Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV s DVB-S2 (skylink)

Kolafa (2)|26.8.2013 10:24
Zdravim, patram pro matku po TV s DVB-S2, prisla ji nova karta skylinku, ktera na stb nefunguje. Na ruznych forech jsem narazil na prispevky, kde lide od TV s DVB-S/S2 primo odrazuji a to pro spatne ladeni a nasledne usporadavani programu. Puvodne jsem premyslel o nejake LG, ale ta byla hned po Sharpu nejvice zatracovana.
DOTAZ - mate nekdo zkusenost s konkretnim modelem TV s DVB-S2, kde ladeni a nasledne usporadani programu je bez problemu? Uhlopricku bych chtel 46-47, frekvenci aspon 200, full HD, nemusi byt šmart. Dekuji za rady
oliver741 (5)|17.9.2013 15:24
O víkendu jsem zakoupil LG 42LN570s. Nevím přesně označení typu s větší uhlopříčkou. V prvotní chvili jsem bojoval s nastavením a seřazením programů u DVB-S, ale nyní si myslím, že jsem to nějak vychytal a jsem spokojený. Nejprve jsem při nastavení vybral zónu České republiky a poskytovatele SKYLINK. Naladilo to vše krásně, ale v jiném pořadí než jsem chtěl a samozřejmě včetně placených kanálů. Pokoušel jsem se to seřadit dle mých požadavků, ale nešlo to. Pouze přeskakovat nechtěné kanály.
Po projití mnohá diskuzí jsem pochopil, že nesmím nastavit region/země Čechy, ale nechat to prázdné -- a ručně nastavit transpondéry SKYLINKu postupně naladit všechny kanály. Pak je možné programy přesouvat přímo v SETTINGS, ale pracně a tak....
Jsem vlezl do special menu a hotelového módu (dlouho držet SETTINGS dokud nenaskočí horní lišta s info o programu - pak zadat kód 1105 - (není vidět že by to někam psalo) a potvrdit OK. Zde jsem vybral USB Cloning - SEND USB a naladěné programy uložil na vloženou Flasku USB. Pak jsem v PC pomocí programu CHANsort.exe srovnal programy dle mých požadavků a přes servisní hotelové menu opět nahrál do TV (USB Cloning - Receive from USB). Restart a chodí to OK. Jen po zapnutí to chvíli trvá než z inicializuje čtečku a přepínání mezi kanály není nejrychlejší. Jinak jsem naprosto spokojený.