Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s HD programy Skylinku

petrveit (26)|26.10.2013 17:13
Zdravím všechny,

snažím se rozchodit následující sestavu:
- TV Sony KDL 55W905A
- Dekódovací modul Mascom CIM-SKY-IR CI+MKII (Skylink ready) z Datartu
- Kartu Skylink Standard HD M7 s tou nejlevnější nabídkou Digital (zaplacenou a aktivovanou před pár dny)

Vše spolu jakoby funguje, naladím spoustu programů a všechny jsou v seznamu TV. Problém je, že jakmile přepnu na libovolný program v HD (CT1 HD, CT24 HD, Nova HD, Prima HD, CT sport HD), tak televize zobrazí hlášku "E16-4 Sluzba je nyni zakodovana". Přitom všechny SD programy fungují. Ověřoval jsem kartu Skylink v zákaznickém centru, i mně ji ověřovali v Datartu a mám vše aktivní a mělo by fungovat. Dekódovací modul mám už od druhého výrobce a chová se to stále stejně - HD programy nejdou, hlásí se jako zakódované. V menu TV jsem našel možnost aktualizace dekódovacího modulu (i bez připojení na internet), ale hlásí, že software mám nejnovější. Informace ze Sony je, že vše by mělo fungovat (ještě jsem nezkoušel update SW).

Kde mám hledat problém? Všechny komponenty jsou zakoupené před pár dny, tak snad nic zastaralé by být nemělo.

Uvítám každou radu, přiznám se, že v této oblasti nejsem odborník.

Díky moc,
Petr
vivid.sk (11472)|26.10.2013 17:26
Ine FTA HD kanaly z Astry funguju korektne?

[QUOTE=petrveit;470712]Informace ze Sony je, že vše by mělo fungovat (ještě jsem nezkoušel update SW).[/QUOTE]
tak skontroluj, ci nieje novsia verzia.
tahlovej (304)|26.10.2013 21:02
[QUOTE=petrveit;470712]Zdravím všechny,

snažím se rozchodit následující sestavu:
- TV Sony KDL 55W905A
- Dekódovací modul Mascom CIM-SKY-IR CI+MKII (Skylink ready) z Datartu
- Kartu Skylink Standard HD M7 s tou nejlevnější nabídkou Digital (zaplacenou a aktivovanou před pár dny)

Vše spolu jakoby funguje, naladím spoustu programů a všechny jsou v seznamu TV. Problém je, že jakmile přepnu na libovolný program v HD (CT1 HD, CT24 HD, Nova HD, Prima HD, CT sport HD), tak televize zobrazí hlášku "E16-4 Sluzba je nyni zakodovana". Přitom všechny SD programy fungují. Ověřoval jsem kartu Skylink v zákaznickém centru, i mně ji ověřovali v Datartu a mám vše aktivní a mělo by fungovat. Dekódovací modul mám už od druhého výrobce a chová se to stále stejně - HD programy nejdou, hlásí se jako zakódované. V menu TV jsem našel možnost aktualizace dekódovacího modulu (i bez připojení na internet), ale hlásí, že software mám nejnovější. Informace ze Sony je, že vše by mělo fungovat (ještě jsem nezkoušel update SW).

Kde mám hledat problém? Všechny komponenty jsou zakoupené před pár dny, tak snad nic zastaralé by být nemělo.

Uvítám každou radu, přiznám se, že v této oblasti nejsem odborník.

Díky moc,
Petr[/QUOTE]Pokud mne paměť neklame,tak mi vždy v Sony TV chodily moduly SMIT IRDETO.Pokud jsi kupoval vše u jednoho prodejce,tož reklamuj.
bastlir (3245)|27.10.2013 00:26
Některé moduly SMIT se musí také (někde jsem to tu popisoval jak) na STV1 aktualizovat. Ale jinak ještě doporučuji přepnout na CT1, přihlásit se na svůj účet na Skylinku a spustit reset karty. Do minuty by to mělo fungovat.
petrveit (26)|27.10.2013 06:03
Díky kluci za cenné rady, ač včera večer žádné HD programy nefungovaly, tak dnes ráno mi zničeho nic funguje:
- CT1 HD
- CT sport HD
- Markíza HD

ale stále nefunguje (hlásí se jako zakódované):
- Nova HD
- Prima HD
- Nova Sport HD

V seznamu jsem nenašel CT24 HD.

To je normální, že se to u Skylinku rozbíhá takto postupně? Zkusím ještě ten reset karty při zapnuté TV (v Datartu reset dělali, ale kartu jsem měl u sebe).
KamilZ (10277)|27.10.2013 08:01
CT24HD neexistuje, kde jsi to vzal? A NovaSport určitě není v nejlevnější nabídce Digital.
Dagy2 (3153)|27.10.2013 08:12
s týmto skylink nemá nič spoločné (až na to, že zdá sa vsadil na zlého koňa v podobe Irdeto). problém je v konfigurácii tv+modul+karta.
bastlir (3245)|27.10.2013 09:56
Jo a zapomněl jsem napsat, že když se ten modul SMIT aktualizuje, karta je venku. Postup ale asi bude pro všechny moduly stejný, jenže jen původní SMIT mi hned po zasunutí nefungoval. Nedávno jsem někde viděl, že už prodávají SMIT s označením Skylink.
Nekompatibila modulů se zakoupenou TV je nám u Samsungu bohužel důvěrně známá a jak se už v minulosti mnozí sami přesvědčili, zakoupení obojího v jedné prodejně však není zárukou funkčnosti.
Může pomoct i aktualizace firmwaru TV.
Dagy2 (3153)|27.10.2013 19:05
Ono to určite nie je len u Samsungov. Výrobcovia TV sa s tým moc nepárajú (rovnako ako so smart funkciami), hlavne že to marketing môže napísať do datašitu: plný WEB prehliadač a satelitný tuner. Oni nemajú prémie od toho ako to funguje.