Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp LC-60LE652E informace

jaja.ptak (54)|14.10.2013 10:27
Zdravím. Nemáte někdo Sharp LC-60LE652E ? Nemůžu najít na ní nějakou rozumnou recenzi. Jak je na tom s obrazem, HbbTV (funguje u nás ?), přehrávání filmů, nahrávání, rychlost přepínání programů případně jiné postřehy.
huberokororo (58)|14.10.2013 13:05
Já ji mám cca asi 5 týdnů,nejsem tv fanatik,takže nějaké hlubší analýzy obrazu nekutím.Vybral jsem ji vzhledem poměr cena-výkon resp. uhlopříčka.Další parametr-original U2VA panel,nativní 100Hz vyroben v Sharpu v Japonsku.HbbTV frčí korektně-připojeno kabelem.Nahrávání nekutím ,mé paní jsem pořídil 2 tunerový catv hdd rekordér.Pohyb v menu je pomalejší (i přes 2jádrový procesor)i když zase rychlejší než u Philipse.Uživatelské rozhraní je strohé ,nicméně celkem přehledné-u Samsungu je neporovnatelně hezčí.Tv vypadá hezky,panel je spíš matný ,temně černý.Flashoval jsem přes USB již 2x nejnovější firmware-bez problému.Zvuk je kvalitni ,repro na spodní straně a je celkem velké proto tv nemá problém produkovat celkem hutný zvuk.Obraz:Kabelovka UPC:HD typu Discovery,Animal,Spectrum,HD Sport,velmi pěkný kontrastní obraz již v továrním nastavení,uživatelský profil pro nastavení je celkem skromný,oproti loňské řadě ořezaný.Černá je pěkná,oproti mé 5 let staré 46" Sonce.Pouštím do ní z Popcornu A210 mkv v 1080p a je to nádhera,pruhy u 16:9 jsou černé jak uhel,tmavé scény mi neruší ani náznak prosvítání okolo rámu.SD vysílání je jedním slovem blitek,plastové barvy,mazanice,nekontrastní.Dálkový ovladač působí laciným dojmem,malý lehký,nepodsvětlený plasťák.Start tv trvá věčnost-tma,logo Sharp,pár chvil a teprve pak nabíhá kanál.Mám ji na zdi a kolmo super se vzrůstajícimi úhly panel trochu ztrácí kontrast ,černá jde u SD do modra u HD jakoby méně kontrastní černé,tady to ale není tak dramatické jako u toho SD vysílání.Jinak tv mám přes e-shop dovezenou toptransem,bez jediného škrábanečku na krabici.Celkově mohu za sebe říci,že jsem spokojen a má příští TV bude OLED a možná 4k.9-)
jaja.ptak (54)|14.10.2013 13:38
Díky za informace. To ztrácení kontrastu při vzrůstajících úhlech myslíš koukání z boku ? Měl bych satelit takže to vysílání by nemuselo být tak hrozné. Věřím že třeba SD ČT24 bude hrozné, ale takovéto lepší SD vysílání je snad koukatelné ne ? Láká mě ta uhlopříčka.
huberokororo (58)|14.10.2013 13:51
Ano,z boku,ale prakticky při běžném sledování tzn.sedíš naproti na sedačce to nemáš šanci vidět.:-)
No já když koukám na tv ,tak jedině už jen na HD,ale to je v poho protože všechny naše stanice mají již HD.No a ty jestli pojedeš přes satelit,tak tam bych řekl,že datové toky jsou ještě štědřejší než u UPC,takže no stress.
Ivo Mašek (10205)|14.10.2013 14:39
Já mám SHARP starou 3 roky. Nebyla původně (jako nový model na začátku roku) zrovna levná - já ji kupoval skoro na konci roku (už byl v kurzu nový modelový ročník) a měl jsem co dělat, abych ji vůbec ještě sehnal (televizi jsem poctivě z několika značek vybíral skoro rok). Do těchto TV se dělalo tzv. mřížkové podsvícení a obraz byl nezkreslený i při vysokém pozorovacím úhlu.


[ATTACH=CONFIG]24922[/ATTACH]....[ATTACH=CONFIG]24923[/ATTACH]



Mám také kabelovku UPC a obraz z HD je přímo brilantní. Obraz z SD ovšem vůbec není špatný !! Ovšem používám kabelový STB.

[QUOTE]jestli pojedeš přes satelit,tak tam bych řekl,že datové toky jsou ještě štědřejší než u UPC[/QUOTE]
Toto není pravda. Kabelovka je na tom s bitrate mnohem lépe (a je to i logické)
498.jpg 1.jpg