Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prehravanie videa 1080/50p na TV

Kobko (17)|30.10.2013 20:30
Dobrý deň,

mám kameru Panasonic X900 a TV Samsung UE40D6100. Mám problém s tým, že nedokážem prehrať video natočené kamerou v režime 1080/50p na TV. Presnejšie povedané dokážem, ale len pri prehrávaní priamo z kamery. Neviem prehrať tieto súbory uložené na počítači (je pripojený k TV cez LAN) ani na externom disku. Skúšal som rôzne streamovacie programy (Serviio, Wild Media Server, Plex Media Server), ale výsledok je vždy rovnaký - pri pokuse o prehratie videa v 1080/50p sa na TV zobrazí iba "Nepodporovaný formát videa". Všetky ostatné (doteraz odskúšané) formáty prehrám z PC aj externého disku bez problémov. Ako môžem video 1080/50p uložené v PC alebo na externom disku prehrať na tomto TV?

Vopred ďakujem.
MONYS (460)|30.10.2013 20:44
Váš problém vyřeší zakoupení MMC nejlépe s inter. hdd popř. exter. hdd.tyto centra přehrají téměř všechny formáty.Ovšem některé mají problém s AVCHD2(50P)je potřeba potom vyrenderovat v avc/h264 mpeg4 s tím si MMC poradí.
vivid.sk (11472)|30.10.2013 21:04
Prepoj TV cez HDMI kabel a prehras.
Kobko (17)|31.10.2013 13:38
[QUOTE=MONYS;471197]Váš problém vyřeší zakoupení MMC nejlépe s inter. hdd popř. exter. hdd.tyto centra přehrají téměř všechny formáty.Ovšem některé mají problém s AVCHD2(50P)je potřeba potom vyrenderovat v avc/h264 mpeg4 s tím si MMC poradí.[/QUOTE]

MMC s interným diskom nie je pre mňa riešením - videá mám na externých diskoch. Ak má mať MMC problém s AVCHD2 1080/50p, tak to môj problém nerieši vôbec :-(
V princípe sa nákupu MMC nebránim, ale kupovať ho len kvôli tomu, že nedokážem prehrať jeden formát videa sa mi zdá luxusom.

---------- Doplněno v 13:38 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:35 ----------

[QUOTE=vivid.sk;471200]Prepoj TV cez HDMI kabel a prehras.[/QUOTE]

1. Telka je v jednej miestnosti, počítač v inej.
2. Myslíš, že problémom je prepojenie cez LAN? To sa mi nezdá, TV a PC sú prepojené káblom, dátová priepustnoť je podľa mňa dostatočná (ale nechám sa kľudne poučiť).
vivid.sk (11472)|31.10.2013 14:11
[QUOTE=Kobko;471270]Myslíš, že problémom je prepojenie cez LAN?[/QUOTE]
Nie. Problem je, ze interny player ti toto 50p neprehra. Skratka to musis prehravat z externeho zdroja, a ci to bude MMC, HTPC alebo samotna kamera si musis zvazit sam.
Kobko (17)|31.10.2013 17:09
[QUOTE=vivid.sk;471273]Nie. Problem je, ze interny player ti toto 50p neprehra. Skratka to musis prehravat z externeho zdroja, a ci to bude MMC, HTPC alebo samotna kamera si musis zvazit sam.[/QUOTE]

Tomu rozumiem. Ale prečo to nemôže byť štandardné PC? Čo je potrebné na to, aby prehrávanie z neho fungovalo?
tdlmarek (1566)|31.10.2013 17:41
[QUOTE=Kobko;471282]Čo je potrebné na to, aby prehrávanie z neho fungovalo?[/QUOTE]
Natáhnout HDMI kabel. Při streamování přes LAN totiž vlastní přehrávání provádí stále TV, PC jí jenom poskytuje data.
RoPo (6061)|31.10.2013 17:50
[QUOTE=Kobko;471270]
2. Myslíš, že problémom je prepojenie cez LAN? To sa mi nezdá, TV a PC sú prepojené káblom, dátová priepustnoť je podľa mňa dostatočná (ale nechám sa kľudne poučiť).[/QUOTE]

LAN kabelem jsou propojeny jen pro možnost přehrávat z PC přes DLNA. Jelikož však TV tento formát neumí, tak jej nepřehraje. Jedině by musel DLNA server na PC provádět on-line transkódování do formátu, který DLNA klient v TV přehraje.

Jak psal vivid.sk, pokud chceš přesto přehrávat z PC, tak propoj PC s TV HDMI kabelem. Pak na TV udvidíš Windows plochu PC. TV bude jen čistě jako zobrazovadlo.
Kobko (17)|31.10.2013 20:25
[QUOTE=RoPo;471287]LAN kabelem jsou propojeny jen pro možnost přehrávat z PC přes DLNA. Jelikož však TV tento formát neumí, tak jej nepřehraje. Jedině by musel DLNA server na PC provádět on-line transkódování do formátu, který DLNA klient v TV přehraje.

Jak psal vivid.sk, pokud chceš přesto přehrávat z PC, tak propoj PC s TV HDMI kabelem. Pak na TV udvidíš Windows plochu PC. TV bude jen čistě jako zobrazovadlo.[/QUOTE]

"Jedině by musel DLNA server na PC provádět on-line transkódování do formátu, který DLNA klient v TV přehraje." Presne to od neho očakávam. Všetky tri vyššie spomínané by to mali dokázať, prakticky to ale nefunguje :-( Viete poradiť softvér, ktorý to zvláda? Najlepšie reálne odskúšaný.
vivid.sk (11472)|31.10.2013 22:37
[QUOTE=Kobko;471296]Všetky tri vyššie spomínané by to mali dokázať, prakticky to ale nefunguje[/QUOTE]
Ono to nieje take jednoduche. Okrem transkodovania totiz musi robit aj konverziu 50p->25p (aj ked idealne by bolo 50i), a to je dost narocne na CPU. To uz nieje len jednoduchy transcode 1:1 do nizsieho bitratu, alebo nizsieho rozlisenia.

[QUOTE=Kobko;471282] Ale prečo to nemôže byť štandardné PC? [/QUOTE]
Moze byt aj standardne PC. HTPC (Home Theater Personal Computer) nieje nijako zvlastne PC, len je to nehlucne PC urcene do obyvacky prisposobene na prehravanie Audio/Video/Foto obsahu s patricnym bezdrotovym ovladanim.
RoPo (6061)|31.10.2013 22:52
[QUOTE=Kobko;471296]"Jedině by musel DLNA server na PC provádět on-line transkódování do formátu, který DLNA klient v TV přehraje." Presne to od neho očakávam. Všetky tri vyššie spomínané by to mali dokázať, prakticky to ale nefunguje :-( Viete poradiť softvér, ktorý to zvláda? Najlepšie reálne odskúšaný.[/QUOTE]

Zkus Twonky Media Server. Ten transkódování umí.
Já mám zkušenosti s transkódováním na javovském PS3 Media serveru na Linuxu a tenkrát, když jsem jej používal, tak šlapal jak víno.
Jeho nastavení pro transkódování není však jednoduché.
Pak jsou ještě další, ale teď si z hlavy nevzpomenu, které to jsou, které toto celkem dobře umí. Je jich více.

Musím také poznamenat, že pro on-line/on the fly transkódování je hodně náročné na CPU. Takže musíš mít patřičně výkonné PC.
Kobko (17)|2.11.2013 19:18
[QUOTE=RoPo;471305]Zkus Twonky Media Server. Ten transkódování umí.
Já mám zkušenosti s transkódováním na javovském PS3 Media serveru na Linuxu a tenkrát, když jsem jej používal, tak šlapal jak víno.
Jeho nastavení pro transkódování není však jednoduché.
Pak jsou ještě další, ale teď si z hlavy nevzpomenu, které to jsou, které toto celkem dobře umí. Je jich více.

Musím také poznamenat, že pro on-line/on the fly transkódování je hodně náročné na CPU. Takže musíš mít patřičně výkonné PC.[/QUOTE]

Skúsil som aj Twonky Media Server - výsledok je rovanký :-( Podľa všetkých reakcií tomu rozumiem tak, že príčinou môže byť nedostatočný výkon PC - to moje už nie je najvýkonnejšie. Príležitostne to vyskúšam na nejakom rýchlom stroji.

Čo mi ale nezapadá do teórie nedostatočného výkonu PC je fakt, že ani video, ktoré je už transkódované, televízia nedokázala prehrať. Jeden z media serverov, ktorý som skúšal bol Mezzmo (http://www.conceiva.com/productS/mezzmo/default.aSp). Transkódovaný súbor ponecháva na disku, takže si môžem ľahko skontrolovať, že video je pretranskódované (možno to robia aj iné servery, ale u nich som to rýchlo nenašiel). Ak je nedostatočný výkon PC príčinou toho, že TV nedokáže prehrať video 1080p pri online transkódovaní, potom by nemal byť problém s už transkódovaným videom. Keď sa však cez Mezzmo pokúsim prehrať video opakovane (po jeho transkódovaní, príslušný súbor vidím na disku), výsledok je stále rovnaký - nepodorovaný formát. Vie to niekto vysvetliť?

Z reakcií na túto tému mám pocit, že všetci používate na prehrávanie multimédií na TV buď HTPC alebo MMC. Má tu niekto reálne skúsenosti s prehrávaním videa 1080p z PC pripojeného cez LAN?

Ďakujem za všetky reakcie.
tdlmarek (1566)|2.11.2013 19:58
[QUOTE=Kobko;471515]Z reakcií na túto tému mám pocit, že všetci používate na prehrávanie multimédií na TV buď HTPC alebo MMC.[/QUOTE]
Pocit máš správný, většina z nás si totiž očistcem s DLNA už prošla a tak víme, že v aktuální podobě je to zkrátka zbastlená technologie, na kterou se spolehnout nelze. Prakticky denně, stejně jako ve všech FAQ, se tu proto doporučuje DLNA se vyhnout a řešit to rovnou nějak "pořádně". Bohužel někteří lidé mají zkrátka v povaze, že si to musí vyzkoušet na vlastní kůži. To prosím nebrat negativně, jenom se tím pokouším vysvětlit, proč se tu neobjevuje zas až tolik reakcí - většinu nás totiž už nebaví opakovat pořád dokola ty stejné argumenty :)
ai (2993)|2.11.2013 20:28
.. i kdyby jsi rozjel to DLNA s transkodovanim, dojdes k dalsim problemum - s titulkama, prehravani DVD struktury, problem s obsluhou na dvou mistech soucasne (mezitim ti server na PC nekdo vypne, nebo mas vypnuty PC, nebo na nem zrovna nekdo neco dela a zatezuje CPU ..)

tlac to smerem, abys mel doma data na zalohovanych ulozistich (ne na PC), ktere jsou primo na siti, coz treba externi hardisk pripojeny primo prave na to MMC pres USB bude
Kobko (17)|2.11.2013 20:52
[QUOTE=tdlmarek;471521]Pocit máš správný, většina z nás si totiž očistcem s DLNA už prošla a tak víme, že v aktuální podobě je to zkrátka zbastlená technologie, na kterou se spolehnout nelze. Prakticky denně, stejně jako ve všech FAQ, se tu proto doporučuje DLNA se vyhnout a řešit to rovnou nějak "pořádně". Bohužel někteří lidé mají zkrátka v povaze, že si to musí vyzkoušet na vlastní kůži. To prosím nebrat negativně, jenom se tím pokouším vysvětlit, proč se tu neobjevuje zas až tolik reakcí - většinu nás totiž už nebaví opakovat pořád dokola ty stejné argumenty :)[/QUOTE]

Dík! O prôznych problémoch s DLNA som čítal, ale mal som pocit, že je to len o tom správne to zladiť. Ako vidím, bol som trochu naivný, asi som to potreboval počuť (čítať) takto jednoznačne. Takže naozaj ďakujem.
Kobko (17)|2.11.2013 20:58
[QUOTE=ai;471526].. i kdyby jsi rozjel to DLNA s transkodovanim, dojdes k dalsim problemum - s titulkama, prehravani DVD struktury, problem s obsluhou na dvou mistech soucasne (mezitim ti server na PC nekdo vypne, nebo mas vypnuty PC, nebo na nem zrovna nekdo neco dela a zatezuje CPU ..)

tlac to smerem, abys mel doma data na zalohovanych ulozistich (ne na PC), ktere jsou primo na siti, coz treba externi hardisk pripojeny primo prave na to MMC pres USB bude[/QUOTE]

Dáta mám na externých diskoch. Pri prehrávaní domáceho videa (čo je občas) som ich jednoducho pripojil k PC a pozeral na telke. Bez problémov ... až pokiaľ som nezačal natáčať v 1080p :-( Teraz vidím, že nákup nejakého MMC ma asi neminie.

Ešte raz dík všetkým za reakcie.
vivid.sk (11472)|2.11.2013 21:29
[QUOTE=Kobko;471528]až pokiaľ som nezačal natáčať v 1080p[/QUOTE]
Ale 1080p problem nieje. Problem je tych 50p, ktore natacas a neschopnost sw transkodovat to a zaroven zmenit fps na polovicu. Tak ci tak by si zistil, ze tieto home videa nie su pri 25p pozeratelne. S 50i by TV problem nemal mat, ale opat narazame na problem s transkodovanim, takze najlacnejsie riesenie je naozaj kupa MMC.
RoPo (6061)|2.11.2013 23:23
Nedostatecny vykon pro transkodovani se projevuje zasekavanim ci nesynchronizovanim audia a videa.

Nepodporovany format odpovida spatne nastavenemu transkodovani.

Muzes uploadovat vzorek videa napr. na ulozto.cz a poslat link?
Kobko (17)|3.11.2013 10:29
[QUOTE=vivid.sk;471530]Ale 1080p problem nieje. Problem je tych 50p, ktore natacas a neschopnost sw transkodovat to a zaroven zmenit fps na polovicu. Tak ci tak by si zistil, ze tieto home videa nie su pri 25p pozeratelne. S 50i by TV problem nemal mat, ale opat narazame na problem s transkodovanim, takze najlacnejsie riesenie je naozaj kupa MMC.[/QUOTE]

Áno, rozumiem, zle som sa vyjadril, myslel som 50p. S prehrávaním 50i nemám žiadny problém, to funguje v pohode.
Kobko (17)|3.11.2013 18:53
[QUOTE=RoPo;471545]Nedostatecny vykon pro transkodovani se projevuje zasekavanim ci nesynchronizovanim audia a videa.

Nepodporovany format odpovida spatne nastavenemu transkodovani.

Muzes uploadovat vzorek videa napr. na ulozto.cz a poslat link?[/QUOTE]

Vzorka: http://www.uschovna.cz/zasilka/MADS8JXYM355NMPD-UW2
RoPo (6061)|3.11.2013 19:32
Tohle u mě přehraji na TV (Panasonic TX-P65ST50) přes DLNA bez problémů.

U tebe prostě musíš najít vhodné nastavení DLNA serveru pro transkódování do formátu, který podporuje tvoje TV.
ai (2993)|3.11.2013 19:46
Jeste bych chtel upozornit pokud bys premyslel o tom MMC, ty to mohou prehrat (muj WDTV Live Plus to prehrava), ale budou tam kratke mezery mezi klipy, to je universalni snad pro vsechny MMC, zadny ti snad nebude prehravat klipy krasne plynule po sobe. Pokud to je pres LAN, tak ty mezery budou mnohem vetsi.

Toto video, co jsi uploadnul, je dost kratke, MMC muze mit problem az kolem 10sekundy treba atd., a navic tam nejde postrehnout pripadne vypadavani snimky, plynulost, je to trhane.
Kobko (17)|4.11.2013 20:37
[QUOTE=RoPo;471644]Tohle u mě přehraji na TV (Panasonic TX-P65ST50) přes DLNA bez problémů.

U tebe prostě musíš najít vhodné nastavení DLNA serveru pro transkódování do formátu, který podporuje tvoje TV.[/QUOTE]

A aký media server používaš?
RoPo (6061)|4.11.2013 22:17
Integrovaný v NASu - Twonky Media Server. Tento DLNA server byl jeden z důvodů proč jsem tento podružný NAS pořizoval.
Kobko (17)|5.11.2013 19:44
[QUOTE=RoPo;471780]Integrovaný v NASu - Twonky Media Server. Tento DLNA server byl jeden z důvodů proč jsem tento podružný NAS pořizoval.[/QUOTE]

Dík za info. Pokúsim sa teda ešte pohrať s nastaveniami serverov, ktoré som skúšal.