Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C: Naučit dálk. ovl. PVR ovládat zákl. funkce TV Poineer

Neregistrovaný (0)|8.9.2013 17:43
Tazatel: Luban Kissin

Znění dotazu: D.o. bývalého kabelového PVR HD, dodaného před 3 roky, se přes kódy v návodu umělo naučit ovládání hlasitosti, zapínání a vypínání mé plasmy Pioneer KRP-50BG. Nový HD PVR KAON KCF-B3001HCO má sice totožný ovladač, ale ten se kódy naučit nedokáže !? Lze naučit, třeba přes jiné kódy ?

Technika, které se dotaz týká: Dálkový ovladač kabelového HD PVR
sanchez13 (1071)|10.9.2013 23:30
A skusil si to rovnakym sposobom ako na starom DO ?
- na priblizne 2s stlacit TV standby + OK
- mala by sa rozsvietit led na DO
- zadat 3 miestny kod vyrobcu
- potvrdit stlacenim OK

Pre Pioneer mozes skusit tieto kody: 023, 025, 135, 176, 004, 018, 006, 209, 234
Kissin55 (2)|11.9.2013 11:01
Pro Sanchez13
Díky Ti za radu, přesně tyhle kódy jsou však uvedeny ve starém návodu ale na novém ovladači nereagují. Ten po zadání kódu 3x blikne a nic :-( . Z technické podpory po konzultaci s jejich servisem mi odepsali, ať vyzkouším VŠECHNY kódy z návodu ( cca. 1.000 kódů ) :(( , takže jsem asi namydlenej...
sanchez13 (1071)|11.9.2013 18:56
Len podotazka, mal si pri zadavani nasmerovane DO na zapnutu TV ? Po zadani spravneho kodu a potvrdeni OK by sa TV mala vypnut.

Este mozes skusit aky kod je tam momentalne zadany. Das DO do programovacieho modu a stlacis info. Blikanim by ti malo ukazat aky kod tam je. (0 je 10 bliknuti, 1 je 1 bliknutie atd)
Ak nahodou nove DO pouziva 4-ciferne kody, pre TV Pioneer by mali platit tieto: 1215, 1216, 1218, 1223, 1237

Ak nic nepomoze, potom uz len nejake univerzalne DO. Napr ja pouzivam Harmony 300i a som s nim uplne spokojny...
alebo prejst vsetky kody pomocou vyhladavania, cize v programovacom mode stlacit TV CH+ (hore v casti ovladania TV) a potvrdit OK (a opakovat to 1000x 9-))
Kissin55 (2)|12.9.2013 18:21
Jó, telku jsem zapnutou měl. Postupoval jsem úplně stejně jako se starým d.o. před třemy roky podle návodu a p.r.d. :-k . Díky za rady a typ na Harmony 300i. Já už jsem to odpískal. Ještě jednou díky za Tvoje tady a Tvůj čas.
S pozdravem
Kissin
sanchez13 (1071)|12.9.2013 20:09
v pohode, na to je urcena tato tema :-)

pokial budes kupovat univerzalne DO, tak asi najlepsie cez internet aby si si ho odskusal a v pripade, ze by ti nevyhovovalo aby si ho mohol bez problemov vratit.
Vseobecne ale Harmony ma velku databazu pristrojov, takze by nemal byt problem ani s tvojou TV a Kaonom...
To moje je toto: http://dalkove-ovladace.heureka.cz/dalkovy-ovladac-logitech-harmony-300i/
Je to uz ale starsi model, takze sa uz tazsie zhana. Nema to nejake extra veci ako display, viac macro atd, ale pre moje potreby uplne staci. A bolo v akcii 8-)

Edit:
P.S. mozno by nebolo od veci skusit to dialkove v UPC reklamovat, ci naozaj nahodou nie je vadna ta programovacia funkcia. Podla mna ti ho bezproblemovo vymenia kus za kus...
Ivo Mašek (10205)|12.9.2013 20:22
S Kaonem je problém ten, že to není originál Kaon. UPC se dohodla s firmou Kaon. že pro ně bude vyrábět upravené, co nejlevnější varianty (na oficialním webu Kaon je ve výrobním sortimentu nenajdete). Dalším problémem je, že nové firmware, které je mnohdy fakt nutné, není mnohdy k mání, protože ho mohou udělat pouze technici v Koreji a ti si dávají hodně na čas u takových výrobků, které normálně nejde sehnat.
sanchez13 (1071)|12.9.2013 20:30
[QUOTE=Ivo Mašek;466245]S Kaonem je problém ten, že to není originál Kaon. UPC se dohodla s firmou Kaon. že pro ně bude vyrábět upravené, co nejlevnější varianty[/QUOTE]
Ano, to iste plati aj na SK... Akurat u nas este stale davaju zakaznikom ten predchadzajuci model (KCF-B3000HCO)
Ivo Mašek (10205)|12.9.2013 20:56
Ten mám i já (už dlouho), u nás už ho nedávají.. A dej Bože, aby vydržel. protože ten nový zázrak stojí tedy za to.