Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projektor Optoma HD131X, Optoma HD25e

Kamil.cz (7)|3.10.2013 17:19
Dobrý den.
Uvažuji o koupi projektoru a zajímají mě tyhle 2 modely !
Pokud by měl někdo tenhle projektor zajímalo by mě pár otázek.
Chtěl bych promítat na bílou stěnu vzdálenou 3 metry a bez plátna. Vím že s plátnem by to bylo určitě lepší ale podmínky k tomu nemám.elký
Vzhledově se mi víc líbí Optoma HD 131X která je i levnější ale starší a všímnul sem si že má větší spotřebu.
Optoma HD 25e má zase větší světelnost. Moc se v tomhle nevyznám nikdy sem projektor neměl.
Projektor chci používat na večerní promítání a zajímalo by mě jestli jdou Rovnou do projektoru připojit sluchátka a zda je zvuk dostatečně kvalitní a hlasitý ?
Vím že je tohle dost neobvyklé ale bydlím v paneláku a Domácí kino sem měl a nebyl to vzhledem k sousedům dobrý nápad. Jde mi hlavně o obraz.
Projektor bych chtěl připojit k Blue ray přehrávači.
Pokud sem to dobře pochopil tak s obrazem nejde hýbat a musí se nasměrovat přímo že ano ? A když je zed vzdálená 3 metry jak velký obraz bych měl ?
Za každou odpověd velice děkuji....
RoPo (6061)|3.10.2013 19:19
Zásadní rozhodnuti je zda LCD nebo DLP projektor. DLP projektrory maji vyssi svitivost a mohou mit lepsi kontrast.
DLP je vhodnejsi pro denni promitani. Na vecer ti staci nizsi svitivost. Stejne po kalibraci ji budes snizovat.
Sluchatka pripojit nejdou. Resp. neni na ne konektor.
Integrovane repro "chrchlak" je mono. Slyset je, ale zazraky od nej necekej.
Kamil.cz (7)|6.10.2013 13:46
DLP projektor mě zaujal díky ceně. Nehodlám do toho investovat víc jak 20 tisíc.
Tyto projektory mají Audio jack výstup tam nejdou připojit sluchátka ?
A bude obraz na bílé zdi vypadat dobře,nebo projektor bez plátna nemá smysl ?
Sybik (86)|6.10.2013 18:39
Není nic jednodušího, než se podívat do konkrétního manuálu k čemu výstup slouží. Je pravděpodobné že výstup bude fungovat, ale nečekal bych od toho nic zázračného co se týká kvality(z důvodu impedačního přizpůsobení výstupu, s vysokou % se nejdná o výstup na sluchátka ale na zesilovač reproduktorů). Ohledně projekce na bílou zeď, pokud nemáte plátno, zase záleží jak moc kritický přístup máte. Nemůžete čekat kvalitu. Musel by jste mít velmi jemnou strukturu zdi(jednou jsem stěrkoval zeď do roviny a jemnosti vyrovnávací stěrky + broušení, už by se mi do toho moc nechtělo popravdě) a "slušnou" barvu. Musel by jste mít kvalitnější odstín, čím neutrálnější bílá tím lépe. Bohužel dost bílých barev je teplejších, takže Vám pak nebude sedět D65 a pro kvalitní obraz je pak skoro nutná kalibrace. Nehledě na to vše, že nebudete mít kontrastní obvod z černé barvy, což pomáhá při kontrastu(spíše ale ve světlých scénách).
hakmar (401)|7.10.2013 21:03
Viem, že nechceš investovať viac ako 20 tis., ale možno stojí za zváženie Espon tw5200, tohtoročná novinka z radu 3LCD projektorov, tiež treba zvážiť tzv. dúhový efekt, ktorý je viac či menej súčasťou DLP projektorov. Tu je niečo ohľadne Epsonu: http://www.videoprojektory.cz/22-epson-eh-tw5200.html
RoPo (6061)|7.10.2013 21:34
[QUOTE=hakmar;468762]tiež treba zvážiť tzv. dúhový efekt, ktorý je viac či menej súčasťou DLP projektorov.[/QUOTE]

Který se již minimálně 3 roky u DLP projektorů daří lépe a lépe likvidovat. Nehledě na to, že jej někdo vidí, jiný jej nevidí. Pokud jej dotyčný vnímá, takje vidět jen při určitých scénách.

Na druhou stranu LCD trpí rastrem a menší svítivostí a menším kontrastem proti DLP. Espon tw5200 není špatná volba, ale je velký a musí se čistit/vyměňovat filtr vzduchu, protože LCD projektory trpí na prach na panelech.

Každá technologie má něco pro a proti.

Ještě něco k audio konektorům. U mého projektoru, který nabízím je AUDIO IN, AUDIO OUT (3,5 mm jack) a 2xCHINCH (L+R) OUT.
Každý model může mít zvuk vyveden jinak.
Kamil.cz (7)|8.10.2013 03:45
Tak přiznám se že tenhle projektor Epson jsem včera viděl poprvé a nevypadá vůbec špatně ale Herní Mod by byl pro mě asi zbytečný.
Projektor jsem chtěl jen na filmy . I bez 3D bych se obešel.
Pro mě je hlavní Priorita promítání na Zed ze vzdálenosti 3 m. Ostatní věci jdou stranou.
Sybik (86)|8.10.2013 17:57
ta TW5200 je novinka, která vyšla v podstatě tento měsíc. Je to LCD, takže má svoje výhody a nevýhody. Jen pozor, má docela omezený zoom, takže záleží jak daleko se umístí. S tím RBE, jestliže je někdo opravdu citlivější, max 20% populace, tak stejně musíte koupit LCD, pokud tedy nechcete zainvestovat do Lcos... Je však pravdou že čím rychlejší kolečko u DLP, či více segmentů má tí je duhový efekt méně patrný. Např. na 6x kolečku rgbrgb u HD83 co mám v showroomu nikdo zatím DLP neviděl, za to u H5370(má 2x RGBCMY) ho vidí skoro každý když na něj upozorním, ale u filmu tak polovina lidí.
hakmar (401)|8.10.2013 20:50
[QUOTE=RoPo;468763]Nehledě na to, že jej někdo vidí, jiný jej nevidí. Pokud jej dotyčný vnímá, takje vidět jen při určitých scénách.[/QUOTE]
Ako sa tak poznám, keď už viem o RBE určite by som ho podvedome v obraze hľadal a na lacnejších modeloch pravdepodobne aj našiel. Tak zas ale Optoma HD83 za cca. 2.500,-Eur je už iná cenová kategória v ktorej je aj konkurencia 3LCD projektorov väčšia.
Kamil.cz (7)|10.10.2013 19:33
Všimnul jsem si dneska na ALZE že mají jako Novinku projektor Optoma HD131XE který je o 2 tisíce levnější než Optoma HD25e .
Díval jsem se na rozdíly mezi těmito 2 a má menší Světelnost a menší Kontrast.
Nic jiného sem nenašel. Je tam ještě v něčem rozdíl ????
Sybik (86)|10.10.2013 21:33
Není :) Když vyšli HD25 a HD131x, mluvil jsem přímo s Optomou v UK a bylo mi to potvrzeno. Takže ani v "e" nebudou rozdíly, dali tam akorát zjednodušeně silnější lampy. Jo a černá barva...
Kamil.cz (7)|11.10.2013 16:00
A zajímalo by mě jak se tady psalo o duhovém efektu a o rychlosti kolečka tak jak rychlé kolečko má právě OPTOMA ? To jsem se nikde nedočetl.
Sybik (86)|12.10.2013 23:02
Oni to také nikde moc nepíší, ale pravděpodobně to bude 4xRGBRGB, takže dohový efekt viditelný pouze pro velmi citlivé lidi.
Kamil.cz (7)|13.10.2013 10:46
Aha. Je opravdu škoda že Projektory nikde nemají ke shlédnutí. Hmm.
A zajímalo by mě jestli je lepší připlatit a koupit Optoma HD25e a nebo novější Optoma HD131XE který je o 3 tisíce levnější a dokonce k němu na ALZE dávají i Plátno !
Je kontrast 18000:1 takový rozdíl oproti kontrast 20000:1 ?????
Kamil.cz (7)|13.10.2013 11:04
A ještě pořád přemýšlím jaký tam může být rozdíl ? Pokud byto bylo jenom v tomhle proč by tam byl rozdíl 3 tisíce a u levnějšího ještě plátno ?
To se mi nějak nezdá.
porter79 (12)|13.10.2013 11:38
Pokud to celé dobře chápu, tak jediné podstatné rozdíly (Optoma HD obecně) jsou ve svítivostech a tedy hlavně použití. Já osobně uvažoval o 131x, budu přizbůsobovat místnost projektoru, barva stěn, promítání jen za úplné tmy.
Chci dosáhnout co možná nejlepší černé, ty dva (25e, 131xe) svítí dle mého až na škodu moc, dobré pro sledování za mírného světla, potřebuji aby mi svítilo pokud možno jen plátno a né vše okolo, kdy by černá už rozhodně nebyla černou.
Toho kontrastu ještě k tomu dynamického bych se vůbec nebál, je to jen marketing. Prosím někoho znalého o posouzení, zda jsou mé úvahy správné? Projektor bude umístěn 5m od 135" plátna. Díky za reakce
Sybik (86)|14.10.2013 09:09
[QUOTE=Kamil.cz;469331]Aha. Je opravdu škoda že Projektory nikde nemají ke shlédnutí. Hmm.
A zajímalo by mě jestli je lepší připlatit a koupit Optoma HD25e a nebo novější Optoma HD131XE který je o 3 tisíce levnější a dokonce k němu na ALZE dávají i Plátno !
Je kontrast 18000:1 takový rozdíl oproti kontrast 20000:1 ????? [/QUOTE]

Rozdíl je kontrastu je neznatelný, pže ve skutečnosti takový stejně nedosahují skoro žádné projektory(krom Lcos a drahých epsonů). A cenový rozdíl je tam proto, protože HD25 je primárně určené pro retail lidi a HD131xe je spíše pro custom instalery. Problém je v tom, že u nás to hodili do jednoho edsystemu takže neřešte jestli je to dražší nebo levnější. Spousta lidí si koupí HD25e hlavně proto, protože je bílá a hodí se jim více do bytu :) Jinak mezi nimi opravdu není extra rozdíl.

---------- Doplněno v 09:09 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:05 ----------

[QUOTE=porter79;469335]okud to celé dobře chápu, tak jediné podstatné rozdíly (Optoma HD obecně) jsou ve svítivostech a tedy hlavně použití. Já osobně uvažoval o 131x, budu přizbůsobovat místnost projektoru, barva stěn, promítání jen za úplné tmy.
Chci dosáhnout co možná nejlepší černé, ty dva (25e, 131xe) svítí dle mého až na škodu moc, dobré pro sledování za mírného světla, potřebuji aby mi svítilo pokud možno jen plátno a né vše okolo, kdy by černá už rozhodně nebyla černou.
Toho kontrastu ještě k tomu dynamického bych se vůbec nebál, je to jen marketing. Prosím někoho znalého o posouzení, zda jsou mé úvahy správné? Projektor bude umístěn 5m od 135" plátna. Díky za reakce [/QUOTE]

Ano je tomu přesně tak. Starší modely HD25 a HD131x, jsou lepší pro dedikovanou místnost. "Ečka" jsou více pro neupravené místnosti, popřípadě mírného okolního osvětlení(ale popravdě ani projektor s 5000lumenů stejně neudělá kvalitní obraz). A když si někdo pustí ečka za tmy na 2m plátně tak mu to vypálí oči, i když nemá upravenou místnost... Je pravda že díky této vyšší svítivosti je možné dělat opravdu už plátna i ke 4 metrům, ale na to už většina lidí stejně nemá místnost..
porter79 (12)|18.12.2013 18:40
Zdravim,
nově jsem si pořídil projektor Optoma HD131Xe, bohužel jsem po rozbalení zjistil, že chybí krytka objektivu. Uvidím jak se k tomu v Alze postaví, vracet přístroj kvůli krytce jse mi opravdu nechce.
Je nějaká možnost získat tu krytku tady v Čechách klidně i nějakou alternativu?
Díky za reakce
RoPo (6061)|18.12.2013 19:15
Přes servis by to mělo jít jako náhradní díl.
porter79 (12)|18.12.2013 20:13
co jsem tak vypátral, tak Optoma má nejblížší servis v Polsku, tady nic ani snad zastoupení :/

EDIT:


A tady je odpověď z Alzy:
_________________________________

Dobrý den,

omlouvám se z akomplikace. Výrobce již krytku nedodává, nejsme ji schopni ani samosattně dodat. Pokud je pro Vás krytka potřebná je nutné projektor vrátiti, v opačném případě Vám mohu jako kompenzaci nabídnout slevu 200,- kč.

S úctou,



Tomáš Novák - Alza.cz
RMA podpora
____________________
Takže asi tak no, má nikdo nějakou radu? Je krytka opravdu nutností u pevné instalace pod stropem? U nekuřáků?
porter79 (12)|19.12.2013 19:00
nikdo neporadí...?
RoPo (6061)|19.12.2013 19:39
Není nutností. Má význam jen pokud projektor přenášíš. Taky ji nemám. Nedovedu si představit, že bych ji pokaždé ze stropu oddělával...
Vezmi slevu už to neřeš :-)
porter79 (12)|19.12.2013 20:25
díky, přesně to jsem chtěl slyšet, dušička už má klid :D
Sybik (86)|19.12.2013 21:09
přesně tak není potřebas. Jen jednou za čas(dle prašného prostředí, průměr tak půl roku), otřít optiku mikrovláknem na brýle. Toť vše :)
kadell (212)|19.4.2014 23:50
Jak si u HD131xe ulozit vlastni nastaveni obrazu? Mel jsem to nastaveny, ale prepnul jsem si to na prednastavenej rezim, kterej jsem si trochu upravil a vlastni nastaveni se mi "prepsalo".
Sybik (86)|2.5.2014 22:59
Bohužel nejde... Jakmile se uloží jeden režim, pak když přepnete na jiný režim tak tam nic neměnit. Nejlépe nastavit noční režim a pro denní přepnout jen např na Bright. V tomto má HD131xe/HD25 chybu bohužel...
Nepp (6)|14.6.2014 13:48
Můžu požádat majitele HD131xe o radu jak zjistím kolik má najeto? Budu kupovat použitý, tak ať nekoupím zajíce v pytli. Děkuji předem
kadell (212)|15.6.2014 17:19
Menu - Moznosti - Nastaveni lampy - Zivotnost lampy. Ale da se to vynulovat, tak pokud bude mit malo hodin, tak bacha na to. Mozna to ma i nejake servisni menu, ale o tom nevim.
Nepp (6)|17.6.2014 19:04
I tak děkuji
shark1 (44)|14.7.2014 17:21
...tak konecne po mesicich odkladu a premejsleni ktery nastal cas kdy jsem se rozhodl konecne koupit novy projektor.
Volba prece jen nakonec padla na projektor OPTOMA HD25E .
kdyz jsem koukal na ceny a podobne, vsiml jsem si, ze HD25e je uz na trhu temer rok.

a tak se ptam, pokud ma nekdo povedomost nebo zakulisni informace ;-) , jestli se nahodou nechysta optoma nahradit tento typ novejsim.
nerad bych ted koupil novy projektor a za mesic vyrobce vyjede s novejsim typem. to radsi mesic jeste pockam.
za pripadne info diky.
Snoopee (58)|15.7.2014 14:25
česť, mám podobnú otázku ako SHARK1. Tiež som sa po dlhom vyberaní rozhodol pre OPTOMA HD25e (720€). Nemáte niekto informáciu či v dohľadnej dobe nevyjde nový model ? Nečakám nejakú prevratnú novinku, ale predsa ....
SHARK1, kupuješ cez alza.cz ?
Sledujem aj amazon.de a shopy na ebay.de, ale ceny sa moc neodlišujú od našich e-shopov a nákup v zahraničnom e-shope mi komplikuje prípadnú reklamáciu.
shark1 (44)|15.7.2014 14:40
...bud alza nebo czc.
ale spis v czc. koupim tam i 20 metrovej 1.4 hdmi kabel se zesilovacem, kterej v alze nemaj, takze bych to v czc vzal vsechno najednou, vcetne 3d brejli pro tuhle optomu. teda jestli nam nekdo mezitim neodpovi, ze za mesic tu bude nejakej nasledovnik optomy 25... ;-)
Snoopee (58)|21.7.2014 17:46
čau SHARKY, asi sa odpovede nedočkáme. No keď v septembri (9/2013) vyšla HD25e tak tipujem na september nejakú novinku. Nič to nemení na tom že moja HD25e je už doma. Na slovenskej alze za 678 EUR. Dnes prišiel kuriér tak sa teším domov. Apropo, ako budeš riešiť zvuk ? Vraj projektor má len nejaký chrchlák, čo by bola škoda. Keď kino tak poriadne ! :D
shark1 (44)|21.7.2014 23:07
zvuk budu resit jako u predchoziho projektoru. mam to pres reciever.
nicmene atualne planuju koupit novej a to pioneer vsx-924 .

zkusim jeste s tim projektorem pockat , ale asi nakonec stejne koupim tu 25...
Snoopee (58)|22.7.2014 13:44
tak ja som už včera testoval. Je to môj prvý projektor, ešte potrebujem dokúpiť kabeláž atp. Skúsil som len prepojiť notebook s optomou a pustil som film v HD kvalite. A ostal som dosť v šoku. Krásne verné farby, čistá ostrá čierna. V obývačke mám projektor 5 metrov od steny, obraz je vo velkosti 3.5mx2m (cca). Musím priznať že som maximálne spokojný. Teraz projekčne riešim aby mi nezavadzal luster, musím premyslieť aké káble uložím do žlabu (HDMI2, TV, elektrika a možno ešte SVGA na pohodlné pripojenie notebooku).
Hukot ventilátora som evidom prvých 5 minút, čiže OK. Tak ako sa v téme rozoberalo, projektor je bez krytky na optiku.
7711 (43)|25.7.2014 15:59
Tak jak jste spokojenej s projektorem? Je to lepší jak v kině? Co 3D? Taky po tomto projektoru pokukuji. Je něco, co je na něm špatné? Děkuji za info ....
Snoopee (58)|28.7.2014 13:41
zatiaľ som na žiadny nedostatok neprišiel. Len maličkosť .... veľkosť obrazu je závislá od vzdialenosti projektoru, takže plátno na premietanie si kúp až po odskúšaní na stene. Ja mám napríklad vzdialenosť stena (plátno) - projektor cca 4,5 metra a obraz je vo veľkosti 3m/1,8m. Ak by som si kúpil naraz aj plátno ako som uvažoval (220cmx160cm) tak by mi nestačilo alebo by som musel posúvať projektor.
No a reprák na projektore je fakt nedostatočný, ale s tým myslím počítaš. Inak SUPER! Teraz som si stiahol film Noe v blueray kvalite (10giga) a som kukal ako puk. Neuveriteľná kvalita. Ešte ma napadá že projektor produkuje dosť tepla (prúd horúceho vzduchu z chladiča). Inak som extremne spokojny. Je to proste kino ! V slovenskej Alze som ho kupil za 680eur. Ďalšie nevyhnutné náklady:
-ozvučenie (cca €250)
-plátno (cca €150)
-3D brýle (€80/ks) - levnejší nekupuj, rozdiel je znatelny
-držiak na projektor (€20)
-TV live box Western Digital (€60-toto som už kúpil a odporúčam, prečíta to všetky formáty a je v tom wifi, pripojíš k tomu aj USB čo sa do projektora nedá)
-káble (zavisí čo máš, u mňa cca €80)

PS: 3D som ešte neskúšal, chcem si kúpiť tie najlepšie brýle a to niečo stojí. Ale skúšal som ich u kamaráta a dosť dobré. No či to stojí za 2x€80 to ťažko povedať. Kvalitných 3D filmov je málo
Morath (20)|28.7.2014 16:16
[QUOTE=Snoopee;493519]Ja mám napríklad vzdialenosť stena (plátno) - projektor cca 4,5 metra a obraz je vo veľkosti 3m/1,8m.[/QUOTE]

Ahoj Snoopee, neměl jsi problémy se vzdáleností projektoru od plátna? Podle http://www.projectorcentral.com/Optoma-HD25e-projection-calculator-pro.htm je pro Optoma HD25e správná vzdálenost přes 5m.

Díky,

M.
RoPo (6061)|28.7.2014 16:59
[QUOTE=Morath;493526]pro Optoma HD25e správná vzdálenost přes 5m.[/QUOTE]

Záleží jakou uhlopříčku požaduješ. Projektor můžeš umístit kam chceš (tedy pokud na danou vzdálenost projektor "usvítí" koukatelný obraz) a podle toho máš minimální a maximální uhlopříčku.

Nehledě na to, že u některých projektorů můžeš z dané vzdálenosti dokorigovat velikost uhlopříčky zoomem (zmenšit/zvětšit). Optoma zoom má.
Snoopee (58)|28.7.2014 21:02
Ahoj, vôbec žiadny problém. Skúsil som aj tri metre, doladil som ostrosť a bolo to super, len obraz bol samozrejme menší. Tiež som sa díval na tú tabuľku ale aj niekde na anglickom fóre som našiel reakciu majiteľa že je to uplne OK.
Morath (20)|28.7.2014 23:02
[QUOTE=Snoopee;493544]Ahoj, vôbec žiadny problém. Skúsil som aj tri metre, doladil som ostrosť a bolo to super, len obraz bol samozrejme menší. Tiež som sa díval na tú tabuľku ale aj niekde na anglickom fóre som našiel reakciu majiteľa že je to uplne OK.[/QUOTE]

Super, rozhoduji se totiž nad Optomou HD25e a Benq W1070, zatím se mi podle testů líbí víc ta Optoma, ale každý má trochu jiný názor, nejspíš ani u jednoho z nich nešlápnu vedle. Jakou úhlopříčku plátna máš? Případně rovnou napiš model.

Díky,

M.
Snoopee (58)|29.7.2014 13:04
Tiež som váhal medzi HD25e a W1070. Najhoršie na tom je že si to nemôžeš nikde porovnať. Napokon som dal na "ciťák" a vzal OPTOMA. Vo väčšine recenzií sa písalo že je kvalita cca vyrovnaná a rozdiel uvidí len oko znalca, čo ja nie som. Ak by mal jeden z projektorov v niečom značne navrch, určite by sa to písalo na webe. Jasné, občas sa objavila recenzia v prospech HD25e, občas sa ľudia zhodli že je lepšia W1070, no myslím že to bola iba otázka subjektívnych pocitov.
Každopádne ja som spokojný. S nastavením a ladením farieb sa chcem vyhrať tento weekend, inak obsluha je "blbuvzdorná", projektor pôsobí masívne a kvalitne spracovaný. Smiešne je len rozdelenie tlačítok "On" a "Off" :D
Plátno ešte nemám, je to dosť drahá záležitosť. Čakal som že to bude stáť pár eur ale ceny sú okolo €200 (bez elektriky) - za kúsok látky sa mi to zdá ranec. Uhlopriečka je plánovaná 135".
Morath (20)|29.7.2014 14:37
Tak to asi taky půjdu do HD25e, plátno bych rád elektriku, ale 135" stojí pálku cca 555€ od Elite Screens (http://www.czc.cz/elite-screens-platno-elektricke-motorove-135-16-9/125905/produkt?q-c-1-f_2029672=svideo+%2816%3A10%29&q-c-4-f_2029525=sroletov%C3%A1&q-category-id=aln1vessmmj9q9h234lfmqmncg&q-c-2-f_2029672=sHDTV+%2816%3A9%29&q-c-3-f_1844414532=selektrick%C3%BD&q-c-0-f_2029672=svideo+%2816%3A9%29). 125" je za 377€ nechápu, proč o něco větší kus látky s (nejspíš) totožným motorem stojí o polovinu víc :X

Problém je, že nemám stěnu, na promítání, takže bych to mohl vyzkoušet jedině na okně před kterým má být to plátno pověšené na stropě. Dá se obraz umělě zmenšit nějakým zoomem, nebo je lepší posunout projektor blíž?
RoPo (6061)|29.7.2014 15:15
Korekce zoomem je jen v omezené míře.
7711 (43)|29.7.2014 15:27
[QUOTE=Morath;493581]Tak to asi taky půjdu do HD25e, plátno bych rád elektriku, ale 135" stojí pálku cca 555€ od Elite Screens (http://www.czc.cz/elite-screens-platno-elektricke-motorove-135-16-9/125905/produkt?q-c-1-f_2029672=svideo+%2816%3A10%29&q-c-4-f_2029525=sroletov%C3%A1&q-category-id=aln1vessmmj9q9h234lfmqmncg&q-c-2-f_2029672=sHDTV+%2816%3A9%29&q-c-3-f_1844414532=selektrick%C3%BD&q-c-0-f_2029672=svideo+%2816%3A9%29). 125" je za 377€ nechápu, proč o něco větší kus látky s (nejspíš) totožným motorem stojí o polovinu víc :X

Problém je, že nemám stěnu, na promítání, takže bych to mohl vyzkoušet jedině na okně před kterým má být to plátno pověšené na stropě. Dá se obraz umělě zmenšit nějakým zoomem, nebo je lepší posunout projektor blíž?[/QUOTE]

Na jakou vzdálenost budeš sledovat? Taky uvažuji o stejném projektoru, ale furt nevím velikost plátna. Já budu sledovat cca ze 4 metrů a myslím, že 125" už je na tu vzdálenost docela velká uhlopříčka. Nebo se pletu. Jde mi o to, aby byl na tu vzdálenost co nejlepší a největší obraz, ale zároven to nechci šponovat do nějaký max. uhlopříčky, kdy už pak uvidím na plátně kostičky apod.
Morath (20)|29.7.2014 19:33
[QUOTE=7711;493588]Na jakou vzdálenost budeš sledovat? Taky uvažuji o stejném projektoru, ale furt nevím velikost plátna. Já budu sledovat cca ze 4 metrů a myslím, že 125" už je na tu vzdálenost docela velká uhlopříčka. Nebo se pletu. Jde mi o to, aby byl na tu vzdálenost co nejlepší a největší obraz, ale zároven to nechci šponovat do nějaký max. uhlopříčky, kdy už pak uvidím na plátně kostičky apod.[/QUOTE]

Mám to 4,3m od plátna ke zdi, takže čočka bude cca 4 metry daleko. Úhlopříčka u HD25e by pak dle měla být cca 110" (2,8 m) a u případného W1070 dokonce 138" (3.5 m), ale v takovém případě bych to asi uměle zmenšil na těch 125" (dal projektor blíž/zoom). Objednám si ten Elite Screen 125" u Alzy jak jsi postoval v mém topicu, vychází o 2000,- levněji než jinde tak to nacpu do lepšího ozvučení. 100" nejspíš stačit nebude a 135" je už o moc dražší a na Optomu i moc velké.
Snoopee (58)|1.8.2014 09:53
Páni vážne kupujte plátno až potom ako si to doma vyskúšate. Pred kúpou projektoru som mal rôzne plány. Potm som zapol projektor a zistil že:
- potrebujem úplne iné plátno ako bolo v pláne. Chcel som niečo okolo 110", kupujem 135"
- chcel som elektriku, ale pri tej cene idem do manuálu. Veď to pár krát za mesiac zvládnem stiahnuť rukou, neubudne zo mňa.
- ab by som chcel elektrické spúšťanie plátna potrebujem zas rozbíjať stenu (dvojlink + prepojenie s projektorom)
- nemám kam dať repráky
- projektor bude pod stropom, ale pri premietaní mi bude zavadzať lampa visiaca zo stropu
....
A mnoho ďalších, ktoré sa vám vyskytnú. Preto najprv projektor a potom dolaďovať. Na okno zatiať prehodíš postelné prádlo aby si vedel zaostriť a vyskúšať projektor
Snoopee (58)|1.8.2014 14:27
Porovnanie HD25e VS BenQ W1070

Našiel som ešte porovnanie na jednom aglickom fóre, OPTOMA vychádza lepšie aj od vlastníka oboch projektorov:
Okay, so the HD25e is a serious contender against the Benq w1070, which, while not perfect, has represented a tremendous value. And now that prices have come down, these are both options.
BOTH use the Texas Instruments Dark Chip 3, so image quality should be similar. They both have eco modes. They both do 2000+ lumens. They both are 3D ready out of the box, only glasses are needed.

http://www.projectorcentral.com/parts_compare.cfm?pid_1=7265&pid_2=7705


Benq W1070- $899 on Amazon
Optoma HD25e- $949 on Amazon

W1070 Advantages/ differences:
+Cheaper Price
+/-Shorter Throw
+Some vertical lens shift
-Somewhat loud (33 dB)
+Greater Manual Zoom Range (1.30 vs 1.20)

HD25e Advantages/differences:
+/- Longer throw
+ More max lumens (2800 vs 2000)
+ Quieter Operation
-no lens shift
+Lamp uses less power (although how much less is uncertain)
-Low zoom range (1.20)
+Greater [claimed] Contrast Ratio (20,000:1 vs 10,000:1)
+Has the option for RF glasses for 3D
+Lighted Remote

The w1070 is a known quantity with a 4.5 rating on Amazon with 85 reviews. The HD25e is newer and has very few reviews currently. Optoma enjoys a pretty solid reputation so it's not like some knock-off clone projector. It seems like the biggest issue for the w1070 (noise) is addressed with the HD25, but it's hard to pick a clear winner with what is currently known.

I had the W1070 for about a month. I now have the HD25e. I think the HD25e has a brighter picture in Eco mode than the W1070 did in Normal. The W1070 had a sharper image but overall I prefer the HD25e.
shark1 (44)|1.8.2014 15:17
no, ja zacal s instalaci sveho prvniho projektoru tak, ze jsem si nejdriv urcil jak velkou chci promitaci plochu. a samozrejme jsem chtel co nejvetsi.
takze jsem koupil nejvetsi platno jake se mi na dane misto veslo a vzhledem k cene jsem ( bohuzel) ozelel i elektricke.
zpetne musim rict, ze jsem udelal dobre, ze jsem zvolil nejvetsi moznou variantu, protoze ted uz bych mensi nechtel.

no a nasledne na to, jsem na strop upevnil projektor a jemne doladil zoomem.

samozrejme jsem jeste predtim , pro jistotu , kouknul jestli mi ta vzdalenost projektor/platno vyjde abych nebyl pak nemile prekvapen.
myslim, ze odkaz na ty stranky tady uz byl, ale priblizne vam spocitaj u kazdeho typu projektoru jaka je potrebna vzdalenost od platna, vzhledem k velikosti.

o to to mam ted jednodussi, ze platno uz mam, akorat zase posunu projektor bliz k platnu, protoze ta optoma ma jinou optiku nez mel muj predchozi projektor.

uz se tesim ... ;-)
Snoopee (58)|2.8.2014 21:13
to znie tiež rozumne. Ja som k tomu pristúpil inak. Na základe referencií (ich čítaniu som venoval pár dní :D) som si vybral projektor. Vedel som že obraz bude tak 2,5-3 metra. A k tomu teraz prisposobujem okolie (platno, zvuk, ....).
Inak pre toho kto este nemal projektor a hned si kupi taketo delo je to dosť šok, však shark ? :D