Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Samsung LE32B551A6W a kostičkování ČT HD

Neregistrovaný (0)|14.9.2013 18:55
Tazatel: Jakub

Znění dotazu: Ahoj, mám problém s příjmem ČT HD 1,2 a sport na této televizi. Obraz je sám o sobě kvalitní, s vysokou sílou příjmu a neudává žádnou chybu. Několikrát za minutu, především u akčnějších scén - sport apod. dochází k chvilkovému kostičkovatění obrazu - to pak znemožňuje sledování těchto stanic.
Myslel jsem si že je to např. problém kabelů apod. ale u televize Samsung P2370HD, kterou také máme doma, je po připojení na stejný kabel od antény obraz naprosto bez problémů.

Samsung LE32B551A6W mám s firmware 2009/09/30_002008 a mám na něm dodatečně povolené sledování videa s USB pomocí tohoto návodu: http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/984624-samsung-b550-enabling-mkv-divx-xvid-playback-part-1-a.html.

Napadlo mě tedy, že by to mohlo způsobovat tohle přenastavení, ale po nastavení do původního režimu - se zakázaným videem je situace stejná.

Budu velmi rád za jakoukoliv radu, která by mi pomohla zlepšit sledování těchto stanic, díky všem předem.

Technika, které se dotaz týká: Samsung LE32B551A6W
Ivo Mašek (10205)|14.9.2013 19:35
[QUOTE]Několikrát za minutu, především u akčnějších scén - sport apod. dochází k chvilkovému kostičkovatění obrazu[/QUOTE]
Tuner nestíhá zpracovat rychlé pohyby. buď vada tuneru (což se mi nezdá), nebo cosi provedl ten firmware.
KamilZ (10277)|14.9.2013 19:43
Nemusí to být přímo vada, ale vlastnost. Ta TV je model roku 2009 a nemusí prostě stíhat, ať už vinou HW nebo SW. Pokud je tam aktuální firmware (pokud se dobře divám, tak T-CHL5DEUC-2010.1) a není problém s úrovní signálu, tak s tím asi nic neuděláš.