Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp LC-60LE857E

-Vl- (366)|27.8.2013 15:34
Tak mám zase novou telku
Zatímco předchozí Toshibu jsem koupil jen na základě recenzí, tak tentokrát jsem se rozjel po obchodech s testovacími videi hlavně na pohyb a ostrost. Clouding jsem moc neřešil. Prakticky se dá říct, že top modely značek Samsung, Sony a Philips co se dá v kamených obchodech najít jsou na tom tak nějak loňské i letošní modely plus minus přibližně po obrazové stránce stejné. Z toho jakorát vybočoval loňský top model Sharp LC-60LE840E kde obraz byl prostě hnusný, jak z DVB-T tak při přehrávání ze souborů z USB.
Ale jelikož jsem chtěl uhlopříčku 60" tak jsem chtěl vidět i letošní top model Sharp LC-60LE857E u kterého navíc výrobce uvádí Native Panel 200Hz a to jsem u jiných výrobců neviděl.
Navštívil jsem dvakrát i pražskou specialku na Sharpy kde měli tuto řadu v 70" verzi uvedenou jako skladem, ale bohužel navybalenou. Když jsem tam byl podruhý tak mi prodavač zdělil, že by ji měli mít vystavenou v Alze. Tak jsem ještě zajel do tý pražské Alzy, bohužel tam také vystavena nebyla, ale když už jsem tam byl tak jsem chtěl trochu aspoň otestovat nižší letošní model Sharpu, ale po sdělení tamní obsluhy, že tady nic nepředvádějí ani nezkoušejí, že si tv mohu vyzkoušet doma a v případě, že budu nespokojen ji v jakékoliv pobočce Alzy ve čtrnácti denní lhůtě vrátit jsem se nechal unést a TV na místě zakoupil a zaplatil.
Tv dorazila za dva dny a po vybalení první co jsem pustil bylo z USB flešky jedno testovací video takové se zužující pruhy, které se po chvíli dají ještě do pohybu. No bylo to o něco lepší jak u loňského top modelu, ale žádná sláva u jiných značek to bylo lepší. V tu chvíli jsem už myslel na vrácení. Pak jsem k ní připojil sat. přijímač DM8000 a koukám a koukám a než jsem usnul tak prostě ten obraz neměl žádnou chybu. V HD vynikající, jak ostrost tak barvy plynulost a i v SD velmi dobrý a druhý den jsem byl už rozhodnut, že si ji nechám. Pak jsem zjistil po připojení Popcorna A-400, že i to testovací video přes HDMI je dobré a v pohybu ještě lepší než na Samsungu F8000 z USB.
Co se týče cloudingu a efektu tak zvané špinavé obrazovky tak taky velmi dobré v obraze těžko rozpoznatelné.
Našel jsem jeden podrobný test
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/95696-sharp-lc-60le857e-test-otwarty-niezwykly-dystyngowany-przedstawiciel-jeszcze-mnie.html#post885667
přes překladač Google
http://translate.google.cz/translate?sl=auto&tl=cs&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&u=http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/95696-sharp-lc-60le857e-test-otwarty-niezwykly-dystyngowany-przedstawiciel-jeszcze-mnie.html%23post885667
hwjack (16)|27.12.2013 19:50
Neoficiálně, nativní frekvenci 200 Hz mají u Samsungu všechny televize řady 7 a výše. Nicméně v zahraničních recenzích se odezvy u těchto televizorů pohybují kolem 10 ms, což odpovídá spíše nějakým 100 Hz a stále to bezpečně nestačí na 60/50Hz video s vložením černých snímků kvůli eliminaci soap efektu. Já myslím, že je to z toho důvodu, že i u těchto nativních 200 Hz frekvencí výrobce počítá s údajem šedá > šedá a nikoliv cokoliv > cokoliv.
Naposledy jsem četl recenzi na nějakého Sharpa a ten měl naměřenou odezvu 8,5ms, a kontrast 5000:1, což jsou hodně dobré hodnoty a myslím, že to žádný jiný LCD panel v televizorech nedá, jen ten nejlepší Sharpí :-) Škoda jen, že zbytek televizoru, až na rovněž výborný design, Sharp už tak moc dobře neumí.
Estez (13)|11.2.2014 10:06
Ahoj, diky za prispevek ohledne tohoto modelu. Zvažuji nakup a moc by mne zajimalo, jake jsou tve zkusenosti a dalsi postřehy po nekolika mesicich pouzivani ? Doporucil bys koupit anebo spise neco jineho v teto cenove relaci?
-Vl- (366)|11.2.2014 19:47
[QUOTE=Estez;482006]Ahoj, diky za prispevek ohledne tohoto modelu. Zvažuji nakup a moc by mne zajimalo, jake jsou tve zkusenosti a dalsi postřehy po nekolika mesicich pouzivani ? Doporucil bys koupit anebo spise neco jineho v teto cenove relaci?[/QUOTE]

No, já jsem s TV spokojený maximálně. Obraz téměř bez cloudinku a efektu špinavé obrazovky. Čtvtý žlutý pixel také dobře plní svou úlohu a barevné podání této tv se mi velice líbí. Tv teda používám hlavně jako monitor ve spojení se sat. DM8000HD a Popcornem 400. V současný době bych ji maximálně vyměnil za větší.
Estez (13)|13.2.2014 11:15
jeste jedna vec, jak je to se SAT tunerem, tj. usporadani a volby s programy ? Pojedu pres Skylink...
Vim, pises ze mas externi sat prijimac, nicmene ja prave toto chci odbourat - mit mene pristroju. (pouze av receiver a repro, jinak vse tv, casem mozna PS4). Tak pokud muzes jeste napsat neco k tomuto, budu vdecny.
-Vl- (366)|13.2.2014 18:03
[QUOTE=Estez;482187]jeste jedna vec, jak je to se SAT tunerem, tj. usporadani a volby s programy ? Pojedu pres Skylink...
Vim, pises ze mas externi sat prijimac, nicmene ja prave toto chci odbourat - mit mene pristroju. (pouze av receiver a repro, jinak vse tv, casem mozna PS4). Tak pokud muzes jeste napsat neco k tomuto, budu vdecny.[/QUOTE]

Po naladění můžeš dát do oblíbených zvlášť pro DVB-T a DVB-S(2) max. po 50ti programech kde to lze i seřadit podle sebe.
Robo (12)|8.4.2014 22:16
[QUOTE=-Vl-;482223]Po naladění můžeš dát do oblíbených zvlášť pro DVB-T a DVB-S(2) max. po 50ti programech kde to lze i seřadit podle sebe.[/QUOTE]

Intenzivne zvazujem kupu Sharp LC-70LE857E, ale nikde ju nemaju v predajni :( ani mensiu uhlopriecku.
Nemrzne napr. pri prehravani z USB? ... resp. ked narazi na format ktory nepozna?
Je obrazovka matna, resp. matnejsia ako ma konkurencia?
Skusal si pripojit USB alebo Bluetooth klavesnicu/mys?
A hlavne ma zaujima DVB-T/T2 ... aka je rychlost prepinania programov, resp. ako funguje EPG.
Dakujem za kazde info
-Vl- (366)|8.4.2014 22:57
[QUOTE=Robo;486309]Intenzivne zvazujem kupu Sharp LC-70LE857E, ale nikde ju nemaju v predajni :( ani mensiu uhlopriecku.
Nemrzne napr. pri prehravani z USB? ... resp. ked narazi na format ktory nepozna?
Je obrazovka matna, resp. matnejsia ako ma konkurencia?
Skusal si pripojit USB alebo Bluetooth klavesnicu/mys?
A hlavne ma zaujima DVB-T/T2 ... aka je rychlost prepinania programov, resp. ako funguje EPG.
Dakujem za kazde info[/QUOTE]

Já tu TV používám spíše jako monitor se sat. přijímačem, PC a Popcornem, vše propojeno přes HDMI a vše OK. Co se týče softu v TV tak přepínání programů celkem ujde, ostatní je už slabší, včetně mrznutí u některých videí přes USB
Robo (12)|8.4.2014 23:17
[QUOTE=-Vl-;486314]Já tu TV používám spíše jako monitor se sat. přijímačem, PC a Popcornem, vše propojeno přes HDMI a vše OK. Co se týče softu v TV tak přepínání programů celkem ujde, ostatní je už slabší, včetně mrznutí u některých videí přes USB[/QUOTE]

Ak to mrzne pocas prehravania videi, to je pre mna dost zasadne. Niekde som cital, ze ked TV zamrzla, pomohlo az uplne vypnutie z elektriky ... je to tak?
vivid.sk (11472)|8.4.2014 23:20
Riešiť prehrávanie cez USB pri TV tejto cenovej hladiny je celkom úsmevné. Za zlomok ceny si kúpiš MMC ktoré prehrá všetko (na rozdiel od TV)
-Vl- (366)|8.4.2014 23:35
[QUOTE=Robo;486317]Niekde som cital, ze ked TV zamrzla, pomohlo az uplne vypnutie z elektriky ... je to tak?[/QUOTE]

V tomto případě ano
Robo (12)|8.4.2014 23:37
[QUOTE=vivid.sk;486318]Riešiť prehrávanie cez USB pri TV tejto cenovej hladiny je celkom úsmevné. Za zlomok ceny si kúpiš MMC ktoré prehrá všetko (na rozdiel od TV)[/QUOTE]

MMC mam a prehra takmer vsetko, ale povedal som si ze nova TV by to mohla zvladnut tiez :) Nevadi mi, ked nieco neprehra, ale ak mi TV zmrzne a musim ju vypnut/zapnut, to uz celkom OK nie je.
vivid.sk (11472)|9.4.2014 01:17
Áno mohla, ale nezvládne. A to ani tie lepšie výchované. Ak mrzne len pri prehrávaní filmov z USB o dôvod viac používať MMC.
Mastakila (35)|9.4.2014 12:03
Jedna blba otazka...co presne je MMC?Nejaky link na dobry nakup?Dikes
Heartwork (2358)|9.4.2014 12:47
[QUOTE=Mastakila;486334]Jedna blba otazka...co presne je MMC?Nejaky link na dobry nakup?Dikes[/QUOTE]
https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/42-Multimedialni-centra-DVD-Blu-ray
Mastakila (35)|9.4.2014 13:10
Diky:)
Mastakila (35)|9.4.2014 14:17
Este sa chcem majitelov tohto tv spytat ci maju nejake rady ako nastavit obraz aby bol co naj...
EvaM (14)|9.4.2014 18:19
[QUOTE=-Vl-;482223]Po naladění můžeš dát do oblíbených zvlášť pro DVB-T a DVB-S(2) max. po 50ti programech kde to lze i seřadit podle sebe.[/QUOTE]

srdecne pozdravujem, tak aj my sme stali vlastnikmi SHARP 857 pred par dnami. Stale uvazujem, ci to bola idealna volba -vzhladom na prijem UPC digital cez CA modul. Chcela by som sa opytat na moznost kalibracie obrazu - farieb. Nezdaju sa mi celkom dobre nastavene farby a nevieme si s tym dat rady - v podstate stale prepiname AV mode - bud Film alebo AUTO alebo ine.

Akym sposobom ste postupovali Vy? Ste stale spokojny s touto TV?
Dakujem za kazdu informaciu.

---------- Doplněno v 17:19 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:17 ----------

Sharp 70 maju v andreashop, pozri http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/cierna-technika/televizory/tv-led-70/sharp-lc70le857e
EvaM (14)|9.4.2014 21:32
[QUOTE=Robo;486309]Intenzivne zvazujem kupu Sharp LC-70LE857E, ale nikde ju nemaju v predajni :( ani mensiu uhlopriecku.
Nemrzne napr. pri prehravani z USB? ... resp. ked narazi na format ktory nepozna?
Je obrazovka matna, resp. matnejsia ako ma konkurencia?
Skusal si pripojit USB alebo Bluetooth klavesnicu/mys?
A hlavne ma zaujima DVB-T/T2 ... aka je rychlost prepinania programov, resp. ako funguje EPG.
Dakujem za kazde info[/QUOTE]




Sharp 70 maju v andreashop, pozri [url]http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/cierna-technika/televizory/tv-led-70/sharp-lc70le857e
vivid.sk (11472)|9.4.2014 21:47
[QUOTE=EvaM;486356]Sharp 70 maju v andreashop[/QUOTE]
On sa pyta na kamenne predajne, aby si ju mohol ist obzriet.
-Vl- (366)|10.4.2014 08:57
[QUOTE=EvaM;486349]srdecne pozdravujem, tak aj my sme stali vlastnikmi SHARP 857 pred par dnami. Stale uvazujem, ci to bola idealna volba -vzhladom na prijem UPC digital cez CA modul. Chcela by som sa opytat na moznost kalibracie obrazu - farieb. Nezdaju sa mi celkom dobre nastavene farby a nevieme si s tym dat rady - v podstate stale prepiname AV mode - bud Film alebo AUTO alebo ine.

Akym sposobom ste postupovali Vy? Ste stale spokojny s touto TV?
Dakujem za kazdu informaciu.

---------- Doplněno v 17:19 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:17 ----------

Sharp 70 maju v andreashop, pozri http://www.andreashop.sk/internetovy-obchod/cierna-technika/televizory/tv-led-70/sharp-lc70le857e[/QUOTE]

Já používám upravený režim STANDARTNÍ kde jsem vypnul OPC, podsvícení mám na -7, kontrast +26 a jas +3
EvaM (14)|10.4.2014 10:06
Vďaka za odpoved. Co sa týka pohybu - vybrali sme aktívne motion 200. Stáva sa ze niekedy sa obraz rozrastruje
Mastakila (35)|11.4.2014 08:37
Tak od vcera ju mam doma aj ja....prve spustenie bolo trosku take ze som bol "sklamany" podanim obrazu oproti môjmu mensiemu Samsungu D8000, ked som sa treochu pohral s nastavenim obrazu je to lepsie, len stale mam pocit ze ked je o nieco menej kvalitny signal su tie farby take nejake "vyprasivene" ale ako nahle je vysielanie napr HD alebo pustim nieco z externého zdroju je to parada...kupoval som uhlopriecku 70, otazku co si kladiem je ze ci to neni trosku uz moc na moj signal:)starat tv bola 55 a v pohode bolo vsetko, zakladny rozdiel je ze Samsung mal farby take "cukrikovejsie" alebo ako to nazvat, na Sharpe mi pripadaju realistickejsie ale napr priatelke sa to nepaci:))Co ma trosku nemilo prekapilo je clouding najme v lavej casti obrazovky idu celkom velke skvrny pri tmavej obrazovke...pri beznom bozerani to neni vidiet len ked sa clovek moc sustredi...otazka je aku s tym mate skusenost vy...otazka je ci teraz vracat tv do 7 dni....
Robo (12)|11.4.2014 08:41
Neviete ho niekto porovnat so Samsungom F8000?
A ako je to s lesklostou panelu? Terajsi Sony mam matny a bojim sa odleskov. Kedysi boli Sharpy myslim matne, ale v sucasnosti tusim uz robia iba leskle :(
Mastakila (35)|11.4.2014 08:43
Obrazovka je pokial ide o lesklost lepsie ako na Samsungu...Samsung bol vylozene leskly...tento sharp je skor matnejsi...
joeh (1358)|11.4.2014 18:54
EvaM, Mastakila - podľa priloženého obrázku skúste skontrolovať / nastaviť jas, kontrast, farby, gama a ostrosť. Všetky políčka musia byť viditeľné, biela bez farebného nádychu, slečna vľavo-prirodzený odtieň plete, slečna vpravo po dovolenke na pláži.
HDTV_Gesichter_Testbild.jpg
vivid.sk (11472)|11.4.2014 18:58
Vidim v obrazku test "RGB 0-255". Ak to zobrazia cez interny player, zrejme to bude zobrazene v gamute 16-240.
joeh (1358)|11.4.2014 19:05
- áno, je to možné, uvidíme, možno bude vidieť plný rozsah
EvaM (14)|12.4.2014 06:43
[QUOTE=Robo;486433]Neviete ho niekto porovnat so Samsungom F8000?
A ako je to s lesklostou panelu? Terajsi Sony mam matny a bojim sa odleskov. Kedysi boli Sharpy myslim matne, ale v sucasnosti tusim uz robia iba leskle :([/QUOTE]

Sharp ma matny panel.
EvaM (14)|12.4.2014 06:53
pocity ktore su popisane Mastakilom presne zodpovedaju mojim pocitom po par dnoch pouzivania 70 ´´´sharp (rozhodovali sme sa medzi tymto typom a 65F8000 samsung). Pri hd je obraz nadherny, pri nekvalitnejsom signale vacsinou ako zahmlene, bez kontrastu, "vypraty" obraz. mame tiez 70, a tiez som rozmyslala o vrateni ale manzel je zasadne proti a argumentuje japonskou kvalitou. Clouding sme si nevsimli. Svoje urobil aj znamy, ktory pozna samsung velmi dobre ale priklana sa k sharpu.
Plutotype (717)|12.4.2014 07:41
@EvaM
Vypraté farby sú vačšinou dôsledkom nesprávneho nastavenia. Problém nastavovania podľa obrázkov je ten, že podľa oka nastavujeme tak ako len my vnímame danú farbu. Ak sme 10 rokov pozerali na nesprávne farby, môže náš farebný odhad byť celkom mimo. Kľudne teda môže byť, že vyprahuté sú viac ok, ako to na čo sme pozerali 5 rokov predtým ak sme tam mali presaturované farby. Plus jpg by nám mal prehrávať nejaký referenčný zdroj cez HDMI ( napríklad OPPO ale aj stačí obyčajný blu-ray prehrávač ) so správnym dynamickým rozsahom (16-235 ). No a nakoniec jpg nie je blu-ray film, je to statický obrázok.

To že nevnímate clouding je super, možno sa ale objaví pri konkrétnych scénach hlavne v totálnej tme. Doporučujem na testovanie Nolanov film Inception alebo The Dark Knight a úvodné "Syncopy" logo.

Z akej vzdialenosti pozeráte na 70"? To už môže byť celkom kino z 3m. :-)
EvaM (14)|12.4.2014 09:35
[QUOTE=Plutotype;486533]@EvaM
Vypraté farby sú vačšinou dôsledkom nesprávneho nastavenia. Problém nastavovania podľa obrázkov je ten, že podľa oka nastavujeme tak ako len my vnímame danú farbu. Ak sme 10 rokov pozerali na nesprávne farby, môže náš farebný odhad byť celkom mimo. Kľudne teda môže byť, že vyprahuté sú viac ok, ako to na čo sme pozerali 5 rokov predtým ak sme tam mali presaturované farby. Plus jpg by nám mal prehrávať nejaký referenčný zdroj cez HDMI ( napríklad OPPO ale aj stačí obyčajný blu-ray prehrávač ) so správnym dynamickým rozsahom (16-235 ). No a nakoniec jpg nie je blu-ray film, je to statický obrázok.

To že nevnímate clouding je super, možno sa ale objaví pri konkrétnych scénach hlavne v totálnej tme. Doporučujem na testovanie Nolanov film Inception alebo The Dark Knight a úvodné "Syncopy" logo.

Z akej vzdialenosti pozeráte na 70"? To už môže byť celkom kino z 3m. :-)[/QUOTE]

TV pozerame z 4,4 metra, predtym sme mali 42 palcovu plazmu Panasonic, rozdiel vo velkosti je znacny:)
Mastakila (35)|12.4.2014 10:26
Suhlasil s Plutotype ze tieto farby su mozno realnejsie a spravnejsie ako presaturovane zo samsungu...ale zvyk je silna vec:)a na tom samsungu mam proste pocit ze jemto zivsie takze vyraznejsie...na tomto sharpe mam ten isty pocit pri naozaj kvalitnom zdroji...a toho je u nas pri vysielani ako safranu:)presne mi sadlo oznacenie ako to pomenovala pani EvaM ze farby su ako vypravne...mozno to tak je spravnejsie ale prekaza mi to...je to take zhalmlene rozmazane kusok...ked som pozeral hokej na stv2 tak tragedia:))
Rozmyslal som tiez vymenit za samusng 65f8000 alebo uz zobrat z novej rady 65hu7500...stacilo by mi aj full hd len rada h8000 je len ohnuta a radu 7000 robia u nas len do uhlopriecky 60 coz chcem aspon 65...
Myslite ze napr samsung 75f8000 by mal rovnaky problem s podanim obrazu ako sharp?lebo pripisujem to kvalite signalu keby mam vsetko v hd tak ostava doma sharp;))

---------- Doplněno v 10:26 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:23 ----------

Este som pozeral sony kd65x9005...na nete ho chvalia je teraz za celkom ok cenu...este panasonic l65wt600e teraz o tretinu zlacnel...len stale sa bojim aby sa mi to nezdalo ako teraz v porovnani co som zvyknuty zo samsungu....poradtte:))
Mastakila (35)|12.4.2014 11:11
Som si zapojil svoj stary 55d8000 na porovnanie...ten samsung ma tie farby takr vyraznejsie naozaj...len si nie som isty ci na sharpe tie farby nie su realnejsie ked som porovnal:)))asi lepsie ten sharp kurna....:)toto plati pri vysielani hd...pri obycajnych kanaloch to vyzera lepsie na samsungu....a teraz neviem ci to teda vracat:))
joeh (1358)|12.4.2014 11:25
- vyber to, čo sa ti páči. Zrak je citlivý na pleťovku, zameraj sa pri rozhodovaní na ľudí. Reálne farby na obrazovke TV vyhodnotí 99 perc. divákov ako mdlý obraz.
EvaM (14)|12.4.2014 11:27
[QUOTE=Mastakila;486542]Som si zapojil svoj stary 55d8000 na porovnanie...ten samsung ma tie farby takr vyraznejsie naozaj...len si nie som isty ci na sharpe tie farby nie su realnejsie ked som porovnal:)))asi lepsie ten sharp kurna....:)toto plati pri vysielani hd...pri obycajnych kanaloch to vyzera lepsie na samsungu....a teraz neviem ci to teda vracat:))[/QUOTE]

Mam podobnu dilemu a uplne viem o com su Vase pochybnosti, nazor experta, ktory pozna sharp aj samsung bol v prospech sharpu, otazka znie, ci ide vylepsit obraz pri SD kvalite robime to cez mode AV...
vivid.sk (11472)|12.4.2014 14:20
[QUOTE=Mastakila;486542]Som si zapojil svoj stary 55d8000 na porovnanie...ten samsung ma tie farby takr vyraznejsie naozaj...[/QUOTE]

Napísať, že Samsung má výraznejšie farby bez detailného popisu režimu a nastavenia (kalibrácie) hovorí o porovnaní asi toľko, ako keď povieš, že červené víno je lepšie ako biele.
A porovnávať štandardné pred-nastavené hodnoty nemá žiadny zmysel.
Mastakila (35)|12.4.2014 17:05
Vivid chapem co myslis...ja hovorim cisto subjektivny pocit..netvrdim ze samsung je lepsi alebo co...je to moje subjektivne vyhodnotenie:)a asi sa budem drzat toho na co sa mi lepsie pozera a paci aj ked to je menej realne napr...
vivid.sk (11472)|13.4.2014 00:12
Subjektivne pocity su v poriadku, ale vzhladom k tomu, ze sa dva vedla stojace akekolvek TV daju nastavit tak, aby jeden vyzeral vzdy subjektivne lepsie ako druhy (alebo naopak), bez detailnejsie popisanych nastaveni obrazu nie je mozne spravit presne resume. Samsung je totiz znamy prepalenymi farbami pri default presetoch Dynamic, ktore su nepozeratelne. Preto moze SHARP prvoplanovo posobit tak, ako posobi.
Mastakila (35)|15.4.2014 08:51
Zdravim , tak nakoniec som aj vdaka radam od Plutotype /za ktore som mu moc vdacny:)/ sharpika vcera odviezol do predajne a vratil....nevedel som sa zmierit s tym ze mam sice peknu velku uhlopriecku ale stale sa mam utesovat ze sa mi to paci ked sa mi to proste nepacilo kym nebol naozaj kvalitny zdroj...po dohode v nasom Samsungu co tu mame kde mi boli ochotny po zlozeni sumy pozicat domov 75f8000 na vyskusanie.../opat mi toto odporucil Plutotype:)/...bol som naozaj strasne zvedavy ze ci to bude rozdiel oproti sharpu lebo uhlopriecka este vacsia...prvy prijemny poct som mal ked som vybaloval a zistil som ze na tv je uz namontovany stojan:)))aj ked krabica vyzeral skor ako od sedacky a nie od tv:))instalacia prebehal uplne v pohode vsetko pekne naslo ako malo....a potom prisiel ten okamih ked som uvidel obraz...z rana som mal este v hlave obraz sharpu takze porovnanie bolo vcelku dobre...a výsledok...aspon teda pre mna co nie som odbornik samozrejme...neporovnatelny obraz....farby krasne, obraz ostry, ziadne rozmazanie...proste parada...co su HD stanice ako Joj Markiza HBO.... tak to je naozaj uzasne sledovat v tejto uhlopriecke...pozeral som film na HBO v kombinacii s domacim kinom som sa naozaj citil ako v kine:)))Pokial ide o stanice SD samozrejme je kvalita nizsia...ale opat neporovnatelna so sharpom(aspon pre mna) farby su stale pekne syte neni to rozmazane ale proste top kvalitka to neni...ked som si dneska rano len tak zo srandy pustal z youtubu start raketoplaniku vo full HD mal som pocit ze som na Floride:)))
Takze zaverom...dneska idem do predajne a nechavam si ho doma...snad mi vydrzi par rokov a nebudem zase vymyslat:))ale uhlopriecku vacsiu uz tam nenatrepem takze snad si dam pokoj:)))Kazdemu dakujem za rady...
RoPo (6061)|15.4.2014 09:44
No.. porovnáváš LC-60LE857E vs UE75F8000 diamentrálně jiné kvalitativní a cenové kategorie, ze které může vyjít vítěz jedině právě Samsung. Tak ať ti vydrží :-E

Pro porovnání kvality zobrazení s UE75F8000 lze srovnávat modely LC-80LE857E nebo LC-70LE857E, které mají Quattron panel, který u nižší kategorie LC-60LE857E nenajdeš. Já bych pravděpdoobně u této uhlopříčky 75+ už přemýšlel o 4k rozlišení. FHD už je na tuto uhlopříčku nedostatečné.
Mastakila (35)|15.4.2014 09:49
RoPo ja praveze porovnavam LC70LE857E ktory ako sam pises mal Quatron panel...
RoPo (6061)|15.4.2014 10:07
[QUOTE=Mastakila;486790]RoPo ja praveze porovnavam LC70LE857E ktory ako sam pises mal Quatron panel...[/QUOTE]

Ok. Toto jsem přehlédl. V vlákně o LC-60LE857E jsem očekával, že porovnáváš s LC-60LE857E.
Mastakila (35)|15.4.2014 10:12
V pohode...sme trosku upravili vlakno:)))Trosku ma ten quattron sklamal ked nema kvalitny zdroj...
vivid.sk (11472)|15.4.2014 10:51
[QUOTE=Mastakila;486784]...[/QUOTE]
A v akom rezime si tieto TV porovnaval? Konkretne myslim Samsung F8000, aky tam mas preset, ten z predajne?

[QUOTE=RoPo;486789]FHD už je na tuto uhlopříčku nedostatečné. [/QUOTE]
Nejde vobec o uhlopriecku, ale o pozorovaciu vzialenost. Ak pozeras z metra, UHD ma zmysel aj pri 55". A toto plati aj naopak
Mastakila (35)|15.4.2014 13:41
Skusal som tie preddefinovane...najprv standart...ale nieco som upravoval...ale potom dynamicky...ale tiez som upravoval lebo to bolo take moc "prefarbickovane"...momnetalne som tam nechal dynamicky ale poprehadzoval som nastavania jasu konstrastu farby...
Neviem az tak ci je to zrovna spravne nastavenie ale paci sa mi:))
Rozlisenie a velkost uhlopriecky si tiez myslim ze nesuvisia uplne priamo...ja mam toto full HD ale pozeram to zo 4,5 metra...takze nevnima ziadne kocky alebo co ked k tomu idem na meter tak ano uz to vidim a malo by zmysel UHD...ale pri mojej beznej vzdialenosti nevidim moc zmysel v UHD...
RoPo (6061)|15.4.2014 14:11
UHD i na 4,5m v této uhlopříčce ti přinese jak bych to napsal... "živější" obraz nebo "ostřejší" či světelně detailnější obraz. Nedokáži se v tomto přesně vyjádřit či popsat vjem, ale rozdíl patrný je. Je to obdobné, jako kdysi SD vs HD rozlišení, když přicházely HD panely.

Nicméně, nemá cenu toto dále rozebírat. TV máš, jsi prozatím spokojený a to je hlavní. Tak ať slouží! ;)
Mastakila (35)|15.4.2014 17:24
Jasne max spokojny spokojny som:)ked som si to v obchode porovnaval ked bezal blueray na full a uhd tak z dvoch metrov nebol vidiet podla mna ziadny rozdiel..z metra uz ano...ale je to moj subjektivny nazor:)
Heartwork (2358)|15.4.2014 17:33
[QUOTE=Mastakila;486814]momnetalne som tam nechal dynamicky ale poprehadzoval som nastavania jasu konstrastu farby...[/QUOTE]
Pokud si chytil dobrý kus, tak gratuluji - výborná TV a ještě lepší úhlopříčka. :)

Pokud ti můžu poradit, nech si udělat od Plutotype profesionální kalibraci, tvé oči i ta TV si to určitě zasloužíte.
Na líbivý obraz kašli, mnohem důležitější je to, aby byl obraz věrný - žádné pomerančové ksichty, žádná fosforová tráva, žádné oči vypalující papriky...
Než budeš mít TV po kalibraci, vycházej určitě z presetu "Film", ten je nejblíže realitě i přesto, že ti bude ze začátku pravděpodobně obraz připadat příliš smutný. :)

V každém případě přeji dobrý obraz. 8-)
Mastakila (35)|15.4.2014 18:28
Akurat som tam supol rezim film skusam si zvyknut:)len som si prehodil farby z teplej na studenu nech je biela belsia:)