Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

navrh systemu

fox (222)|15.9.2013 19:05
Zdravim!
Chcel by som vas poziadat o rady - konretne tipy, ako vyriesit nasledovne:
Vychodzie podmienky:
- 3 miestnosti: 2 TV + 1 PC + 1 tablet
- LAN v kazdej miestnosti
- kabel zo satelitu viem dat tiez do kazdej z tych miestnosti

Ciel:
- moznost prijmu Skylinku na kazdom z tychto zariadeni, pricom staci, ak naraz pobezia po jednom kanale aspon na 2 zariadeniach (2 sa divaju na roznych zariadeniach na rozne kanaly - minimalna poziadavka), lepsie, ak bude moznost zaznamu/sledovania tretieho (nie je podmienka). Nahravanie (aj v pripade - 1 sa diva, 2. sa nahrava) niekam na siet (resp. aby bol dosazitelny z ineho zariadenia) - dekodovane.
- moznost prehravania filmov zo sietoveho uloziska;
- moznost ovladat to cele z tabletu.
Samozrejme - co najrychlejsie prepinanie a kvalitny obraz.

Nutna podmienka - aby to fungovalo aj s aktualnymi kartami M7 od Skylinku. Starsie karty ani neuvazujte (asi by som mal problem to uz u nas kupit)!
V sucasnej dobe nemam ani sat. primac a mam iba PC a starsi TV, takze zacinam v podstate na "zelenej luke". S Linuxom nemam skusenosti, ale pocitacovo negramotny nie som.

Dakujem za vsetky rady a napady!
golfLC (1941)|15.9.2013 20:26
[QUOTE=fox;466511] ....niekam na siet (resp. aby bol dosazitelny z ineho zariadenia) - dekodovane......
Nutna podmienka - aby to fungovalo aj s aktualnymi kartami M7 od Skylinku.....[/QUOTE]

Obmedzenia nových Irdeto kariet M7 túto službu-možnosť už neposkytujú z dôvodu kódovania nahrávky, jednoducho povedané, nahrávka je prehratelná len v zariadení, ktorým bola vyhotovená. Nie je ju možné prehrať ani na zariadení rovnakého typu.

Tým pádom padá vsjo nasledujúce. Treba prešpecifikovať požiadavky...
jito (999)|15.9.2013 20:51
A hlavně si nemysli,že to celé pořídíš za 500Euro...
KamilZ (10277)|15.9.2013 21:16
[QUOTE=fox;466511]Starsie karty ani neuvazujte (asi by som mal problem to uz u nas kupit)![/QUOTE]
Když se budeš snažit, tak koupíš. Prohledej fórum.
golfLC (1941)|15.9.2013 21:21
A jasne, to hlavné si vobec neuviedol, ako píše aj jito, koľko máš na to vyčlenené z kešeneB-)

Najskor však by som zmenil v plánoch poskytovateľa, nakoľko tie obmedzenia.... Citaj aj tu: http://www.zive.sk/skylink-pri-novych-kartach-zablokuje-univerzalne-prijimace/sc-4-a-307323/default.aspx


Prípadne ako píše Kamil, zohnať staršie ICE karty
fox (222)|16.9.2013 19:59
Hmm... Nemohlo by to fungovat napr. s neakymi "licencovanymi" modulmi - ked sa to hned pri sledovani dekoduje? Nedal by si s tym Linux v takom pripade rady, ked je to uz dekodovane? Potom poslat na siet. Skylink by v takom pripade mohol kodovat a parovat, kolko mu chuti. Ale necham sa poucit.
O financiach sa mozme bavit, az ked je predstava, ako to robit.
golfLC (1941)|16.9.2013 20:03
Nie, nemohlo, nakolko nové karty M7 idu len v licencovanej čítačke, prípadne module a tam tie obmedzenia sú dané, certifikat koduje priamo ukladanú nahrávku.
fox (222)|16.9.2013 22:06
ICE u nas v meste uz nekupim. Aj tak si nemyslim, ze ich Skylink bude prevadzkovat dlhsie ako 2-3 roky. Mozno by bolo zaujimave, ak by spustili IP TV. Kazdopadne ste ma nepotesili. Zatial vam dakujem.
golfLC (1941)|17.9.2013 10:02
Na ICE kartách ide CW "vnútorne", bez korektného CAID Irdeta fungovať nebude (veľa užívateľov by muselo meniť prijímače, keby túto možnosť stopli). Pozeral som po bazároch, ICE kariet tam máš plnú onú, nezahadzuj túto možnosť. V dnešnej dobe výhľadovo viac, ako na dva roky sa nedá plánovať v elektronike nič, tak využi túto možnosť, kým sa to ešte dá. Nejdem Ti sem dávať linky na karty, pohybujú sa od 40-70€ aj so zaplateným SP. Veď pri kúpe si vyžiadaš číslo a na stránke https://registrace.skylink.cz/cms_eshop/fee/sk/FEE_NewChargeCard.do si overíš zaplatený servisný poplatok, prípadne či taká karta vôbec existuje.
Preregistrácia na teba je otázkou vypísania tlačiva na zmenu majiteľa http://www.skylink.sk/doc/download_file/zmena-reg_sk-10.pdf so zaslaním fota karty, že ju v skutočnosti ozaj vlastníš....
Tým by si sa dostal už do svojich požiadaviek.
fox (222)|17.9.2013 20:10
Vdaka golLC, este to zvazim. Napadla ma aj taka moznost, ale zatial som po tom nepatral - ak by sa vystup z HDMI primaca pripojil na neaky prevodnik do LAN, to by snad tiez mohlo fungovat?
golfLC (1941)|17.9.2013 21:00
A na druhej strane budeš mať čo??? A čo chceš posielať cez to hdmi????Live? Kódovanú nahrávku? Ovládanie čím? HDCP Ti nič nevraví??? Bože miešaš to, ale poctivo, poviem Ti:OO
fox (222)|17.9.2013 21:57
:) Jednoduche - klasicky set-top-box, vystup akoze na TV, ale pojde na konvertor HDMI-LAN, na 2. str. - v podstate cokolvek - PC, MMC,..., ovladanie - hoci aj cez wifi (mobil, tablet,..).
Je to v podstate len momentalny napad. Ide o to, ako spracuje konvertor vstupny signal - predpokladam, ze reenkoduje (so vsetkymi dosledkami).
golfLC (1941)|17.9.2013 22:18
Jasneeeee!!!!

také niečo na viac zariadení súčasne nie je, maximálne len predĺženie dosahu HDMI ( zariadenie - TV ), ale aj to nestabilné, ale čo je hlavné, len do 720p.


fox (222)|17.9.2013 22:59
No - existuje http://www.teradek.com/pages/vidiu. Len by to chcelo nizsiu cenu. Ale toto bolo len rychle hladanie.
golfLC (1941)|17.9.2013 23:05
Dnes už nemám čas, zajtra Ti napíšem moju kombináciu, ktorú používam a funguje bez problému, v podstate totožnú s tým, čo chceš ty, ale tiež to nebude z tých najlacnejších kombinácií:-) Ale do tých 1400-1500€ sa s tym vtesnáš na komplet, len či všetky komponenty ešte zoženieš....
golfLC (1941)|18.9.2013 08:49
Sám vidíš tie ceny, to už nie je reálne pre bežného používateľa, ešte ak by si náhodou potreboval dva:-)

Takže podme k mojej kombinácií a zostave:

1.) Obývačka - 1x Technisat DIGIT ISIO S - 2.tunerový sat. prijímač s možnosťou nahrávať a ukladať nahrávku nekódovane na pripojený HDD, s live streamom v sieti všetkých programov a zdieľaním obsahu HDD ( 2x Skylink ICE, 2x CI moduly Technisat CW, 1x HDD WD 1TB pripojený cez eSATA )
2.) Spálňa - 1x Technisat Technistar S3 ISIO - 1.tunerový sat. prijímač s možnosťou nahrávať a ukladať nekódovane na pripojený HDD cez USB ( 1x Skylink ICE, 1x CI modul Technisat CW, 1x 750GB 2,5" WD HDD cez USB )

A teraz k možnostiam:
a) nezávislé sledovanie 2 x na TV z STB + 1x externé zariadenie (PC, iPad, MMC,TV...) druhý tuner ISIA S, všetko samozrejme aj s nahrávaním
b) súčasné nahrávanie 3 programov + prehrávanie starších nahrávok z HDD na STB + externých zariadeniach (PC, iPad, MMC,TV,...)
c) prehrávanie všetkých, aj prebiehajúcich nahrávok vo všetkých zariadeniach v sieti
d) všetko priamo ovládateľné cez iPhone, iPad, smart telefon, app MyTechnisat kdekoľvek si, pripojenie cez net...
e) STB prehrávajú väčšinu súborov aj z MMC (interný a externý HDD), NAS a pripojeného PC v sieti (zdieľané adresáre)

Len všetko niečo stojí, nejdem to tu rozpisovať osobitne, ale spolu sa to "dalo" poskladať do 1500,-€. (nerátam kabeláže, parabola, switche a rotuter)

S Linuxom Ti nepomôžem, tam by si mal možnosti s nahrávaním (počet súčasne nahrávaných programov z jedného TP) možno ešte lepšie, len základ je tie ICE Skylink karty.
fox (222)|18.9.2013 22:14
Dakujem!
Dagy2 (3153)|18.9.2013 23:14
[QUOTE=golfLC;466794]S Linuxom Ti nepomôžem, tam by si mal možnosti s nahrávaním (počet súčasne nahrávaných programov z jedného TP) možno ešte lepšie, len základ je tie ICE Skylink karty.[/QUOTE]

Bol tiež týždeň tento mesiac, keď Skylink robil pokusy a išlo tam nahrávanie len jendoho programu podľa účastníkov diskuzie na parabole...