Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Online Radio HD

peter125 (44)|10.10.2013 17:29
aute, používate niekto online radio, ktoré bere AVR a posúva zvuk do repro?

Ako pozerám kvalitovo to vizerá biedne, max 160kbps MP3 u SK/CZ rádiach. To je myslím málo, ja mám hudbu v 320kbps, to sa mi zdá ok.

Alebo používate nejaké služby ako Spotify, 8 track..., dá sa to nejako dať do AVR?
Ale to je tiež myslím okolo 160mbps na free účet.

Repro Dinavoice F 6.

Alebo viete, kde sa dá dostať ku kvalitnejšiemu rádio zvuku?
FM vysiela v akej kvalite?
vivid.sk (11472)|10.10.2013 17:38
[QUOTE=peter125;469084]FM vysiela v akej kvalite? [/QUOTE]
takej istej :)

Radia si kazia kvalitu kompresormi, schvalne si porovnaj dynamiku original CD a FM radia. Zistis, ze je to biedne (co sa tyka kvality). Radia su zdrojom informacii, pripadne na "kulisovy" posluch. Hifi kvalitu by som tam nehladal.
RoPo (6061)|10.10.2013 19:14
[QUOTE=peter125;469084]aute, používate niekto online radio, ktoré bere AVR a posúva zvuk do repro?

Ako pozerám kvalitovo to vizerá biedne, max 160kbps MP3 u SK/CZ rádiach. To je myslím málo, ja mám hudbu v 320kbps, to sa mi zdá ok.

Alebo používate nejaké služby ako Spotify, 8 track..., dá sa to nejako dať do AVR?
Ale to je tiež myslím okolo 160mbps na free účet.

Repro Dinavoice F 6.

Alebo viete, kde sa dá dostať ku kvalitnejšiemu rádio zvuku?
FM vysiela v akej kvalite?[/QUOTE]

Spotify, Last.fm, TuneIn atd... jsou služby, které jsou integrovány v určitých modelů AVR. Ale problém u AVR je ten, že po nastavení napíše, že není pro tento region dostupný...Asi by šlo obejít přes proxy např. v USA, ale nechce se mě s tím drbat. Používám iPad a zněj přes AirPlay přehrávám radio v AVR nebo Apple TV a z něj do AVR. Případně mám zaplacenou službu iTunes Match a naládoval jsem si tam svoje věci a přehrává se z cloudu přes Apple TV či iPad.
vivid.sk (11472)|10.10.2013 20:22
[QUOTE=RoPo;469095], které jsou integrovány v určitých modelů AVR. [/QUOTE]
a tiez vTuner, ktory ale funguje a obsahuje naozaj vacsinu lokalnych stanic.
peter125 (44)|10.10.2013 21:26
vTuner má u rádií len do max 128kbps to je ešte horšie ako tých 160 zo slovenských stremov. :/

RoPo, aké rádio myslíš iTunes Radio? To má tiež len 128 kbps. :/

Spotyfi mám na počítači spravené, že mi ide, nejakým adonom do prehliadača.


Pri tých repro to je myslím škoda vôbec zapínať pri tej kvalite, čo ma mrzí. Myslel som ,že sa nieke vysiela aj radio v HD, no asi nie.

A napríklad hudobné kanály ako OCKO a podobne cez satelit je to v akej kvalite?
RoPo (6061)|10.10.2013 21:39
iTunes: AAC kodek je momentálně v 256 kbps

ocko na sat: 192 kbps je mezi hudebními stanicemi bitratem víceméně na konci. Jiné stanice mají DD i DTS stopu.
vivid.sk (11472)|10.10.2013 21:50
[QUOTE=peter125;469125]Pri tých repro to je myslím škoda vôbec zapínať pri tej kvalite[/QUOTE]
Tak to zasa nie. Vacsina TV sice vysiela pri 192kbs (Skylink), CT 256kbit, ale opat - kompresory a normalizery zabiju audio. Nie samotna stratova kompresia (pokial by bola vykonana poctivo a len raz). Naviac - audio je (obdobne ako video) po celej trase viacnasobne re-enkodovane. A je to sakra pocut (obzvlast pri operatoroch FreeSAT a DigiTV z pozicie 0.8, tam je audio urezane niekde pri 11khz a znie to zle uz aj na TV chrchlakoch). Pre porovnanie CT prenasa skoro cele spektrum pri bitrate 256kbit a to az do 18-19khz.

Mam na porovnanie tiez povodny zdroj zo SIXu (distribuje ho UPC po kabli v ramci svojich HD kanalov) a tam je to opat pocut - tentokrat v prospech UPC. Rozdiel nie je vsak taky priepastny ako v pripade DigiTV/FreeSAT vs Skylink. Davnejsie som na tuto temu zakladal vlakno.

[QUOTE=peter125;469125]Myslel som ,že sa nieke vysiela aj radio v HD[/QUOTE]
a to je ako, nebodaj 192kbs/24bit :D :D ?
keko01 (57)|11.10.2013 08:46
Pocuvam radioparadise, ogg kodek 196kbs, to je asi najlepsie co poznam ( ako radio, tak kvalita)

Maju aj mp3 196kbs

Radioparadise.com