Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prosím o radu vyčištění nahrávky

ladis7 (3)|31.8.2013 00:11
Je vůbec možné tuto nahrávku vyčistit?????
mirekv (7169)|2.9.2013 08:40
Vyčistit určitě ne, dá se určitě zbavit toho šumu a praskání, snad Audacity apod, ale výsledek bude nevalný.
ladis7 (3)|2.9.2013 12:23
Toho jsem se obával,nicméně děkuji za reakci....
arkij (540)|2.9.2013 12:32
Mimo Audacity, s nímž možná na základě dobře vybraného vzorku nahrávku trochu odšumíš ale nečekej zázraky, můžeš vyzkoušen některý z prográmků, nebo jejich kombinaci z následujícího odkazu:

http://www.personal.uni-jena.de/~di48jov/AudioSoftware/DeBuzzer.html

Když si pohraješ s nastavením a zvolíš rozumnou míru odšumění oproti zkreslení tak to trochu vylepšíš, není na to ale univerzální návod, je to v našich amatérských podmínkách metoda pokus/omyl, je pracná a výsledek nejistý.

Kdysi jsem potřeboval zachránit podobnej zvuk, na kterým mému kamarádovi hodně záleželo (koncert syna natočenej z absolutně nehodného místa na automat se zvýrazněným zvukem motorku kamery) tak jsem hodně laboroval, vytvořil několik různě ošuměných stop a ty pak v Audacity s různou mírou hlasitosti a někde třeba s filtry (přidání basů apod.) mixoval dohromady, aby bylo zkreslení barev zvuku co nejmenší. Taky jsem při tom využíval filtry v Ediusu (vytažení hlasu apod.) a všechno následně kombinoval. Výsledek byl na poslech o něco lepší než original ale pro hudební nadšence to rozhodně nebylo.
ladis7 (3)|3.9.2013 09:18
Děkuji za rady,hned to vyzkouším....)))
romana51 (355)|3.9.2013 09:51
Zkus MAGIX Audio Cleaning Lab 2013, na http://www.magix.com je i ke stažení trial. Má to spoustu nastavení, když si s tím pohraješ můžeš mít úspěch. Odstraní dobře i vítr a mně se povedl odstranit i hluk ventilátoru.
Pavel_tempx2 (829)|3.9.2013 13:10
šumu se půjde trošku zbavit, ale ze zdegradovaného zdroje už toho moc neuděláš