Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s obrazem u LG 50PN6500

D0oMeX (8)|2.9.2013 18:17
Zdravím,už asi měsíc mám zakoupenou LG 50PN6500,s televizí jsem spokojen ale trápí mě jedna věc,v levém horním rohu je nepatrně viditelný nápis '' LG Full HD 1080p '' při tmavších scénám je nápis méně viditelný,někdy nejde vidět takřka vůbec,ale při světlejších scénách je výrazně viditelnější,a při sledovaní filmu nebo hraní her mě to celkem otravuje.Nevíte jak by se dal tento problém vyřešit?
KamilZ (10277)|2.9.2013 18:38
A to tam ta TV zobrazuje "aktivně", nebo to máš vypálené?
D0oMeX (8)|2.9.2013 18:52
Je to tam už od prvního spuštění,takže vypálené to nejspíš nebude
KamilZ (10277)|2.9.2013 19:15
Tak jinak, je to tam, i když nemáš režim 1080p a/nebo při vypnuté TV?
D0oMeX (8)|2.9.2013 19:23
Při vypnuté TV se to nezobrazuje,po zapnutí je to viditelné na každém TV programu,a i při přehrávaní filmu z přehrávače či USB
eevil (92)|2.9.2013 19:28
Kupoval jsi z kamenného obchodu? Jestli to není nějaký vystavený kus, kde na tom běžela nějaká smyčka...
KamilZ (10277)|2.9.2013 19:36
[QUOTE=D0oMeX;465475]Při vypnuté TV se to nezobrazuje,po zapnutí je to viditelné na každém TV programu,a i při přehrávaní filmu z přehrávače či USB[/QUOTE]
Vypálení a zobrazování "schválně" musíš přeci rozeznat. Podle této informace tipuji na vypálení, podle textu evidentně TV někde běžela v tomto režimu.
D0oMeX (8)|2.9.2013 19:37
Je to za kamenného obchodu,a byl to poslední výstavní kus,takže myslíte že je to způsobeno tím?
KamilZ (10277)|2.9.2013 19:39
[QUOTE=D0oMeX;465478],a byl to poslední výstavní kus[/QUOTE]
Tys kupoval plazmu z předváděčky? Co je to za bláznivý nápad! Máš smůlu, tohle nevyreklamuješ (a po měsíci už vůbec ne).
D0oMeX (8)|2.9.2013 19:47
Co se dá dělat no,tak to budu muset nějak přežít :/
KamilZ (10277)|2.9.2013 19:50
Zkus tohle, ale moc šancí tomu nedávám: http://beginwithsoftware.com/videoguides/plasmatv/#.UiTPwzaD4kk . Jestli to tam běželo dlouho, tak není pomoci.
D0oMeX (8)|2.9.2013 20:08
Díky,zkusím to
Bob-ek (18)|3.9.2013 14:11
[QUOTE=D0oMeX;465478]Je to za kamenného obchodu,a byl to poslední výstavní kus,takže myslíte že je to způsobeno tím?[/QUOTE]

Doufám D0oMeXi že ti to prodejce prodal aspoň s pořádnou slevou-že to byl vystavený kus...ale pokud nepřiznal a neupozornil na tento možný problém, tak to svědčí o značné neserióznosti prodejce. Kdože to byl?
Jo jo, kdyby tak šli jednoduše zjistit natočené "motohodiny"...

(daný model máme čerstvě v rodině...zatím dobrý)
D0oMeX (8)|3.9.2013 16:45
V plné ceně,a bohužel se v televizích nevyznám zrovna nejlépe tak mě toto vůbec nenapadlo,kupovaná je v Okay
KamilZ (10277)|3.9.2013 18:05
Svatá prostato :-). No, už je pozdě. Ale co Tě vůbec napadlo kupovat za plnou cenu použitý výrobek, když ani nevíš, jak dlouho jel (zjistil by jsi to jen v servisním menu)? Teď bez ohledu na to, že u plazmy je to totální nesmysl, to jsi opravdu vědět nemusel.
Dagy2 (3153)|3.9.2013 22:48
1/ zírám - toľko vlákien prebehlo na rôznych fórach o tom ako vypalovanie plazmy je prežitok a naraz toto.

2/ Doomex - ja by som to skúsil vrátiť/vymeniť aj keď je to dlhšie ako mesiac alebo minimálne žiadal zľavu 50%. Prečo máte pocit že to nie je na reklamáciu. Existuje nejaký predpis, ktorý by hovoril, že vystavený tovar sa nedá reklamovať alebo že je "menej cenný" prípadne poškodený? Veď on nemusel vedieť že tam fičala smyčka niekoľko týždňov alebo ťa informoval predajca o tom, že "máme posledný kus ale bol používaný v predajni a má nabehané 5000 hodín" ?
KamilZ (10277)|4.9.2013 07:58
Jak to chceš reklamovat, když je v návodu tohle?
[QUOTE]
"Zobrazování statického obrázku (např. loga vysílací stanice, nabídky na obrazovce, scény z videohry) po dlouhou dobu může poškodit obrazovku vedoucí k přetrvávání obrazu, známému též jako vypálení obrazu. Záruka výrobku se na vypálení obrazu nevztahuje. Vyhněte se ponechání statického obrazu na televizoru po delší dobu...
[/QUOTE]
Na reklamaci nemá nárok, ještě mu servis napálí poplatek tzn. "diagnostiku" (neoprávněnou reklamaci). Maximálně se má šanci dohodnout s prodejcem, který ale jednoznačně není seriózní. I tak je šance malá, protože dle jeho vyjádření moc dobře věděl o tom, že kupuje použité zboží (a přesto byl ochoten zaplatit plnou cenu ...) a navíc po měsíci? To bych mu už ani já nevěřil, že to tam nevysmažil sám.
richie_ke (78)|6.9.2013 11:59
[QUOTE=KamilZ;465484]Zkus tohle, ale moc šancí tomu nedávám: http://beginwithsoftware.com/videoguides/plasmatv/#.UiTPwzaD4kk . Jestli to tam běželo dlouho, tak není pomoci.[/QUOTE]

hmm .. mam starsi model (50pk760) ale priamo v menu mam moznost spustit "premazavaci" rezim - a to bud cista biela, alebo farebne obrazce ..
D0oMeX (8)|6.9.2013 18:01
[QUOTE=richie_ke;465757]hmm .. mam starsi model (50pk760) ale priamo v menu mam moznost spustit "premazavaci" rezim - a to bud cista biela, alebo farebne obrazce ..[/QUOTE]

Vážně?To já jsme tam nic takového bohužel nenašel
Bob-ek (18)|8.9.2013 17:35
[QUOTE=D0oMeX;465801]Vážně?To já jsme tam nic takového bohužel nenašel[/QUOTE]

A stačilo D0omexi proklikat ovladačem v šechny možnosti v nastavení (uznávam je tam toho dost)...nebo přečíst uživatelskou příručku, že jo.
Tento model tuto ochranu nebo eliminaci dočasného vypálení má určitě, citace:
SETTINGS ➾ MOŽNOSTI➙ Metoda ISM ...budeš muset z toho vyzkoušet tohle:
Čištění barev: Odstraňuje vypálení obrazu posouváním všech pixelů podle
určitého vzoru po určitou dobu. Použitím této funkce odstraníte dočasné
vypálení obrazu.
Nevím teda jak dlouho to v tom režimu poběží, jestli se to samo nevypíná. Zkus to po několik hodin a dej pak vědět jestli to pomohlo.
Pro toho rejpala Dagyho nahoře: my plazmáci co nekupujem TV jako housky na krámě, jdem po kvalitě obrazu a moc nekoukáme na spotřebu, se považujeme za poučené spotřebitele(aspoň)...tzn. že víme o vlastnostech i rizikách dané technologie a z TV zacházime podle toho. Ale to ty dobře víš hade :-)