Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic P50VT30 - rozmazaný obraz

chorvi (2)|27.8.2013 14:37
Chtěl jsem se vás majitelé této řady zeptat. Zda je normální, že se prakticky nedá dívat na sport ani v HD(Skylink) nebo rychlejší scény, a to ani z Z Blu-Ray přehrávače Panasonic SC-BTT770. Na SD programy je koukat opravdu za trest. Televizi jsme koupily na konci roku 2011. Buď mi to přišlo dřív normální( přechod z CRT 70cm) nebo se mi čím dál tím víc zlepšují smysly. To, že větráčky jsou v tichých scénách slyšet, a že bliká to beru.
Co mě neskutečně vadí:
- při hokeji prakticky není vidět puk nebo skáče v měřítku po metrech
- při fotbale běhají po hřišti rozmazané siluety
- pokud běží nějaký text dole např ČT24 do půlky obrazovky je text absolutně nečitelný, pak se to trochu zpraví.
- menší objekty jsou zdeformované. Pokud se někde střídá světlá s tmavou objekty kolem se zdeformují.
- pokud je někde gradientní přechod barev, tak je přechod mezi jednotlivými odstíny výrazně(jako by pásy) vidět.
THX režim je nekoukatelný - zůstává vidět původní scény při jiných režimech je to celkem ok.

pokud se obraz mění málo nebo objekty jsou velké, tak je to OK.
Barvy jsou reálné a super.

je to vlastnost/ špatně nastavený/reklamace?
odpověď mailem z CZ panasonicu: je to prý normální.

Pokud vlastní někdo tuto TV poblíž Chomutova, bylo by možné porovnání? Díky
THeBaNDiT (497)|27.8.2013 16:05
VT30 musi mat spickovy obraz, nie tak davno (v 2011) to bol topmodel... a kvalita v novych modeloch zdaleka neposkocila o taky kus, aby sa dalo povedat, ze VT30 ma zly obraz...


...takze ak sa ti na telke ukazuje to, co popisujes, tak bud mas problem s prijmom obrazu (externy satelitny prijimac, digitalna kablovka alebo?), alebo je nieco v neporiadku s telkou ako takou... odporucam vyskusat iny zdroj obrazu, pripadne skusit obnovit tovarenske nastavenia.


...rozhodne vsak nemozem suhlasit s vyjadrenim CZ Panasonica, ze rozmazany nepozeratelny hokej/futbal a pod. je u plaziem normalna vec. Prave v tomto plazmy exceluju, a VT30 to musi dat s prstom v nose.
Karel72 (428)|27.8.2013 16:09
Mám tuto tv a obraz je parádní při sledování čehokoli,pokud tomu u tebe tak není tak je něco špatně.
Plutotype (717)|27.8.2013 23:49
@chorvi

To čo popisuješ sa nazýva dynamic false contouring ( DFC ), resp. posterizácia. Bohužial Panasonic tento problém dodnes nevyriešil a akceptovateľný je len keď je telka v 60Hz režime. Nastavenie MCFI na min alebo mid pomôže.
Ak si mal predtým LED LCD, prechod na VT30 môže byť bolestivý. LED LCD je rozmazané, ale "čisté".
A tiež spomínaš color banding.

Mal som túto telku a rozumiem Ti.
chorvi (2)|28.8.2013 10:40
A nebyl by někdo poblíž Chomutova nebo v Praze kdo by byl ochotný ukázat jak má správný obraz vypadat a já to mohl subjektivně porovnat?
Plutotype (717)|30.8.2013 08:46
Color banding a DFC u VT30 nevyriešiš, ale platí, že čím horší signál, tým je to viacej vidieť. 2013 modely sú na tom lepšie. Na porovnanie by to bolo treba nejaké testovacie sekvencie filmov, prípadne patterny a postaviť vedľa seba VT30 a VT60.