Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: prosím o radu vyčištění nahrávky

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Je vůbec možné tuto nahrávku vyčistit?????
    Připojené soubory Připojené soubory
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Vyčistit určitě ne, dá se určitě zbavit toho šumu a praskání, snad Audacity apod, ale výsledek bude nevalný.

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Toho jsem se obával,nicméně děkuji za reakci....

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Mimo Audacity, s nímž možná na základě dobře vybraného vzorku nahrávku trochu odšumíš ale nečekej zázraky, můžeš vyzkoušen některý z prográmků, nebo jejich kombinaci z následujícího odkazu:

http://www.personal.uni-jena.de/~di4.../DeBuzzer.html

Když si pohraješ s nastavením a zvolíš rozumnou míru odšumění oproti zkreslení tak to trochu vylepšíš, není na to ale univerzální návod, je to v našich amatérských podmínkách metoda pokus/omyl, je pracná a výsledek nejistý.

Kdysi jsem potřeboval zachránit podobnej zvuk, na kterým mému kamarádovi hodně záleželo (koncert syna natočenej z absolutně nehodného místa na automat se zvýrazněným zvukem motorku kamery) tak jsem hodně laboroval, vytvořil několik různě ošuměných stop a ty pak v Audacity s různou mírou hlasitosti a někde třeba s filtry (přidání basů apod.) mixoval dohromady, aby bylo zkreslení barev zvuku co nejmenší. Taky jsem při tom využíval filtry v Ediusu (vytažení hlasu apod.) a všechno následně kombinoval. Výsledek byl na poslech o něco lepší než original ale pro hudební nadšence to rozhodně nebylo.

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Děkuji za rady,hned to vyzkouším....)))

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2007

Zkus MAGIX Audio Cleaning Lab 2013, na www.magix.com je i ke stažení trial. Má to spoustu nastavení, když si s tím pohraješ můžeš mít úspěch. Odstraní dobře i vítr a mně se povedl odstranit i hluk ventilátoru.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

šumu se půjde trošku zbavit, ale ze zdegradovaného zdroje už toho moc neuděláš

Podobná témata

1. prosím o radu
    Od barni v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 01-11-2012, 20:45
  2. TV, MMC, SAT do 35.000 Prosím o radu
    Od Javier v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 25-09-2012, 07:20
  3. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 23-01-2012, 00:58