Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tmava velka skvrna na panely

Lubomird (7)|16.9.2013 20:52
Zdravim Vas. Prosim o radu. Mam plazmu samsung PS43D450. Pri sledovani sa stava, ze ked su tmave sceny a zrazu sa objavia biele alebo sede ci blede sceny, tak na urcitom mieste preblikuje tmava alebo seda akoby skvrna alebo nieco take o rozmere cca 12x12 cm. Pri tmavom nikdy, len ked preskoci na biele pozadie alebo blede. Neviete co to je? Mam to reklamovat? Do mesiaca mi konci zaruka.
Dakujem za rady.
Ivo Mašek (10205)|16.9.2013 21:01
Pokud to doteď nedělalo, a začlo až teď, tak panel se začíná odporoučet. Samsung ví dobře, jak dlouho má udržet stroj v chodu, aby vydělal a zákazník musel koupit další (nejraději samozřejmě Sama, jak jinak). Upaluj to reklamovat, pokud je ještě čas. A podoj Samsunga, co to dá.
Tohle zdaleka není první případ značky Samsung (tenhle výrobce má na tohle snad patent)
Lubomird (7)|16.9.2013 21:13
Dakujem, skusim to teda. Este sa spytam, musim to reklamovat priamo tam kde som to kupoval alebo to mozem reklamovat v samsungu? Alebo kde?
matusco (376)|16.9.2013 21:23
Ivo Mašek (10205)|16.9.2013 21:23
Idealní by asi bylo tam, kde ti vyplnili pasport a dali razítko. Jestli to jde i jinak a jinde - to fakt nevím
Lubomird (7)|16.9.2013 21:39
Teraz pozeram, ze neviem najst primao blok, mam len dodaci list od prepracu, ktory mi tovar priniesol. staci to? je tam nazov firmy ktora mi to poslala, cena, typ TV a datum.
KamilZ (10277)|17.9.2013 06:22
Tak se podívej do Vašich zákonů, co je důležité pro reklamaci. U nás v ČR stačí doklad o koupit, záručák nepotřebuješ (ale je to s ním jednodušší).
Lubomird (7)|24.10.2013 13:57
Takze dnes to bol zobrat servisak nakolko to je este 2 tyzdne v zaruke. Som zvedavy, vravel, ze ak je vadny panel, ze mi ho vymenia. Divne :-D Nech, len nech je ta telka v pohode. Pootm bude zaruka aj na ten novy panel keby mi ho vymenili?
Dik
RoPo (6061)|24.10.2013 16:19
Píšeš slovensky, tak nevím, jestli se ptáš na záruku dle CZ zákonů nebo dke SK zákonů.

Dle CZ v rámci 24 měsíční záruky se záruky nijak na opravy nespecifikují. Jen po dobu přístroje v servisu se o tuto dobu záruka prodlužuje na celý přístroj.

Jinak to je se zárukami na pozáruční opravy a to buď formou opravy nebo výměnou za nový díl. Obojí má jinou dobu záruky. Záleží jak je uvedeno v protokolu opravy/faktuře za opravu.

Vždy však píši dle občanského zákoníka. Obchodní zákoník specifikuje něco jiného.
Lubomird (7)|25.10.2013 14:12
Nie , som zo SR. Pytal som sa, ci ked mi teraz na konci zaruky vymenia napr novy panel, ci budem mat aj na ten nejaku zaruku, alebo nie. Zatial ale mi este nic neuznali, takze mozno sa zahraju, ze nic tam nevidia a TV funguje dobre :-D Vsetko je mozne.
Ivo Mašek (10205)|26.10.2013 13:37
Na nový panel ti musí vystavit pasport a běžnou záruční lhůtu.
RoPo (6061)|26.10.2013 21:26
Ivo: Pokud to bude vyměněno v rámci normální 24 měsíční záruky, tak to bude jen jejich dobrá vůle, že dají novou 24 měsíční záruku na panel. U nás v zákoně pro tento postup není opora.

Pokud by to bylo v rámci mimozáruční servis, tak samozřejmě plná 24 měsíců záruka ale jen na panel. A opět pokud toto uvedou v protokolu opravy, že byla provedena výměna panelu za nový. Pokud by bylo uvedeno oprava... tak jen 3 měsíce. Ale jáí bych vyžadoval 24 měsíční záruku na nový panel.
bastlir (3245)|27.10.2013 00:35
Někteří prodejci a myslím že zrovna Alza, za příplatek nabízejí prodloužení záruky. U TV se to možná vyplatí.
Lubomird (7)|30.10.2013 12:59
Takze mi vymenili panel za novy a zajtra mi ma prist TV. Vraj je zaruka na tento panel len 3 mesiace :-/ Tak s tym uz asi nic neurobim :-/
RoPo (6061)|30.10.2013 13:13
[QUOTE=Lubomird;471127]Takze mi vymenili panel za novy a zajtra mi ma prist TV. Vraj je zaruka na tento panel len 3 mesiace :-/ Tak s tym uz asi nic neurobim :-/[/QUOTE]

Zkus trvat na 24měsíční záruce na novou součástku, tj panel (netýká se práce) dle občanského zákoníku u oprav u kterých se mění vadná součástka za NOVOU, ne opravuje stávající.

Nicméně oprava byla provedena v klasické záruční 24 měsíční době CELÉHO výrobku a v podstatě nemáš právo na prodloužení záruky u jediné vyměněné součástky (zde panel)...


Já jsem si také zažil opravu sice LCD s LED podsvětlením, ale také bylo potřeba vyměnit panel za NOVÝ. Nicméně naštěstí to bylo v prvních 6-ti měsících po koupi, tak jsem dopředu deklaroval prodávajícímu, že žádám odstoupení od kupní smlouvy dle obč.zák. a vrácení kupní ceny. Podle mě, pokud dochází k takovýmto závadám brzo po koupi - vadný panel - tak nemohu vědět, že mě toto nepotká třeba za rok po koupi...
Lubomird (7)|30.10.2013 13:54
Vis co, vobec sa mi nechce s nimi dotahovat, este aj ked na to nemusim mat pravo. Ale dik za radu.
petison (27)|5.11.2013 20:54
No já mám plazmu Samsung PS51D570 a pokud je bílá nebo světlá plocha v obraze tak to dělá jakési růžové fleky.Takový růžové šmouhy na světlých plochách.Asi to bude taky na reklamaci. Nemá s tím někdo zkušenost?