Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NAS s WHS streaming satelitu po lan do 4 místnosti

David32 (55)|22.10.2013 18:30
Zdravim budu jsi skládat nas s intel g2020 a WHS a chtěl bych pokud je to možné pomocí tunneru v nasu streamovat DVB S po lan do htpc s XBMC popr pokud by toto zvladl nejaky sat přijímač . Neco kolem tohoto jsem tu našel ale bylo to poměrně staré. Momentálně používám satelit od freesat a mam doma nevyužítou kartu od skylink po výměně. Děkuji všem za odpoved
bastlir (3245)|22.10.2013 22:04
Nejsem si jist, zda jsem dotaz patřičně pochopil, ale tak jak jsem jej pochopil, připadá mně to nějak zbytečně složité. Podle mě by vše zvládl jeden linuxový STB s HDD a s Enigmou. Popřípadě k němu připojit obyčejný a levný NAS.
Ale asi máš pro své řešení nějaký důvod, o kterém nevím.
David32 (55)|23.10.2013 07:23
No ja NAS neporizuji kuvli satelitu ja už ho mam skoro doma takze ten streaming jsem myslel jako doplňkovou funkci jinak na kolik by vyšla varianta s tím linuxovim StB?
KamilZ (10277)|23.10.2013 08:57
Linux STB typu VU+ DUO2, DreamBox, Xtrend. apod. je na tohle ideální řešení. Od 5000 do 15000, podle toho, kolik chceš tunerů a výkonu. Doporučil bych vyšší řady (VU+ DUO2). Je to bez starosti a ověřené řešení.
bastlir (3245)|23.10.2013 09:22
Dvoutunerové přijímače jsou ale vhodné pro uživatele s dvěmi parabolami. Jeden z DVB-S tunerů lze však většinou vyměnit za DVB-T (podle výrobce). Důležitý je však tzv. "otevřený" Linux, kam si můžeš doinstalovávat další programy - Pluginy. Mimochodem streamování umí i HD-Box řady 9105 po implementaci Enigmy, ke kterému připojíš i HDD přístupný přes síť, ale chce to už výkonnější procesor.
tdlmarek (1566)|23.10.2013 09:37
Proč ho pořád tlačíte k další drahé krabici, když už tak jako tak staví plnohodnotný x86 NAS s bohatou rozšiřitelností a spoustou přebytečného výkonu? Sám píše, že to streamování má být pouze jedna z dalších doplňkových služeb.

Osobně bych se tedy přikláněl spíše k linuxovému stroji (Proč vlastně WHS? Sám jsem WHS11 asi rok používal a nakonec opustil, nepřinesl mi nic zajímavého. U Windows obecně zůstávám z jediného důvodu - MPC-BE.), kde jsou daleko širší možnosti jak pro stavbu RAIDu, tak obecně ke streamování. Ale pár rychlých google dotazů naznačuje, že i na Windows se lidem tato služba podařila nějakým způsobem zprovoznit.

Vlastní zkušenost však nemám, takže bohužel neporadím.
KamilZ (10277)|23.10.2013 10:00
Já jsem nepochopil, že to chce jako "doplněk". Osobně bych do streamování z NAS do HTPC nepouštěl, bude mraky problémů (už jen vybrat USB tuner se čtečkou). Streamovat něco do HTPC je takové divné, to raději tuner do HTPC, ale to bude také drbačka. Linux STB je jednoduché out-of the box řešení. Pokud to chce jen jako doplněk, tak mu stačí kterýkoli levný s E2 a má po starostech. Jen ho někde "pohodí" a zapne a zapomene na něj.

Nebo jen možná úplně nechápu úmysl tazatele.
RossiD (1271)|23.10.2013 10:08
Jak říká Kamil, stačí zakoupit nějaký STB s E2 (třeba dualboot), cena do 2.000,- přes Aukro i méně. Je jich "hafo", Golden Media, Argus, Amiko Alien atd.. vše je na stejném / podobném podvozku a E2 pokud člověk nedělá vyložené skopičiny s OS, šlape jako hodinky a svému účelu plně dostačuje .
bastlir (3245)|23.10.2013 11:51
[QUOTE=tdlmarek;470362]Proč ho pořád tlačíte k další drahé krabici.....[/QUOTE]
Jak tu píšou kolegové, nemusí to být drahá záležitost. Z vlastní zkušenosti: často se mi nakonec prodražila levná řešení. KamilZ mi ale mluví z duše.:BB:
tdlmarek (1566)|23.10.2013 12:03
V tomto segmentu se nevyznám, proto jsem reagoval tak jak jsem reagoval. V prvním příspěvku totiž KamilZ vypíchnul konkrétně VU+ DUO2, což je při svých 13k CZK pomalu dražší, než ten samotný NAS. Pokud ale i levné STB v ceně 2k CZK, kterou zmiňuje RossiD, splňují požadavek síťového streamování, tak pochopitelně není co řešit.
David32 (55)|23.10.2013 12:17
No jak tu psal tdlmarek nas mam na sambu v siti takze jsem myslel ze bych to dal do jedné krabice a bude to pokud jak pisete ze to bude moc složité tak ok mohli by jste mi tedy navrhnout nejake reseni pomoci linuxovych satelitu na zatím 2 televize do 10000kc popr max do 15 k
Jde me o to ze nechci mít doma 4 karty na kterých bych musel platit bonusové balicky
RossiD (1271)|23.10.2013 13:01
[QUOTE=tdlmarek;470387] Pokud ale i levné STB v ceně 2k CZK, kterou zmiňuje RossiD, splňují požadavek síťového streamování,[/QUOTE]

Z jakéhokoliv STB s E2 od IPBoxu 9900 počínaje přes GM, Edision Argus po Dreambox konče je dle mé vlastní zkušenosti bezproblémový stream do sítě, sám onen stream plně využívám například v Androidu na MT či v nově zakoupeném eGreatu U8 ;) Nyní se zrovna peru s rozjetím streamu s HW dekodóváním u XBMC v eGreatu (Android), bez HW šlapou jen SD kanály (HD cukají).Samozřejmě mimo XBMC pod aplikací DreamDroid jede vše HD/SD jak z praku včetně videa ve vysokém rozlišení , leč má chamtivost chce U8 bootovat rovnou do prostředí XBMC a pohybovat se pouze v něm .....
bastlir (3245)|23.10.2013 19:07
Pro informaci, dříve u DreamBoxu, později u HD Boxu a nyní u VU+ Duo2 stačí do IE (Mozily .....) napsat IP adresu STB a otevře se HTML stránka, která umožní nejen streamování, ale téměř všechna nejdůležitější ovládání. Tedy správně by to měly umět všechny STB s Enigmou, ale nejsem si jist, protože jsem si to pochopitelně sám neověřil.:)
David32 (55)|24.10.2013 17:43
[QUOTE=bastlir;470427]Pro informaci, dříve u DreamBoxu, později u HD Boxu a nyní u VU+ Duo2 stačí do IE (Mozily .....) napsat IP adresu STB a otevře se HTML stránka, která umožní nejen streamování, ale téměř všechna nejdůležitější ovládání. Tedy správně by to měly umět všechny STB s Enigmou, ale nejsem si jist, protože jsem si to pochopitelně sám neověřil.:)[/QUOTE]
Mohli byste mi tedy prosím poslat odkazy na ty věci na kterých vám to běží ?Nerad bych koupil něco špatně děkuji
bastlir (3245)|24.10.2013 20:03
[QUOTE=David32;470497]Mohli byste mi tedy prosím poslat odkazy na ty věci na kterých vám to běží ?Nerad bych koupil něco špatně děkuji[/QUOTE]

A jak máš velké prasátko, které můžeš rozbít a máš nějaké aspoň základní znalosti Linuxu?:)
David32 (55)|25.10.2013 07:23
Jak jsem psal nahoře max 15 tisíc zatím na dvě televize a stim Linuxem neco málo ano
KamilZ (10277)|25.10.2013 09:01
Počkej, ale do TV streamovat nemůžeš. To bys musel nějak prohánět přes DLNA, nebo připojené HTPC nebo ten Linux STB. Napiš prosím ještě jednou přehledně sumář, co všechno chceš a potřebuješ.
David32 (55)|25.10.2013 10:26
Potřeboval bych za pomoci 1 karty streamovat signal do 4 pokuju za použití 1 hlavního satelitu a 3 ostatních zatím chci navrhnout kombinaci na 2 tv do 15k z pozdějším rozšíření na 4.
Ještě tu byla varianta pomocí dvb s-2 karty v nasu ale toto bylo řečeno že je moc složité
KamilZ (10277)|25.10.2013 10:30
A těmi 4mi cílovými zařízeními myslíš TV, nebo PC/tablety?
David32 (55)|25.10.2013 10:38
TV .......
Dagy2 (3153)|25.10.2013 11:15
[QUOTE=bastlir;470360]Dvoutunerové přijímače jsou ale vhodné pro uživatele s dvěmi parabolami. [/QUOTE]
Bastlir myslel s jendou parabolou s dvojitým LNB ale ani to není 100% nutné.
KamilZ (10277)|25.10.2013 11:23
David32: upřímně, v tom případě se s tím rozumně nedomluvíš. Od problémů s přepínáním programů, přes sdílení tunerů apod. Nejjednodušší řešení jsou 4 satelitní přijímače se 4mi kartami. Pokud bys chtěl mít aktivní v jeden okamžik pouze 1 TV (resp. na všech stejný obraz), tak 1 přijímač + HDMI splitter a roztahat HDMI do všech TV, spolu s IR extenderem a 4 univerzální DO.
Dagy2 (3153)|25.10.2013 11:30
Davide a samozrejme chceš na 4 telky 4 rôzne programy. Tak to je asi trochu problém za tie peniaze.
Možnosti:
1/ parabola s quad LNB - 4 káble, t.j. 1 ku každému TV/SAT prijímaču a máš úplnú nezávislosť - všetky TVmôžu sledovať ľubovoľný program
2/ LNB to IP -> nové riešenie, kde priamo do siete sa streamuje z LNB. Na cenu sa radšej ani nepýtaj...
3/ parabola s twin LNB a jeden dvojtuner prijímač, z ktorého môžeš streamovať do domácej siete. Budeš mať obmedzenie na počet rôznych programov. Síce by to nebolo parádne linuxové riešenie, ale dá sa. Môžeš použiť obyčajný prijímač TechniSat ktorý streamuje priamo do smart TV, iphone, android. V praxi odskúšané vo vlákne napr. k ISIO S3.
Obmedzenie by si mal zrejme len na dva rôzne programy s twintunerom a potreboval by si NEXT kartu.
David32 (55)|25.10.2013 12:05
Takze říkáte ze nejjednodušší a cenově lepší je koupit 4 samostatne přijímače s kartami , můžete mi tedy prosím navrhnout do těch 15 k 2 přijímače s kartami a parabolou ? Dekuji
KamilZ (10277)|25.10.2013 12:28
Já bych Ti doporučil kombinaci (vyšší cena, můžeš snižovat počty):
3x TechniSat TechniStar S2 + CI modul, cca 3000,- Kč/ks
1x VU+ Solo (Linuxový na E2, pro nahrávání, ale ideální pokud máš nyní ICE kartu, ověř), cca 5000,- Kč
1x Gibertini 85 Al, cca 1100,- Kč
1x Inverto Monoblock Quad, cca 900,- Kč

Technisat S2 je malý, jednoduchý a rychlý přijímač. VU+ je Linuxový přijímač, vhodný pro ICE karty, pokud by jsi chtěl nahrávat a přistupovat na nekódované nahrávky na přes CIFS (Windows sdílení). Můžeš z něj pak i streamovat na tablet atd. (možná i z S2, to nevím, to by řekl Dagy2).

Celkem 16 kKč (bez karet a drobné bižutérie - kabel atd). Ke Tvé stávající kartě (pokud máš Skylink) koupit Next + další 2x T-Mobile karty.
bastlir (3245)|25.10.2013 22:20
[QUOTE=David32;470560]Takze říkáte ze nejjednodušší a cenově lepší je koupit 4 samostatne přijímače s kartami , můžete mi tedy prosím navrhnout do těch 15 k 2 přijímače s kartami a parabolou ? Dekuji[/QUOTE]
Už jsem to tu někde psal, Skylink k Irdeto kartě za pár korun nabízí kartu NEXT, což de-facto je kopie hlavní karty. Já je obě mám.
golfLC (1941)|25.10.2013 22:46
Kamil S2 stream nemá, len ISIO rada....

a za kartu NEXT.... Ta karta ide len v prípade, že na materskej karte je platený nejaký balík programov, ak sa nemýlim... Ak ano, opravte ma!
KamilZ (10277)|26.10.2013 07:15
Golf: díky, takže tím se ještě více klade důraz na ten Linux, který jsem tam jeden navrhnul.

Next: To nevím, ale bez balíčku se nevyplatí. Ale je to zase cesta, jak se dostat k ICE. Kdybych nechtěl balíčky, tak jdu do T-Mobile karet (ICE, bez poplatků).
bastlir (3245)|26.10.2013 09:25
[QUOTE=golfLC;470641]Kamil S2 stream nemá, len ISIO rada....

a za kartu NEXT.... Ta karta ide len v prípade, že na materskej karte je platený nejaký balík programov, ak sa nemýlim... Ak ano, opravte ma![/QUOTE]

Jelikož mám balíček, tak nevím. Přesto předpokládám, že když už někdo má sat, chce toho vidět o něco víc, jak je v základní nabídce.
David32 (55)|27.10.2013 12:14
[QUOTE=KamilZ;470564]Já bych Ti doporučil kombinaci (vyšší cena, můžeš snižovat počty):
3x TechniSat TechniStar S2 + CI modul, cca 3000,- Kč/ks
1x VU+ Solo (Linuxový na E2, pro nahrávání, ale ideální pokud máš nyní ICE kartu, ověř), cca 5000,- Kč
1x Gibertini 85 Al, cca 1100,- Kč
1x Inverto Monoblock Quad, cca 900,- Kč

Technisat S2 je malý, jednoduchý a rychlý přijímač. VU+ je Linuxový přijímač, vhodný pro ICE karty, pokud by jsi chtěl nahrávat a přistupovat na nekódované nahrávky na přes CIFS (Windows sdílení). Můžeš z něj pak i streamovat na tablet atd. (možná i z S2, to nevím, to by řekl Dagy2).

Celkem 16 kKč (bez karet a drobné bižutérie - kabel atd). Ke Tvé stávající kartě (pokud máš Skylink) koupit Next + další 2x T-Mobile karty.[/QUOTE]

ok dík\ jinak jse mi misto sola líbí solo 2 může taky být? jinak ještě dotaz co to jsou ty ICE karty?
KamilZ (10277)|27.10.2013 12:34
Solo2 zde sepsul Dagy2 (viz dále), ale to je čistokrevný Technisaťák (což já naopak překvapivě nejsem, nesnáším tu značku :-) ). Já mám DUO a DUO2 a jsem maximálně spokojen. O Solo2 někdo říká, že má hnusný obraz, někdo ho chválí s tím, že to je jen a pouze o nastavení. Obecně funkcemi nebo výbavou Solo2 problém není. Je to ale Linux, s tím musíš počítat. Přečti si tohle https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33160-Technisat-nebo-Linux a pro objektivnost přidávám i nadávky Dagy2: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34973-Nespadnut-do-linuxovej-pasce . Nicméně naznám nikoho jiného s Linuxem (a že je tadu uživatelů více jak dost), kdy by měl takové "problémy".

POkud nebudeš mít ICE kartu, tak ale Linux ztrácí celkem na významu, protože budeš potřebovat CI modul a hodně výhod Linuxu je fuč, je to popsáno v tom tématu na prvním odkazu.
bastlir (3245)|27.10.2013 15:11
Sice mě nebaví číst dlouhé diskuse, ale všiml jsem si jedné věty od KamilaZ o tom, že hnusný či dobrý obraz je o nastavení. Vždyť v obchodáku, kde je vedle sebe řada stejných TV, avšak najdou se takové, které bych si v životě podle obrazu nekoupil. Ale přitom ta samá vedle má obraz špičkový. Takže to opravdu je o nastavení. Jinak většina dnešních smart zařízení běží na Linuxu, Androidu či mutaci Windows 8. A jak tam KamilZ píše, lidé si to ani neuvědomí, že Linux v jejich STB je, protože systém je uzavřený. Ale STB, které jsou označované za linuxové, tak vlastně mají ten Linux jen otevřený k různým dohrávkám/instalacím, rozšířením, úpravám. Na druhou stranu Ti, kteří si léta šetří na svého "oblíbence", pak pochopitelně budou tvrdit, že to jejich je to to nejlepší. Každopádně kdo přičichne k otevřenému Linuxu, už mu běžný STB nikdy nestačí. Ale jak to bývá, nikdy není nic stoprocentní.
Já jsem začínal Dreamboxem, který z pohledu podpory je asi špička, ale z pohledu dnešního vývoje ztrácí dech. Nakonec mu ani nepomohly klony osmistovkové řady. Pak jsem si pořídil HD Box 9105, který je levnou alternativou linuxového přijímače, kde lze duálně nabootovat Enigmu2. Ačkoliv bezporuchově splňoval deklarované parametry, přece jenom mi nesplňoval ten uživatelský komfort, na který jsem zvyklý. No a nedávno jsem si pořídil VU+ Duo2, který nejen převyšuje moje požadavky, ale objektivně jsem neobjevil žádný problém. A to píšu jako letitý fanda Dreamboxu. Jediným vážným nedostatkem je stupidní manuál, který mně radí způsobem asi tak, jak mám STB připojit do zásuvky. Na druhou stranu mě baví objevoval další a další skryté funkce. Kdo chce např. VU+ používat jako počítač pro šmejdění na internetu, stačí k němu připojit v podstatě jakkoukoliv usb-klávesnici a myš vč. bezdrátové a funguje to. A ještě k té kartě, v podstatě tam lze vrazit každou, jde jen o to, z bohaté nabídky stáhnout či nainstalovat si do STB správný SW pro čtečku, případně pro zásuvný modul.
Dagy2 (3153)|30.10.2013 13:05
[QUOTE=bastlir;470796]
- že hnusný či dobrý obraz je o nastavení[/QUOTE]
chlapcííííí, to nemôžete myslieť ani zo srandy. Síce som to tu trochu vytrhol z kontextu ale aj tak...

[QUOTE=bastlir;470796]
- Jediným vážným nedostatkem je stupidní manuál, který mně radí způsobem asi tak, jak mám STB připojit do zásuvky.
- Na druhou stranu mě baví objevoval další a další skryté funkce. Kdo chce např. VU+ používat jako počítač pro šmejdění na internetu, stačí k němu připojit v podstatě jakkoukoliv usb-klávesnici a myš vč. bezdrátové a funguje to.
- A ještě k té kartě, v podstatě tam lze vrazit každou, jde jen o to, z bohaté nabídky stáhnout či nainstalovat si do STB správný SW pro čtečku, případně pro zásuvný modul.[/QUOTE]

ano presne o to ide.
- manuál neexistuje
- je to pre ľudí, ktorých baví tráviť hodiny nastavovaním. Nič proti tomu keď človek nemá ako inak zabiť čas.
- hmm, takže ten OxxI (tentokrát nie OxxO ktoré tu vždy spomínam) z bohatej nabídky zrovna mne stáhnul a nainštaloval do STB tak blbý soft pre čítačku, že kartu bolo treba každé dva dni preložiť do staříka technisatu aby nabehli zápisy. Za 500Kč ktoré za to pýta je to služba pomerne biedna. Takže podľa hesla 3x a dosť na 10-ty deň to mal ten prístroj spočítané.

-------------------------
Ja som v onom príspevku ale upozorňoval na niečo úplne iné - možno to bolo napísané blbo a preto nepochopené:
- otvorený linuxový prijímač je vo svojej podstate od výrobcu "nefunkčný" (preháňam) a predajca počíta s tým, že si každý do neho niečo nainštaluje. Od softu až po HDD.
- keďže ľudí ktorí napriek úžasným vlastnostiam týchto prijímačov nemajú chuť sa v tom vŕtať je dosť, predajcovia ponúkajú, že "vŕtanie" urobia za vás. Niektorí "zadarmo" lebo to majú v marži, iní si dokonca za to pýtajú peniaze (viď prípad OxxI). nič proti tomu, je to dobrá služba a súhlasím maximálne s tým aby bola zaplatená
- predajca ponúkne tieto extra služby na svojom i-obchode - zaškrtnete čo má urobiť. Urobí a vy zaplatíte

A potom predajca vyhlási, že vo všeobecných podmienkach má napísané, že "upravované prijímače" nemôžu byť vrátené v zmysle zákona "o vrátení tovaru do 7 dní do internetového obchodu". Takže tak - toto je oná linuxová pasť.
Predajca počíta s tým, že:
1/ málokto z tých, čo si nechajú takto upraviť prijímač vie čo vlastne chce. A presvedčí ho, že tak je to najlepšie ako to on urobil
2/ keď aj niečo nebude fungovať podľa predstavy kupujúceho, väčšina nevie že to môže fungovať iným spôsobom a tak nereklamujú
3/ a pitomcom môjho typu tvrdí, že prijímač je upravovaný a mal som si kúpiť HDD zvlášť a nainštalovať sám (zase by kontroloval či neboli povolené skrutky) a nemal som po ňom chcieť úpravu softu - takto sa prijímač nedá podľa jeho VOP vrátiť. ano, má to vo VOP, ale pod upravovaným STB rozumiem úpravu kupujúcim a nie predávajúcim.
Takže tak - toto je oná linuxová pasť.
bastlir (3245)|30.10.2013 19:27
Většinou prodejci své zákazníky upozorňují, že "otevřené Linuxy" nejsou vhodné pro neznalé či začátečníky. Když si například dojdeš do modelářské prodejny, máš možnost si tam koupit hotový model letadla či čehokoliv, nebo jeho stavebnici. Když se ti to nepodaří z té stavebnice postavit, pak je zřejmé, že ta stavebnice za to nemůže.
Já jsem se naopak těšil na to, jak si s tím budu "hrát":), nahrávat a mazat různé image, nastavení apod. Své VU+ jsem měl asi 14dní na stole, kam a odkud vedly i všechny kabely, no a zkoušel jsem. Možná bych byl nejspokojenější, kdyby by mně to dodali v součástkách.:)
Naladit a nastavit si doma nakonec musíš každý STB. I VU+ v základní sestavě od výrobce funguje, jediný problém může vzniknout s aktivací čteček. Mně ale k jejich rozchození stačilo nainstalování z přijímače přístupného pluginu. Běžný spotřebitel bude hledat STB do 5000Kč, takže ve vodách okolo 10tis. Kč lovit nebude. Takže problém aspoň já opravdu v ničem nevidím.
jarino1978 (8045)|30.10.2013 20:24
[QUOTE=David32;470547]Potřeboval bych za pomoci 1 karty streamovat signal do 4 pokuju za použití 1 hlavního satelitu a 3 ostatních zatím chci navrhnout kombinaci na 2 tv do 15k z pozdějším rozšíření na 4.
Ještě tu byla varianta pomocí dvb s-2 karty v nasu ale toto bylo řečeno že je moc složité[/QUOTE]
chceš variť z vody a to jednoducho nejde. Tvoja požiadavka je nereálna, takže na ňu z voleja zabudni. Tak či tak budeš potrebovať 4 STB a 4 prístupové karty, či sa to niekomu bude páčiť, alebo nie. Buď pôjdeš cestou neoficiálneho príjmu ( čo tu riešiť nebudem a ani riešiť nebudeme), alebo nebudeš držgroš a budeš cálovať. Nič nie je zadarmo. Zvlášť pri Skylink-u na nejaký share zachvíľu zabudni.


@bastlir : tvoje príspevky nemajú ani hlavu a ani pätu. Zbytočne len metieš.
Pytkin (7947)|30.10.2013 20:26
este treba doplnit ze do 2-4 satelitu sa da kupit karta NEXT , ci ako sa vola .. ze za par susnov je na nej rovnaka ponuka ako na tej prvej ..
RoPo (6061)|30.10.2013 21:37
[QUOTE=Pytkin;471194]este treba doplnit ze do 2-4 satelitu sa da kupit karta NEXT , ci ako sa vola .. ze za par susnov je na nej rovnaka ponuka ako na tej prvej ..[/QUOTE]

Však jsem o tom psal hned ze začátku, že rošáda s kartami je nejjednodušší a asi i nejspolehlivější pro laika...

Mám však dojem, že Skylink nabídne NEXT kartu jen jednu na jednu adresu. Já NEXT kartu mám a mám dojem, že kdysi když jsem ji pořizoval, tak to tak bylo.
Hornet F-18 (1328)|30.10.2013 22:36
Next je podriadena hlavnej karte, ked mam dve hlavne karty, snad by nemal byt problem k nim dat dve Next v jednej domacnosti. Rodinny dom obsahujuci styri telky+styri sat. prijimace nie je neobvykly a je na jednej adrese :-)
Mam len jednu Next, treba sa zrejme informovat v Skylinku.
jaudak (176)|30.10.2013 23:46
Když já pořizoval Next kartu cca před dvěma roky, tak šlo pořídit jen jednu k nadřazené kartě.
Hornet F-18 (1328)|31.10.2013 00:22
Ano, to je jasne :-) len nevieme presne, ci sa da zaregistrovat na jednu adresu viac kariet+Next-ky.
golfLC (1941)|31.10.2013 00:23
Dá, NEXT-ka je viazaná na kartu, nie na počet kariet v jednej domácnosti...
Hornet F-18 (1328)|31.10.2013 00:31
potvrdene, dobre som hovoril :-)