Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

32LG7000 špatný firmware.

arthas11 (6)|15.10.2013 12:48
Zdravím,

nenajde se někdo kdo řešil něco podobného? Podařilo se mi omylem do televize 32LG7000 nahrát firmware pro 37LG7000 (Software_File(Version__03.49.00).zip).. po přehrání přestal fungovat obraz.Jinak všechno zdá se funguje. Chěl bych se zeptat jestli je nějaký způsob jak dostat do televize správný firmware když nejde obraz nebo je nutné vyměnit celou desku.

Děkuji
RoPo (6061)|15.10.2013 13:32
Předpokládám, že lze na 100% řešit přes servis. Deska se měnit nemusí. Přes systémový/servisní konektor lze firmware přehrát.
arthas11 (6)|15.10.2013 19:05
A nebyl by prosím podrobnější návod jak na to přes ten servisní konektor?
RoPo (6061)|15.10.2013 19:12
Neznám tvoji erudaci a nechci tě podceňovat, ale neočekávám, že by jsi to zvládl. Já tento model neznám, ale dal jsem obecnou radu, jak se u takovýchto zařízení opravuje nepodařený flash (servisní konektor např. jako standardní sériová linka RS232, pak lze z PC se do TV dostat). Pokud i to nejde, tak u některých modelů lze flash paměť jednoduše vyměnit za novou se správným firmware. A pokud i to nelze tak až teprve potom se mění celá deska...

Nicméně mohu tě odkázat např. sem.
vivid.sk (11472)|15.10.2013 19:49
[QUOTE=arthas11;469542].Jinak všechno zdá se funguje. Chěl bych se zeptat jestli je nějaký způsob jak dostat do televize správný firmware[/QUOTE]
jedine, ze by si to zvladol naslepo - len za pomoci DO. (staci spravna postupnost tlacitiek na DO) :D
arthas11 (6)|15.10.2013 20:39
No to už mě napadlo, ale jaksi neznám přesnou posloupnost všech menu .. i když kdysi jsem takhle dostlat zpět starý CTR monitor který byl mimo svoje rozlišení,přesně klávesu za klávesou:)

Věděl sem že to nebude jednoduché ale i tak sem čekal alespoň malý návod jak na to. Jaký přesně kabel, přes jaký program by se to tam přes ten Serial port dalo natáhnout.I tak děkuji za rady, a uklidnění od "RoPo" že snad nebude nutná nová deska:)
RoPo (6061)|15.10.2013 20:50
Píšeš, že ti "ostatní" všechno funguje? Co ti všechno funguje?

Ohledně desky. Záleží na servisu, jak se k tomu postaví, ale pokud neumí nahrát firmware přes servisní konektor nebo je bloklý i loader a neumí flashnout přímo na desce (to také lze přímo), tak nejjednodušší a to i pro servis, ale nejdražší je výměna desky.
Zkus zavolat přímo do autorizovaného servisu LG kolik stojí servisní úkon - nahrání firmware přes servisní konektor TV.
arthas11 (6)|15.10.2013 21:10
Nejede obraz takže s určitostí nemohu říct co jde nebo nejde,protože nic nevidím:) ,ale normalně přepínám programy,zvuk taky funguje,na DO TV reaguje.Obraz je podsvícený ale černý.Do servisu jsem už psal, odepsali že by se pokusili to nějak opravit a pokud by to nešlo tak že by to bylo na novou desku.Já sem desku našel za cca. 1300-1600 Kč .. problém je že servis si podle mě řekne o min 2x tolik.Cenu za přehrání firmware mi zatím ještě neřekli.
KamilZ (10277)|16.10.2013 06:10
Náhoda je blbec, zkus se podívat, jestli nemáš výstup ve SCART.
vivid.sk (11472)|16.10.2013 10:12
[QUOTE=KamilZ;469615]výstup ve SCART. [/QUOTE]
Vyborny napad.

Mimochodom, pokial by sa tu nasiel nejaky iniciativny majitel tejto TV a napisal presnu postupnost stlacania klaves na DO, pripadne aj s videom, myslim, ze by si mohol byt uspesny.
Fw by som nahral na USB s LED (aby bolo vidno aktivitu USB klucika) a mozno by to stalo za pokus.
arthas11 (6)|16.10.2013 16:42
Tohle jsou všechny výstupy co tam jsou.Jestli jsem to dobře pochopil,jediná šance pokud je to i v TV zapojeno s výstupem.Připojit kabel do TV Scart<--->Svideo do TV karty.. (nemám druhou TV), ale jestli to něco zobrazí to nevím:( .. jinak už sem našel zapojení kabelu rs 232 a snad i nejaky program pro přenos ale jestli to dám nějak dohromady není jisté
konektory.JPG
sanchez13 (1071)|16.10.2013 18:32
podla manualu, by to malo fungovat tak ako na kazdej podobnej LG TV. Cize nahras firmware na USB (fat32) do adresara (LG_DTV). Zasunies USB do TV. TV by mala zdetekovat firmware a uz len potvrdis tlacitkom OK na DO a cakas...
Obavam sa ale, ze verzia firmware, ktoru si tam "narval" je vyssia ako ta, ktoru tam chces teraz dat, takze TV ti standardne nedovoli update firmware...

Edit: mozes este skusit tieto 2 postupy, bohuzial v poslednych firmware LG TV to uz vacsinou nefunguje, ale za pokus nic nedas:

1 - na DO stlacis Setup/Option, potom 7x zadat cislicu 9, televizor sa restartne a zmeni Firmware na predchadzajucu verziu.
2 - pripojis USB s firmware k TV, na DO stlacis Setup/Option, potom stlacit 7x FAV, nahra sa verzia dostupna na USB kluci (aj ked je starsia)
konas (66)|16.10.2013 18:40
32 a 37LG7000 mají stejný FW (všechny úhlopříčky mají stejný FW). Podle té verze, jste tam nahrál FE pro řadu xxLG6000. A to je docela problém, jedině zkusit přehrát správným FW normálním pokusem, jinak asi výměna flash, nebo desky.
arthas11 (6)|16.10.2013 22:28
Ano, ano to jsem opět napsal blbě.Zkoušel jsem přes notebook připojit TV jako druhou obrazovku a ta se přihlásila jako 32LG6000 takže jsem si nespletl úhlopříčku, ale typ .. Kdyby lidské tělo mělo shift - označil bych se jako blbec:) .. Normálním pokusem myslíte jak .. přes USB to pujde bez obrazu dost težko:(
7andy7 (1)|29.8.2017 07:21
[QUOTE=arthas11;469673]Ano, ano to jsem opět napsal blbě.Zkoušel jsem přes notebook připojit TV jako druhou obrazovku a ta se přihlásila jako 32LG6000 takže jsem si nespletl úhlopříčku, ale typ .. Kdyby lidské tělo mělo shift - označil bych se jako blbec:) .. Normálním pokusem myslíte jak .. přes USB to pujde bez obrazu dost težko:([/QUOTE]Najhorsie je, ze LG somari tam uvadzaju k 7000kovym telkam 6000 firmware 3.49 ked si otvorite to ZIP ko http://www.lg.com/cz/podpora/podpora-produkt/lg-37LG7000.BEU#softwareFirmware

Odoslané z LG-V500 pomocou Tapatalku
xmarek (60)|31.8.2020 16:22
Pro lidi, kteří se dostali do zdánlivě podobné bezvýchodné situace (jako svého času, já) jsem vytvořil takový minimanuál. Naleznete jen zde. https://bit.ly/2YLIgO4

Ve stručnosti se dá popsat takto ...
- Vytvoříte si RS232 kabel
- Stáhnete terminál do PC
- Propojíte PC a TV
- Nastavíte komunikaci (rychlost přenosu atd)
- Najdete na netu pokud možno funkční epk firmware.
- Tlačítkem ESC vyvoláte konzoli tv.
- Postupujete podle # help. Tedy v mém příkladě to byl příkaz # swuz
- Poté skrze menu terminálu nahrajete epk soubor do televize.
- A televize .... FUNGUJE. Není svět krásný?

Podrobnosti viz ten "manuál". Přeji hezký den a LG ... Třeba NAZDAR. :D