Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Riešenie pre ďaľší TV

kenij4 (1)|1.10.2013 10:35
Dobrý deň, keďže som úplny laik čo sa TV a prijímačov týka rozhodol som sa skúsiť šťastie na tomto fóre. Môj problém je následovný : V dome kde už beží jeden TV so skylink kartou a prijímačom Opticum 4060CX Plus Conax Embedded DSR by som chcel vo vedlajšej izbe mať funkčný ďaľší TV, tu mám krabičku Strong SRT 6202. Ako laik som si myslel že mi predsa stačí kábel ktorý vedie z paraboly /taniera/ rozdvojiť rozdvojkou... takže kábel vedený z taniera som rozdvojil ale..samozrejme to nefungovalo. Takže nakoniec ostal len zapojený v TV kde aj bol predtým. Chcel by som sa spýtať aké by bolo pre mňa najjednoduchšie/najlacnejšie riešenie aby mi TV išli v oboch izbách?

Ďakujem za odpoveď, ak sa nejaká nájde :)
RoPo (6061)|1.10.2013 10:42
Na parabolu musíš umístit LNB s dvěma výstupy (nebo pořídit druhý LNB s jedním výstupem) a druhý svod ke druhé TV. Kabel se satelitním signálem nelze řetězit jako je tu u teresciálního (pozemního) vysílání.

Strong SRT 6202 neznám, ale potřebuješ pořídit DRUHOU KARTU (http://www.skylink.cz/cenik-7.html) za 880,- Kč na 12 měsíců. Budeš na ní mít všechny programy jako máš na mateřské kartě od www.skylink.cz. Strong SRT 6202 musí samozřejmě mít Irdeto čtečku nebo volný PCMCIA slot pro CAM modul na tutu kartu.
golfLC (1941)|1.10.2013 14:59
[QUOTE=RoPo;468143](nebo pořídit druhý LNB s jedním výstupem)[/QUOTE]

to by musel aj druhú parabolu montovať, to hádam nie.... píše čo najlacnejšie
niečo takéto, pri názve TWIN

[ATTACH=CONFIG]24799[/ATTACH]

[QUOTE=RoPo;468143]musí samozřejmě mít Irdeto čtečku nebo volný PCMCIA slot pro CAM modul na tutu kartu[/QUOTE]

Nemusí, nakoľko karty NEXT sú typu ICE a fungujú aj v CW čítačkách (upravených)
[ATTACH=CONFIG]24800[/ATTACH]
kartaskylink-next.png LNB_AB01MTWIN.jpg
RoPo (6061)|1.10.2013 15:09
[QUOTE=golfLC;468165]to by musel aj druhú parabolu montovať, to hádam nie.... píše čo najlacnejšie
niečo takéto, pri názve TWIN[/QUOTE]

Na co druhou parabolu?
Psal jsem to v závorce jako alternativu pak samozřejmě s pořízením dvojitého držáku, aby nemusel původní LNB "vyhazovat". Proč to vytrháváš z kontextu? \\/


[QUOTE=golfLC;468165] Nemusí, nakoľko karty NEXT sú typu ICE a fungujú aj v CW čítačkách (upravených)
[/QUOTE]

Do budoucna bude čtečka standardu Irdeto vyžadována. Proč pořizovat starý systém (CryptoWorks) ještě k tomu upravenou verzi? :rolleyes:

Upozorňuji na to, co je vhodné a ne co je možné (to bych potom posal minimálně jednu stranu...). V tom je zásadní rozdíl.
Zbytečně tazateli více zamotávat hlavu.
golfLC (1941)|1.10.2013 15:15
Sakra, už si montoval niekedy takto ako píšeš? Dva konvertory vedľa seba na jednu družicu??? Pletieš si hrušky s jablkami:-D

A nepořizuje si starý kódový systém, karta ICE je karta IRDETO vnútorne emulujúca CW!!! Pozor na to!

Ak toto odklepne Skylink s vyžadovaním irdeto čítačky, tak si sám zabil posledný klinec do rakvy....
RoPo (6061)|1.10.2013 15:28
[QUOTE=golfLC;468170]Sakra, už si montoval niekedy takto ako píšeš? Dva konvertory vedľa seba na jednu družicu??? Pletieš si hrušky s jablkami:-D.[/QUOTE]

Psal jsem to schválně do závorky, protože je to aletrnativa a já osobně ji nedoporučuji. Každopádně raději twin blok.

[QUOTE=golfLC;468170]A nepořizuje si starý kódový systém, karta ICE je karta IRDETO vnútorne emulujúca CW!!! Pozor na to!

Ak toto odklepne Skylink s vyžadovaním irdeto čítačky, tak si sám zabil posledný klinec do rakvy....[/QUOTE]

CW je prostě zastaralý a časem umře. Skylinku bych se nedivil, kdyby vyžadoval čistou Irdeto čtečku. Sám mám jeden modul s CW emulací a nový už jen Irdeto modul.
golfLC (1941)|1.10.2013 15:29
[QUOTE=RoPo;468167]samozřejmě s pořízením dvojitého držáku, aby nemusel původní LNB "vyhazovat[/QUOTE]

No ozaj lacné riešenie či na prácu (montáž držiaka, ani jeden konvertor na stred, oba by išli z odrazu), alebo financie, kde druhé LNB sólo stojí cca 5€, držiak tiež niečo a nové TWIN LNB stojí 9€, prehodí a má. Načo mu tu rozpisuješ krkolomný, ale hlavne po technickej stránke pre laika neriešiteľný spôsob (bez meráku a znalostí o odraze signálu?


OK, beriem, v pohode, prelínali sa nám príspevky....
Hornet F-18 (1328)|1.10.2013 15:54
[QUOTE=RoPo;468143]Na parabolu musíš umístit LNB s dvěma výstupy (nebo pořídit druhý LNB s jedním výstupem) a druhý svod ke druhé TV.[/QUOTE]

Tak to v zatvorke by som radsej vymazal, na co tu zbytocne mylit ludi :-) podla mna je to uplny technicky nezmysel. Aj financne nic neusetri...kupit jeden twin LNB a je vystarane a kartu Next na druhy prijimac, samozrejme.
RoPo (6061)|1.10.2013 16:41
Technický nesmysl to není. V další pár příspěvcích to je vysvětlené ;-)