Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Americké a ruské filmy

Ivo Mašek (10205)|21.10.2013 07:37
S Krtečkem nemůžeš poměřovat nějaké Supermany a spol. S Krtečkem (když už sis vzal na paškál US filmy) můžeš porovnávat Psa Filipsa, Méďu Béďu, kačera Donalda, atd.
bastlir (3245)|22.10.2013 03:54
Teď vážně .... do amerických filmů jsem se trefoval proto, že většina uráží moji inteligenci, protože když už pominu, jací jsou např. ignoranti ve výpravě a co je neamerické, tedy zákonitě je z doby kamenné, mně prostě vadí. A vadí mně, když nějaký osamocený superhrdina hodí granát či šípem střelí do krytu, z kterého desetimetrovým obloukem vyletí rota mrtvých nepřátel. To co udělali např. s Robinem Hoodem, byl už vrchol. Na těch jejich přeefektovaných filmech je vidět, proč je výroba filmů tolik stojí a koho všeho živí. Jen si říkám, že přece ti jejich diváci nemohou být tak stupidní, aby na toto chodili do kina. Ať se každý dívá na co chce, ale mě různí zachránci planety, ninžové, mraky rozmanitých příšer, prvoplánovité násilí a potoky mimozemského slizu prostě unavují a raději se podesáté podívám na komustickou agitku 30 případů ....:) Ale abych byl spravedlivý, když už se jim něco povede, tak to opravdu stojí zato. Jenže to jsou filmy bez těch dřívejmenovaných kravin. Proto se už téměř výhradně dívám na dokumenty.
Ivo Mašek (10205)|22.10.2013 07:20
Ještě že tvojí inteligenci neuráží sovětské a ruské válečné hrdinné filmy, kde bylo vylháno, překrouceno a zamlčeno neuvěřitelné množství faktů. Ani ruští váleční veteráni (jednoho jsem poznal na Podkarpatské Rusi) se na to nemohli koukat, vypínali televizi a nadávali na tu překroucenou snůšku lží.
bastlir (3245)|23.10.2013 20:29
[QUOTE=Ivo Mašek;470249]Ještě že tvojí inteligenci neuráží sovětské a ruské válečné hrdinné filmy, kde bylo vylháno, překrouceno a zamlčeno neuvěřitelné množství faktů. Ani ruští váleční veteráni (jednoho jsem poznal na Podkarpatské Rusi) se na to nemohli koukat, vypínali televizi a nadávali na tu překroucenou snůšku lží.[/QUOTE]

Pokud se trochu zabýváš poválečným politickým vývojem USA, pak tam se dělo něco podobného jak na východě. Nezastávám se nikoho! Jenže, tehdejší ruské filmy mně vadily tehdy a dnešní americké dnes. Tím chci říct, že demagogie ať je východní či západní stejně zůstane demagogií. Ale to jsem na mysli původně neměl. Dnes už i malé děti jsou vědomostmi a technickými dovednostmi na míle dál, jak jsme tehdy v jejich věku byli my. Proto mně vadí, když mě někteří filmaři krmí stupidnostmi, které nemohu přijmout ani jako nadsázku. A proto se rád dívám na poslední českou produkci, ale rád se podívám i na "Pamětníky" vč. poválečné tvorby. Případná dobová agitka je dnes stejně jen úsměvná.
Ivo Mašek (10205)|23.10.2013 21:01
[QUOTE]Případná dobová agitka je dnes stejně jen úsměvná.[/QUOTE]
Aby ti v neděli ten smích neztuhnul B-)
bastlir (3245)|23.10.2013 22:56
[QUOTE=Ivo Mašek;470435]Aby ti v neděli ten smích neztuhnul B-)[/QUOTE]

Nestraš! A co se proboha bude dít?:-? Exekutoři mě snad jen tak nenavštíví!8-)
Ivo Mašek (10205)|24.10.2013 19:35
Exekutoři budou velkou srandou oproti "pánům", kteří tě mohou (když se nezařadíš) navštívit, zpravidla okolo čtvrté hodiny ranní. Budou mít dlouhý plášť, klobouk, bude jim páchnout z úst, budou hrubí, budou mluvit žumpně a půjde z nich velký strach. :-D A což potom, až tě dopraví do místnosti s přikurtovanou židlí k podlaze, aby při určitých úkonech s tebou nespadla na dlažbu :-D B-)
bastlir (3245)|24.10.2013 20:10
A neříkají Ti doma pohromo?:-E:-E:-E
Ivo Mašek (10205)|24.10.2013 20:23
Ne neříkají. Ale ty budeš evidentně po neděli v sedmém nebi. Já nikoli :( , bohužel. Vzhledem k neztrátě paměti.
bastlir (3245)|24.10.2013 23:39
Ahááá! Už jsem pochopil, na co narážíš. To mě vůbec netrápí a neprožívám to. Stejně jsi jen za troubu, který si jednou za čas naivně může myslet, že něco může změnit. Oni si hoši naoko v TV vynadají, pak ale v hospodě či ve své kantýně se drží kolem ramen a kapříci se rozdávají dál.
A nechápu, proč zrovna narážíš na mě, protože mně nikdy žádný z nich nepomohl. Já ale nemám rád žádné "smy" vč. fanatismu a dogmatismu a je mi fuk, jaké barvy. A věř tomu, že nejedu v tom, že preference šly doleva.:)

Nicméně toto sem opravdu nepatří.
Ivo Mašek (10205)|25.10.2013 07:04
Hurááá. Já sem tě takhle "špóroval", protože sem si říkal - sakra, kdy to tomu chlapovi dojde. Né proto, že bych tě cpal "doleva" :-)