Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Mura effect??

Neregistrovaný (0)|2.10.2013 18:34
Tazatel: Nmicis

Znění dotazu: Zdravím,
dá sa tento duch nejak spraviť? Najlepšie sám doma? Neviem či ide o agresívny čistiaci prostriedok alebo nadmerný tlak. Za všetky rady ďakujem.
https://www.dropbox.com/s/343nyoifsk73tcx/2013-10-02%2012.00.13.jpg
interfernet422 (1575)|2.10.2013 20:13
A jak jsi k němu přišel? To se ten flek objevil z ničeho nic? Přišel jsi domů a najednou tam byl? Čím jsi obrazovku čistil? Nebo někdo jiný? Cif třeba určitě na obrazovky vhodný není \\/
Nmicis (0)|3.10.2013 14:49
Vraj je to okenou. Také som to kúpil. (Vedel som do čoho idem, cena bola tomu prispôsobená.) Nejak extra mi to nevadí, TV používam hlavne k ps3, len by ma zaujímalo, či sa to dá nejak spraviť formou "urob si sám". Skúsim najprv kúpiť nejaký špeciálny prípravok na čistenie LCD.
RoPo (6061)|3.10.2013 16:57
Bych řek, že jsi poškrábal panel ne tím přípravkem, ale hadříkem/utěrkou/apod. kterou jsi to "čištění" prováděl.
interfernet422 (1575)|3.10.2013 18:24
No nevím, okena se mi nezdá. To je asi LCD, takže se skleněná plocha nekoná, je to předpokládám plast. Buď se s tím smířit, nebo risknout použít sadu na leštění reflektorů pro auta... Snad to už víc pokazit nepůjde .... Ale pozor! Aplikace jen na vlastní riziko. Jen tak nahlas uvažuju, nezkoušel jsem to...
V nejhorším případě budeš mít obrazovku matnou celoplošně.
Ale jen v případě, že je to vada z důvodu povrchu obrazovky. Pokud to je tlakem a je pokažená vrstva pod tím, tak to nepomůže nic.
Jsi odvážný koupit takovou TV...
Nmicis (0)|6.10.2013 15:01
Ďakujem za príspevky.
Ak by som mohol mať offtopic dotaz ešte... Mám UPC kartu aj CAM, lenže iba SD settopbox a vyššie uvedenú TV bez CI, čiže potrebujem zohnať najlacnejšie riešenie, aby som na danej TV mohol sledovať kanály v HD kvalite. Mám ten problém, že na zmluve s UPC nie je moje meno a daná osoba je odcestovaná, čiže si nemôžem vybaviť zatiaľ hd prijímač od nich, tak hľadám alternatívu, lenže sa moc nevyznám v tom, či mi každý receiver s nejakým otvorom na kartu prečíta aj moju UPC kartu. Dík za rady.
vivid.sk (11472)|6.10.2013 17:45
Mozes si ich STB kupit priamo v predajni. Aj ked neviem ako je to s parovanim karty, ci to spravia aj bez suhlasu majitela - mozno ano, treba sa spytat na pobocke.