Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky HDMI kabel??

Georginek (144)|3.9.2013 16:59
Dobry den, poradte mi prosim jake koupit kabely?

Propojovat se bude

Panasonic TX-50gt50e

Onkyo HT-S3505

PANASONIC DMP-BDT320

Samozrejme chci pouzit ARC a 3D

Dekuji za rady

Lze pouzit neco takoveho?
http://www.alza.cz/hdmi-v1-4-propojovaci-zlacene-konektory-stineny-2m-d219645.htm nebo http://www.alza.cz/reference-rav-110-025-hdmi-v1-4-propojovaci-2-5m-d454247.htm

Pro propojeni TV s AV potrebuju 5m a pro AV s BD staci 2m
KamilZ (10277)|3.9.2013 18:07
HDMI High Speed Cable pro danou délku. Na nápisy "HDMI 1.4" nebo "podporuje 3D" "podporuje ARC" nemá smysl se dívat, tohle dle standardu umí všechny. Stejně tak na kraviny typu "pozlacený". Přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/tisic-podob-hdmi/3666
Georginek (144)|3.9.2013 20:35
Jo, to sem cetl, ale je to 3 roky starej clanek........

TAkze koupit HDMU Hign Speed cable??? Neco dalsiho ceho se mam drzet?

Takze staci obycejnej za par korun?????
Pytkin (7947)|3.9.2013 23:53
staci obycajny .. ak zrovna nechces 10metroc a viac .. ak to mas pri sebe a kupujes 2m kable , kludne kupuj najlacnejsie ..
vivid.sk (11472)|4.9.2013 00:09
[QUOTE=Georginek;465573]Akze koupit HDMU Hign Speed cable???[/QUOTE]
radsej HDMI High Speed...:-E
Georginek (144)|4.9.2013 12:44
No jo, tak sem se prepsal - ani sem si toho nevsiml.

Potrebuju jeden 2m a jeden 5m ( televize na vysouvacim stojanu, tak aby se s tim dalo hejbat. )

Byl sem prave v Datartu a tam se porad ohaneli 1.4 :D

A co koax na DVB-T - ten taky nemam, taky staci obycejny, nebo nejaky lepsi. Delka 5m - potrebuju to pripojit k zasuvce ve zdi.
vivid.sk (11472)|4.9.2013 13:12
[QUOTE=Georginek;465615]tam se porad ohaneli 1.4[/QUOTE]
to je ta osveta .... prave bola dokoncena specifikacia HDMI 2.0, takze predajcovia sa mozu opat ohanat kablami "verzie 2.0" :)
Ivo Mašek (10205)|4.9.2013 13:54
[QUOTE]A co koax na DVB-T - ten taky nemam, taky staci obycejny, nebo nejaky lepsi. Delka 5m - potrebuju to pripojit k zasuvce ve zdi.[/QUOTE]
Například:
Belden pro vnitřní rozvody (impedance musí být 75 Ohm, ne 50 Ohm) http://www.omko.cz/koaxialni-kabel-belden-121-cu-5mm/
k tomu F-konektor http://www.omko.cz/konektor-f-5mm-sroubovaci/
Retiree (659)|4.9.2013 14:38
Ivo Mašek (10205)|4.9.2013 16:23
No, na 5 metrů bude stačit, ale jinak tomuhle se v hantýrce říká "nit" (ty zalitý konektory - tomu se taky vyhýbám obloukem)
Pokud bude silný a kvalitní signál, tak to vadit nebude., pokud bude signál na rozhraní, tak to bude možná pak s touhle nití problém)
Ivo Mašek (10205)|4.9.2013 16:57
???
Bavíme se ještě o koaxu?
KamilZ (10277)|4.9.2013 18:27
[QUOTE=vivid.sk;465617]takze predajcovia sa mozu opat ohanat kablami "verzie 2.0" [/QUOTE]
Bohužel to tak evidentně dopadne, přestože platí tohle:Nové specifikace také nedefinují nové konektory nebo kabely, takže v tomto ohledu zůstane vše při starém a v případě, že máte kabely High Speed (kategorie 2), nebudete tedy muset měnit ani ty.


Georginek: jestli kabel s HEC nebo bez Ti je jedno, stejně to dnes nic nepodporuje.
Georginek (144)|5.9.2013 14:57
Jojo, pane Masek :D

Bavime se o koaxu i o HDMI kabelu

Takze mam vzit jakykoliv HDMI High Speed kabel treba ten obycejny od Hama, bez tech ficur??????
Ivo Mašek (10205)|5.9.2013 15:10
[QUOTE=Georginek;465705]Jojo, pane Masek :D

Bavime se o koaxu i o HDMI kabelu

Takze mam vzit jakykoliv HDMI High Speed kabel treba ten obycejny od Hama, bez tech ficur??????[/QUOTE]
Hmm, pán přišel ze školy a hned prudí :-D
Ten HDMI kabel na oněch 5 metrů klidně ten obyčejný od Hamy. Kdyby to bylo více, jak 15 metrů, bylo by to složitější
S tím koaxem si tu nit rozmysli. Opravdu je lepší koupit těch pár metrů čistého Beldenu a k tomu ty f-konektory.
A kdybys nevěděl, jak ten konektor "nahečmat" na ten kabel, tak zde je návod (místo toho oranžového bazmeku použij šikovnost a nůž :-D )

Retiree (659)|5.9.2013 15:38
Člověk se pořád učí... Já to dělám jinak (jak jsem viděl u machrů i na obrázcích, bez onoho přesahu vnitřní izolace) Ale rozhodně odmítám předělávat svou vyhovující kabeláž :-!!!
Georginek (144)|5.9.2013 17:18
[QUOTE=Ivo Mašek;465707]Hmm, pán přišel ze školy a hned prudí :-D
[/QUOTE]

Jaka skola a jaky pruzeni??? Tuto urazku si vyridime "vedle" :D

Jinak diky, ne ze bych nemel prachy na lepsi kabel, ale kdyz uz sem dal 50litru za TV+BD+AV tak uz me dalsi litr za kabel nezabije.

Nicmene, kazdych 24Kc je dobre pivicko a nevypiju jich zrovna malo - takze usetrit se vyplati....

Ale proc teda nabizi takove drahe kabely, kdyz je to stejne k nicemu...... To bude asi stejny princip jako Feritove jadra dodavane k TV - taky k nicemu, ze????
KamilZ (10277)|5.11.2014 11:05
Tohle tesat ho kamene - porovnání HDMI kabelů včetně grafů: http://forums.overclockers.com.au/showthread.php?t=984661[QUOTE]So, anyway, there are our results. There is no significant difference between our cheapest (and cheapest looking - with non gold plated connector) bundled Toshiba HDMI cable, and the most expensive (and coolest looking - it's freaking purple, with shiny ends and cool looking screws in the connector- check it out!) Audio Dimension 5m HDMI cable.[/QUOTE]Nedělám si iluze, že se stejně i přes tohle se najdou jedinci, kteří budou tvrdit, že vidí rozdíl, sytější barvy a podobné nesmysly, placebo je placebo.
RoPo (6061)|5.11.2014 11:21
Jo kabely.... a HDMI... to jsem tady v jednom vlákně psal, co si o takovýchto drahých HDMI kabelech myslím. Souhlas, placebo na efekt. :D
zatty (1215)|11.2.2015 07:56
v tom to článku se chci trochu věnot HDMI kabelům a to hlavně jejich cenně a kvalitě..dnes se dá pořídit HDMI HIgh speed za cca od 100kč ale v čem jsou lepší drahžší a ultra drahé kabely..záměrně sem si pořídil pár modelů od Audiuquestu bo jejich politika je jednoduchá(nejedná se o žádnou propagaci značky), začínají za cca 950,-/m a každá řada stojí přibližně 2x tolik takže není problém dát za kabel 8000,-/m..

sám mám doma kabely od atlony či eagly cable což jsou kabely okolo 700-900/m takže mne zajímal rozdíl těch peněz


o zpracování kabelu psát nebudu, jsou hezké...jde přeci o tom co umí zahrát..



jako zdroje signálu sem použil Sat. Dreambox 800 HD SE, a MMC HD DUNE 303 w + onkyo BD 809 a Pioneera BDP-450, TV TX-L55WT50E, 65UB950V, UE55HU7500

první kabel byl Pearl, technicky základní kabel a nějak ničím se nepovýšil nad tím co mám takže slušný kabel..druhou verzí je Forest, tam sem rozdíl poznal, rychlejší a jemnější za cca 1500/m proč ne, to se dá ještě koupit..

co se týče řady Carbonu (cca 5800/m) tak je to aktuálně kabel během několika let kabel u kterého jsem se docela pobavil..první dojem byl zmatený, vzhledem k tomu jak hrály foresty tak ty kreslí úplně jinak tak sem nebyl nikterak přesvědčen že Carbon ,, za tolik,, peněz je lepší..tak sem se vrhl na plný test na své sestavě a do formy ještě dvě telky ať to je zábavnější..


prvně sem si hrál na satelitu bo tam prostě všechny kanály nejsou v HD...po nastavení Tv kabel dokázal i na tak velké uhlopříčce udělat s óčka i koukatelnou verzi, což mne překvapilo, na hd eurosportu už jel na plno a neměl problém s rychlými scénami a barevná škála včetně podání bílé byla okouzlující..překvapil..

ted k Duně, tu používám jedině na filmy a to s několiko důvodu, za 1) má excelentní zvukový převodník, 2) obrovská škála nastavení pro grafickou čast včetně možnosti zvolení 8,10,12bit verze a tu se u kabelů láme chleba 3) moc neumí smart funkce ale ty jsou mi ukradené, mám na to notas..

všechny filmy mám ve směs v remuxech a co ne tak pod 10Gb nejdou...nechal sem dunu nastavenou na 8bit a nevím nebylo to vůbec ono, barva dobrá,přirozená, jemné taky, plynulost obstojná ale prostě mělo to tendence mazat pozadí jako by nedokreslit..to se mi moc nezdálo, tak sem ji nastavil na 12bit a stalo něco co jsem nečekal, ne že jen ten kabel ho utáhl, ale celkový vjem se zněkolika násobil, daleko čistější podaní detailů, takovou bílou červenou modrou jsem dlouho neviděl..to bylo jako nalít nějaké super palivo, i prostorovost se daleko zvětšila. kabel se ani jednou necukl. zahoření má svých potřebných cca 50h. a je to pro něho třeba nechat ho den dva jen tak hrát.

co se týče BD na kotoučích tak oba přehrávače zahrály daleko lépe než předtím, ta rychlost kabelu je neskutečná a dynamika obrazu kouzelná..

po zapojení 4K Tv se obraz ještě zjemní takže celkový vjem detailů je mnohem lepší..

Nutno ale podknout že obě/tři Tv jsou to nejlpší co výrobci umí s panelů. můj panasonic je osazen 200Hz IPS-A a Lg je taky IPS 200Hz a VA od Sama taky (že to ještě přepočítává na nějaké nesmyslné hodnoty psát nebudu)

pokud se použijí nižžší řady TV tak už ten rozdíl není tak vidět hold ten panel neumí a nemůže s technologického hlediska chodit lépe, tam bohatě stačí nižžší řady..forest,cinam, které jsou cenově mnohem dostupnější a splní to co se od nich za to cenu očekává, ale už nic navíc..

závěrečný verdikt:

za mne wow a dlouho sem se nad obrazem nepobavil jako teď u řady Carbon pokud mám velkou TV v parametrech je tento kabel nedílnou součástí kvalitní produkce obrazu..samozřejmně akceptovat cenu nebude chtít mnoho lidí.. ještě bych úplným závěrem řekl že je řada Vodka ale tu se cenových důvodů odmítl ale jednou se mi třeba dostane do ruky abych mohl porovnat rozdíl..
tesla15 (505)|12.2.2015 14:38
zatty díky za přehled HDMI kabelů. Přiznám se, takovou cenovou relaci jsem netušil.. Posečkám na nějakou 50% slevu :-). Kvalitu uznávám, obzvláště když je vidět nebo slyšet.. Díky, díky....
KamilZ (10277)|12.2.2015 16:21
zatty: co jsi při tom pil? :D

Podívej se na #20 a ještě nám zkus logicky objasnit, jak HDMI kabel ovlivňuje "barvy" apod., kdy se jedná o digitální přenos, kde to buď jde, nebo ne.
zatty (1215)|12.2.2015 21:33
vyjmečně sem byl střízlivý....

jak ovlivňuje digi. přenos barvy to opravdu netuším, tak jako netuším jak ovlivunuje kabel k repru z OFC mědi kvalitu zvuku když je to pořád stejná měď a přesto každý kabel hraje úplně jinak a taky mi to nikdo nevysvětlí...to samé sem řešil u kámoše RCA mezi gramcem zesákem 6kusů kabelů ve stejné specifikaci a přesto každý zní jinak..

zkusím tedy logicky jak mé oko poznalo rozdíl, možná hloupé a nakecává si ale řeknu pak jeden postřeh až se vykecám :-)

vím že kabel ve specifikaci 1.4 utáhne 4k Tv to není takový problém..
když sem držel první hdmi kabel tak to bylo obrazově super pak přisly kabely se specifikací x.v.color a deep..a hrály úplně jinak daleko lépe než ty bez této podpory...
co se týče výše zmiňovaných kabelů, barvy se zlepšily až po přenastavení Tv jinak se na to nedalo dívat, takže nedokáži říct jak moc to ovlivní samotná Tv, možná to zlepšení je jen minimální a moje oko to poznalo a líbí se mi to..hlavní výhodou co jsem poznal je rychlost, jemnost, a dynamika obrazu, ale ta se projevila až na 12bit zobrazení ne na 8bit tam to bylo stejné...je možné že tyto tři vlastnosti daleko převyšují samotné barevné podání barev, takže technicky je možné že ta dynamika s rychlostí optickým klamem vylepšují barvy.. to netuším... jelikož sem měl zapojné oba kabely a pouštěl si určité sekvence dokola tak sem rozdíl viděl..je mi jasné že pokud vlezu někam kde nebudu mít porovnání tak vše bude dobré..ale je pravda že poslední dobou sem potýkal u velkých uhlopříček 65"+ s 4K s trháním obrazu na klasických kabelech a carbon neměl problém.....

vše co jsem napsal viz. nahoře a teď je jen můj subjektivní dojem a nebudu tady nikoho lámat at si koupí pěkně drahý kabel, mě je to jedno, každý kabel přeci hraje...ale já se snažil najít proč ty kabely stojí tolik a co přináší a mě přinesly, o chlup lepší barvy, větší dynamiku,jemnost a rychlost a zatím si budu stát..

ještě ten postřeh..

můj 62letý švagr má LG 55UB830V + jak já Dreamboxe 800SE na VTI, takže nastavení ode mne, měl tam nějaký kabel 1.4 nevím ani co..jelikokož bydlí daleko tak sem do telky nehrabal, a na tom starem kabelu nic moc prý to není ostré a lehce cuká na lyžích sjezdu a to on miluje, tak sem mu z hecu dal jiny kabel ten ,,carbon,, ale neřekl sem mu nic...za pár dní volal že co sem mu to dal, říkám proč a on to hreje líp, svižněji i barvy jsou hezčí...to jsou slova absolutního lajka...

takže včem to logicky je to fakt nevím a asi ani nebudu ale když sem řekl cenu kabelu švárovi polkl slinu a už si ho nechal..
RoPo (6061)|12.2.2015 22:20
Ovlivnění je tam maximálně na úrovni skinefektu, útlumem nevhodným průřezem drátů a špatným stítněním mezi jednotlivými signálním vodiči jak to u HDMI kabelu je nutné dodržovat. Na měřáku pak není signál pravoúhlý, ale má hrby, překmity na náběžných a sestupných hranách atd... Pak záleží na vstupních obvodech jak si s takto zdeformovaným digitálním signálem dokáží poradit a zda-li jej dokáží "normalizovat".

Všechno má vysvětlení, když člověk ví jak věci doopravdy fungují. Je to pořád jenom fyzika a elektrika s ohmovým zákonem.

Nicméně kvalitní kabel opravdu není potřeba pořizovat v řádech tisíců za metr u HDMI kabelu. Je to jen tahání z "pitomců" peněz. Pokud kabel není odrbaný kvalitou kabelu a izolace, tak stojí zcela v normálních hranicích.
zatty (1215)|12.2.2015 22:30
a tak je to ve všem, ošizené zpracování a pak zpracování na kvalitu a tu si některé firmy neskutečně platí
vivid.sk (11472)|12.2.2015 22:36
Ach zatty, zatty. Povedz manzelke, znech ti tie kable prehadzuje za plentou (naozajstny slepy test). Aby si nebol prekvapeny.
KamilZ (10277)|13.2.2015 18:00
[QUOTE=zatty;508095]a tak je to ve všem, ošizené zpracování [/QUOTE]To, co psal RoPo je sice správně (jak funguje přenos signálu opravdu vím, mám z toho i státnice :D ), ale zde zcela mimo mísu, protože nepochopil, co jsem myslel.
Když budeš mít "ošizené zpracování", tak se to rozhodně neprojeví tak, že budou "chudší barvy", "plytčejší zvuk" apod. To platí u analogu (kompozit, komponent, VGA, ...), ne u digitálu jako DVI, HDMI DP, ... . Tam bude v případě problémů podstatně jiný bordel.