Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CI karta neuklada jazyk...

peto.vac (525)|8.10.2013 11:39
Kto ma CI kartu a po zmene jazyka,si karta pamata zmenu jazyka aj po naslednom vypnuti a zapnuti TV...???Ja mam od UPC CI kartu a ked zmenim jazyk v CI menu cez TV menu,tak jazyk sa sice zmeni,ale karta si ho pamata len do vypnutia TV,je to tak,ci to tak je len u mna...???
ritchi (225)|8.10.2013 12:05
Mam dva CA moduly CA a CA+ a v obidvoch pripadoch si karta pamata zmenu jazyka v mojom pripade cz.
peto.vac (525)|8.10.2013 12:37
Od koho mas tie karty...???
Teda vidim ze od UPC,jazyk SK tam nemas,ked si si zvolil CZ...???Vies neaky typ karty,pripadne od kedy ju mas...???
BTW preco mas Timeshift aktivovane cez servisne menu...???Tvoj telkac to normalne nepodporuje...???
Retiree (659)|8.10.2013 17:45
Mám pocit, že jazyk se mění přímo v CA modulu... Původní moduly Technisat obsahovaly pouze EN, GE a pár dalších, novější SMiT obsahují i češtinu (v modulu je při dodání už nastavená). Jak souvisí nastavený jazyk (resp. jak se změní) v CAM s nastavením v TV netuším... Při zobrazení modulu v menu tv pochází část textu z tv a část textu z modulu...
Karol_74 (41)|12.10.2013 20:10
Ja mám tiež CA+ modul od UPC. Zmena jazyka drží v pohode. Ale mám navolený len čeký jazyk lebo slovenský v ponuke ani nemám.
peto.vac (525)|12.10.2013 22:45
Ani ja nemam slovensky,len cesky a ten sa furt zmeni pri zapnuti TV na anglicky...
Aky je rozdiel medzi CA a CA+ modulom,mozno mam starsi CA modul,v ktorom to takto funguje...
Ako dlho mas modul Karol...???
Ivo Mašek (10205)|13.10.2013 08:44
U modulu CI+ ti může provozovatel - kabelový operátor provést určitá omezení (třeba takové, že film si prostě nenahraješ, apod.)
Karol_74 (41)|13.10.2013 14:00
Tak já mám ten modul okolo 2 rokov...boli to prvé pluska čo začalo UPC Slovensko dodávať. Tou zmenou jazyka o moc neprichádzaš...je tam len pár info a to rozluskneš aj v angličtine :) A to obmedzenie čo spomína Ivo...ku tomu hádam nepríde nakoľko ja nahrávanie programov využívam často. Na to nie je ani dôvod lebo nahrávky prehráš len na tom TV ktorý ich nahral.
peto.vac (525)|13.10.2013 14:10
Aj ja ho budem mat na konci roka presne dva roky...Hej viem,len proste by som to rad reklamoval ak je problem v karte/module,modul je moj a koncom roka skonci zaruka nan...No v TV ano,ale ak mas takuto kartu pixnutu v PC,tak tie nahravky pekne siris dalej...
[QUOTE=Ivo Mašek;469318]U modulu CI+ ti může provozovatel - kabelový operátor provést určitá omezení (třeba takové, že film si prostě nenahraješ, apod.)[/QUOTE]
Takze ak mi moze UPC na dialku resetovat PIN kod,tak mam CI+...???
Ivo Mašek (10205)|13.10.2013 14:17
To omezení CI+ upřesním:
CI+ přináší další funkce zabezpečení kryptovaného obsahu. Vysílatel pay-tv programu může například zcela zakázat nahrávání pořadů, případně přehrávání zaznamenaného pořadu časově omezit na dobu mezi 6 hodinami a 61 dny. Dále může být nahrávka spárována s konkrétním zařízením (nelze přehrát na jiném přístroji). CI+ neumožňuje dešifrovat s jednou kartou více než jeden program v jeden okamžik ( problém s nahráváním na vícetunerových přijímačích). Omezení možnosti záznamu na rekordérech může být požadavkem majitele vysílacích práv nebo zájmem provozovatele placené televize.
A to nejlepší na konec (znalci ví proč):
CI+ je společně vyvíjen společnostmi Panasonic, Philips, Samsung a Sony. Tyhle firmy mají móóóóc velkou starost už pár desetiletí, aby na jejich výrobcích šlapalo jen něco, co oni vymysleli. Kdysi dávno dělaly velký problém s DivX. Zakoupit značkový přehrávač (tedy od nich) se dlouhá léta nedoporučovalo, protože na problém bylo zaděláno hned po zapojení doma
Ivo Mašek (10205)|13.10.2013 14:31
Ještě doplním pro uklidnění: UPC u nás a ani na Slovensku nevyužívá ZATÍM těch možností (vyjma omezení, která jsou dána podstatou normy CI+), která existují. Ale moje dlouholetá praxe mi říká, že tam, kde existuje možnost, tam to smrdí.
peto.vac (525)|13.10.2013 15:07
Moja otazka stale trva:
Takze ak mi moze UPC na dialku resetovat PIN kod,tak mam CI+...???
A este ma teda zaujima,ak si kupim TV s dvoma tunermi,nebudem ix moct naraz vyuzivat pri CI+ karte...???
CI karta sa uz asi neda od UPC zohnad v dnesnej dobe,vsak...???
Ivo Mašek (10205)|13.10.2013 15:27
1) UPC ti zpárovalo kartu s modulem, to mají zavedené v PC a přes toto ti posílají nbídku, kterou máš objednanou. A můžou to měnit dle tvých požadavků (pokud si programy zaplatíš) a dále občas dělají bonusy (tedy některé programy, které nemáš, ti na pár dní pustí volně). Jestli umí resetovat PIN kód - nevím, ale asi jo - mají ke kartě přístup. Ovšem nevím, proč by to dobrovolně dělali. Dále ti po kabelu (koaxu), pokud máš jimi dodávaný kabelový STB, umí nainstalovat opravný software (to jsem zažil asi 2x za celou dobu)
2) však jsem to popsal:
[QUOTE]CI+ neumožňuje dešifrovat s jednou kartou více než jeden program v jeden okamžik ( problém s nahráváním na vícetunerových přijímačích).[/QUOTE]
Koukat na jeden a zároveň nahrávat druhý nelze
3) Dodávají se už jenom CI+ (ještě minulý rok byly u Lica s.r.o. karty CI)
peto.vac (525)|13.10.2013 16:06
Cize uz sa v stene na xodbe nikto nevrta,ak si zmenim balicek programov,vsetko je to cez PC...
Na resetovanie sa pytam preto,lebo som mal s CI kartou dva problemy,PIN kod sa neulozil po jeho zmene (potom mi ho na dialku resetovali,pockal som 24 hodin a nasledne som si ho zmenil a uz ostal zmeneny) a druhy problem je s tym neulozenim jazyka a zda sa mi,ze by bol problem v module,kedze uz na zaciatku nevedel ulozit ani PIN kod,ktory som si zmenil podla seba...
Tak a to je naco dobre ze telka ma dva tunery,ked toto nevie Samsung doriesit (pisal si ze sa podiela aj Samsung na vyvoji CI+),ti korejci su normalne posahany,nevedia nic doriesit poriadne...
Retiree (659)|13.10.2013 19:24
Toto není technický problém...
peto.vac (525)|13.10.2013 20:05
Tak mi povedz,kde je problem,preco mne neuklada jazyk ani v TV ani v monitore CI karta a druhym uklada jazyk v pohode...???
Karol_74 (41)|14.10.2013 11:03
Telku a aj monitor máš od Samsungu...možno je to náhoda, možno len na Samsungoch to takto trocha štrajkuje.
peto.vac (525)|14.10.2013 13:54
Ano,obe mam Samsung,v podpise vidis...Tak neviem no,sla by vyskusat tato karta,aj modul v inej domacnosti,kde maju UPC...???
Ivo Mašek (10205)|14.10.2013 14:32
Pokud je karta spárována s modulem, tak ano. Modul s kartou vložíš do TV.
peto.vac (525)|14.10.2013 15:11
No jasne,ze aj modul s kartou,ved ak by neboli sparovane,neslo by mi to ani doma,ci...???
ritchi (225)|14.10.2013 15:56
Pokial by bol problem len v tom co ty popisujes (CA modul si nezapamata jazyk) UPC by bola dokonalost sama o sebe.Len nechapem ako s tym moze mat niekto problem a donekonecna o tom polemizovat.Dekoduje ti vsetky stanice?Predpokladam,ze ano,takze v tom pripade nie je o com.Mimochodom,pri nahravani s CA modulom sa da zaroven sledovat dalsia stanica v tom istom muxe,to len tak na okraj.A odpoved na tvoju predchadzajucu otazku,preco som timeshift aktivoval cez servisne menu.No lebo modelovy rad Samsung LE-C650 nepodporoval nehravanie,timeshift a chytre hlavicky prisli na to ako vybabrat so sikmacmi :-D
peto.vac (525)|14.10.2013 17:47
No podla mna je o com...Co je mux,ao zistim ktore stanice su v rovnakom muxe...???Hej myslel som si...
Ivo Mašek (10205)|14.10.2013 18:46
[QUOTE]Co je mux,ao zistim ktore stanice su v rovnakom muxe[/QUOTE]
MUX je Multiplex. V DVB-C jich je podstatně více, než v DVB-T
V UPC_ČR : příloha *pdf
Jak to je na Slovensku - nevím. Nenašel jsem
peto.vac (525)|14.10.2013 19:03
Tak ceske mi nepomoze,ale dik...I tak to vraj casto menia...
A to,ktora stanica je s ktorou v MUXe zisitm tak,ze po zapnuti TV sa mi GUIDE nacita na staniciax,ktore su spolu s tou,na ktorej TV zapnem,je tak...???
Ivo Mašek (10205)|14.10.2013 19:04
Našel jsem i frekvence na Slovensku (máte to trochu jinak)
http://www.upc.sk/televizia/zoznam-programov/#promo_tab4-content
kliknout na frekvence stanic. Co je který MUX - to tedy fakt z toho nevím
sanchez13 (1071)|14.10.2013 21:11
ten zoznam, co postol Ivo, je oficialny od UPC... Nie je ale kompletny, z nejakeho dovodu tam napr chybaju ceske stanice napr Prima, Nova,...
Tu je zoznam aj s CZ stanicami, ale zase nie je uplne aktualny, lebo tam nie su posledne zmeny (september, oktober) :-(
http://www.black13.hostujem.sk/upc_sk.htm

V podstate si to ale mozes skontrolovat aj sam. Ked to uz mas naladene, tak v menu TV vojdes na konkretnu naladenu frekvenciu (MUX) a TV by ti mal zobrazit ktore stanice su v tom konkretnom MUX-e.
peto.vac (525)|14.10.2013 22:07
OK,cize zoberme si toto:
354 256 JOJ Plus HD, JOJ HD, Markiza HD
Su spolu v jednom MUXe,ano...???I tak nahravam len z HD stanic a filmove mam len bohuzial tieto +Dajto,kde ale idu povacsine starsie filmy vo formate 4:3,takze to je nic...
No a ritchi tvrdi,ze mozem naraz pozerat JOJ HD a zaroven nahravat Markizu HD,ma to este niekto overene,ze sa to da...???

EDIT: Takze nahravat a prepnut na druhy kanal sa neda,ine nahravanie dnes odskusat nestihnem...
sanchez13 (1071)|14.10.2013 22:26
to, ze sa to da, este neznamena, ze to zvlada aj tvoj TV... Vacsina TV bohuzial nevie nahravat jednu a pozerat dalsiu stanicu v tom istom DVB-C MUX-e. Mozem potvrdit to, ze na STB Kaon KCF-B3000HCO to ide, tam je mozne dokonca v idealnom pripade nahravat 3 stanice a pozerat stvrtu :-) V praxi je mozne bezproblemovo na nom nahravat 2 stanice a pozerat dalsiu v niektorom z nahravanych MUX-ov.
Napr na mojom LG TV nie je mozne jednu stanicu nahravat a dalsiu sledovat (ani v tom istom MUX-e). Je to o tom, ci to zvlada firmware daneho TV/STB...

To, ze je to zalezitost TV si overis jednoducho. Markiza HD, ani JOJ HD nie su kodovane, takze mozes uplne kludne vytiahnut modul aj s kartou z TV a normalne ti pojdu.
Pri vytiahnutom module skus nahravat napr Markiza HD a pocas nahravania prepnut na JOJ HD. Kedze su to stanice v tom istom multiplexe, tak by to mal zvladnut aj 1 tunerovy TV. Bohuzial vacsina to nezvladne. :-(
Kedze tento pokus robis pri vytiahnutom module, ten nema ziaden vplyv na to, ci to funguje, alebo nie...
peto.vac (525)|14.10.2013 22:35
STB je uplne ina kapitola,ten nemam a dufam nikdy ani mat nebudem,takze ten ma nezaujima absolutne...
On pisal: Mimochodom,pri nahravani s CA modulom sa da zaroven sledovat dalsia stanica v tom istom muxe,to len tak na okraj...Takze vyberat CA modul...???Ved on pise,ze prave s nim sa to da...
Preco by to malo ist s vytianutym modulom...???
sanchez13 (1071)|14.10.2013 23:29
[QUOTE=peto.vac;469522]Preco by to malo ist s vytianutym modulom...???[/QUOTE]
pretoze to musi podporovat aj TV, ak to nepodporuje, tak je jedno, ci to CA modul umoznuje, alebo nie... Jednoducho to TV nezvladne.
Pokial to bude fungovat bez CA modulu na tych nekodovanych programoch v jednom MUX-e, tak az potom zalezi na tom, ci CA modul vie dekodovat sucasne 2 programy v tom istom MUX-e...
Cize tym pokusom bez CA modulu si overis, ci to zvlada tvoja TV. To je zakladny predpoklad aby to fungovalo...
peto.vac (525)|14.10.2013 23:54
Jasne,rozumiem,zajtra vyskusam...
Inac JOJ aj Markiza su kodovane,vsetky stanice su kodovane,akurat analogovu ponuku ma UPC zdarma,kde je aj par digitalnyx stanic...Ak by neposkytovali analog zdarma,tak ak by som vytiahol modul,mozem si akurat tak nahravat napis Kodovany signal... :D
sanchez13 (1071)|15.10.2013 00:49
Markiza HD a JOJ HD urcite nie su kodovane, tak ako par dalsich...
(teraz som to checkol v BA)
Analogove programy sem teraz neplet, tie s tym nemaju nic spolocne :-)
ritchi (225)|15.10.2013 07:31
[QUOTE=peto.vac;469518]EDIT: Takze nahravat a prepnut na druhy kanal sa neda,ine nahravanie dnes odskusat nestihnem...[/QUOTE]

V tom istom muxe sa da.Zistis to jednoducho.Spustis nahravanie,napr. markiza HD,stlacis CHLIST a stanice,ktore su v muxe s nahravanou stanicou su vyfarbene na bielo (joj HD,joj+ HD) a zaroven ich mozes sledovat.Ale je mozne,ze tvoj model samsungu to nepodporuje tak ako to nepodporuje moj starsi model LE-C650.

[QUOTE=peto.vac;469529]Inac JOJ aj Markiza su kodovane,vsetky stanice su kodovane,akurat analogovu ponuku ma UPC zdarma,kde je aj par digitalnyx stanic...[/QUOTE]

Ako pise sanches13,markiza a joj v digitale urcite nie su kodovane.A s tym analogom si to uplne dorazil,uz sa zamotavas.
peto.vac (525)|15.10.2013 18:33
ritchi: Tak potom to moj UE46D8000 nepodporuje,kedze som to vcera skusal a neslo to...
Zdarma som myslel k digitalnej,takze sa tu nikto nezamotava...

[QUOTE=sanchez13;469530]Markiza HD a JOJ HD urcite nie su kodovane, tak ako par dalsich...
(teraz som to checkol v BA)
Analogove programy sem teraz neplet, tie s tym nemaju nic spolocne :-)[/QUOTE]
Cize ak by som nemal ziaden plateny program od UPC,xytim Markizu aj JOJku...???HD...
ritchi (225)|15.10.2013 22:26
[QUOTE=peto.vac;469565]Cize ak by som nemal ziaden plateny program od UPC,xytim Markizu aj JOJku...???[/QUOTE]

Teoreticky ano,prakticky nie pokial mas pripojku od UPC.Platis aj analog a spominane nekodovane digitalne stanice mas ako bonus k analogu.Ked chces tieto stanice sledovat zadarmo,mas k dispozicii DVB-T,Towercom
peto.vac (525)|15.10.2013 22:30
[QUOTE=ritchi;469535]V tom istom muxe sa da.Zistis to jednoducho.Spustis nahravanie,napr. markiza HD,stlacis CHLIST a stanice,ktore su v muxe s nahravanou stanicou su vyfarbene na bielo (joj HD,joj+ HD) a zaroven ich mozes sledovat[/QUOTE]
Ak to moj telkac nepodporuje,nebude ani ten CHLIST taky,ako popisujes,lebo mam slovenske a ceske stanice hned po sebe ulozene a Markizu a JOJ (obe HD) su hned vedla seba a ked dam nahravanie na Markize,stlacim CHLIST,pri Markize mam cervenu gulicku znazornujucu nahravanie,no vsetky ostatne stanice su cierne a zmenia sa na biele,az ked na ne vbehnem sipkou...Pri INFO to iste a GUIDE ani nejde spustit pri nahravani...Este sa ma to opyta,ked dam nahravat,ze ci xcem dany program nahrat,alebo tam mam potom casomieru nahravanie,od 15 do 315 minut,ak si dobre pamatam,zvolil som nahravat dany program...

EDIT: No ved o tom hovorim,ze su kodovane,len pri analogovej ponuke su zdarma...
[QUOTE=sanchez13;469530]Markiza HD a JOJ HD urcite nie su kodovane, tak ako par dalsich...
(teraz som to checkol v BA)
Analogove programy sem teraz neplet, tie s tym nemaju nic spolocne :-)[/QUOTE]
Akoze nemaju...???Ved vidis sam ze maju...Bez analogovej kablovky si mozes piskat,tak ako som pisal...
ritchi (225)|15.10.2013 23:02
Tak ako pre teba som si teraz dal tu namahu a hadam to uz nechas tak.Proste tvoja TV to nepodporuje.

Nahravam markizu HD



Biele vyfarbene stanice su spolu v muxe s markizou HD



V lavom hornom rohu je logo stanice joj HD,t.z. ze ju sledujem a zaroven sa nahrava markiza HD

peto.vac (525)|16.10.2013 17:29
Hej to mi doslo,ze to TV nepodporuje,nemam to tak,ale dik...
sanchez13 (1071)|16.10.2013 18:09
[QUOTE=peto.vac;469602]Akoze nemaju...???Ved vidis sam ze maju...Bez analogovej kablovky si mozes piskat,tak ako som pisal...[/QUOTE]
:-E

Tak este raz na vyjasnenie...
Ak si platis nejaku digitalnu TV ponuku od UPC, mas do bytu zapojenu pripojku (kabel) v ktorom ti UPC ako bonus okrem digitalnej (DVB-C) poskytuje aj analogovu ponuku.
Nema to nic spolocne s tym, ci mozes, alebo nemozes na tvojom TV nahravat a uz vobec nie nic s tym, ci mozes nahravat viac programov naraz, respektive 1 pozerat a druhy nahravat...

V ramci digitalnych programov, ktore UPC poskytuje je niekolko programov nekodovanych. To znamena, ze ich mozes prijimat bez karty a modulu. Napr ak si pripojis dalsiu TV v dalsej izbe a chces sledovat len tieto nekodovane digitalne programy, nepotrebujes si od UPC prenajat dalsi modul s kartou, alebo STB...
Pokial si prestanes platit UPC ponuku (vratis im kartu) a technik od UPC bude taky lenivy, ze ti nepride odpojit pripojku, tak tieto nekodovane (DVB-C) programy mozes pozerat v pohode dalej...

ta analogovu ponuka by mala pre teba vyznam, keby si mal doma nejaky starsi TV alebo STB, ktore nepodporuje DVB-C. Na dnesnych TV sa sice este vacsinou da naladit aj analog, ale ta kvalita je taka, ze to ma vyznam fakt len pri malych uhloprieckach (napr keby si mal k PC monitor s TV tunerom) na vacsich uhloprieckach je to nepozeratelne. A samozrejme nahravanie, timeshift ani nic podobne ti na analogovom programe fungovat nebude....
peto.vac (525)|16.10.2013 18:52
[QUOTE=sanchez13;469642]:-E

Tak este raz na vyjasnenie...
Ak si platis nejaku digitalnu TV ponuku od UPC, mas do bytu zapojenu pripojku (kabel) v ktorom ti UPC ako bonus okrem digitalnej (DVB-C) poskytuje aj analogovu ponuku.
Nema to nic spolocne s tym, ci mozes, alebo nemozes na tvojom TV nahravat a uz vobec nie nic s tym, ci mozes nahravat viac programov naraz, respektive 1 pozerat a druhy nahravat...[/QUOTE]
Ja tvrdim,ze kablovka,respektive jej dodavatel suvisi s tym,co mozem a co nemozem nahravat...??? :D
[QUOTE=sanchez13;469642]:-E

V ramci digitalnych programov, ktore UPC poskytuje je niekolko programov nekodovanych. To znamena, ze ich mozes prijimat bez karty a modulu. Napr ak si pripojis dalsiu TV v dalsej izbe a chces sledovat len tieto nekodovane digitalne programy, nepotrebujes si od UPC prenajat dalsi modul s kartou, alebo STB...
Pokial si prestanes platit UPC ponuku (vratis im kartu) a technik od UPC bude taky lenivy, ze ti nepride odpojit pripojku, tak tieto nekodovane (DVB-C) programy mozes pozerat v pohode dalej...[/QUOTE]
Ved tak to mam teraz,v obyvacke je CI karta s modulom a pri PC v druhej izbe mam monitor s TV,kde nieje ziadne dekodovacie zariadenie a mam tu napojenu analogovu kablovku od UPC,asi 30 programov,plus asi 5 digitalnyx programov...Zase som to uz tvrdil,citaj lepsie...
sanchez13 (1071)|16.10.2013 19:26
1: [QUOTE=peto.vac;469529]Inac JOJ aj Markiza su kodovane,vsetky stanice su kodovane,akurat analogovu ponuku ma UPC zdarma,kde je aj par digitalnyx stanic...Ak by neposkytovali analog zdarma,tak ak by som vytiahol modul,mozem si akurat tak nahravat napis Kodovany signal...[/QUOTE]
2: [QUOTE=peto.vac;469602]No ved o tom hovorim,ze su kodovane,len pri analogovej ponuke su zdarma...[/QUOTE]
3: [QUOTE=peto.vac;469602]Akoze nemaju...???Ved vidis sam ze maju...Bez analogovej kablovky si mozes piskat,tak ako som pisal... [/QUOTE]

vsetky tieto tvoje tvrdenia su nespravne... Nechapes rozdiel medzi analog a digital... Stale si myslis, ze tie nekodovane digitalne programy su sucast analogovej ponuky, ale to sa navzajom vylucuje 8-) Ak by UPC neposkytovalo analogovu ponuku, mohol by si tie digitalne nekodovane programy prijimat tak isto ako teraz...

P.S. zrejme to dalej nema vyznam vysvetlovat, vzdavam sa 9-)
ritchi (225)|16.10.2013 20:54
A boli casy ked UPC pustalo do kabla DVB-T cez analog v digitalnom formate.To len aby bolo o com a peto.vac mal o com premyslat,klast duchaplne otazky a este duchaplnsie si na ne sam odpovedat. :-D
Ivo Mašek (10205)|16.10.2013 21:31
Tak UPC_ČR dodnes po kabelu posílá DVB-C, DVB-T a analog
peto.vac (525)|16.10.2013 21:59
[QUOTE=sanchez13;469649]vsetky tieto tvoje tvrdenia su nespravne... Nechapes rozdiel medzi analog a digital... Stale si myslis, ze tie nekodovane digitalne programy su sucast analogovej ponuky, ale to sa navzajom vylucuje 8-) Ak by UPC neposkytovalo analogovu ponuku, mohol by si tie digitalne nekodovane programy prijimat tak isto ako teraz...

P.S. zrejme to dalej nema vyznam vysvetlovat, vzdavam sa 9-)[/QUOTE]
Jaj,takze mi xces tvrdit,ze ak si zrusim vsetky balicky od UPC,nebudem nic platit,tak xytim Markizu aj Jojku,cez UPC kabel hej...???
Ivo Mašek (10205)|16.10.2013 22:05
Pokud si zrušíš příjem UPC, a technik ti nezablokuje v rozvodové krabici poblíž domu propojení mezi tvou bytovou zásuvkou a ústřednou UPC, tak budeš moci chytat všechny programy, které nejsou kodované
Ivo Mašek (10205)|16.10.2013 22:21
Zajímavost: Takhle nějak vypadají rozvodné skříně UPC


[ATTACH=CONFIG]24974[/ATTACH]...[ATTACH=CONFIG]24975[/ATTACH]


fotil Tomus
rozvod2.jpg rozvod1.jpg
vivid.sk (11472)|16.10.2013 22:25
[QUOTE=peto.vac;469666]ze ak si zrusim vsetky balicky od UPC[/QUOTE]
ano, staci ti len internet od UPC a digitalny aj analogovy zaklad stale mas.
peto.vac (525)|16.10.2013 22:32
No tak v UPC vraveli,ze to je k analogovej kablovke...Mozno to uz zmenili,vies ze to je tak aj na svk...???Lebo co si pamatam,tak tyx stanic bolo viac co boli digitalne (HD) co boli k analogu,myslim ze vsetky slovenske (Dajto,Foor,Wau este vtedy neboli) a aj Primi,tusim Novi...Vcera pribudla aj Doma,este stale je a to bez znovu naladenia stanic,co mi je divne,vzdy ked neaku stanicu odkoduju,treba ju znova naladit...

---------- Doplněno v 22:32 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:27 ----------

Ivo Mašek: Nieco take mame priamo v bytovke na xodbe dva metre od bytu...Ked sme menili analogovu ponuku,babral sa v nej texnik...
vivid.sk: Ha a to som mal od UPC internet a este som aj platil analogovu telku pred 5timi rokmi,ale vtedy to asi zadarmo este nebolo...
peto.vac (525)|3.11.2013 13:10
Taka otazka,co to znamena,ked par dni asi od vcera nemaju Primi GUIDE...???Pozeram Primu,dam INFO a tam ziadne informacie...