Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk do 2500

Kompany (5)|22.9.2013 18:32
Zdravim,

Chcel by som ozvucit svoju obyvacku cca 4x7m. Asi 5.1 k telke. Cca za 2500eur,plus vhodny receiver. Rady? Dik
Kompany (5)|22.9.2013 19:10
B&W som pozeral, skor ma zaujal mini home cinema mt-60D. Tvoje riesenie,je tych 500eur nad no.
jarino1978 (8045)|22.9.2013 19:19
pozri, konečne tu položil dotaz aj niekto normálny, kto chce kvalitný zvuk. Tvoja obývačka je veľká, tak žiadne mini, ale maxi!!!:o

Samozrejme existuje aj kopec iných alternatív.

PS : Pri tvojom rozumnom rozpočte sa tých 500 Eur po čase stratí...
Kompany (5)|22.9.2013 20:04
No hej,za malo penazi malo muziky. To je sice pekne ze je velka, ale mame tu tenke steny a nervoznych susedov :D. Planujem ist pokukat B&W do bis audio,alebo pockam do high end slovakia v oktobri. Kazdopadne, tie alternativy by ma zaujimali, hod len znacky ak sa ti nechce konkretne modely.
vivid.sk (11472)|22.9.2013 20:23
[QUOTE=Kompany;467212] skor ma zaujal mini home cinema mt-60D[/QUOTE]
predrazene plastaky :), rozhodne pridi pozriet na HE 2013, je plno dalsich alternativ.

[QUOTE=Kompany;467225]ak sa ti nechce konkretne modely. [/QUOTE]
Onkyo 828 rozhodne nebrat (teda minimalne nie za cenu, za aku sa predava), je to predchadzajuci model 717 + Wifi + BT za "novu cenu". Ak tieto hovadiny ozelies, radsej sa este popozeraj po minulorocnom 818 (adekvatna nahrada je model 929).
Ale v BisAudiu ti budu tlacit Denon, 3313 je tiez rozumna alternativa k B&W.
Kompany (5)|22.9.2013 20:48
Hej vsimol som si ze vsade k B&W tlacia denon avr. Skoda toho mt-60d, ten subwoofer vyzera luxusne.
vivid.sk (11472)|22.9.2013 20:49
Vsade nie, len v BisAudiu, kedze to je dovozca a predajca Denonu :). Ale netreba sa mu branit. Podobne Yamahy su slusne stroje (v tejto a vyssej triede).

[QUOTE=Kompany;467236]vyzera luxusne[/QUOTE]
Netreba hned hodnotit podla obrazku. Dobry sub stoji tretinu tvojho rozpoctu (a viac). Treba radsej investoval do poriadnych stlpov (aspon s 8" basakom), len dnes je moda vsade tlacit pidi repraciky, lebo ludia "ohavy" typu B&W 801D nechcu.
Dalsia alternativa je 4x regal + center + SUB, ak to bude primarne na kino. Regal stoji polovicu ceny stlpu (v ramci tej istej triedy) a vacsinou byva osadeny exaktymi menicmi (stredobas + vysky). SUB vsak rozhodne B&W nebrat (nizke rady stoja za nic), pozri znacky ako Velodyne alebo Sunfire.
vomic (671)|22.9.2013 20:58
ahoj, zde je můj tip ... tuhle sestavu jsem slyšel hrát a je to pecka http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1768 + http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1669
celkem cca 2000 eur
prodejce je velmi solidní, koupil jsem u něj už pár věcí a jednu i reklamoval a naprosto bezproblémové solidní jednání

alternativa, které je nejen designová, ale hraje úžasně
předky: Cabasse IO2 (pár cca 1000 EUR)
center: Cabasse Eole 2 (cca 250 eur)
zadky + subwoofer: Cabasse Cineole (cca 1000 EUR) - sestava obsahuje 2x Cabasse Eole + Cabasse subwoofer Santorini 21
http://cabasse-hifi.cz/produktova-rada/39-io2.html
http://cabasse-hifi.cz/produktova-rada/40-eole-3.html
http://cabasse-hifi.cz/produktova-rada/41-cineole.html


k Cabasse bych doporučil AVR Marantz (SR5006(7) nebo SR7005(7)), k Cantonům YAMAHU ... řadu si vyber podle své peněženky, ale koukej na modely od 900+ EUR
vivid.sk (11472)|22.9.2013 21:07
Cantony si mozes tiez vypocut v BisAudiu. Osobne vsak nechapem, preco vo vsetkych novych modeloch narvali bassreflex dozadu. To nieje vhodne pre ludi, ktori nemaju moznost umiestnit repro dostatocne od zadnej steny. Takisto odstranili "deckam odolne" mriezky z modelov GLE a Chrono - co tiez nechapem. Takto svoje vyrobky zrovnali s ostatnou konkurenciou. Skoda, skoda.
A ak uz tip na cantony, tak potom tieto, za danu cenu. Nie kazdemu vsak sedi leskly povrch (opat nezmyselna moda).
Kompany (5)|22.9.2013 21:10
Diky vivid.sk. Zajtra pokukam podrobnejsie. Sub B&W nehodnotim podla obrazku,cital som reviews, plus je to jeden z ich drahsich subacov. Ohavy sa mi pacia, len som ich nikde nenasiel predavat. Nebranim sa velkym stlpom alebo regalom,lenze budget tlaci. BOhuzial Cantony tiez vobec nepoznam.
vivid.sk (11472)|22.9.2013 21:17
Ja to nechcem zatracovat, rozhodne tieto vyrobky vzdy patria k spicke v ramci kagegorie. Ale priahliadnuc k cene (5 plastakov + sub za 2.600€) to nieje adekvatne. A este treba kupit AVR. Do 2000 euro mas dva spickove stlpy (tip ti poslem do PM), s 10" basakom, kde sub nepotrebujes. A rozhodne bude aj na muziku.
vomic (671)|22.9.2013 21:24
[QUOTE=vivid.sk;467244]Ja to nechcem zatracovat, rozhodne tieto vyrobky vzdy patria k spicke v ramci kagegorie. Ale priahliadnuc k cene (5 plastakov + sub za 2.600€) to nieje adekvatne.[/QUOTE]
No třeba ty Cabasse IO2 byť to jsou designový plastový kuličky 16 cm v průměru hrají nezkutečně ... nic lepšího jsem v stejné cenové kategorii neslyšel.
vivid.sk (11472)|22.9.2013 21:37
Tak rozhodne to nehra same, vzhladom k specifikacii: 145 – 22 000 Hz. To ostatne hra sub. Rozhodne design je pri tychto kuskoch to, co predava.
vomic (671)|23.9.2013 08:09
doporučuji si ty bedny poslechnout, než koukat jen na čísla :) .. oni na ně nepějí odborníci superlativy jen tak náhodou, nicméně výběr beden je vyloženě subjektivní věc a né vždy to co na papíru vypadá senzačně i senzačně zní a naopak :)
ghost77 (1)|22.2.2014 22:13
[QUOTE=vivid.sk;467244]Ja to nechcem zatracovat, rozhodne tieto vyrobky vzdy patria k spicke v ramci kagegorie. Ale priahliadnuc k cene (5 plastakov + sub za 2.600€) to nieje adekvatne. A este treba kupit AVR. Do 2000 euro mas dva spickove stlpy (tip ti poslem do PM), s 10" basakom, kde sub nepotrebujes. A rozhodne bude aj na muziku.[/QUOTE]


v poslednom case som nadobudol presvedcenie, ze diskusne fora, vdaka prispevkom chrobakov truhlikov, sluzia maximalne na zmatenie nepriatela pripadne na robenie reklamy pre predajcov. Nerozumiem, ako moze niekto napisat o B&W m1, ze su to plastaky. Ano, "papier" znesie vsetko, ale potom je velmi tazke si pri takto "zaspamovanych" diskusiach spravit o niecom nazor. Plastak by mal pisat o plaste, ktory aspon drzal v rukach, ked uz nepocul.

Konkretne tieto "plastaky" su hlinikova konstrukcia. Urcite lepsia, ako keby bola z dreva, ako su vsetky tie 5 korunove stlpy, ktorymi ja zaplaveny trh a ma ich doma 98 % pouzivatelov.

Ak si pod slovom spickovy, predstavujeme nieco, co je porovnatelne s tym najlepsim, tak spickovy par reproduktorov nestoji 2000 eur. Je ich len len zopar a neprichadzaju na trh kazdy rok a nie su ani od B&W. Toto, ale viac plati pre stereo reprodukciu ako surround, kde sa obraz stara o dostatocne odputanie pozornosti, cize staci castokrat nieco, co len vhodne doplna obraz.

Podla toho, co mam moznost vidiet, chce vacsina ludi domov nieco, co aj dobre vyzera a pripadne sa to da povesit na stenu beznej obyvacky. V tomto ohlade som nepocul nic radikalne lepsie (maximalne ine) ako je MT-60D. (Nehodnotim teraz vacsi akusticky tlak velkych reproduktorov z dovodu, ze do vacsiny obyvaciek je potencial tychto rieseni aj tak nevyuzitelny.) Odporucam si to ist v kazdom pripade vypocut a pripadne vyskusat aj vo svojej miestnosti, lebo ta ma na vysledny efekt castokrat vacsi vplyv ako cela zostava dohromady. A ak je uplne nevhodna a z rodinnych dovodov nemenna, treba investovat malo, lebo ani pri maximalnych investiciach vysledok nebude stat za vela.