Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 47LA660S alebo nieco ine (+ prehranie filmu z PC)

jozoch (13)|30.10.2013 14:53
Zdravim, rozmyslam nad kupou TV. Najskor som chcel ist do nejakej plazmy Panasonic, ale TV bude dost zapnuta, tak radsej rozmyslam kupit LCD LG 47LA660S, alebo mensiu (42") verziu. Mate niekto s tymto TV skusenost? Vyuzivana bude na vsetko, teda 3D filmy, HD filmy, hrania na X-Boxe a aj klasicke pozeranie TV (spravy, ...). Zaroven by som chcel tuto TV prepojit aj s PC, kvoli HD a 3D filmom-nechem to prehravat z externeho HDD, ale priamo z HDD v PC. Rozmyslam ze pojdem cez LAN. Co ku tomu budem potrebovat? Ci len pichnem LAN kabel z TV do routera a hotovo? Ako je to s nastavovanim titulkov a jazykovych stop vo filmoch pri prehravani filmov z PC cez LAN kabel?
Alebo rozmyslam zakupit:
A) prehravac Xtreamer Prodigy Black (+do neho nejaky HDD) a pomocou neho prehravat filmy na TV z HDD v Xtreamery. Som v tomto lajk, tak pls poradte. :)
B) zbudovat si NAS (Synology DiskStation DS213j) kde budem ukladat filmy a z neho to budem prehravat (ale to je asi to iste ako prehravat filmy z PC, ktory uz mam - ci?).

Cena TV tak do max. 700€, cize ak viete o nejakej inej ako LG mozete poradit.

Dikes
RoPo (6061)|30.10.2013 15:15
Z TV přes LAN/wifi můžeš používat smart funkce TV, přehrávat on-line to, co TV nabízí (např. YouTube, Picaso, apod.).

Z lokální sítě po síti z TV můžeš přehrávat multimediální soubory nabízené přes DLNA server běžící na nějakém zařízení (PC, NAS, router, apod.). TV ti neumožní klasický přistup po síti k souborům, tak jak znáš z PC světa. Jedině přes DLNA.
Jinak po síti přes nějaké MMC, třeba tebou uvedený Xtreamer a NAS. Pak síť v TV nepotřebuješ. Pokud tedy nebudeš používat síťové on-line video a audio služby pro které do TV nainstaluješ aplikaci, či již v TV nějaká aplikace bude zabudovaná.

Z doporučovaných TV, tak plazma Panasonic, letoční řada xxVT60 nebo vyšší, loňská řada xxST50 nebo vyšší.
jozoch (13)|30.10.2013 15:23
A keby som chcel nejaký LED LCD TV (3D), to mi poradite aky? Je nieco lepsie pomer cena/vykon ako LG 47LA660S? Zevraj tento TV ma aj celkom dobry zvuk. Mate niekto relane s nim skusenost?
Philips CZ (61)|30.10.2013 16:58
Zdravím, za Philips bych Vám doporučil model Philips 47PFL5008K. Výbavou je srovnatelný s Vámi uvedeným televizorem. Má jen dvojici brýlí, ale zase má Ambilight (atmosférické světlo za TV v barvě aktuálního obrazu). Je o něco málo levnější.
Osobně bych volil přenos z PC do TV přes HDMI kabel, pokud ovšem nepotřebujete u puštěných filmů pracovat na PC. Lze to, ale s kabelem už je to méně komfortní a při pohybu s počítačem se může kabel vyškubnout. Co se zvuku týče, Philips si na něm tradičně zakládá. Oproti LG nemá subwoofer. Já osobně stejně preferuji propojení s domácím kinem. Mám kombinaci Yamaha receiver a Magnat bedny a nemohu si to vynachválit. Dokoupil jsem navíc externí zvukovou kartu, protože ty základní v počítačích nejsou pro "fajnšmekry" nic moc :-) MMC jsem zvažoval a je to samozřejmě jedna z cest, i když z takto vybavenými modely se mi to zdá zbytečné. Mějte se :-)
jozoch (13)|30.10.2013 19:29
No Ambilight nepotrebujem (mám kameninovu stenu za TV). Ide mi skôr o obraz a zvuk. Domáce kino je hudba budúcnosti. Zatiaľ mu postačí TV s lepším zvukom, preto by som asi chcel to LG. Ale nebránim sa ani inej značke ;-)
jozoch (13)|31.10.2013 06:46
Prosim vas aky je rozdiel medzi modelovou radou u LG 660 vs. 690? Konkretne LG 42LA660S vs. LG 42LA690S?
RoPo (6061)|31.10.2013 08:12
Asi jen v designu.
jozoch (13)|1.11.2013 10:19
VEru tak, rozdiel je len v designu výrobku. Model ??LA660S má tenký rámček, model ??LA690S má bezrámový design.