Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

artefakty v obrazu (DVB-C)

nixxman (2)|15.9.2013 21:15
Dobrý den,
narazil jsem u své TV na artefakty vyskytující se v obrazu a zajímalo by mě, zda někdo má s něčím podobným zkušenost a/nebo ví, v čem by mohl být problém.
Zkoušel jsem toto téma hledat v existujících příspěvcích tady na fóru, ale nenašel.

Tedy k problému:
Při sledování TV (HD vysílání, kabelová TV (nejtv)) se v obraze objevují artefakty ve formě tmavších "skrvn" obvykle kolem/v pohybujících se objektů.
Pro ukázku přidávám několik párů fotek, kde je artefakty možno vidět (vždy je to pár obrázku s/bez artefaktu, artefakty jsou vidět v "tělech postav") - při pohybu objektu se objevují nepravidelně, na zlomek sekundy. Nejedná se o klasické
výpadky tzv. "čtverečkovaní" při nekvalitním signálu.
Objevují se v běžných pořadech, pro lepší demonstraci ale přidávám fotky animovaných simpsonů, kde artefakt vynikne.

Televize je cca 2 roky stará LCD LG 42LV3550, signál je HD z kabelové televize. Artefakty jakoby nepravidelně "problikávájí", ale objevují se neustále.
Firmware na TV jsem neupdatoval. Při prvním kontaktu s linkou poskytovatele tv signálu (nejtv), mi bylo řečeno, že v případě problému se signálem by
se objevovalo klasické pixelování, výpadky celých bloků obrazu/zvuku.

Napadá mě nějaké rušení? Přeci jen nekvalitní zdroj TV signálu, který již obsahuje tyto artefakty? Vadná TV -> reklamovat? Update firmware?

Děkuji všem!
P1050181.jpg P1050182.jpg P1050211.jpg P1050214.jpg P1050160.jpg P1050161.jpg P1050108.jpg P1050109.jpg
KamilZ (10277)|15.9.2013 21:20
Rušení je nesmysl, tohle není analog. Začal bych updatem firmware a zkusil kontaktovat někoho se stejným provozovatelem pro srovnání.
nixxman (2)|15.9.2013 21:53
Tak jsem právě provedl update firmwaru na nejaktuálnější verzi, ale vliv na vznik artefaktů to nemělo..
eevil (92)|15.9.2013 22:25
A máš možnost to vyzkoušet na normální anténě, jestli to dělá i u DVB-T? A jak dlouho problém trvá? Máš kabelovku nově, nebo to začlo až teď?