Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung podvod? Kde kupit TV Samsung s original display?

ajo123 (12)|24.9.2013 07:08
Caute,

vyberam TV a zvazujem UE55F6500, ktory by mal podla hodnoteni ako userov,tak aj odbornikov byt vyborny.
Problemom vsak je, ze ked citam recenzie na zahr.weboch,tak Samsungy su najlepsie telky. Avsak pri navsteve obchodu to vobec nevidim tak a napr. LG,dokonca skoro aj Sony ma subjektivne omnoho lepsi obraz.

Konecne som zistil,co je problem-v SR sa zrejme vobec nepredavaju Samsungy so Samsung panelmi. A preto ten rozdiel recenzia vs. live.

Poradte-ako ziskat nie smejd in slovakia s alternativnym aoc displejom? Kde kupit? So zarukou,ze bude good display? Alebo je nejaky dobry model,kde je zarucene Samsung panel?

d.
Ajo
Ivo Mašek (10205)|24.9.2013 07:19
[QUOTE]Konecne som zistil,co je problem-v SR sa zrejme vobec nepredavaju Samsungy so Samsung panelmi.[/QUOTE]
Máš i nemáš pravdu (a není to jenom u Samsungů). Levné televize = neoriginální obrazovka. Dražší sorta = originál obrazovka.
Heartwork (2358)|24.9.2013 07:55
ajo123

nebuď z toho tak špatnej :) To co popisuješ, je již poměrně dlouhou dobu standardem a není to záležitostí jen Samsungu - v televizích mnoha výrobců najdeš LCD panely různých výrobců, nic neobvyklého.

Navíc není nemožné, abys našel panely různých výrobců (Samsung, AUO...) v TV jedné modelové řady. Sám mám 65F64000 s panelem od AUO a nijak netrpím. :)
AU Optronics dodává panely např. výrobci Sony, jehož obraz se ti v obchodě tak líbí a panel AUO byl i v loňském top modelu SONY 65HX955, který stál 130 t. Kč. ;)

Není třeba podlehnout dojmu, že pouze panel Samsung je pro TV to nejlepší a neboj... i na Slovensku a ČR je spousta Samsung TV s "originálním" panelem.
bastlir (3245)|24.9.2013 20:26
Teoreticky se to dá na prodejně ověřit přes servisní menu, pokud víš, co tam má být nastavené. Jenže to by ti prodejce musel umožnit a ty si vystavený kus koupit.
Ačkoliv mám kliku na originál panel, mně to žíly nijak nerve, protože na prodejně všechno běží na demo z Blue Ray přehrávače, ale doma je to stejně o něčem jiném.
A to nemluvím o individuálním nastavení.
Heartwork (2358)|24.9.2013 20:44
[QUOTE=bastlir;467481] Jenže to by ti prodejce musel umožnit...
[/QUOTE]
Proč?
[QUOTE=bastlir;467481]...a ty si vystavený kus koupit.[/QUOTE]
Proč?
:-E
ajo123 (12)|24.9.2013 22:15
[QUOTE=bastlir;467481]Teoreticky se to dá na prodejně ověřit přes servisní menu, pokud víš, co tam má být nastavené. Jenže to by ti prodejce musel umožnit a ty si vystavený kus koupit.
Ačkoliv mám kliku na originál panel, mně to žíly nijak nerve, protože na prodejně všechno běží na demo z Blue Ray přehrávače, ale doma je to stejně o něčem jiném.
A to nemluvím o individuálním nastavení.[/QUOTE]

Problem je,ze v predajni mi pustili Skylink na Samsungu a skoro som sa dogrcal. Ja mam rad ten "sum" v obraze,ktory pridava Panasonic,ale tusim aj LG. Mozno aj Samsung ide nastavit,ale netusim..
A neznasam dopocitavanie obrazkov,tie plynule pohyby su potom ako telenovela. Uplne zle...

A prave preto hladam TV,ktory :
- bude mat dobry obraz aj bez toho vyhladzovania pohybu
- nebude vidiet mpeg kompresia z sd signalu skylink tak,ze ma to az donuti zavret oci a vypnut tv (to aktualne mam pocit,ze mi hrozi s tymto samsungom) - lebo najhorsie su tie jednofarebne plochy bez prechodu :(
- bude mat rozumne kalibrovane farby,nie a la disney rozpravky,skor temne,filmove thx...
- bude sa aspon troska blizit panasonicu plazme 55vt50,mozno este lepsie k 50v10- to bol pre mna dokonaly obraz. Nadhera, ziadne problemy. A ja debil som toho dedu predal :(
sibelius (329)|25.9.2013 12:36
tak VT50 se bude blížit asi málokterá LCD. telenovela efekt a přepálené barvy, to vše se dá přeci nastavit. Zkalibrovat TV si taky můžeš nechat provést.

Jinak jestli chceš originál Samsung panel musíš sáhnout po řadě 7000 a výše

btw, proč chceš LCD, když jsi zvyklý na plazmu??
Dagy2 (3153)|25.9.2013 22:53
zdá sa mi, že si našiel aspoň 3 telky ktoré sa ti pozdávali viac než šamšung. tak prečo hľadáš silou mocou šamšung?
crysis81 (91)|27.9.2013 14:21
[QUOTE=ajo123;467390]Caute,
tak Samsungy su najlepsie telky.

Ajo[/QUOTE]

Dokážeš človeka rozosmiať.Po dvoch telkách od ťamťungu,z toho jedna nefungovala už od výroby a na druhej poodchádzalo všetko čo sa dalo hneď po skončení záruky,mám o ťamťungu trošku iný názor.Trošku mi pripomína Whiskas a tie ich vyčačkané reklamy na krmivo kde sa snažia ľudom vsugerovať aké je ich krmivo super,ale že obsahujú len 4% mäsa a zvyšok je odpad už nepovedia.
sibelius (329)|27.9.2013 14:30
crysis81, nad tím se není třeba rozčilovat, každá TV je spotřebka a není určena na to, aby měla životnost 20 let... to by jsme to s ekonomikou moc daleko nedostali...
konas (66)|30.9.2013 14:14
[QUOTE=Heartwork;467398]Navíc není nemožné, abys našel panely různých výrobců (Samsung, AUO...) v TV jedné modelové řady.[/QUOTE]

To není vůbec pravda. Je zcela běžné, že v jednom modelu TV je až 5 typů obrazovek od různých výrobců.
Ivo Mašek (10205)|30.9.2013 19:11
[QUOTE=sibelius;467707]crysis81, nad tím se není třeba rozčilovat, každá TV je spotřebka a není určena na to, aby měla životnost 20 let... to by jsme to s ekonomikou moc daleko nedostali...[/QUOTE]
V 50-tých, 60-tých a 70-tých letech se v zemích s tržní ekonomikou (krásně to bylo vidět na západní Evropě) se celkem běžně vyráběly kvalitní výrobky, které v pohodě těch 15 až 20 let fungovaly (v 50-tých a 60-tých letech se to týkalo i našich výrobků). A s ekonomikou neměli nejmenší problém.
problém je v něčem jiném: Globalizace
bastlir (3245)|30.9.2013 19:20
[QUOTE=Ivo Mašek;468050]V 50-tých, 60-tých a 70-tých letech se v zemích s tržní ekonomikou (krásně to bylo vidět na západní Evropě) se celkem běžně vyráběly kvalitní výrobky, které v pohodě těch 15 až 20 let fungovaly (v 50-tých a 60-tých letech se to týkalo i našich výrobků). A s ekonomikou neměli nejmenší problém.
problém je v něčem jiném: Globalizace[/QUOTE]
Jak jsem si to přečetl, vzpomněl jsem si na Grundiga, kterého jsme měli v práci a v době, kdy jsme tu honili zelené mužíky na ruských obrazovkách, oni už měli prostě tehdy nepopsatelný obraz. Někdy dokonce i z našeho vysílání.:) A jak píšeš, nezničitelné.
sibelius (329)|30.9.2013 20:23
Ano, v 60tych a 70tych letech to mohlo stacit. Jen si neumim predstavit,kde by ta zapadni evropa byla, kdyby jsme si kazdy spotrebni vyrobek koupili a vystacili si s nim na cely zivot...
Pavel_tempx2 (829)|30.9.2013 22:40
máme v práci 3ks Samsungu, které běží každý pracovní den minimálně 8h v kuse a musím zatím zaklepat, ale všechny fungují a 2ks jsou někdy z let 2008-9 ;)
ajo123 (12)|30.9.2013 23:41
No vyborne. Tak som dnes kupil Samsung 55F6500. Rozhodol som sa ist do Rakuska a kupit "zapadniarsku verziu" s tuzbou dostat lepsi display, ako ten, co davaju pre vychodniarsky trh. Ale mylil som sa. :(

Pozrite si obrazky - podsvietenie je totalne nekonzistentne, je to nesmierne rusive, povedal by som, ze ma to realne znervoznuje. Samsung som chcel koli kompatibilite s telefonmi a tabletmi, co mame v domacnosti. Dufam, ze sa mi ho podari vratit, pretoze ho tyzden musim pouzivat na vystave :(. Nemam inu volbu. Potom idem do LCD LG, alebo Panasonic. SAMSUNG uz nechcem vidiet! Mam doma jeden 3-rocny 42" Samsung v pracovni, FullHD, ale te obraz je otrasny. Myslel som si, ze to je preto, ze to je ten najlacnejsi model. Ale teraz som si potvrdil, ze SAMSUNG rozhodne plati za recenzie, alebo dodava testerom poriadne kusy s normalnymi obrazovkami.

Dokonca tento ma nejaku total cinsku sragoru obrazovku, ktoru som ani nenasiel v tvfreak tabulkach :( :
info.jpg podsvietenie.jpg
Jan10 (836)|1.10.2013 18:49
Tam bude obrazovka od AUO - a to se nedá říct obecně, že je to "srágora". Neuvažovals o Sharpu?
S tou ekonomikou se to má tak, že pokud by se třeba zkrátila pracovní doba, tak by se toho míň vyrábělo a míň kupovalo a nebyl by problém, že by to vydrželo 20 let, právě naopak.
Karel72 (428)|1.10.2013 18:58
Nj tamtung co by si chtěl,bud rád že si nedopadl hůř
sibelius (329)|1.10.2013 19:29
ajo123, je to LCD, co by jsi od toho chtel? To vypada,ze si objevil ameriku...
PS1: Rakousko je spis na jih nez na zapad
PS2: s LG si opravdu pomuzes

Jan10, nevim pro jakou firmu pracujes, ale opravdu veris tomu,ze kdyz se min vyroby a diky tomu se min proda, ze te ta firma bude zamestnavat? a tak bych mohl pokracovat. Opravdu nezijeme v sedmdesatych letech. Ja nechci obhajovat to,ze vetsina vyrobku sotva prezije svou zarucni dobu, ale opravdu si neumim predstavit,ze by si kazdy clovek koupil za zivot jednu tv, jeden mobil, jedno auto, jednu zarovku do lampy...
Heartwork (2358)|1.10.2013 20:55
[QUOTE=ajo123;468106]
Dokonca tento ma nejaku total cinsku sragoru obrazovku, ktoru som ani nenasiel v tvfreak tabulkach :( :[/QUOTE]

55P1AF6V
55 = 55"
P = ChiLin (Chi Mei Group)
1 = 100 Hz
A = AntiGlare
F = Full HD...

Vyplatilo se. :)
RoPo (6061)|1.10.2013 21:03
[QUOTE=ajo123;468106]No vyborne. Tak som dnes kupil Samsung 55F6500. Rozhodol som sa ist do Rakuska a kupit "zapadniarsku verziu" s tuzbou dostat lepsi display, ako ten, co davaju pre vychodniarsky trh. Ale mylil som sa. :(

Pozrite si obrazky - podsvietenie je totalne nekonzistentne, je to nesmierne rusive, povedal by som, ze ma to realne znervoznuje. Samsung som chcel koli kompatibilite s telefonmi a tabletmi, co mame v domacnosti. Dufam, ze sa mi ho podari vratit, pretoze ho tyzden musim pouzivat na vystave :(. Nemam inu volbu. Potom idem do LCD LG, alebo Panasonic. SAMSUNG uz nechcem vidiet! Mam doma jeden 3-rocny 42" Samsung v pracovni, FullHD, ale te obraz je otrasny. Myslel som si, ze to je preto, ze to je ten najlacnejsi model. Ale teraz som si potvrdil, ze SAMSUNG rozhodne plati za recenzie, alebo dodava testerom poriadne kusy s normalnymi obrazovkami.

Dokonca tento ma nejaku total cinsku sragoru obrazovku, ktoru som ani nenasiel v tvfreak tabulkach :( :[/QUOTE]

Co by jsi chtěl za LED EDGE podsvětlení? Mám jednoho LED EDGE Samsunga a podsvětlení je jakž takž OK. Ale není to primární TV, tak mě to netrápí. Druhou TV Samsunga UE40S6900 jsem reklamoval v 6ti měsíční době z důvodu výskytu barevného proužku ve 2/3 výšky panelu, ale podsvětlení ve tmavých scénách v rozích taky žádná sláva. Prostě EDGE LED podsvětlení je dobré/špatné kus od kusu.

Proto jsem s primární TV šel opět do PDP a opravdu vůbec v žádném případě nelituji.
Respect (220)|1.10.2013 23:35
zlatá LCD televize s poctivým WCG-CCFL podsvícením...ach jo kde jsou ty časy. sice dal člověk 50k za metrovou uhlopříčku, ale věděl, že peníze cpe do kvalitního hardwaru a ne do předraženýho softwaru ala Smart fce + milion usb...
sibelius (329)|2.10.2013 15:29
[QUOTE=Respect;468269]ala Smart fce[/QUOTE]
Bohužel lidi to "chtějí" (nebo si myslí, že to chtějí nebo chtějí, aby soused věděl, že mají...), vidíš to dnes a denně v zakládaných tématech: Chci TV, musí mít wifi, přístup na internet, aplikaci zobrazující plápolající oheň v krbu a když bude umět po aktualizaci fw žehlit, tak to bude super... ale o tom, že by to mělo mít koukatelný obraz ani zmínka... bohužel
(a zase jsem mimo téma, v poslední době nějak často :-P )
ajo123 (12)|6.10.2013 16:06
[QUOTE=sibelius;468215]ajo123, je to LCD, co by jsi od toho chtel? To vypada,ze si objevil ameriku...
PS1: Rakousko je spis na jih nez na zapad
PS2: s LG si opravdu pomuzes
[/QUOTE]

Ad PS2 - to je ironia, alebo realne myslene, ze LG bude mat lepsie podsvietenie?
A neviem, nikdy som si nevsimol, ze by LCD malo fakt tak zle rohove podsvietenie. Mozno som to ani nehladal, ale teraz uz viem, na co dalsie si dat pozor pri vybere.

Nastastie ten telkac zobrali naspat, dal som to ako reklamaciu a bez breptania zobrali a vratili peniaze. Ale to bolo rakusko - ani neotvorili krabicu.
Offtopic : Napadlo ma, ako mi kamarat,co predava mobily povedal prihodu, po ktorej uz kazdu krabicu otvaraju.. Prisiel chlapik vratit telefon, ze ani neotvoril krabicu, ze mu manzelka vynadala. Bola "normalne" zalepena, absolutne nevyzerala ako otvorena.. Tak mu vratili prachy bez otvarania.. A neskor ked tu krabicu otvrili, tak zistili, ze tam boli kamene. Tiez pekny podvot.. :(
ajo123 (12)|6.10.2013 16:21
Ale ano, vyplatilo : Chcel som kupit telku domov a zaroven sme boli na vystave vo Viedni, kde sme potrebovali monitor.. Tak 3 dni posluzil a isiel zial prec. Povodne sme tam mali mat zapozicany od firmy, co robila stanok, ale zrovna to padlo do rany.
No ChiLin sa mi podarilo kupit aj v minulosti :(.. Mam jeden nepouzivany Samsung s tymto kramom. Presne preto je nepouzivany, neda sa na to pozerat.

SAMSUNG nikdy viac! Ani zadarmo. Uz ma presvedcili.

A este poznamka - nebudem teraz nic kupovat, po vianociach bude vypredaj 4K modelov, pockam na 4K.. Teraz prichadza naval, LG ma 65" a do vianoc bude v predaji za 6000 EUR, po vianociach za 3000 EUR. Asi takto...