Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih ve Vegas Pro

radek.kovacik (267)|12.9.2013 18:10
Zdravím,
mám následující dva (začátečnické) problémy s Vegasem Pro (v12):

1. Mám video stažené z DVD (VOB), které chci upravit a potřebuji tam udělat v jednom místě rozdělení (split) klipu. Problém je v tom, že nevím jak to správně provést. Když dám kurzor na poslední snímek předchozího záběru a provedu split, tak se mi tento poslední snímek objeví i na začátku nového záběru (tedy napravo od kurzoru na timeline). Když ale kurzor o jeden snímek posunu doprava (tedy na první snímek nového záběru) a provedu split, tak se mi zase objeví tento první snímek i na konci předchozího záběru. Kde to teda mám vlastně rozstřihnout, aby ten střih byl "čistý"?

2. Druhý dotaz se týká nastavení hlasitosti hlavního zvuku (MASTER). Jde nějakým způsobem vyresetovat nastavení tohoto ovladače, když si s ním nechtěně pohnu a chci jej vrátit přesně tam, kde byl původně (tedy defaultně)?
ai (2993)|13.9.2013 02:49
1. je to podivne, ale vzy to dolad zacatek nebo konec , stlac Shift+sipka a pak Delete, to ti vymaze vzdy jeden snimek

2.to je jedno co tam bylo, audio dej tak do jedne tretiny od vrchu, ale to neni dulezite stejne, protoze bys to mel manipulovat tak nejak na -6dB stejne, no ale preci, ten master nech porad stejny (jedna tretina od vrchu zhruba) a pak jednotlive stopy snizuj a zvysuj urovni , kteou mas na kazde stope u audia
radek.kovacik (267)|13.9.2013 10:20
ai:
1. Píšeš, že mám stlačit Shift a šipku, ale kterou? Z kontextu bych předpokládal levou nebo pravou (kvůli označení), je to tak?

2. Tento dotaz jsem při pokusech s Vegasem náhodně vyřešil sám - tím resetovacím pokynem je dvojklik. Já jsem měl pocit, že to tam šlo, ale za boha jsem si nemohl vzpomenout, jak se to dělalo a včera se mi to náhodně podařilo. Mimochodem, toto funguje na všech pohyblivých táhlech v programech firmy Sony, tedy nejenom ve Vegasu ale i v Sound Forge a dalších.

Teď ještě jeden dotaz: Ve starších verzích Vegasu se dalo zapnout zobrazení názvů klipů v timeline - vždycky se to zobrazovalo na pravé straně klipu (u konce nad tlačítkem pan/crop). Jde to i ve verzi 12? Pokud ano, kde se to zapíná?
ai (2993)|13.9.2013 23:38
[QUOTE=radek.kovacik;466285]tím resetovacím pokynem je dvojklik[/QUOTE]
dobry tip!
ai (2993)|13.9.2013 23:44
[QUOTE=radek.kovacik;466285]
Teď ještě jeden dotaz: Ve starších verzích Vegasu se dalo zapnout zobrazení názvů klipů v timeline - vždycky se to zobrazovalo na pravé straně klipu (u konce nad tlačítkem pan/crop). Jde to i ve verzi 12? Pokud ano, kde se to zapíná?[/QUOTE]

naggoglil jsem Ctrl+Shift+I nebo View/Active take information
radek.kovacik (267)|14.9.2013 10:30
Díky za info. Já jsem v nápovědě Vegasu hledal něco jako "event name" nebo "clip name" ale "take" by mě nenapadl. Hold, zkušenost se pozná...:-)