Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Nahrávání z kamery

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Zdravím, potřeboval bych poradit od zkušenějších. Mám několik nahraných kazet Hi8(kameru samozřejmě s kompozitním a s-vhs výstupem mám) a potřeboval bych nahrávky převést na dvd a aby to bylo ve slušné kvalitě.
    Postačí mi na to třeba televizní karta Leadtek Winfast DTV 2000 H, nebo je lepší použít střižnu do usb AVerMedia DVD EZMaker 7
    a nebo ještě něco kvalitnějšího AverMedia AVerTV CaptureHD PCI-E (H727)?

Předem díky za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Nejjednodussi cesta - kamera Digital 8 s moznosti prehravani Hi-8 + na kamere uvolnen A/V-DV Out. Primo zdigitalizuje docela fajnovym prevodnikem do DV-avi a pres IEEE-1394 (FireWire) posilas On-Line do compu.

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

To by bylo nejlepší, ale kamera má jen speciální hranatý konektor(kamera Hitachi), do kterého se zapojí kabel, který má kompozitní a s-vhs výstup - nemá firewire .

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Kamera Digital 8 ne Analogova (8,Hi-8). Do ni vlozis kazetu s nahravkou v Hi-8 formatu a dalsi postup viz vyse.

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Už jsem to pochopil, není levnější a míň krokolomné řešení přes televizní kartu nebo střihovou kartu?

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Tak budes laborovat s kartou, kterou asi budes muset koupit? Neni jednodussi pujcit kameru Digital 8. Mas zaruceny synchron audia a videa. U grabovacich karet, ktere nemaji vstup zvuku primo na karte a musi se zvuk zapojovat do zvukove karty je temer 100% jistota pri delsich nahravkach posun videa od audia.
    Dalsi moznost je pichnout kameru do DVD Recorderu a zdigitalizovat pomoci nej. Ten uz ma i filtry, ktere "optimalizuji" video. To je uplne nejjednodussi reseni.
    Necekej ale v zadnem pripade zazraky - viz specifikace analog zaznamu.

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Tak to je fakt - výborné postupy, ale bohužel nevím kde bych si kameru nebo DVD recorder zapůjčil, proto jsem o tom ani nepřemýšlel. Proto jsem myslel střižnu do usb AVerMedia DVD EZMaker 7 a nebo ještě něco kvalitnějšího AverMedia AVerTV CaptureHD PCI-E. které můžu zakoupit od 700-1100.

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od ufak Zobrazit příspěvek
    Proto jsem myslel střižnu do usb AVerMedia DVD EZMaker 7 a nebo ještě něco kvalitnějšího AverMedia AVerTV CaptureHD PCI-E. které můžu zakoupit od 700-1100.
    Výsledek bude přesně odpovídat té ceně, neboť kvalitní A/D převodníky se pohybují někde kolem 15 tis (viz Syntex).
    Dej na radu hrocha1 a zkus půjčit kameru Digital 8 (nebo kup v bazaru a pak prodej) a nebo alespoň půjč kameru DV s odblokovaným analogovým vstupem, propoj Tvoji přes ni a FireWire do PC. Kvalita převodu pomocí těch kamer se může srovnávat s těmi převodníky.

http://www.bazarus.cz/44387-prodam-d...prislusenstvim

Pokus jich máš jen několik a záleží Ti na nich, tak si to nechej někde udělat.

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

A uvedená kamera převodník A/D má, protože na stránkách sony je uvedeno, že nemá .
    Našel jsem tuto DCR-TR7100E a ta by ho měla mít, zkusím poptat.

Díky za pomoc
    Naposledy upraveno uživatelem ufak: 02-09-2013 v 12:20

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od ufak Zobrazit příspěvek
    A uvedená kamera převodník A/D má, protože na stránkách sony je uvedeno, že nemá
    Máš pravdu, já už jsem dál nezkoumal podrobně parametry a neuvědomil jsem si, že ne všechny modely uměly přehrávat taky Hi8, nicméně jsi pochopil co máš hledat.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

Opravdu je lepší někde sehnat Digital8, která umí přehrávat Hi8, je to o hodně jednodušší

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Takže zatím jsem našel tuto DCR-TR7000E a tu co jsem psal DCR-TR7100E - může mi je někdo zkouknout?
    vypadá to, že ano http://www.slashcam.de/info/Sony-Han...ht-560149.html

Díky předem
    Naposledy upraveno uživatelem ufak: 03-09-2013 v 23:50

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

máme 8000 a tam to jde, zkoušel jsem to

Nováček
    Registrace
    Nov 2012

Pokud chceš kartu , tak já koupil AVer3D CaptureHD PCI-E a nemůžu si stěžovat. Má všechny analogové vstupy , obraz i zvuk je OK.

Podobná témata

1. Nahrávání z NTSC kamery
    Od alpalicka v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 07-01-2010, 10:42
  2. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 18-08-2007, 05:47
  3. Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 15-06-2007, 06:58
  4. Nahrávání z analogové kamery
    Od imported_PetrX v sekci Zachytávání videa