Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

64 bitový procesor vs. vypalování DVD

Matyas (54)|16.5.2005 20:17
Ahoj všichni,mám takový problém.Už delší dobu mám problémy s vypalováním DVD.Občas ,ale někdy i několikrát během filmu se na okamžik
rozkostičkuje obraz nebo jen třeba malá část obrazu.Nejdřív jsem to přisuzoval odcházejícímu stol. přehr.,potom palírně.Nasledovalo všemožné
půjčování komponentů od známých a nekonečné zkoušení a taky dost vyhozených DVD.Nakonec jsem zjistil,že problémy jsou přesně od doby,
kdy jsem začal pálit na novém PC. Procesor mám AMD K8 Athlon A64 3000+64-bit HT Winchester a desku Microstar K8N SLi-Platinum-nForce4.
Jeden známý mě řekl, že v tom může být problém,protože současný 32 bitový software nemusí být plně kompatibilní s tímto železem.Až výjdou
64 bitová wokna ,tak teprve potom to bude ono.Chtěl bych znát vaše názory ,jestli je možný, aby tyhle problémy ,byly způsobený nekompatibilitou softu a železa.Jo a na vypalování používám Nero 6.6.0.8.
Palírnu mám Teac W50D,vím že to není zázrak, ale na starým PC jela perfektně tj. DVD bez chyb.Díky všem. 9-)
jojto (865)|17.5.2005 07:09
To co Ti povedal "znamy" je blbost. Problem je jedine v mediach, napal. soft.,napalke alebo v stol. prehravaci.
mirekv (7169)|17.5.2005 07:53
Matyas
Zkus to pálit Decrypterem, nebo si sežeň osvědcenou verzi Nera 6.3.1.25, těm novým verzím nevěřím ani pozdrav. :-(
wencaS (853)|17.5.2005 09:42
[quote=mirekv]Matyas
Zkus to pálit Decrypterem, nebo si sežeň osvědcenou verzi Nera 6.3.1.25, těm novým verzím nevěřím ani pozdrav. :-([/quote]

troufnu si tvrdit ze ani tato verze neni idealni. vypozoroval sem totiz ze jakmile spustim nero neco vypalim a zase zavru, ani decrypter potom uz nepali dobre. testy z k probe sou cca 50x horsi, nez kdyz nero ani neotevru. takze pokud vypalim neco v neru, radeji restartuju, nez dam palit decrypteru.
nero je u me uz jen proto, ze ho nelze kloudne odinstalovat. :((
StD (8612)|17.5.2005 09:53
wencaS: Tuto "vlastnost" mohu potvrdit... U mne to dělá po Neru PwrProducer, obvykle vyrobí podtácek. Je to asi tím, že Nero po sobě při vypnutí "neuklízí" buffery, alespoň si to myslím, protože stačí restart OS a vše je zase OK.
mirekv (7169)|17.5.2005 09:55
To je docela zajímavé, já Nero používám sporadicky, takže jsem si nevšiml.
wencaS (853)|17.5.2005 10:22
StD
diky za podporu. B-) myslel sem si, ze sem sam u koho se to deje.
az nekdy dojde na reinstal systemu tak mi nero nesmi do komplu.

Matyas
co se tyka tech kosticek, jednou mi je udelal shrink (delal jen iso palil decrypter). po druhym pokusu uz tam nebyly. :-? pak se v tom vyznej.
hery (13)|22.5.2005 13:00
Mám podobnou sestavu /MSI Diamond SLI/ a měl jsem úplně stejný problém s mechanikou Plextor 716A. Nakonec mi pomohlo odinstalovat NForce IDE drivery.


Matyasi zkus je odinstalovat a dej vědět. nezapomeň se ve správci zařízení podívat, jestli nemáš na mechanice přiřazeno UDMA 4 - chipset NForce 4 je docela mrcha v tom, že i mechanikám, které mají ve specifikacích max. UDMA 2 v klidu přiřadí UDMA 4. Pokud máš na mechanice jen 40-ti žilový kabel, tak to řešit nemusíš.
Sekáč (60)|25.5.2005 19:41
Si vzpomínám, že jednou někdo na net pástnul obrázky s podobnýma chybama, údajně byl na vině přetaktovaný procesor. Naštěstí jsem se s podobnou chybou zatím nesetkal... :-)
Matyas (54)|25.5.2005 21:03
Hery
mechaniku mam připojenou 80-ti žílovým kabelem,nevím ale ,kde ve
správci zařízení zjistit, jaké UDMA mam k mech. přiřazené.Kromě toho
PC mě dělá ještě to, že se mě dost často sekne (hry ,Excel),z repráků se přitom hrne rachot, jako kdyby někdo řezal na cirkulárce :-E .Nemůže to s tím mít spojitost? Nemůže být špatná RAM. :-?
A když odinstaluju ty IDE drivery,nebude to mít vliv na funkci PC nebo stabilitu.Tolik se v tom zase nevyznám
Libor (526)|26.5.2005 15:28
no to že se ti PC tuhne není rozhodně v pořádku, ten PC provozuješ na default, nebo to máš přetaktovaný,
ono v biosu je poměrně hodně položek na časování pamětí a někdy najít tu nejvýkonější a zároveň stabilni kombinaci dá zabrat, já to odlaďoval skoro celý víkend, i když ne default , ale přetaktování
nejvíc problémů je spojeno právě s paměťmi
než na PC začnu dělat, tak si nejdřív zjistím,jestli je to stabilní (Prime95)
Matyas (54)|26.5.2005 22:17
Pro Heryho:UDMA mám přiřazené správně - mechaniky UDMA 2 a HDD UDMA 4.Takže i v tomhle případě odinstalovat IDE drivery? :-?

Pro Libora: PC přetaktovaný nemám,ale ono to zlobí od samého začatku,
co ten PC mám(od března),takže to půjdu asi reklamovat.Jelikož mám
dualní RAM,nepomohlo by to přehodit ze slotu 1a3 na 2a4? Někde jsem o tom četl, ale teď nevím jestli si to nepletu :-((
hery (13)|29.5.2005 10:50
Matyasi,

no nevím jak máš složené PC, ale UDMA 4 u disků je dost nesmyl... Ještě tak před 5-ti lety... Napiš jaké máš v PC disky a jak je to zapojeno - spol. kšanda apod.
Ve Tvém PC rohodně není něco v pořádku, zkus pustit Memtest - má výhodu, že otestuje kromě RAMky i chipset. Pokud přehodíš RAM do stejně barevných slotů /podotýkám, že se týká jen MSI desek/, zrušíš dual channel. Vyzkoušet to můžeš, ale není to řešení, PC by mělo být stabilní i v DCH, od toho to tam je. Mrkni do BIOSu a nastav hodnoty pamětí ručně, občas to pomůže.
Pak klidně odinstaluj NForce IDE drivery a nech to jen na XPéčkových, rozdíl v rychlosti nepoznáš.
Libor (526)|29.5.2005 14:36
je to problém prodejce/výrobce toho PC, že ti prodali nestabilní mašinu, to časování pámětí dalo i mě zabrat, ale jak jsem psal, já to mám trochu přetočené a drahé paměti, takže jsem hledal stabilní maximum
v tvém případě bych to hodil výrobci , ať se činí
Matyas (54)|30.5.2005 21:49
Tak jsem na to UMDA koukal znovu a fakt tam je 5.Ale před tím tam byla 4 9-) ,nebo né??? :-E .
Na vypalování teď používám decrypter a zatím to vypadá dobře,tak uvidím.
Co se týče zapojení mechanik a HDD, tak na primáru na masteru systémový HDD,na slave DVD palírna a na sekundáru masteru šuple a na slave CD-ROM.Zřejmě to ale odnesu na reklamaci a pak dám vědět jak jsem dopadnul.Zatím všem díky
PcBuh (228)|31.5.2005 14:04
Jak píšeš že to zamrzá nebo zamrzalo , tak tu mam podobnej problém , Pc mi občas zamrzne a hry někdy jsou a někdy ne :( , a nedávno jsem zjistil že tam mam ovladače na VGA které nejsou úplně vpořadku a mají problém s kompatibilitou Gf6600 a 6800 , tak jesli máš kartu od NV a ovladače 71.84 tak je to ovladačema :)