Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VLC - jak streamovat video soubory ?

mirostep (9)|16.9.2013 18:36
Rád bych bych vyzkoušel streamovat pomocí VLC playeru 2.0.8 ze svého PC video soubory. Trápím se s tím už několik dní. Mám veřejnou ip adresu a stále nemůžu přijít na to, jak ten stream pustit do světa. Zkoušel jsem to nastavit jako http a udp a adresa streamu ve formátu mojí veřejky a portu nikomu nejde spustit. Nemá někdo radu či tip jak na to?
KamilZ (10277)|16.9.2013 18:52
No a máš správně zkonfigurovaný router (přesměrování portů, DMZ apod.)?
Pytkin (7947)|16.9.2013 20:35
mirostep : no .. napred by si si mal rozmysliet , ako chces streamovat .. bud mozes streamovat z pocitaca .. a to multicast (cize na vela pocitacov) , ale to nejde na internete .. len na LAN .. alebo unicast .. co je na konkretnu IP adresu .. cize len jednemu divakovi ..
druha moznost je , ze pouzijes daky streamovaci server .. bud sam u seba .. ale potom musis mat rychle pripojenie smerom von .. lebo od teba to pojde viacerym divakom .. lepsie je pouzit nejaky server vonku , kam sa potom napajaju divaci .. free serveri su naptiklad youtube , justin.tv, ustream.tv a podobne .. je ich vela ..
KamilZ (10277)|17.9.2013 06:19
Resp. si udělat jako v tom, jestli chceš opravdu streamovat, nebo se jen přes internet vzdáleně dívat "domů" .
mirostep (9)|17.9.2013 08:02
Jak jsem napsal, jde mi o streamování videosouborů pro více sledujících. Není v tom žádný velký úmysl, pouze chci ukázat kolegům jak to funguje. Taky bych prostě rád na to přišel jak to vlastně funguje.. streamovat ze svého PC. KOnektivitu mám dobrou. Zkusím vlc nastavit pro unicast. To by stačilo... pustit stream pro jedno ip.
Pytkin (7947)|17.9.2013 08:37
mirostep (9)|4.10.2013 15:13
Tak stream jsem spustil, ale potýkám se s dalším problémem. Chci streamovat playlist ve formátu xspf. V přehrávači z kterého se streamuje videa z playlistu se přehrávají v pořádku. Problém je ale na vlc, které stream přijímá. Po prvním videu se přehrávání streamu zastaví.