-2x-2-5mm-10m_d278586/) nebo jít do něčeho dražšího (kvalitnějšího??)?
vivid.sk (11472)|18.11.2013 12:08
Nemá zmysel nič drahšie. Nepostrehneš rozdiel.
Neregistrovaný (0)|18.11.2013 12:10
OK, díky moc za radu
RoPo (6061)|18.11.2013 12:28
Ten uvedený kabel v linku dostačuje.
Neregistrovaný (0)|18.11.2013 12:38
Paráda, díky moc za potvrzení. Objednal jsem.
Neregistrovaný (0)|19.11.2013 14:24
Tak přeci se ještě na něco zeptám. Kabel dorazil, ale není na něm nějak uvedeno, který je + a který -. Než bych něco pokazil, tak se raději zeptám.
Je jedno kterou linku kabelu dám do které zdířky u repra a AVR, jen do + zdířek u repra i AVR musí jít vždy ta stejná linka? Jedna z těch linek má potištenou izolaci názvem a typem, takže to poznat jde.

A stačí konce jen odizolovat, zkroutit a šoupnout rovnou do repra, nebo je třeba tam dát nějakou koncovku?

Díky moc za odpovědi
vivid.sk (11472)|19.11.2013 14:31
1) Ano (vzdy plus na plus, jeden vodic byva oznaceny bud farbou, alebo popisom. Ak nieje - treba cez ohm meter "prezvonit").
2) Ano staci.
Neregistrovaný (0)|19.11.2013 14:33
OK, díky moc. Myslel jsem si to, ale raději jsem si to chtěl ověřit.
Neregistrovaný (0)|19.11.2013 18:20
Tak ještě jeden dotaz mám. Zapojil jsem kabely k repro bednám a vše je OK. Jen mám jeden malý problém. Průměr kabelu je i po zkroucení docela velký a nevejde se do svorkovnice na AVR (do reprobeden to celkem šlo) Já to tam teda po několika minutách kroucení dostal, ale není to ideální a bojím se aby to nevypadlo a nebo se nějak ty linky časem nedotýkaly.

Chci se zeptat jestli existuje nějaké řešení jak ty linky dát např. do banánku nebo vidlice a tu pak dát do svorkovnice na AVR. Koukal jsem a nějaká řešení jsou, ale nevím přesně co vybrat aby to bylo OK pro kabel i AVR.
Nebo je možné několik těch měděných kabliků odstřihnout a zůžit tak průměr linky?

AVR ze zadu vypadá takto: http://www.hifimarket.cz/files/img/zbozi/onkyo/_640x480/ht-s3505-32.jpg

Díky moc
vivid.sk (11472)|19.11.2013 18:38
[QUOTE]Nebo je možné několik těch měděných kabliků odstřihnout a zůžit tak průměr linky?[/QUOTE]
Sprav to takto.
Neregistrovaný (0)|19.11.2013 19:04
OK, pár jich tedy odstřihnu. Nevěděl jsem jestli to může mít na něco vliv. Díky moc
THeBaNDiT (497)|19.11.2013 19:19
este dodam (aspon co som pocul), ze kable veduce k sparovanym reproduktorom by mali byt rovnako dlhe (k prednym reproduktorom resp. k surroundom), aby sa nestalo, ze kabel k jednemu surroundu ma 2.5m a druhy sa taha okolo celej miestnosti a ma 10m... v takom pripade aj namiesto toho 2-metroveho dat 10-metrovy, hoc by mal byt nejako rozumne stoceny... (cisla som si vymyslel, ale pointa ostava)

...zrejme kvoli tomu, aby zvuk do oboch dorazil v rovnakom okamihu... (ak zdroj nema moznost nastavit oneskorenie osobitne pre kazdy jednotlivy kanal)
RoPo (6061)|19.11.2013 19:20
Odstrihavat draty z pletence neni dobre reseni. Vliv to ma na akustiku. Minimalne v odrazech. Ale zde to asi nepoznas.
Zde ti asi nic jineho nezbyde. Idealni je pouzit mensi prurez dratu.

Ohledne delky dratu nejde jen o stejny cas k doputovani k repro, ale take o moznou ruznou impedanci a od urcite delky dratu se projevuje take kapacita vedeni, ktera ovlivnuje signal.
vivid.sk (11472)|19.11.2013 19:36
[QUOTE=RoPo;473225] Vliv to ma na akustiku[/QUOTE]
:D :D :D opat, tie tvoje mudrosti :)

Ja tak rozmyslam, ci sme v diskusii k HighEnd repro za pol rocny plat, alebo riesime plastovy repracik za 10 euro, ktory ma vnutorne vodice prierezu tkanicky.
Neregistrovaný (0)|19.11.2013 19:37
O stejné délce kabelů jsem četl a rovnou jsem koupil dva stejné, takže délka k oběma surround reproduktorům je stejná.

Ten průřez drátu mě vubec nenapadl, že by mohl být problém vejít se do svorkovnice. Zkusím to ještě nějak pokroutit a zúžit bez střihání a když to nepujde, tak pár drátků odstřihnu. Stačí jen minimum, tak snad to nebude nějak znát.
vivid.sk (11472)|19.11.2013 19:44
[QUOTE=;473227]Stačí jen minimum[/QUOTE]
Ano, do tej diery by mal vojst 2mm prierez drotu, takze staci naozaj len minimalne "ostrihat"
THeBaNDiT (497)|19.11.2013 19:53
[QUOTE=RoPo;473225]Ohledne delky dratu nejde jen o stejny cas k doputovani k repro, ale take o moznou ruznou impedanci a od urcite delky dratu se projevuje take kapacita vedeni, ktera ovlivnuje signal.[/QUOTE]trosku sa votriem do diskusie mojou otazkou: Mozem pouzit na center iny kabel (tensi) nez je pouzity k prednym a zadnym reproduktorom? Totiz ked som si kupil byt, predosly majitel mi zanechal pod plavajucou podlahou napevno nejake vraj fest drahe kvalitne medene kable, fakt hrube (aj jednotlive vlakna dost silne), mal som az problem ich nejako rozumne skrutit a natlacit do repro-svoriek a do skrutkovacich konektorov na AVR-ku. Ale podarilo sa. Avsak kabel pre centralny reproduktor mi nenechal (kedze nebol napevno pod podlahou) a tak som si ho musel dokupit. Najhrubsi, aky som zohnal, bol tusim 2x2.5, ale oproti tym styrom ostatnym je to tenucky kablik s tenuckymi vlaknami... Moze to znamenat nejaky problem pre AVR (5.1 Onkyo TX-NR414), ak je jeden kanal s tensim kablom, alebo si s tym nemam lamat hlavu?
vivid.sk (11472)|19.11.2013 20:08
Mozes. Pri JAMO S426 mozes dokonca pouzit aj zvonkovy drot - bude to uplne jedno.
THeBaNDiT (497)|19.11.2013 20:24
ok, ja som sa len obaval, ci vplyvom jedneho kabla s inou hrubkou nemoze vznikat v AVR-ku nejaky zly jav (trebars nejaky iny odpor na danom kanali, a pod.)


(btw som s touto Jamo zostavou i s Onkyom velmi spokojny, sorry za OT)
RoPo (6061)|19.11.2013 20:32
Zesilovače jsou oddělené. Jen je vhodné mít stejné dráty k párovým repro. Ale centr je jen jeden a tam může být jiný.
bastlir (3245)|19.11.2013 21:47
Nic zásadního se nestane, pokud ale na jakémkoliv konci ubereš z kabelu pramínky, tak vlastně jsi si rovnou mohl koupit slabší kabel. Já tedy osobně pro tento druh uchycení konce kabelů ocínovávám a tyto skřipce nemám rád.