Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký DVD Přehrávač, ketrý nedává deinterlace - pro TV out

Tnet (31)|18.5.2005 16:41
Jednoduše, chci si pustit DVD přes TV out. Vetšina přehrávačů tam ale cpe deinterlace a to je zrovna ta chvíle kdy to není dobré. Pokud to přehrávač dělá automaticky, tak se nedá poznat kdy to dělá a kdy ne.
Jak to vyřešit?
mirekv (7169)|18.5.2005 16:55
Např PowerDVD deinterlaci nedělá, jednoduše film pustí 50 fps, ovšem co s tím udělá TVOut těžko říct. Udělej si kousek videa, kde přehoď pořadí půlsnímků (třeba v Restreamu) a poznáš to už i při mírných pohybech.
stayman (12393)|18.5.2005 23:28
Deinterlaciu nerobi okrem PowerDVD (musis si to ovsem tak nastavit) aj trebrs WMP10, ale zase to musis mat tak nastavene, len je otazne, co s tym robi ta grafika, ako spomenul mirekv...
Tnet (31)|19.5.2005 00:10
Ja mam powerdvd 5 a tam je na vyber vzdy deinterlace bob nebo wawe a nic jinyho. Pouzivate sestku?
WMP mam 9ku. Zaprve nejak blbne pri TV out a taky jsem tam nenasel nikde zminku o deinterlace. Mam to ale cesky, cetv vi jak to tam nazyvaji. WMP je proste hruza prehravac.

Co se tyce co s tim dela TV out to moc nevim. Jedno je ale jisty. Musi to delat prokladany jinak by to na TV neslo. Pa si udelam test, ale chci mit jistotu ze ten prehravac to necha bejt.

Mimochodem mam nvidii Gforce 440 VIVO a funguje to velice pekne. Televizi Grundig uhlopricka 72 cm,100hz a obraz jako vino. Jedu pres scart.
Tnet (31)|19.5.2005 00:32
Jeste abych se dostal k cemu potrebuji. Co tyhle prehravace. Znam tyhel,Nechci je vsechny zkouset. :-D

Media Player Classic
ViPlay nebo MPC
WMP9
WMP10
PowerDVD5
PowerDVD6
Intervideo DVD player (recorder)
clee (6592)|19.5.2005 00:34
mpc muzes pouzit, staci zapnout ve ffdshow podporu mpeg2 a vypnout deinterlace filtr
Tnet (31)|19.5.2005 19:43
Tak jsem to zkousel asi hodinu na cistem XP. ffdshow proste mpeg2 moc neumi. Kouse se to. Sice to chvili slo, ale je to nespolehlivy. Takze nanic.
clee (6592)|19.5.2005 20:00
ja ho pouzival bezne, verze ffdshow 10122004
Tnet (31)|20.5.2005 08:36
Taky jsem mam verzi ffdshow 10122004. No ale jak jsem se docetl tady na foru: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=663

a podle vsech dalsich info mpeg2 s ffdshow proste neni reseni. Je to nadherna vec vsechny ty filtry a nastaveni deinterlace, ale potrebuju aby to fungovalo vzdy. Soucasne pouzivam Codec pack 6.0.2.6, ale certv vi co tam je za mpeg dekoder. Zkousel jsem ted asi vsechny prehravace, ale nikde jsem nenasel vypnuti deinterlace... Fakt nevim co s tim.
stayman (12393)|20.5.2005 08:53
WMP10 a aj PowerDVD6 maju vypnutie deinterlacie urcite, tak neviem co este dodat. :-(
majkelx (64)|30.5.2005 01:33
No ja som najlepsie vysledky dosiahol s WinDVD myslim prvou/druhou verziou.To je ale 3 roky dozadu.Skus novsie.Cez TV OUT-nadhera...
majkelx (64)|30.5.2005 01:34
WinDVD je vlastne Intervideo WinDVD
vlada (3470)|26.6.2005 11:44
Tak například co vim, tak PowerDVD 6, MPC, VLC, DScaler 5, GPL MPEG Decoder a určitě i plno dalšich umí vypnout deinterlace.
FFDShow sice v poslednich verzích koerktně dekóduje MPEG-2, ale sedá se pořád ještě použít v DVD grafu, jedině ve spojení s MPC nebo jako postprocessingovej filtr.
Deinterlace metoda WEAVE je vlastně vypnutej deinterlace. Průser je ale to, co s tim udělá grafika. Podle mě tam do toho nacpe nějakej resize (samozřejmě po snímkách) a tim pádem de prokládání do háje. Spolehlivě to údajně funguje jenom s Matroxama. Já mam ATI 9200 a nikdy se mi to korektně rozchodit nepodařilo.
Jinak bavit se o deinterlace ve ViPlay nebo WMP je úplně mimo, protože to záleží na použitych DVD filtrech.
Bullback (352)|26.6.2005 19:46
[quote=vlada]
Deinterlace metoda WEAVE je vlastně vypnutej deinterlace. Průser je ale to, co s tim udělá grafika. Podle mě tam do toho nacpe nějakej resize (samozřejmě po snímkách) a tim pádem de prokládání do háje. [/quote]

Weave je deinterlace né vypnutej :-E :-E :-E Bez deinterlace je zobrazování po půlsnímkách, Weave je zobrazování obou snímků najednou.

A grafika nic nikam nenacpe, na výstupu Weave grafika rozdělí na půlsnímky ...
vlada (3470)|26.6.2005 22:25
Bullback
No v počítači to jaksi po půlsnímkách nejde. Takže Weave je výchozí způsob pro zobrazení videa na PC. Je ale pravda, že "vypnutý" neni to nejsprávnější slovo. Ale jinak to prostě nejde.
No a grafika to samozřejmě hrne ven po půlsnímkách, ale předtim si s tim videem většinou pohraje tak, že ty půlsnímky dohromady smíchá.
Výstup na TV-OUT je totiž v rozlišení 1024x768. Grafárna proto video do toho rozlišení resizne (samozřejmě po snímkách) a potom z toho udělá 2x288 řádek. Alespoň takhle si vysvětluju to, jak to na TV vypadá. Je tam vidět rozřádkování půlsnímků, což by bejt nemělo. Přehozený nejsou, tak nevim.
Každopádně to vypadá blbě a nastavení v přehrávači s tim nemá nic společnýho. Je to vina grafárny.
Bullback (352)|27.6.2005 12:14
Po půlsnímkách to de, to je těch 50fps, jestli nějaká grafika smíchá půlsnímky tak je to šmejd k pohledání :(( :(( :((

Vyhoď ATI do popelnice a kup si něco normálního :-E
bArDa (274)|30.8.2005 10:43
Tnet
V Power DVD 6 Deluxe normalne deinterlace vypnes v configuration, pak zalozka video, pak advanced a pak uz jenom vodskrtnes Perform de-interlacing.