Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Napaľovanie DVD videa

Dodlo (18)|23.10.2013 08:38
Pozdravujem všetkých, potreboval by som poradiť, kúpil som si novú napaľovačku LG. Aktualizoval som na nej firmware (najnovší, aký výrobca na svojej stránke ponúka) a napálené DVD video mi nejde prehrať na stolovom počítači (vypisuje unknown). Počítač mi ho prehrá.To isté video mi napaľovačka Plextor napáli a stolový prehravač prehrá úplne v pohode. Vie niekto poradiť čo s tým?
Dík.
StD (8612)|23.10.2013 08:46
Nesprávně nastavený Booktype?? Bez ilustrací v čem to vypaluješ (SW), na jaké medium a s jakým nastavením ti nikdo neporadí. Je dost dobře možné, že vypalovačka dané medium (ani po aktualisaci FW) buďto nezná, nebo nepodporuje, případně podporuje s výhradami (tj. s přesně nastaveným Booktype).
Dodlo (18)|23.10.2013 08:56
Najprv som to dal vypáliť priamo z jedného editačného programu, nefungovalo to, potom som to skúšal napáliť cez Nera 11 a tiež to nefungovalo. Média používam Verbatim DVD R-. Blu-ray Verbatim mi prehrával.
StD (8612)|23.10.2013 09:09
Tak to zkus udělat v ImgBurnu. Předpokládám, že máš standardní strukturu DVD-Video na disku, tj. adresář nazvaný jménem Volume filmu s podadresáři Audio_ts a Video-ts. Vytvoříš si v něm nejprve ISO-soubor a ten v něm potom vypaluj. Všechna nastavení všech záložek nastavení "vyfoť" (tj. vytvořit obrázky pomocí současného stisknutí kláves Ctrl+Alt+PrintScreen) a dej je sem jako přílohy do příspěvku, pokud to nebude fungovat.
bastlir (3245)|23.10.2013 20:14
[QUOTE=StD;470350]Nesprávně nastavený Booktype?? Bez ilustrací v čem to vypaluješ (SW), na jaké medium a s jakým nastavením ti nikdo neporadí. Je dost dobře možné, že vypalovačka dané medium (ani po aktualisaci FW) buďto nezná, nebo nepodporuje, případně podporuje s výhradami (tj. s přesně nastaveným Booktype).[/QUOTE]

Přesně, jak to popisuješ, jsem se kdysi s tímto problémem potýkal. Proto již nekupuji větší množství tzv. no-name média.
Dodlo (18)|24.10.2013 08:15
No nemyslím si, že Verbatim-R je no-name médium, ale prišiel som na to, že moja napalovačka mi nenapaluje regulérne video na nosiče typu mínus (-). Vyzerá to tak, ako keby mi neurobila finalizáciu disku. Tie disky sú čitatelné iba v počítači. Pluskové média (+) mi idú v pohode prehrať aj v stolovom prehrávači. Aj vizuálne vidieť, že po ukončení napalovania urobí finalizáciu disku.
StD (8612)|24.10.2013 08:28
[QUOTE=Dodlo;470466]...že moja napalovačka mi nenapaluje regulérne video na nosiče typu mínus (-). Vyzerá to tak, ako keby mi neurobila finalizáciu disku...[/QUOTE]

Nikoli vypalovačka, ale TY jsi jí neřekl, jak to má udělat. O tom to nastavení Booktype právě je - to musí udělat uživatel (rozhodnutí), ne stroj.
Dodlo (18)|24.10.2013 10:48
No zas až taký frajer vo vypalovacích programoch nie som a Booktype v súvislosti s vypalovačkou to počujem prvý krát. Poraď prosím ťa kde to mám hľadať a ako a čo tam mám nastaviť.
StD (8612)|24.10.2013 11:03
To bylo to první, co jsem ti napsal. Neumíš číst? Udělej to v ImgBurnum - je zadarmo, nenechá BFU udělat chybu a tam to jde všechno nastavit. A co se týče Booktype u zapisovatelných optických medií, stačí použít gúgl a najít si to třeba na Wikipedii. Ono totiž stačí vědět v čem a jak se liší způsob zápisu + a - medií.