Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nemůžu naladit ani jeden satelit

jta (79)|2.11.2013 18:49
Zdravím, mám takový problém. Mám doma Skylink a fungovalo mi to vše v pořádku (kvalita signálu byla 75-85 %), instaloval jsem si to sám. Rozhodl jsem si pro jistotu taky přimontovat anténu DVB-T (klasický síto). Nejlepší místo bylo pod parabolou. Anténu jsem tedy přidělal naladil TV. Vše bylo v pořádku, než jsem zkusil zapnout satelit. Ani jeden program mi nešel. Ukazovalo to síla/kvalita cca 36/10. Myslel jsem si, že to síto třeba může satelit rušit, tak jsem ho nakonec úplně zrušil, ale satelit pořád nic. Mezitím jsem taky zkoušel upravit směr paraboly, ale pořád nic. Zkontroloval jsem všechny spoje, ale bezúspěšně. Kde může být problém. Zkoušel jsem taky naladit i okolní satelity, kdyby náhodou, ale ani jeden mi to nevzalo. Je zajímavý, že úplně u všech to ukazuje stejnou kvalitu i signál, tedy 36/10. Jo a satelitu jsem se při montáži DVB-T ani nedotknul. Dával jsem taky tovární nastavení příistroje, mám Ferguson Ariva 102E. Díky za rady.
ganco41 (227)|2.11.2013 19:08
A menil si nastavenia v Arive po pripojeni DVB-T ? Alebo odpajal koax od Arivy?
jta (79)|2.11.2013 19:17
Žádný nastavení jsem po připojení DVB-T nenastavoval. DVB-T jsem připojil přímo k televizi. Žádný kabely jsem při montáži neodpojoval, tzn, že Ariva byla připojená.
ganco41 (227)|2.11.2013 19:23
a to sito si kde upevnoval pod parabolu na tu istu konzolu?
jta (79)|2.11.2013 19:25
Jo na stejnou konzolu pod parabolu. Nečekal jsem, že to bude problém. Jediný co mě teď napadá, že mohl odejít LNB konvertor, ale nevím, jak by se to mohlo stát.
ganco41 (227)|2.11.2013 19:29
Nie, podla mna si narusil Eleváciu (výška) - sklon paraboly vzhľadom ku kolmici k zemskému povrchu a tam bude pes zakopany. Ak si k parabole primontoval este aj sito, tak si tu konzolu viac zatazil

---------- Doplněno v 19:29 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:26 ----------

sklon paraboly by mal byt 31°-34° vzhľadom ku kolmici k zemskému povrchu (podľa stupnice)

Elevaciu si musis nastavit ako prvy krok, tak ze tolko odomna....
jta (79)|2.11.2013 19:30
Snad jo, ale moc tomu nevěřím. Dneska jsem to ladil asi hodinu a pomáhal jsem si přes programy na určení směru a elevace a nic. Zítra zkusím znovu, nic jinýho mi nezbývá. Každopádně jsem pročítal různý návody a bylo tam uvedeno, že nejdůležitější je směr a elevace hned potom.
mirekv (7169)|2.11.2013 20:01
Překontroloval bych ještě spoje od LNB, pak už jedině zkusit jiný LNB. Zkus odpojit LNB, co udělá síla signálu, jesli spadne na nulu, tak je propojení s přijímačem v pořádku. Taky bych to ale viděl na tu elevaci, pokud to nemáš pořádně dotažené, stačí do paraboly nebo držáku jen ťuknout a parabola poklesne.
jta (79)|2.11.2013 20:17
Jo zkusím to LNB odpojit a uvídím. Co se zobrazuje vám, když odpojíte kabel od LNB? Počítám, že bude stačit, když to odpojím od přístroje a nemusím přímo na LNB.
jta (79)|2.11.2013 21:48
Takže jsem to zkusil a přímo u přístroje jsem odpojil koax. Intenzita/kvalita byla stabilně u všech transpondérů na 36/10. Když jsem kabel zapojil, tak to na různých transpondérech lítalo od 29 do 45, tzn. že by to mělo vše fungovat, jen to správně nastavit. Máte stejný názor? Díky
ganco41 (227)|2.11.2013 22:15
LNB by mal byt v takom pripade vporiadku, tak ako som pisal, bude to ta elevacia
RoPo (6061)|2.11.2013 23:19
Dvb-t a dvb-s mas po jednom kabelu? Mas na konci koncovou kombinovanou zasuvku?
jta (79)|3.11.2013 07:33
Každý má svůj vlastní kabel protáhnutý husím krkem do obýváku. DVB-T jde do televize, DVB-S do přístroje satelitu.
losos (2977)|3.11.2013 09:17
1. Nejprve běž přezkoušet svůj sat. přijímač k sousedovi...
2. Vyměň LNB
3. Nasměruj správně parabolu
DVB-T s tím nesouvisí...
jta (79)|3.11.2013 12:03
Tak soused domluvenej na 13 hodin, ale myslím si, že to bude ok, protože vše normálně funguje, jen prostě nemůžu nic najít. Vyměnit LNB, asi možný nebude, nechci nikomu satelit rozebírat. Pak jedině to nasměrování. Uvidíme
jta (79)|3.11.2013 13:38
Takže přístroj je v pořádku, u souseda jsem naladil všechno bez problémů. Až přestane pršet lezu na střechu a jdu ladit.
mirekv (7169)|3.11.2013 13:53
Jaj, to máš na střeše? Jak to budeš ladit? Jesli pokus-chyba, to se nalozíš!
jta (79)|3.11.2013 14:03
Manželka na telefonu. Předem si podle programu na mobilu nastavím směr ramene. Zkouším vždy více programů na mobilu a taky kontroluji na internetu podle mojí polohy. To jsem však dělal i předtím a nic. Uvidím ještě tu elevaci. Teď tu ale neprší ale přímo chčije.
jta (79)|3.11.2013 17:06
Takže nic. Nastavoval jsem parabolu skoro hodinu a nic. Intenzita lítala od 29 do 45 a kvalita pořád stejných 10. Vím naprosto bezepčně, že to mám nastavený správným směrem. Potvrdila mi to aplikace na PC a 2 na mobilu. Zkoušel jsem nastavit i elevaci, ale pořád to stejný. Zítra zkusím od kolegy vypůjčit jeho parabolu s LNB, kterou ještě nemá přidělanou a uvidím. Každopádně, jak je možné vyzkoušet jenom LNB jestli funguje?
golfLC (1941)|3.11.2013 18:08
vyskúšať ho u suseda :-)-

pri niektorých prijímačoch máš rovno signalizáciu pripojeného LNB, nie len teplomer s kvalitou
Ale rovno ťi vravím, toto nie je na ladenie po telefóne, aj milimetrový pohyb paraboly hociktorým smerom robí divy8-)
Dagy2 (3153)|3.11.2013 20:40
1/ Než všetko rozoberieš, zober najprv vodováhu, šup na strechu a zmeraj "zvislosť" stožiara vo všetkých dvoch :) rovinách na ktorý máš parabolu namontovaný.
eleváciu si zrejme nastavil podľa mierky na konštrukcii paraboly. Ak je ale stožiar 3° šikmo darmo máš na mierke 31°, v skutočnosti si na 28° alebo 34°.

2/ neoprel si sa napríklad o výložník na ktorom je LNB a nemohol sa ohnúť?

3/ ten DVB-T kábel si tam dodatočne strkal alebo teraz pri montáži "sita" alebo tam bol už predtým?
ak si tam strkal druhý kábel nejakou kovovou pružinou nemohlo sa stať že si poškodil pôvodný DVB-S kábel?
Môžeš vyskúšať napr. priložením 9V baterky na jeden koniec a zmeraním napätia voltmetrom na druhej strane.
jta (79)|3.11.2013 20:53
Držák je mírně přihlý k jedný straně, to vím a počítám s tím. Pokud si dobře pamatuji,tak jsem měl nastavenou parabolu na 35 st, protože pro naše území by měla být elevace cca 33,1 st.. Satelitu ani jeho součásti jsem se ani nedotknul. Kabel na dvb-t jsem dával až teď. Mám husí krk dost široký a používám na to péro s kuličkou na konci a pochybuju, že bych to mohl nějak poškodit. Voltmetr bohužel nemám. Zítra budu ladit znovu a pomaleji. Asi jsem byl dneska moc rychlej. Když jsem dal nějakou polohu, tak jsem jí tam nechal max 1s a jel jsem dál. Je zajímavý, že když jsem satelit instaloval úplně poprvý na jaře, tak jsem to měl vyřešený skoro hned a teď s tím nemůžu hnout.
RoPo (6061)|3.11.2013 21:18
To jsi dodatečně protahoval další kabel v krku, kde již jeden kabel je? Protahoval jsi jej pérem aniž by jsi vytáhl původní kabely?
Pokud ano, tak to jsi tím protahováním mohl poškodit stávající kabel v krku.
jta (79)|3.11.2013 21:33
Jo už tam dokonce byly kabely 2 (internet a satelit), ale místa tam bylo dost, šlo to dost hladce. To bych poškodil i ten internet. Ale může to být jedna z variant, každopádně, když ho vytáhnu, abych ho zkontroloval, tak budu muset vytáhnout i ty další, aby se nepoškodily a potom je tam tahat všechny najednou.
Dagy2 (3153)|3.11.2013 23:39
no to sa natrápiš keď budeš ešte aj káble vyťahovať. NEmôžeš si niekde požičať voltmeter? Taká primitívna skúška kábla by sa dala urobiť aj baterkou a na druhej strane kábla žiarovkou z baterky ale to je už naozaj bastlenie.

možno amatérske ale najrýchlejšie bude keď skúsiš prstom tlačiť LNB o nejaký ten centimeter nahor či sa neobjaví náznak signálu.
jta (79)|4.11.2013 09:47
Tak jsem si půjčil v práci voltmetr a zkusím ten koax vyzkoušet takhle. Jsem zvědavej.
Dagy2 (3153)|4.11.2013 15:09
pokiaľ má ten prístroj aj Ohm-meter tak samozrejme nemusíš manévrovať s baterkou (aj keď to nie je marný nápad):
1/ skontroluj, že nemáš spojený stredný vodič koaxu s opletením u LNB. Zbehni do bytu a teraz meraj medzi opletením a stredným vodičom. Musí tam byť signalizácia rozpojeného obvodu, resp. L alebo nekonečný odpor.

2/ teraz na jednom konci spoj stredný vodič s opletením a na druhom konci meraj odpor medzi stredným vodičom a opletením. Musí tam byť 0 Ohm. Aj keď je to 75 ohmový kábel :), nedaj sa pomýliť.
jta (79)|4.11.2013 19:00
Tak jsem kabel zkontroloval a vše je v pořádku ale pořád nic nejde. Zkusím ještě půjčit celou parabolu s LNB a pokud ani potom nic nechytnu tak je chyba mezi parabolu a přístrojem a nemyslím tím kabel.
mirekv (7169)|4.11.2013 20:18
Ono by to totiž chtělo měřák přímo u paraboly, za pár minut by bylo vymalováno! Já si auto taky neopravuju sám.
bastlir (3245)|4.11.2013 21:02
[QUOTE=jta;471628]Takže nic. Nastavoval jsem parabolu skoro hodinu a nic. Intenzita lítala od 29 do 45 a kvalita pořád stejných 10. Vím naprosto bezepčně, že to mám nastavený správným směrem. Potvrdila mi to aplikace na PC a 2 na mobilu. Zkoušel jsem nastavit i elevaci, ale pořád to stejný. Zítra zkusím od kolegy vypůjčit jeho parabolu s LNB, kterou ještě nemá přidělanou a uvidím. Každopádně, jak je možné vyzkoušet jenom LNB jestli funguje?[/QUOTE]

Já si myslím, že si ladění DVB-S signálu pleteš s laděním antény pozemního vysílání navíc z doby analogu. Stačí, když se při různé příležitosti náhodně opřeš o parabolu či se ji přidržíš a vše je v kýblu. Kdybys sis pořídil tzv. satelitní pípák, mělo by to místo tohoto zmatkového počítání aspoň nějaký smysl. Raději si na to pozvi firmu, která tě možná příjde levněji, ušetří ti čas a možná i uchrání před pádem ze střechy. Navíc bude mít s sebou i příslušné náhradní díly pro okamžitou výměnu.
Z praxe: Konzole/stožár je kolmý, parabola je také nastavená správně, a přesto nefunguje. Proč? Protože nemusí být přesná stupnice paraboly, parabola není kvalitní apod. Takže stejně ji musíš dolaďovat podle měřáku. Ale i tak potom jemně v obou osách na parabolu jemně zatlačím, jestli signál přihnutím paraboly "nepřibývá".
jta (79)|4.11.2013 21:06
Myslím si že když jsem to naladil poprvé aniž bych to kdy předtím dělal a myslím si celkem slušně tak to musí jít i teď, ale někde je prostě nějaká chyba. Zkusím jinou parabolu a uvidím.
bastlir (3245)|4.11.2013 21:19
[QUOTE=jta;471776]Myslím si že když jsem to naladil poprvé aniž bych to kdy předtím dělal a myslím si celkem slušně tak to musí jít i teď, ale někde je prostě nějaká chyba. Zkusím jinou parabolu a uvidím.[/QUOTE]

Sice nechápu proč, ale jak myslíš. Ona se tam přehnala nějaké vichřice, která by ji ohnula?
To bych už raději vyměnil konvertor.
jta (79)|7.11.2013 19:12
Tak problém vyřešen. Znovu jsem zkontroloval kabely a koupil jsem si vyhledávač satelitu Schwaiger FS 80 a pomocí toho se mi podařilo Skylink naladit. Kvalita signálu je od 75 do 85 procent. Líp už mi to asi nepůjde na tu 60ku parabolu chytit. Každopádně obraz je naprosto bez problémů.
KamilZ (10277)|9.11.2013 19:15
Problém vyřešen, hádání pročištěno směrem na skládku a raději to zde zamykám.