Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 50PH670S - 3D Plazma TV 50"

SantaUchyl (19)|23.10.2013 09:05
Zdravím všechny,
chtěl jsem se zeptat na váše názory na uvedenou plasmu popř. zkušenosti s ní. Chci si zakoupit novou TV mám doma plasmu Panasonic HD Ready model 2011 42" na tv sleduji z 70% digi programy a ze 30% přes MC si přehrávám dvd a mkv filmy jsem s ní nad míru spokojen :) ale chci větší. Na TV koukám ze 3,5metrů. V mé cenové relaci což je cca do +-15tis jsem se zahleděl na tuto tv http://plazmove-televize.heureka.cz/samsung-ps51f5000/ . Má s ní někdo zkušenosti a nebo by někdo volil lepší alternativu např. LED tv nebo levnější variantu. Jde mi o to aby uměla přehrát to co MC např. přehrávání filmů mkv, vob, atd.. A taky jaké má možnosti s internetem nemám v mé staré plasmě vymoženosti jako například internet atd.. tak bych se chtěl zeptat jestli je tam např. možnost přehrávání pohádek z youtube pro mého syna :) 3D filmy sledovat z 80% nebudu takže to ani neřeším. LG značnu neznám tak se raději zeptám :) Jo a ještě jestli má LG nějakou technologii proti vypalování obrazu.

Díkec.
lastopia (92)|23.10.2013 10:11
pokud jsi na plazmu zvyklý, pak tě tahle plazma nemá moc čím překvapit, co se týče technologie. speciálně tento typ má trošku nižší svítivost, než je zvykem (takže proti lcd s led podsvícením se jeví jako vyloženě tmavá televize).

s dovolením repostuji recenzi spokojeného uživatele (zdroj: http://www.mall.cz/plazmova-televize-smart-tv/lg-50ph670s:ranking,Q) --
Hladal som nie prilis drahy 50" Full HD TV na chalupu, co tento LG splna viac ako dostatocne. Za tie peniaze nema na trhu konkurenciu - vsetky 3 tunery (satelit, kablovka, pozemne vysielanie), SMART funkcie. Samozrejme spickove plazmy su obrazom niekde inde, ale pri prehravani HD ready, alebo Full HD obsahu je vizualny dojem velmi slusny. Standardne rozlisenie uz nevie spracovat az tak pekne ako moja domaca plazma Panasonic serie VT50 (najvyssi model roku 2012, ale tam bola cena uplne inde.). Kazdopadne spracovanie menu, ovladanie aj uvodne nastavenie je krajsie a podla mna intuitivnejsie nez na mojej drahej domacej plazme Panasonic. Az na jeden bug - pri uvodnom ladeni satelitov (pouzivam platformu Skylink) LG TV ponukne ladenie prisposobene podla Skylinku, alebo "prehladavat vsetko". Ak si vyberiete Skylink, neda sa neskor zreorganizovat zoznam programov podla vasich preferencii (fakt hlupa programatorska chyba). Treba nechat prehladat vsetko a potom sa da poradie kanalov bez problemov editovat. Novinkou roku je nove dialkove ovladanie Magic Remote (a jediny rozdiel oproti 2013 modelu 660S). Zjednodusene az na kost nemusi vyhovovat kazdemu, mne sa zapacilo. Ergonomicky velmi dobre padne do ruky, ma pohybovy senzor a teda funguje ako mys na obrazovke (po zatraseni rukou). Velmi dobra vychytavka, zjednodusuje napr. zadavanie textu. Zvukovy prejav tiez nie je ktovieako ohromujuci, ani jedno z nastaveni zvuku ma neposlalo do kolien. Na druhej strane prehravanie z externeho HDD ide uplne bezchybne, prehra .avi aj .mkv subory (vratane Full HD) bez sekania, zatial som nenarazil na problem. Na rozdiel od mojho domaceho TV sam nacita titulky k suborom v spravnej znakovej sade, takisto pri praci s dolnym vyskakovacim menu posunie poziciu titulkov na obrazovke tak, aby boli citatelne a neprekrylo ich prave to menu. V tychto detailoch domyslenejsi a viac user friendly, nez takmer trojnasobne drahy Panasonic - soudruzi v Japonsku sa mozu hanbit a ucit od soudruhu z Jizni Koreje (a nielen v televizoroch). V tejto cenovej hladine podla mne neexistuje lepsi 50" televizor, na chalupu staci cez hlavu na vela rokov, ale uzivi sa aj v beznej panelakovej obyvacke. A este poznamka pre tych, co ho budu prevadzkovat so satelitnym CA modulom - Smit funguje bez jedineho problemu.
SantaUchyl (19)|23.10.2013 10:36
No nyní mám tuto TV http://plazmove-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p42x10/ nevím co je to přesně svítivots jestli je to kontrast tak má LG určitě vyšší než ta co mám je tomu tak ? Nejde mi ani tak o technologie obrazu ale spíše o technologie přehrávání a dostupnosti programů. A taky aby televize nebyla zabržděná při přepínání programů atd..
lastopia (92)|23.10.2013 11:18
svítivostí myslím tzv. brightness, to je něco jiného, než kontrast ... x10 znám velmi dobře, neviděl jsem ale ph670 vedle x10, abych je mohl porovnat. porovnával jsem ale lg s panasonic tx-p42c3, což je taky entry level jako x10, a řekl bych, že jsou ve svítivosti na tom podobně. takže bych odhadoval, že v tomto ohledu problém nebude.

technologií přehrávání je myšleno, jaké kodeky televize dokáže přehrát? a dostupnost programů je myšlena dostupnost nových aplikací? lg má obecně se samsungem ekosystém aplikací nejpropracovanější, takže v tom asi problém nebude.

zabržděnost při přepínání neumím hodnotit, pocitově jsem v tom problém neviděl. přepnutí trvá asi vteřinu, u kódovaných programů na satelitu trvá přepnutí (resp. zobrazení obrazu) asi dvě vteřiny, to je z mého pohledu normální stav.

myslím, že za požadovaný rozpočet a požadované funkce moc jiných voleb není. o něco dražší je samsung ps51f5500, která ale nemá dvb-s tuner.

šťastný výběr
SantaUchyl (19)|23.10.2013 17:26
Ok díky za radu.
SantaUchyl (19)|24.10.2013 08:51
Ahoj všem ještě jedna maličkost nevíte někdo jestli má tato plasma 1Gb LAN ?
RoPo (6061)|24.10.2013 09:44
Určitě nemá. K čemu by jí byla?
SantaUchyl (19)|31.10.2013 10:32
Zdravím ohledně toho LANu to byl jen dotaz pro info :) Jinak bych se chtěl ještě zeptat TV mám už doma je fakt pěkná obraz je cca stejný jako před tím ale hlavně je větší a mám DLNA :) Mám jen dotaz dostal jsem k TV feritové jádra dvě jsem použíl na el. zdroj., tři na LAN kábel vše podle návodu. A mám dotaz jestli použít i jádro na koaxiální kábl zbylo mi už jen jedno a k tv mě vedou už jen dva kabely z domácího kina opticky a ze zdi koax ? Díky.
RoPo (6061)|31.10.2013 11:18
Ferity nepoužívám vůbec. Pokud máš dobře udělanou elektriku, tak nejsou potřeba.
SantaUchyl (19)|31.10.2013 11:26
Aha tak tak to si myslím že máme elektriku v poho. Tak uvidíme akorád se mi teďka stává že z ničeho nic začne obraz zrnit u minulé plasmy mi to nedělalo :( Tak nevím čím by to mohlo být.
RoPo (6061)|31.10.2013 12:43
Zrní obraz z interního tuneru nebo ze signálu z venku? Jak zrní?
Mohlo by to být TV...
SantaUchyl (19)|4.11.2013 16:08
Ahoj lidi tak jsem tu zase a zase otravuji nevíte někdo jak přepnout zvuk u přehrávaných filmu v DLNA síťi ? Mám film s dvěma stopami EN a CZ ale vždy mi najede jen EN :( Jedná se o DVD film.
Operator237 (256)|4.11.2013 16:21
Hi, přehod si zvukovou stopu. V programu MKVMerge.
SantaUchyl (19)|4.11.2013 16:22
Aha takže pokud nebude první CZ tak to prostě nezměním na TV jo ? A myslíš že to bude někdo dostupné ?
Operator237 (256)|4.11.2013 16:28
Jo jde to. pokud mas film nahrany na USB Flash tak to jde v menu. přes DLNA to nejde. proto přehodit stopu.
RoPo (6061)|4.11.2013 18:06
[QUOTE=SantaUchyl;471740]Aha takže pokud nebude první CZ tak to prostě nezměním na TV jo ? A myslíš že to bude někdo dostupné ?[/QUOTE]

Pokud ti DLNA klient na TV neumožňuje změnu audio stopy, tak ji nezměníš přes tvého DLNA klienta v TV.
Pomocí MKVMerge jen nastavíš default (výchozí) stopu CZ, kterou by měl DLNA klient přehrávat jako první.
SantaUchyl (19)|4.11.2013 18:42
Aha tak díky za info to jsem nevěděl :( Takže pokud bych dal HDD přes USB přímo do TV tak by to mělo teoreticky taky jít ne ? A nevyřeším to ani tím když nahraji do PC smart share ?
RoPo (6061)|4.11.2013 19:00
K souborům na disku připojeného do USB TV se TV může chovat jinak.
SantaUchyl (19)|4.11.2013 19:06
Aha tak díky ti moc a Samsung nebo Panasonic umí měnit stopu přes DLNA ? A myslíš/te že to někdy bude možné ? Při nějakém upgradu ?
RoPo (6061)|4.11.2013 22:29
Jestli to půjde upgradem by byl zázrak. Priority pro upgrade funkcí ve firmware bývají tak v EPG či zpracování signálu.

U mě na Panasonicu (65ST50) DLNA klient je dostatečně funkční a jsem s ním více než spokojen. Umí měnit jak audio tak titulkovou stopu.
SantaUchyl (19)|5.11.2013 07:18
Aha a Samsung je na tom jak ví to někdo ?