Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Plazma PS42Q97HDX/HEX

ihny (3)|3.11.2013 09:36
Zdravím všechny,


žádám o radu ohledně chování TV Samsung PS42Q97HDX/HEX, dostala se mi do ruky s tím, že nějaký čas (cca 3 týdny) nepravidelně cvakala při zapínání - paní toto chování přirovnávala k "prskání" statické elektřiny, vše ale fungovalo jak mělo, až doposud, kdy se prý ozvalo jedno velké cvaknutí a TV už se nezapla. Žádné vyhozené pojistky nebo zápach prý nebyl.

Snažil jsem se najít co nejvíce informací na internetu, z toho, co jsem nalezl jsem si vyvodil, že závada bude ve zdroji, dále se jako nejčastejším znamením ukazoval buď prasklý nebo nafouklý kondenzátor (promiňte pokud jsem to špatně nazval). A možnost opravy buď vyměnit celou tuto část (1 800 - 2 600Kč) případně vyměnit pouze kondenzátory (nemám představu kolik stojí, ale odhadem celková oprava bude do 1 000kč)

Snažil jsem se dnes nalézt případně nafouklý či prasklý kondenzátor a nalezl jsem pouze jeden, malinko nafouklý. Je mi jasné, ža tato závada může být způsobena také něčím jiným a proto jsem se snažil nafotit vše důkladně a pokud youtube přestane stávkovat, tak i přiložím video.
Budu rád za jakékoliv ohlasy, je mi jasné, že nejvhodnější řešení je koupě nové TV, nicméně, pokud by se jednalo o opravu v rozumné ceně, pořád je to zajímavé.

Zde přikládám odkaz na fotografie a video - https://www.icloud.com/photostream/cs-cz/#A259UlCqGYqlrr

Děkuji předem za ohlasy a pokud jsem zvolil špatnou sekci, tak se omlouvám.
RoPo (6061)|3.11.2013 10:38
Zdroj u TV nabiha postupne. Na nektere casti zdroje pravdepodobne neni korektni napeti, proto se TV nezapne. Nafoukly kondenzator by spatny byt mohl. Cena soucastky v radu korun az desetikorun.
Ale podle fotek neni jasne zda neni dale spatny nejaky integrak ci vykonnovy prvek ve zdroji.
ihny (3)|3.11.2013 10:47
Děkuji za rychlou odpověď, vytáhl jsem z TV celý zdroj a udělal i pár fotek zespod, je tam pár věcí, které se mi na oko "nezdají" ale možná se pletu, televize není žádná mladice, takže barevné odlišnosti mohou být vlivem stáří.
Má smysl kupovat takovouto sadu např. http://www.ebay.com/itm/Kit-Riparazione-Accensione-Samsung-PS42Q96HD-PS42Q97HD-PS-42C97HD-PSPF411701A-/271305282430?pt=Accessori_Audio_Video&hash=item3f2b0e137e, případně sehnat jednotlivé součástky zde v ČR a vyměnit si kondenzátory, nebo rovnou zakoupit celý zdroj http://www.ebay.com/itm/SAMSUNG-PS50Q7HDX-POWER-SUPPLY-BOARD-PSPF501A01A-/331040590585?pt=AU_B_I_Electrical_Test_Equipment&hash=item4d138e8af9. Chápu, že je těžké určit co je lepší a nejspíš mi řeknete, nejdřív vyměň kondíky a pak dál, pokud víte kam se ještě podívat a co může být ještě špatně a lze to poznat vizuelně případně zkoušečkou, tak budu rád za info.

Pokud na fotkách něco chybí, případně na videu, řekněte kam se mám podívat a nafotím.

Děkuji
RoPo (6061)|3.11.2013 10:52
Na analyzu potrebujes minimalne avometr. Spise u impulznich zdroju pametovy osciloskop. Na vymenu mikropajku plus pripadne odsavacku. Soucastky se u nas prodavaji napr www.gme.cz, www.ges.cz, a dalsi elektro shopy se soucastkami.

Jestli vsak nemas zkusenosti s elektronikou, tak se v tom nevrtej pripadne na tvoje vlastni nebezpeci !
Na zdroji mohou byt nebezpecna napeti.

Klidne mohla odejit ridici deska za zdrojem. Bez serrvisni dokumentace se toto spatne opravuje.
ihny (3)|3.11.2013 11:09
Základní znalosti jsou, nicméně nanejvýše bych se pouštěl do výměny kondenzátorů. Osciloskop nemám a servisní dokumentaci bohužel také ne. Zkusím kontaktovat místní servis aby provedl diagnostiku. Poslední otázka tedy je, máte zkušenosti se servisem na území Ústeckého kraje, případně nějaký člen fóra, který opravuje sám?