Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung TV - nastavení "Černé HDMI" (HDMI black level)

Heartwork (2358)|25.9.2013 22:11
Řeším to sice v jiném tématu, ale tady by to mohlo najít více lidí.
Můj problém je, že nemohu přinutit TV, aby mi zpřístupnila nastavení "Černé HDMI" na "Nízký".
TV trvá na nastavení "Normální" s tím, že editace není možná (nabídka je zašedlá).

Sestava je následující: TV Samsung UE65F6400, Xtreamer PRO, Sat Vu+ Uno, Xbox, Onkyo HTX 22HD.

Důvod proč se snažím o změnu Černé HDMI" z "Normální" na "Nízký" je zhruba následující:
(za předpokladu, že následující, zvýrazněné věty nelžou)

YCbCr má nativní rozsah 16-235 (omezený rozsah)
RGB má rozsah 0-255 (plný rozsah)
Rozsahu 16-235 odpovídá nastavení Černá HDMI" na "Nízký"
Rozsahu 0-255 poté nastavení "Černá HDMI" na "Normální"


Pro DVD a HD video je standardem rozsah 16-235.
Pokud TV očekává hodnoty od 0 do 255 a zdrojový materiál obsahuje pouze hodnoty 16-235, "černá" se bude jevit spíše jako tmavě šedá.


Pokud tedy pouštím např. z Xtreameru HD video (rozsah 16-235), je tedy pro korektní zobrazení lepší / správné, když je v TV nastavená "Černá HDMI" na "Nízký".


V Xtreameru ani Vu+ (BH - E2) jsem nenašel možnost změnit RGB na YCbCr, respektive žádné nastavení, které by mi umožnilo poté v TV nastavit černou HDMI na nízkou.

V Xboxu jsem toto nastavení našel a funguje následovně:
Při nastavení na RGB se mi to v TV samo přepne na nastavení "Černá HDMI" na "Nízký" (+ možnost změny na "Normální"), když jsem změnil v Xboxu nastavení na YCbCr,
tak se mi to v TV zase samo přepne v nastavení "Černá HDMI" na "Normální" a nabídka zešedne = nelze to editovat (změnit na "Nízký").
Dle toho, co jsem napsal ve výše uvedených, zvýrazněných větách, mi to funguje zcela obráceně nebo tomu vůbec nerozumím a prosím o vysvětlení. :)



1. F6400 + Vu+ + AVR Onkyo (Černá HDMI" na "Normální" - nelze změnit)

[ATTACH=CONFIG]24730[/ATTACH]

2. F6400 + Xtreamer + AVR Onkyo (Černá HDMI" na "Normální" - nelze změnit)

[ATTACH=CONFIG]24731[/ATTACH]

3. F6400 + Xbox + AVR Onkyo (Černá HDMI" na "Nízký" - lze změnit)
v Xboxu nastaven HDMI color space na RGB

[ATTACH=CONFIG]24732[/ATTACH]

4. F6400 + Xbox + AVR Onkyo (Černá HDMI" na "Normální" - nelze změnit)
v Xboxu nastaven HDMI color space na YCbCr

[ATTACH=CONFIG]24733[/ATTACH]


Prosím o pomoc se změnou nastavení nebo o korekci toho, v čem se mýlím, případně o vysvětlení proč mi to nejde změnit a jak s tím mám žít. :)



Děkuji!
vu-uno.jpg xbox-ycbcr.jpg xbox-rgb.jpg xtr.jpg
vivid.sk (11472)|25.9.2013 22:38
[QUOTE=Heartwork;467569]Důvod proč se snažím o změnu Černé HDMI" z "Normální" na "Nízký" je zhruba následující:[/QUOTE]
Ako som uz spomenul vo vedlajsom vlakne, pri danom vstupe to nezmenis, pretoze uz tento zdroj ma rozsah 16-235.
To, ze tam mas text "Normalni" moze mylit, ale tento rozsah uz naozaj nema ziadny "nizsi" stupen. Prave preto je tam uvedene oznacenie "Normalni".
Tak este raz (RGB rezim "Nizky" = YCbCr rezim "Normalni")

P.S. Mas pocit, ze mas obraz sivy alebo sedy? Ze pri zaverecnych titulkoch filmu nevidis ciernu?

P.S2. AVR ukazuje po stlaceni "Display" na DO asi taketo informacie (ilustracne foto), Takze je vidno, ci je vstup RGB alebo YCbCr. Mozno vsak tvoja verzia tieto veci nepodporuje.

[SPOILER]
YCbCr and RGB

All video discs, including Blu-ray, DVD and Video CDs, are encoded as YCbCr. While many displays accept RGB as well as YCbCr, RGB is generally reserved for output to computer monitors. RGB has a data range of 0-255. The 0-255 essentially refers to the number of colors that are available and R, G, and B, refer to Red, Green, and Blue respectively. With this color setting, each of the colors is given equal weight (which translates into equal bandwidth). In a YCbCr system, the luminance information is transmitted separately and a color difference system is used to derive green. In practical application YCbCr is no different than RGB in terms of quality when done correctly.
[INDENT] Technical Note: YCbCr vs. YPbPr
There is often confusion regarding YCbCr and YPbPr, however it is very easy to understand the difference. YCbCr is simply the digital "component video" format that is used in DVDs, digital TV and Video CDs. Digital camcorders (MiniDV, DV, Digital Betacam, etc.) output YCbCr over interfaces such as FireWire or SDI. YPbPr is simply the analogue version which manifests itself in the form of the three (red, green and blue) RCA connections on most displays (referred to as "component video"). Where analogue YPbPr uses three cables for connectivity, digital YCbCr uses only one.
[/INDENT]
YCbCr has a native data range of 16-235 (though it technically can do 0-255, but more on that later). The difference? Well, while you would think that RGB and its 0-255 would have a greater amount of color, the discs we all watch are mastered at the YCbCr 16-235 levels. In keeping with our definition of accuracy, the best thing you can do is match the original - this avoids interpolation and possible distortion of the original color and image.
Full (Extended) Range vs. Limited (Normal) Range

What has this got to do with anything - don't worry I'm getting to that. When the HDMI people (Silicon Image) set up the HDMI spec, they put down some ground rules. According to Section 6.6 of the HDMI 1.3 Specification document:

Black and white levels for video components shall be either “Full Range” or “Limited Range.” YCbCr components shall always be Limited Range while RGB components may be either Full Range or Limited Range. While using RGB, Limited Range shall be used for all video formats defined in CEA-861-D, with the exception of VGA (640x480) format, which requires Full Range.

Basically, in YCbCr mode, full range signal (0-255, which it can do) is not allowed and limited range values are specified (16-235 for 8-bit color sources). Initially, analogue sources & displays had something called under- or overshoot which in essence took into account the 1-15 and 236 to 255 values so YCbCr was limited to 16-235

zdroj:
http://www.audioholics.com/home-theater-calibration/hdmi-black-levels-xvycc-rgb
[/SPOILER]
peto.vac (525)|26.9.2013 00:05
Ja som mal mozno podobny problem pri monitore,kupil som si ho pred dvoma rokmi aj spolu s HDMI kablom a z toho presvetleneho obrazu som bol neprijemne sklamany,aj ked som ubral jas,stale bol obraz svetly,taky vysvetleny,pripadne akoby bol zapnuty neaky sedy filter...Z monitora som bol sklamany,ze ma vstupy len D-Sub a HDMI,dost mi xybal stary dobry DVI a tak som kupil kabel HDMI-DVI a na moje ocakavanie bol obraz normalny,mal som rok zapojene oba tieto kable a ked som prepol z jedneho na druhy,tak to bol otras,z krasneho tmaveho DVI som prepol na spatny rozsvetleny HDMI obraz,skusal som vsetko mozne a samozrejme som natrafil v nastaveni monitora (vela nastaveni tam teda neni) na kolonku HDMI uroven ciernej,kde pri HDMI kabli sa prepnut nedala Normalna uroven na nizku,no ked som prepol na DVI,tak bola pekne nastavena HDMI uroven nizka a tak som teda spokojne pouzival HDMI-DVI prepojenie,az hadam pol roka dozadu,mozno menej som tak prepinal medzi tymi kablami a co nevidim,zda sa mi to,alebo je obraz rovnaky,skusil som vbehnut do menu monitora a zrazu pri HDMI uroven ciernej bola nastavena na nizka a odvtedy pouzivam len HDMI kabel...Takze nexapem co sa,ako sa,ale skratka z nenastavitelnej hodnoty sa zrazu stala nastavitelna a netusim ako...FW som neaktualizoval,az asi pred mesiacom prvy krat,cize s tym to suvislost urcite nemalo...
Heartwork (2358)|26.9.2013 00:06
[QUOTE=vivid.sk;467573]Mas pocit, ze mas obraz sivy alebo sedy? Ze pri zaverecnych titulkoch filmu nevidis ciernu?[/QUOTE]
Mám, hlavně v noci :), když vypnu všechno okolní osvětlení, ale to bude přechodem z Full LED Local Dimming na Edge LED + tou obří plochou proti předešlé 40" :-E
Rozhodně nezastírám, že vypnutá TV má rozhodně černější odstín, než zapnutá.

Psychika no, vzhledem k tomu, že jsem tu TV viděl běžet na dvou místech (obě měly černou HDMI na nízký, nikoli normální jako to mám já) + mi jarino1978, který má též sat s enigmou2 a totožnou TV, napsal, že mu to jede taky na "černá HDMI" nízká - takže netuším, proč to má jinak, než-li já a proto to taky nepovažuji za normální stav + chci to mít správně, ale nevím, jak toho dosáhnout. :confused:

AVR mám v dětské verzi, takže po stlačení "Display" napíše na svém displejíčku max. "Dolby Digital 5.1 a tím to končí. :)

Nejsem tedy extra angličan, ale na tom tvém odkazu http://www.audioholics.com/home-theater-calibration/hdmi-black-levels-xvycc-rgb toho píší poměrně dost a když to čtu, tak mám pocit, že mám stejně něco špatně. 9-)


//
Takže to mám chápat tak, že když se všude píše, že...

YCbCr má nativní rozsah 16-235 (omezený rozsah), rozsahu 16-235 odpovídá nastavení Černá HDMI" na "Nízký"
RGB má rozsah 0-255 (plný rozsah),
rozsahu 0-255 poté nastavení "Černá HDMI" na "Normální"

...a mé nastavení s tím nekoresponduje, že je to o.k. a ničemu to nevadí?!
Mě totiž nenechává chladným ta věta, která se k tomu váže: "Pokud TV očekává hodnoty od 0 do 255 a zdrojový materiál obsahuje pouze hodnoty 16-235, "černá" se bude jevit spíše jako tmavě šedá".

Nechci přicházet zbytečně o hlubší černou (pokud je nějaká naděje, už pro ten pocit), už takhle mám z boku spíše modro-fialovou zebru. :-D Naštěstí se tedy na TV z ostrého či nulového úhlu dívat nemusím.
Heartwork (2358)|26.9.2013 00:16
[QUOTE=peto.vac;467579]... zrazu pri HDMI uroven ciernej bola nastavena na nizka a odvtedy pouzivam len HDMI kabel...Takze nexapem co sa,ako sa,ale skratka z nenastavitelnej hodnoty sa zrazu stala nastavitelna a netusim ako...[/QUOTE]
No právě, abych nebyl obdobný případ... :) Já už tam tu nízkou jednou dostal (po resetu nastavení obrazu), ale pak se to vrátilo zase samo do původního stavu, bez možnosti změny.
Jinak tu "nízkou" tak dostanu hravě, ale musím z TV odpojit HDMI kabel, který přivádí video signál z Onkya - to je pak hned úplně jiná černá (při totožné úrovni podsvícení), ale tudy zřejmě cesta nevede. :-E

Jinak mám stále několik možností:

a. procitnu a zjistím, že moje nastavení je správné
b. přeperu to a dostanu tam tu HDMI nízkou
c. naseru se a TV vrátím ve 14ti denní zákonné lhůtě zpět
vivid.sk (11472)|26.9.2013 00:22
Moc do toho rypes. Skratka keby si to mal zle, tak to zbadas ihned.. Ta siva by bola mega siva a videl by si ju aj na ciernych pasoch pri vysielanych filmoch v AR 2.35:1 (teraz som to odskusal, vacsinou to je naozaj siva a vyzera to ako LCD spred 10 rokov s urovnou ciernej 0.20 cd/m[SUP]2[/SUP])

[QUOTE=Heartwork;467581]to je pak hned úplně jiná černá (při totožné úrovni podsvícení)[/QUOTE]
obavam sa, ze za toto moze nejaky autodimming, ktory sa aktivuje v tomto pripade.
Heartwork (2358)|26.9.2013 00:38
[QUOTE=vivid.sk;467582]Moc do toho rypes...[/QUOTE]
Souhlasím, to je ten perfekcionismus... a jak je známo perfekcionismus je duševní porucha, která může stát člověka i život. :-)-

Snad máš recht a ááá je správně :). Nevím jak by mohla vypadat ta mega sivá, ale tak tragicky na mě ta černá opravdu nepůsobí - jako mega černá ovšem taky ne. :)
Musím to trošku pošťourat, když ostatním to funguje ze záhadného důvodu jinak?!

[QUOTE=vivid.sk;467582]
obavam sa, ze za toto moze nejaky autodimming, ktory sa aktivuje v tomto pripade.[/QUOTE]
A dost možná máš pravdu nakonec i s tímhle.

// ještě dodatek
jak si mám tedy vysvětlit to, jak funguje to přepínání RGB vs. YCbCr (v Xboxu) v souvislosti s tím, jak pak TV přepíná tu HDMI černou:

[FONT=Verdana]Při nastavení na RGB se mi to v TV samo přepne na nastavení "Černá HDMI" na "Nízký", když jsem změnil v Xboxu nastavení na YCbCr, tak se mi to v TV zase samo přepne v nastavení "Černá HDMI" na "Normální" a nabídka zešedne = nelze to editovat (změnit na Nízký")".[/FONT]


Nějak mi to stále neladí s tímhle:
YCbCr má nativní rozsah 16-235 (omezený rozsah), rozsahu 16-235 odpovídá nastavení Černá HDMI" na "Nízký" (filmy, video)
RGB má rozsah 0-255 (plný rozsah), rozsahu 0-255 poté nastavení "Černá HDMI" na "Normální" (PC, hry)
vivid.sk (11472)|26.9.2013 00:50
A ešte jedna vec, ak máš zdroj signálu YPbPr, vo vedľajšom menu by sa mala aktivovať možnosť xv. Colour. Pri RGB to je zasivené. Aspoň takto si vieš overiť, že tam nemáš RGB.
Heartwork (2358)|26.9.2013 00:54
[QUOTE=vivid.sk;467584]ak máš zdroj signálu YPbPr, vo vedľajšom menu by sa mala aktivovať možnosť xv. Colour. Pri RGB to je zasivené..[/QUOTE]
Teď jsem trošku mimo (asi ta hodina už) - kde to najdu? kde to můžu zkontrolovat?
vivid.sk (11472)|26.9.2013 00:58
Už nie som za TV, ja to mám v nastaveniach obrazu, ale v ďalšom sub-menu. Keď prelezieš nastavenia, mal by si to nájsť.
Možno to bude pod iným menom, no ja mám vyššie uvedené

en.m.wikipedia.org/wiki/XvYCC

Na dnes stačilo, zajtra môžme pokračovať :-)
Heartwork (2358)|26.9.2013 01:05
Takovou, ani žádnou podobnou, volbu v nastavení obrazu bohužel nemám, vlezl jsem všude, ale nic nevidím. Samsung mě ošulil. 9-)

Vzpomněl jsem si akorát, že možnost aktivace/deaktivace xv. Color jsem našel v nastavení Onkya, ale zkusil jsem včera obě možnosti a HDMI černá byl furt zaseklá na normální a na nízkou změnit stejně nešla.
A pokud dobře koukám, tak o tom není zmínka ani v návodu. :-!!!
Heartwork (2358)|26.9.2013 01:19
[QUOTE=vivid.sk;467587]
Na dnes stačilo, zajtra môžme pokračovať :-)[/QUOTE]
Jsi hodný, děkuji. 8-)
Plutotype (717)|26.9.2013 01:49
Heartwork ty máš výdrž. :-)

HDMI Black level Normal = 0-255
HDMI Black level Low = 16-235

Hra prehrávaná z konzoly má mať output 0-255 ( PC-levels, RGB Full ), Samsung nastavíš na HDMI Black level "Normal" ( 0-255 ).
Film prehrávaný z konzoly musí ísť von 16-235 ( TV-levels, RGB limited, YCbCr ), Samsung nastavíš na HDMI Black level "Low".

[QUOTE=Heartwork;467569]RGB má rozsah 0-255 (plný rozsah)
Rozsahu 16-235 odpovídá nastavení Černá HDMI" na "Nízký"
Rozsahu 0-255 poté nastavení "Černá HDMI" na "Normální"[/QUOTE]

Správne, ale s tým, že RGB režim môže outputovať ako 0-255 ale aj ako 16-235.

[ATTACH=CONFIG]24735[/ATTACH]
Levels.jpg
Heartwork (2358)|26.9.2013 02:05
[QUOTE=Plutotype;467590]Heartwork ty máš výdrž. :-)

HDMI Black level Normal = 16-235
HDMI Black level Low = 0-255

Rozsahu 16-235 odpovída nastavení "Černá HDMI" na "Normální"
Rozsahu 0-255 poté nastavení "Černá HDMI" na "Nízký"
[/QUOTE]
jj, jak píši - malinko nemocný.

To se ti to kecá, když tomu rozumíš, co. :-E Jinak díky!

Takže jsem se motal celou dobu v kruhu, protože jsem za zasekl na níže uvedené lži?
Rozsahu 16-235 odpovídá nastavení Černá HDMI" na "Nízký"
Rozsahu 0-255 poté nastavení "Černá HDMI" na "Normální"


Správně, je to tedy přesně naopak, tak jak si napsal ty?
Tvrdíš to s jistotou? :) Pak tedy nevím, jak se mi mohlo stát, že jsem nabyl dojmu, že jsem to na vícero místech četl přesně tak, jak jsem to napsal.
Možná jsem ty houby neměl jíst nebo kecáš. :-D
vivid.sk (11472)|26.9.2013 11:46
[QUOTE=Heartwork;467591]
Správně, je to tedy přesně naopak, tak jak si napsal ty? [/QUOTE]
Podla mna je ide o slovickarenie, dolezita je co s tym TV spravi (Pluto to napisal naopak, ale ako pisem, je to relativne jedno, ide o switch ON/OFF).

Na mojej TV to funguje takto (samozrejme plati len pre RGB):
* v pripade ze mam HDMI level normal
- zobrazuje plnu skalu (predpoklada sa teda, ze sa tam bude posielat rozsah 0-255 a TV to zobrazi ako plny gamut, pokial tam budes posielat 16-235, cierna bude "siva")

* v pripade ze mam HDMI level low
- uroven ciernej klesne (ak tam budes posielat rozsah 0-255 cierna bude este ciernejsia, stratis v nej detaily a kresbu, obraz bude tmavy. Pokial tam posies 16-235, obraz bude v poriadku)
Plutotype (717)|26.9.2013 18:45
Heartwork, ešte raz som to overil a napísal som to ja naopak, sorry! Upravil som preto môj príspevok.
Heartwork (2358)|27.9.2013 01:31
o.k. Plutotype, přijímám. ;)

Pravděpodobně s tím nikam nepohnu, TV neustále trvá na "Černé HDMI" normální a nízká se nastavit pro sat ani Xtreamer nedá. Musím věřit, že co je psáno, není dáno. Sice nerozumím tomu, proč TV jarinovi, v prakticky totožné konfiguraci, nastavení na "Nízký" nabízí, ale jsou věci mezi nebem a zemí.

Zkusil jsem ještě co to bude dělat, když tam pustím totožné testovací video z Xtreameru a pak z USB flash disku - u Xtreameru jako obvykle jede TV striktně pouze na HDMI black level normal (nelze změnit) a u stejného videa přehrávaného z flash disku je to v pohodě, TV vypíše v nastavení HDMI black level low.
Pokud ovšem porovnám obrazový výstup při přehrávání z Xtreameru (HDMI black level normal) s obrazovým výstupem totožného videa přehrávaného z flash disku (HDMI black level low), tak nevidím žádný rozdíl - sice nevím co si o tom mám myslet, ale vypadá to, že se to bez ohledu na to, zda-li TV píše, že jede na normal nebo na low, zobrazuje korektně a totožně - tzn. nepozoruji žádný rozdíl např. v hloubce černé (sivá vs. čierna farba). :)

V zoufalství jsem nakonec připojil ještě starého Sama A786 a co nevidím - totožný výsledek..., černá HDMI na normal (bez možnosti editace).
Tak to snad bude nakonec v pohodě - i když mi to hlava nebere a podle toho jak se to chová (hlavně při popsaném přepínání HDMI color space na Xboxu), to vypadá, jako by mi to ta TV vypisovala přesně naopak, než velí logika - snad to tedy skutečně pouze píše a nemá to ve výsledku vliv na kvalitu obrazu.
jarino1978 (8045)|27.9.2013 09:03
vplyv na kvalitu obrazu to nemá. mne to prepína v nejakom auto móde v Xtrende v závislosti od prehrávaného zdroja. Rozdiel v čiernej nevidím. Pri sledovaní vysielania je nastavenie normal, pri určitých zdrojoch videa - BD, MKV, HOME VIDEO ( x.v. colour ??? ), to prepína na nízky. Cez XTR PRO sa mi to skúšať nechce, taktiež cez PS3 ( nechce sa mi vyťahovať deckám káble ). Tvoje VU má HDMI 1.4 ?
Heartwork (2358)|27.9.2013 10:53
[QUOTE=jarino1978;467666]vplyv na kvalitu obrazu to nemá.[/QUOTE]
Vypadá to tak, zaplať pánbůh. :)

[QUOTE=jarino1978;467666]Tvoje VU má HDMI 1.4 ?[/QUOTE]
Nemá, pouze HDMI 1.3, pokud se nepletu - je to Vu+ UNO:
http://www.parabola.cz/clanky/4391/vu-plus-uno-numero-uno/

Myslíš, že to má nějaký vliv?!
vivid.sk (11472)|27.9.2013 13:31
[QUOTE=Heartwork;467659]Sice nerozumím tomu, proč TV jarinovi, v prakticky totožné konfiguraci, nastavení na "Nízký" nabízí[/QUOTE]
Jarino, neprehanas to cez AVR, ktory robi nejaky processing (napriklad len konverziu)?
jarino1978 (8045)|27.9.2013 14:38
nie, HDMI je len priechodzí.
Plutotype (717)|27.9.2013 21:05
Heartwork, stiahni si na testovanie levelov tento súbor, kde vidíš levely 0-255 a úrovne čiernej a bielej na vertikálach 16 a 235:
http://www.mediafire.com/?45s3v3vzhu2n57c

Stačí keď sa budeš sústrediť na vertikálu 16, ktorá musí byť smerom od bielej prvá úplne čierna. Aby sme boli technicky korektný, pre vylúčenie vplyvu ONKYO AVR by som skúsil zapojiť Xtreamer priamo do TV bez AVR.

Ak posielame YCBCR ( alebo RGB limited ) a Samsung ukazuje HDMI black level normal (a nejde zmeniť), nemusí to znamenať, že sa prepol do 0-255. Môže to znamenať, že sa prepol do 16-235, ale Samsung inžinieri ( alebo tí čo prekladali menu z korejčiny ) sa sekli a nechali vyšedený štítok HDMI black level normal ( hoci ide na low ). Včera som to tu nedal, ale našiel som ohľadom tohto problému tento príspevok na avsforum od Douga Blackburna:
http://www.avsforum.com/t/1373974/output-range-and-samsung-black-level#post_21236268

Ten v podstate napísal, že Samsung označuje RGB levels naopak. Takže niečo na tom, že Ti to nedáva zmysel predsa len bude. :-)
Heartwork (2358)|28.9.2013 00:19
[QUOTE=Plutotype;467762]Heartwork, stiahni si na testovanie levelov tento súbor, kde vidíš levely 0-255 a úrovne čiernej a bielej na vertikálach 16 a 235:
http://www.mediafire.com/?45s3v3vzhu2n57c

Stačí keď sa budeš sústrediť na vertikálu 16, ktorá musí byť smerom od bielej prvá úplne čierna.[/QUOTE]
Ano, funguje to tak, jak píšeš a to při testování z USB flash disku (kde Sam korektně ukazuje HDMI black level low), tak z Xtreameru (kde Sam ukazuje HDMI black level normal) - obě zobrazení jsou totožná a korektní.

Vynechat Onkyo z řetězce, jsem zkoušel jako jednu z prvních variant - výsledek byl totožný (Onkyo vinu nemá).

[QUOTE=Plutotype;467762]
Ak posielame YCBCR ( alebo RGB limited ) a Samsung ukazuje HDMI black level normal (a nejde zmeniť), nemusí to znamenať, že sa prepol do 0-255. Môže to znamenať, že sa prepol do 16-235, ale Samsung inžinieri ( alebo tí čo prekladali menu z korejčiny ) sa sekli a nechali vyšedený štítok HDMI black level normal ( hoci ide na low ). Včera som to tu nedal, ale našiel som ohľadom tohto problému tento príspevok na avsforum od Douga Blackburna:
http://www.avsforum.com/t/1373974/output-range-and-samsung-black-level#post_21236268

Ten v podstate napísal, že Samsung označuje RGB levels naopak. Takže niečo na tom, že Ti to nedáva zmysel predsa len bude. :-)[/QUOTE]

Vypadá to, že tentokrát máš svatou pravdu ty i Doug Blackburn. 8-)

Díky! :BB:


to all
65F6400 jsem dnes pověsil na zeď = zůstává, pravděpodobně do příchodu 65"+ 4K nebo OLED za obdobné peníze. :-)-
jarino1978 (8045)|28.9.2013 00:24
tak to do vtedy už budem úplne šedivý a moje deti už budú mať svoje deti. Či?
Heartwork (2358)|28.9.2013 00:32
Nejspíš se příliš nepleteš. :)

Chtěl jsem tím hlavně říct, že v tuto chvíli nemám co řešit a nijak neprahnu po dostupných alternativách, protože jsou buď zbytečně drahé nebo nejsou vůbec - u této 65" zase chvilku vydržím..., jen aby taky vydržela ona. :)
jarino1978 (8045)|28.9.2013 00:35
stačí si po rokoch zohnať novú mainboard a ideš ďalej. Aj na môjho krpca 46M86BD mám v zálohe mainboard, že keby niečo :-E