Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Boxee Box TrueHD DTS problem?

peter125 (44)|16.9.2013 22:49
Ahojte, hladám nejaké MMC, Boxxe Box sa mi páči, ale práve som čítal, že má problémy s DTS a TrueHD audio. Buď neprehrá alebo s novým firmvérom je zvuk pozadu... Už to majú vporiadku? Alebo ísť ratšej do Xtream SW3 SE?
Diky :)
Pytkin (7947)|16.9.2013 23:56
s Xtreamerom budu rovnako alebo este vacsie problemy .. realtek je celkom sracka ..
peter125 (44)|17.9.2013 09:13
Tak to sa mi nepaci vobec :(

Vieš mi odporučiť teda nejaký s ktorým nebudú problémy? v podobnej cene?


Je poznať rozdiel medzi Dolby Digital a TrueHD? DTS / DTS-HD?
Púšťať to budem do AVR RX-V475 s repro JBL Loft System.

Boxee sa mi páči najviac , všetky ostatné zariadena sú zasekané a majú stále problémy s FW.

Ďakujem
Pytkin (7947)|17.9.2013 10:42
ja mam doma len male onkyo a na nom som velky rozdiel nepocul .. a BR disky nekupujem .. nemam ani BD prehravac .. Cize som odkazany na RIPy .. A tam vacsinou ani HD zvuky neni su .. CO sa tyka prehravacov , ja mam doma Popcorn A200 .. poskulujem po A400 .. Ale priznam sa najviac sa mi paci XBMC .. Keby som nasiel daky rozumny hardware na XBMC, tak idem do toho .. Boxee software som skusal na pocitaci a prislo mi to celkom v pohode .. ale skusal som to len chvilku .. velke skusenosti s tym nemam .. Mozno by malo zmysel ist do Xtreamer ultra .. na ktorom ide XBMC .. Uz som sa dlho na to nepozeral , v akom je to stave ..
KamilZ (10277)|17.9.2013 10:55
Mě se aktuálně zamlouvá MED600X3D. Přestože je na Realteku, tak má rozumný firmware, TrueHD DTS také zvládá: http://www.mede8erforum.com/index.php?topic=10201.0 . Případně bych pošilhával po Dune HD TV-303D. XBMC je fakj, ale to je spíš na HTPC na Intelu/AMD, protože z provozu na levných Androidech typu MK80x, Minix apod. mám strach z 1080p, je na to hodně stížností, tohle není Androidí parketa.
peter125 (44)|17.9.2013 12:00
Pytkin, ten je teraz na bazare za cca 110euro , ale sa mi zda ze os mcital, že to s nejakymi subormi blbne, neviem.
Prečo pozeráš po inom modeli? V čom ti nevyhovuje tento?
Prehráva MKV video aj s datovym tokom 40 000 kbps? TrueHD DTS-HD si skúšal?



KamilZ to už je iná cenová kategória.

Asi teda pojdem do Boxee, mám možnost za 80€ pouzite. Alebo za 100 Xtreamer SW3 alebo za 115 Evolve Infinity.

Na Xtreamer mi vadi sekanie systemu, plus ta grafika.

Android ma nezaujma. Akurat to XBMC by mohlo byť fajn, ale je to všetko vtejto cenovej kategori nepouzitelne. :/



EDIT: teraz pozeram bazare a su tam popcorn hour roznych modelov. Velmi sa mi paci A-300. :)
Co znamena ked je v specifikaci napisane True HD , DTS-HD pass trought? Ze to prenesie z MMC , ale nedekoduje? Teda ked to pripojim k AVR , ktory podporuje TrueHD tak ten to dekoduje a pojde to korektne?
Pytkin (7947)|17.9.2013 13:24
uplne nahodne som si precital tuto recenziu na EGREAT U1 .. a to by mohlo byt zaujimave .. https://www.tvfreak.cz/recenze-egreat-u1-android-tv-umela-inteligence-pro-vasi-tv/5152

peter : moja A200 je uz pomala .. a nezvlada dobre aktualne advanced nastavenia v H264 .. HD zvuky nie su problem .. tie iba posiela von .. Jemne poskulujem po A400 .. ma to najnovsiu SIGMU , co su vyrazne lepsie chipy ako Realtek ..
Ale tento Egreat U1 za 80 evri .. do toho asi pojdem .. v najhorsom to hodim synovi do izby .. Momentalne tam prehrava filmy na Enigma Satelite a neni to uplne to prave orechove ..
KamilZ (10277)|17.9.2013 13:33
Právě u toho eGreatu U1 bych měl strach z přehrávání. Je to přeci jenom primárně Smart centrum a ne přehrávač. Napsal jsem už včera ke článku dotaz do diskuze, ale zatím bez odezvy.
peter125 (44)|17.9.2013 16:56
Pytkin ake advanced nastavenia nezvlada napriklad?

Mam moznost kupit A-200 za 100€ alebo A-300 za 150€.

Prehrávač budem pripájať na NAS, kde sú data a samotný MMC k AVR.

Prehrávať ccehm FHD hlavne MKV , aby to zvladalo datovy tok 40 000kbps + HD audio passtrought do AVR.

Je jedno ktoré z týchto zariadení na tento účel kúpim? V čom by som si pomohol pri modeli A-300?

wifi, dvbt, suflik na disk nepotrebujem.

Dikes
Pytkin (7947)|17.9.2013 18:04
kamil : no z toho popisu neni jasne , kto dekoduje obraz .. ci graficka karta/chipset , alebo procesor .. v clanku vobec nepisu , ci to stiha prehravat alebo ne .. clanok je ako keby ho dakto napisal podla prospektu .. ze to zariadenie ani nemal v rukach ..

peter : no v sucasnosti sa filmy koduju s advanced nastaveniami .. ze uz nemaju 20G ale 10G a kvalita je rovnaka .. a pri nich uz je problem niekedy .. Model A300 neviem aky ma chipset ..
KamilZ (10277)|17.9.2013 18:16
Pytkin: no právě a když čtu na různých fórech, jak mají tyhle Androidí věci problémy s přehráváním, tak tomu nevěřím. XBMC tuším na androidu nepodporuje HW akceleraci, což je ten problém a je to na nějaké neoficiální verze a bastlení. Za ty prachy tam žádný silný HW, který by to SW zvládnul, asi nebude. To možná Minix7, ale cena už je zase jinde a výsledek stejně nejistý. Minix5 podle fór zrovna ideální není.
peter125 (44)|17.9.2013 18:43
Pytkin, aha do toho sa moc nerozumiem, ak ta to neobtazuje mozes mi to priblizit?

Ale prehrá to všetko, nie? (C-200) s tím problém neni?

Ak ide všetko ok, asi idem do C-200 za 100€.

A-300 má trocha iný cip, asi výkonnejsí, teda podporuje 3D, alebo aj nieoc ine?

FW je na oboch rovnaky? alebo sa vydava zvlast, respektíve pre A-200 (C-200) este vydavajú novy?
Miki_ (162)|17.9.2013 19:43
Peter125, mám Egreat EG-R6S a DTS HD a TrueHD zvládá bezproblémů (samozřejmě přes passtrought - o dekódování se postará receiver pokud to umí). Jo a rozdíl ve zvuku je slyšet oproti základním verzi Dolby Digital a DTS a to má celkem relativně obyčejné bedny. Myslím, že ty procáky od realteku nejsou vůbec špatný. Všechno je o firmwaru. Bohužel všechny přehrávače pokud vím se vyrábějí v Číně, takže je úplně jedno, který téměř vybereš. Všechny mají nějakou tu mouchu. Já mám špatnou zkušenost z mmc na androidu, po stránce funkčnosti v pořádku, ale mělo to strašnou odezvu. A dle vlastní zkušenosti je hodně dobrý soft od Mede8eru, ale jejich mmc jsou poměrně drahé. Ideální by bylo pro mně hw od Egreatu(kvůli ceně/výkon) se sw od Mede8eru ;-)
jarino1978 (8045)|17.9.2013 20:50
a nestačil by XTR PRO ? \\/
peter125 (44)|17.9.2013 21:24
Egreat ma podla recenzi problemy s videami vysokeho datoveho toku.

XTR PRO , ma vyde drahsie, plus ten system sa mi nepaci.

Na bazary su Popcornhour C-200 a C-300 100 a 150€.

Viete niekto mi prosím napísať či sa oplatí ísť do C-300? Je tam nejaký rozdiel okrem 3D podpory?
Pytkin (7947)|17.9.2013 22:51
peter : nie som si isty a nechce sa mi to teraz hladat .. som daky nakapaty a idem padnut do kanafasu .. C200 ma tusim ten isty chipset ako A200 .. rozdiel je v skrinke aportoch atd .. skorej by som odporucil A300 ak ma novsi chip .. na tej A200 mi fakt niektore veci moc dobre nejdu ...
Miki_ (162)|18.9.2013 07:49
Nevím jaký datový tok předpokládáš používat, ale zatim jsem nemel žádný problém s videami a to stahuji nejkvalitnější mkv z nejvyssím bitratem co je k dispozici (stahuju jen 1080p od cca 8GB a výše). Poslední mkv co jsem zhlédl mělo bitrate 14.2Mb/s (pouze video tok) + zvuk DTS HD master. Tento film zvládl přehrát bez ztráty kytičky i obstarožní egreat R6A s obstarožním procesorem 1073DD a věřím, že nejnovější procesor 1186DD v aktuálním mmc zvládne mnohem víc. Nemám to osobně vyzkoušené, ale dle některých recenzentů zvládne i datový tok 40Mbit/s (zkoušeno na mkv Samsung Oceanic).
peter125 (44)|18.9.2013 08:53
Pytkin a co ti tke ešte nejde? Som dohodnutý dnes ist pre jeden C-200.

A-300 už je zajednany, novy je drahy (ak sa este predava) idem teda asi do C-200 ak ma dovtedy niekto neodhovori. :D Potom dam vedet dojmy. :)

Miki: práve tých 40 000 kbps by som ocakavla aby to prehralo, to ma MKV okolo 50GB.
Pytkin (7947)|18.9.2013 09:26
pri videach nejde o datovy tok .. ako som pisal .. 20G ripy hraju v pohode 10G maju problem ..
peter125 (44)|18.9.2013 10:39
Aha, tento údaj sa uvádza niekde pri videach? respektíve ako rozpoznám, že ide o 10g alebo 20g pred tym ako to vyskusam?
Pytkin (7947)|18.9.2013 14:04
No ved hovorim o velkosti.
peter125 (44)|18.9.2013 21:31
Prečo 10GB ide horšie ako 20GB? Tomu nerozumiem.


Tak dnes som bol pre C-200.

Práve ho skúšam.

Prehráva to všetko :) , akurát neviem prečo, ale raz za 5 minut alebo tak asi na sekundu vypadne zvuk, alebo na pol sekundy akoby trhne. Spravilo mi to na 2 videach. Na dalsich iba raz na začiatku a potom už nie.

Samsung oceanic som tiež skusil, ale tiež ako keby na pol sekundy, ani nie to je okamih, to akokeby trhne, alebo na okamih vypadne zvuk.


V nastaveniach mam vsetko vypnute SMB, torrent...
Mal by som nieco zapnut?

Je to pripojene na router 100mbit.
vivid.sk (11472)|18.9.2013 22:08
[QUOTE=peter125;466872]Prečo 10GB ide horšie ako 20GB? Tomu nerozumiem.
[/QUOTE]
To bolo obrazne povedane, nehladaj v tom logiku. Pytkin chcel naznacit, ze zavisi od nastaveni enkodovania (presnejsie hodnoty ref-frames, b-frames, atd ...).
S originalnymi BD nieje nikdy problem aj pri bitrate 50Mbit, pretoze sa enkoduju pri profile High@4.1 s ref-frames 2, max 4.
Ale ked ti niekto spravi rip s profilom high@5.1 a 16 ref-frames. Tak budes mat sakra problem.
peter125 (44)|18.9.2013 22:30
Inak výstup dávam 1080p\50HZ. Na výber je aj 60Hz, 24hz a ine. Znamena to frekvenciu preblikavania obrazkov na vystup? Čo používate? Je to takto ok?


EDIT: nastavil som 1080p / 24Hz a už to ide vporiadku :)

Tých 24Hz je obnovovacia frekvencia obrazu?
Medzi 24 a 50 nevidím rozdiel, akurat, že na 50Hz sem tam vypadne na pol sekundy zvuk, alebo trhne obraz.
Pytkin (7947)|19.9.2013 10:02
peter ; ano vivid ti to uz vysvetlil .. ripy sa dnes casto robia tak ako pise vivid .. cize mas super kvalitu , pri omnoho mensom bitrate = aj celkova dlzka je mensia .. vysledok je ale , ze starsie stroje s tym maju celkom problem to prehrat ..

co sa tyka nastavenia vystupu , tak ak mas ten popcorn tak si daj 1080p/50 .. a pod tym nastav 24P/pal/ntsc , ci co to tam je .. to ti bude prepinat vystup podla videa .. to je dost podstatne .. to je tiez jedna z veci , co na vela prehravacoch nefunguje .. mam pocit ze realtek toto nema zvladnute ..
Miki_ (162)|20.9.2013 09:41
Petr125: Vyzkoušel jsem včera Samsung oceanic demo mkv s 40Mb/s a bezproblémů to přehrálo. Mám nastavené 1080p/50 a režim 24P. Realtek taky umožnuje nastavit režim barev (lze nastavit až 12bit). Pokud bych chtěl něco lepšího tak to bych pak musel jít už do nějaké HTPC, ale nenapadá momentálně jediný důvod co mi na aktuální mmc chybí a ta cena je taky úplně někde jinde. Dále taky bude HTPC vyžadovat určitou údržbu oproti klasickému mmc, které je vlastně bezúdržbové. A dále je potřeba zvážit kdo bude další toto zařízení používat - např manželka či přítelkyně, protože HTPC nebude tak userfriendly jako mmc. Každému vyhovuje něco jiného. Mně vyhovuje jednoduchost, žádná údržba (na začátku se to jednou nastaví a pak jen užívá) a především nulová hlučnost (toto mmc je pasivní bez větráčku).
peter125 (44)|20.9.2013 09:49
Tak to vyzera super za tu cenu super. :) ALeu ž som kúpil C-200 z bazaru aj s diskom, vyšlo ma to cca rovnako. :)
Miki_ (162)|20.9.2013 10:06
Tak to gratuluji za dobry kup. Ať dobře a dlouho slouží :-). Já jsem to taky koupil za mnohem lepší cenu než je i na internetovou cenu obvyklé (byla to ale menší náhoda), ale disk i mmc mám s 2-letou zárukou. Vše je to dnes Čína tak snad to aspoň ty dva roky vydrží :D
peter125 (44)|20.9.2013 15:06
Diky, Prehráva to všetko zatial, akurat sen systém je pomalsi, ale da sa. :D
KamilZ (10277)|20.9.2013 19:15
[QUOTE=Pytkin;466728] no z toho popisu neni jasne , kto dekoduje obraz .. ci graficka karta/chipset , alebo procesor .. v clanku vobec nepisu , ci to stiha prehravat alebo ne .. clanok je ako keby ho dakto napisal podla prospektu .[/QUOTE]
Narazil jsem na recenzi silnějšího modelu: http://www.umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP0018U8&skupina_zbozi=MID-TV&kategorie=MID&stare_cislo=UMNP0018U8

Recenze: http://extrabuy.wordpress.com/2013/08/18/egreat-u8-rk3188-quad-core-android-tv-box-mini-pc-review/

[QUOTE]1080p & 720p Samples where tested with latest XBMC Media Player Build 14.0 Alpha 7. Still there isn't hardware acceleration and decoding Support from Rockchip Soc Company.Frames dropped and video playback is slow and choppy.Best Solution is using Special XBMC build specially made for Rockchip devices or install XAF Custom XBMC build.both support full hardware video decoding playback with external Media player software such as MX Player.

Note : Highly recommended using pre installed XBMC build provided by Egreat company,specially made for Rockchip based devices.It`s the the easiest way to use external media player support since the APK Package also includes a build in player.This way you don't have to deal with any complicated installations or special settings.
[/QUOTE]
Pytkin (7947)|21.9.2013 00:33
[QUOTE=Miki_;467011] Dále taky bude HTPC vyžadovat určitou údržbu oproti klasickému mmc, které je vlastně bezúdržbové. A dále je potřeba zvážit kdo bude další toto zařízení používat - např manželka či přítelkyně, protože HTPC nebude tak userfriendly jako mmc. [/QUOTE]
toto su predsa absolutne nezmysli .. na HTPC si das XBMC .. cize ziadna udrzba .. a system 1000x viac userfriendly , ako kazde jedno MMC ..
Lako (73)|21.9.2013 08:41
[QUOTE=KamilZ;467055]Narazil jsem na recenzi silnějšího modelu[/QUOTE]
na AVmanii je tiež info o eGreatu U8 http://avmania.e15.cz/novy-ctyrjadrovy-android-hdmi-tv-stick-i-box-od-egreatu
Hardverovo je to rovnaké ako Minix x7 a cena eGreatu U8 je o dosť lepšia.
Miki_ (162)|23.9.2013 13:31
Pytkin: Ahoj, pokud by se jednalo o W7MC tak je to "bezúdržbové" jako samotné Windows. Pokud se jedná o XBMC tak to záleží jestli je to nahrané na HTPC na stávajicí systém jako aplikace nebo na stroj na kterém nepojede nic jiného! V prvním případě u XBMC to bude dle mého názoru a v druhém u XBMC případě dle tvého názoru ;-) Co se týče userfriendly je to otázka názoru neboť každému vyhovuje něco jiného :-)
Pytkin (7947)|23.9.2013 18:19
miki : len blazon by si na HTPC dal windows .. XBMC predsa rovno nabootuje .. na pozadi linux , ktory ani nevidis .. udrzba presne rovnaka , ako pri vsetkych ostatnych MMC (kde je tiez linux) ..
Miki_ (162)|24.9.2013 08:42
Pytkin: by si byl překvapen kolik lidí je spokojeno s W7MC, protože se asi bojí jít do něčeho jiného než Windows nebo jen netuší, že nějaké XBMC vůbec je :-) Prosím tě nevíš náhodou o nějakém XBMC, který jde spustit na realteku 1186 a je to použitelné? Díky
KamilZ (10277)|24.9.2013 09:04
Nemáte někdo praktickou zkušenost s XBMC na nějakém Androidím zařízení a videem 1080p? Zatím XBMC nemá HW podporu a tak je nutné instalovat nějakou neoficiální verzi (je stabilní a bezproblémová pro většiny zařízení typu MKxxx, Minix, ...?) nebo patch na přehrávání pomocí externího MX playeru (jak to vypadá? Jen se pustí player, nebo to využívá jen jeho služby a je to plně integrované do XBMC včetně ovládání apod? (něco jako OLE objekt/ActiveX jako ve Windows) ).

Chci to pro rodiče, ale nevím, jestli to budou schopni ovládat tak jednoduše, jako klasické MMC. Předpokládám, že nějak půjde XBMC nastavit, aby se samo spustilo, ale mám právě otázku, jak to je s externím přehrávačem. Pokud by se jen spustila aplikace, tak je to na ovládání asi špatné.
Pytkin (7947)|24.9.2013 14:42
MIKI : neviem o ziadnom XBMC , co by slo na realteku ..

Kamil : je jedno ci sa xbmc spusti samo , alebo ho spustis z prostredia .. ovlada sa rovnako ..
KamilZ (10277)|24.9.2013 15:42
Tak blbej nejsem :-). Mě se nejedná o spuštění XBMC, ale o spuštění externího playeru z XBMC (kvůli HW akceleraci) a jeho následné ovládání - když dám stop, zastaví se to? Nebo se i ona aplikace zavře a vrátí se to zpět do XBMC? (atd., prostě jak je to transparentní) Pokud to bude čistá externí aplikace, tak na ni nemusí fungovat normální, dodávané ovládání.
Pytkin (7947)|25.9.2013 08:19
kamil : tak to neviem .. v zivote by ma nenapadlo pustat externe playeri .. XBMC ma bezat na tako HW aby bolo akcelervane a nebolo treba externych playerov ..
KamilZ (10277)|25.9.2013 09:31
Ach jo, četl jsi ty příspěvky? XBMC na Androidu HW akceleraci neumí!
Pytkin (7947)|25.9.2013 15:01
kamil : no sak to je samozrejme cele zle ten android ..