Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): propojeni tv s pc

Neregistrovaný (0)|27.8.2013 16:24
Tazatel: redbiker

Znění dotazu: prosim o radu, jak jednoduše propojit tv s pc pro pripojeni k netu, ale na primo pres LAN a ne router. v pc mam sdilene pripojeni k netu a vypnuty firewall. tv pri testu pripojeni k netu stale pise konfigurace site neni platna - pokud necham automatickou konfiguraci je problem s IP adresou, pokud manualni a vse zadam, tak to pise problem s branou. uz jsem zkousel vsemozne prenastavovat, ale bud mi pak nejde ani net v pc a nebo vse pri starem. diky za rady

Technika, které se dotaz týká: samsung le40c550
PC@winXP - pripojen bezdratove k routeru
KamilZ (10277)|27.8.2013 16:50
Co je to přímo přes LAN? Jak máš v PC sdílené připojení? Jestli nemáš router, tak pro automatiku musíš mít v PC spuštěný DHCP server. Pokud ho nemáš, tak to musíš zadat ručně a adresa brány pro TV je v tom případě adresa PC. Popiš přesně, jak to máš zapojeno (jaká má PC rozhraní, odkud bereš internet, ...), ať není chaos a přidej detailní výpis IP konfigurace PC (ipconfig /all).
Neregistrovaný (0)|27.8.2013 22:35
Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : francois-992ac0
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ano
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce MCP Networking Control
ler
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-0C-76-8F-8D-10

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Tenda W311U Wireless USB Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : C8-3A-35-CA-1E-2B
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.100
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 77.236.129.130
88.86.107.235
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 27. srpna 2013 16:56:43
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 28. srpna 2013 16:56:43


jinak jsem chtel (melo by jit) propojit pc primo s tv pres LAN, tedy sitovym kabelem a nastavit sdileni pripojeni k internetu, ale hlavne pro dlna server (pouzivam AllShare primo od samsungu). nedari se ale rozchodit. jedine, co se podarilo je zapojeni PC-wifi-ROUTER-kabel-TV, ale pres to mi stejne nejde internet - bud to pise kolizi s IP, nebo branou a automaticke nastaveni to taky nenastavi spravne a navic na streamovani obsahu me brzdi prave propojeni PC a ROUTERU pres wifi a kabel nemam moznost natahnout - jen mezi PC a TV.
ten dhcp server poznam jak? nasel jsem navod na jeho spusteni http://testnet-8.net/modules.php?name=News&file=article&sid=78, ale jsem z nej trochu zmatenej, tak at nedelam neco spatne.
Neregistrovaný (0)|27.8.2013 23:09
k tomu sdileni pripojeni, tak v sitovych pripojeni v PC (win xp) mam 3:

- bezdratove pripojeni -pouzivam pro pripojeni k routeru - pripojeno / sdileno
- 1394 pripojeni -pripojeno
- pripojeni k mistni siti -sitovy kabel byl odpojen (momentalne - kabel uz jsem na noc musel odpojit)
KamilZ (10277)|28.8.2013 08:20
V uvedeném výpise je pouze jedno aktivní rozhraní (které evidentně podle IP není připojeno přímo do internetu, ale přes nějaký NAT). Tohle nemůže být výpis, kdy máš TV zapojenu přímo do PC. Proč se tak cukáš standardnímu zapojení, kdy je vše zapojeno do routeru a vymýšlíš věci typu sdílení připojení v PC?