Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniStar S3 ISIO

golfLC (1941)|21.8.2013 22:43
TechniSat TechniStar S3 ISIO

[ATTACH=CONFIG]24343[/ATTACH]


Takže ako som sľúbil, hneď po zapojení nového S3 ISIA hlásim prvotné infá 8-)

Balenie obsahuje prijímač, CD, návod v originále a náš preklad, dosť obšírny, nie tri strany. Na moje prekvapenie (zistil som to už z netu) HDMI kábel už nie je pribalený. Musel som si ísť pre prijímač do centrálneho skladu eshopu, nakoľko cez Premium Line nie je možné doručovanie kuriérom (už v SIR príspevku som písal, že je to zaujímavé, nakoľko na DE stránke Technisatu tento produk sa nepredáva cez Premium Line). Predajca, s ktorým som dosť podebatil o technisat výrobkoch, bol veľmi korektný a ústretový a HDMI kábel mi pribalil grátis. Nie že by som bol na to odkázaný pri 200€-ovom prijímači, ale urobil si u mňa očko, klobúk dole:-)-

Prijímač som sprevádzkoval s CI modulom Technisat Irdeto. Prijímač musí s modulom plne nabootovať pre jeho inicializáciu s prijímačom, vsunutie "za jazdy" nie je korektné ani reštartom len CI rozhrania. Karta ICE, ktorú som cca mesiac nemal v žiadnom prijímači nabehla cca do 15-20 sekúnd s novými zápismy.

Rýchla inštalácia totožná s ISIOM S a S1, menu a ovládanie totožné. Po pripojení do sieťe korektne vidí všetky nahrávky uložené na HDD ISIA S, prehrávanie korektné, rýchle a so správnym rozlíšením formátu 4:3 a 16:9. Hlavne na toto som bol zvedavý, nakoľko TV Samsung mi prehrávala korektne len nahraté HD nahrávky, SD nebolo možné zobrazit v správnom pomere 16:9.
Naladenie programov svižné, editácia bezproblémová, je to ozaj echte Technisat:BB:
Aplikácia MyTechnisat plne funkčná, len pri jej spustení na smartphone je potrebné v prípade viacerých zariadení ISIO rady, vybrať prijímač, ktorý chcete ovládať, programovať (viď screen). Setting som robil komplet nanovo, zatiaľ som neskúšal robiť zálohu, skúsim neskoršie.
HbbTV na CTHD sa mi zdá byť rýchlejšie oproti ISIU S, neviem aké čipy a ostatné komponenty sú použité v S3-ke v porovnaní s ISIOM S (za záruku to otvárať nechcem).
Celkové zhrnutie... prijímač v podstate kvalitou zvuku, obrazu, diaľkovým ovládaním totožný s ISIOM S, len je to jednotuner s brilantným obrazom, zvukom, ale hlavne, bez VŠETKÝCH FIČURIEK a la fastscan Skylink.

[ATTACH=CONFIG]24344[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24345[/ATTACH]
DV012_ppic_0001+4748_020300_001.jpg IMG_5828.PNG IMG_5829.PNG
Hornet F-18 (1328)|22.8.2013 00:38
Super :-) mohol by to byt prirastok do rodiny kvalitnych prijimacov.
golfLC (1941)|29.8.2013 09:41
Ako som už písal, s prijímačom používam modul CI+ Technisat Irdeto. Neviem, či je to ešte nedoladeným fw-om modulu, alebo rošádou Skylinku, no niektoré nahrávky mi prijímač neprehrá z licenčných dovodov (max. 90minút po zriadení nahrávky - všetky nahrávky zriadené zo základnej ponuky). Nepomože pretáčanie, ani kopírovanie. Nakoľko mám ICE kartu, šibol som tam moj klasický modrý CW modul od Philipsu a všetko maká na jedničku. Ach, zlatý život bez obmedzení :-)

Hornet F-18 (1328)|29.8.2013 10:08
golfe,
skus nahravat teraz, zda sa ze Skylink vratil "upravy" na stare hodnoty spred tyzdna. Aspon mne ide vsetko OK, myslim tie problemy pri prepnuti na plateny balik - bola tma hodne dlhu chvilu...
Asi dnes vyskusm tie Tech. Ird moduly.
golfLC (1941)|29.8.2013 12:47
Nazdar Horner!
Teraz všetko OK aj s Technisaťáckym Irdeto modulom.

Dal som ešte nejaké časovače na zajtra na ČT HD, tam mi to vypisovalo a boli to nahravky z časovača, čo robili šarapatu s obmedzenim.
Hornet F-18 (1328)|30.8.2013 00:14
golfe,
tak som ich vyskusal...( moduly Technisat Irdeto - aby bolo jasno vsetkym). ide to bez obmedzeni :-)
Snazil som sa nahodit ich korektne. Najskor jedn modul bez karty, potom s kartou. V tomto pripade to islo super, aj start ok, prepinanie ok, pri zapnutom dualdecrypt, PIP aj dvojite nahravnie z jedneho TP ok.
Ale po vlozeni druheho modulu( bez karty) uz zacali problemy pri starte - opakujuce sa hlasky o inicializacii modulov, kodovani atd, nakoniec sa to rozbehne. S dvomi kartami to iste pri starte.... :-(
Nahravanie, dvojite nahravanie, z casovaca, napriamo, vsetko ok, plynule, bez zasekov, nejaka hlaska o kodovani len vynimocne.
Takze v prevadzke je to ozaj ok, teda pokial nezapnu surflock alebo nejake obmdzenia :-D

Ale ten start je fak katastrofa, mozno len u mna. Jeden modul s kartou je ok.

S tymto poslednym fw som ich este neskusal, az teraz. Ale ked budu pretrvavat tie problemy pri starte, tak davam naspat Mascomy :-D
Hornet F-18 (1328)|30.8.2013 19:53
Bohuzial, odvolam co som napisal :-(
Dal som na vecer dve sucasne nahravky - co urobia moduly zo stand-by. Jedna zacinala 23:55 Automoto sport a druha zacinala 00:00 na Travel. Rano pozriem a TMA, keby len tma, ale na OBIDVOCH nahravkach hlaska o licencnych pravach- vyprsane a ze mozno prehrat len do 90min !!!!!!!!!!
kua, chlapi, tak som sa nas*al. Navyse som ho skusal rano dva krat zapnut, zakazdym do nemoty hlasky o moduluch.

Takze moduly Technisat Irdeto do dvojtunera, radsej NIE. !!! Zahodit za psom.

Pre Admina:
Mozno sa tento prispevok viac hodi do vlakna o Isiu.
jakub55 (39)|5.9.2013 10:36
Zdravím všetkých,
nastal čas vymeniť môj starší Technisat digit HD8 a rozhodujem sa medzi nasledovnými:
- TechniSat TechniStar S3 ISIO,
- Xtrend ET6500,
Kritériá pre výber:
- výborný obraz v HD a upscaling z SD,
- bezproblémové zapojenie a naladenie,
- občasné použitie ako multimediálny prehrávač, hlavne prehrávanie video formátov: MKV HD, MKV, Divix a pod,
- bezproblémový chod.

Hlavne sa chcem spýtať majiteľov technisatu, či tento spĺňa požiadavky na prehrávanie uvedených video formátov, lebo o tom som sa nikde nedočítal.
S linuxovým satom nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, takže tu váham, aj keď recenzie na Xtrend ET6500 (alebo Xtrend ET4000) sú výborné.
Dík za názory.
golfLC (1941)|5.9.2013 10:50
Čo som skúšal námatkovo video formáty, prehralo mi z mojich takých 85-90% (zbytok bez zvuku, asi nejaký iný kodek), všetko v správnom formáte 16:9 a zobrazení čiernych pruhov hore a dole (tam, kde mali byť) alebo 4:3 (staré archívy čb filmov). DivX-y však prehráva bez tituliek, nepripojí ich k súboru. Mkv idú v pohode, len ak je to ozaj nejako vysoký dátový tok, už sa seká (Oceanics skúšobné video). Bežné BRripy v pohode. Zvukové stopy je možné prepínať.

Video-Formate MP4, MKV, MOV, TS, TS4, VOB, WMV, M2TS, AVI, ASF
Audio-Formate MP3, AAC, MP2, DDAC3
Bild-Formate JPEG
Video-Codecs MPEG-4, MPEG-2, H.264, VC-1


Ostatné tvoje požiadavky spĺňa na 100%, no a keď si do teraz vlastníkom Technisatu, tak hádam nie je o čom :-)

Uvedom si, že STB ako MMC nikdy nebude, preto mám na tento účel MMC do WD. Či už z dôvodu bezproblémovému chodu ( nové kodeky, hned zakomponované do novej aktualizácie ), ale hlavne preto, že MMC je určené na... však to máš aj v názve vysvetlené a STB ako prehrávač multimediálnych súborov je len taká čerešnička na torte - bonus:-)


Korektne nahráva aj na pripojený HDD naformátovaný na NTFS, s Technisat Irdeto CI+ modulom všetky nahrávky odkódované.
Kopírovanie nahrávok ide bez problému priamo z prijímača na externé úložisko v sieti priamo z menu v správe filmov (je rýchlejšie ako z HDD na USB, alebo z HDD na HDD)
golfLC (1941)|5.9.2013 13:14
Popozeral som teraz ten Xtrend ET6500, no nevypadá to zle. Druhá vec je laborovanie s nastaveniami, pluginmi a absencia CI slotu. Neviem čo uprednostňuješ, či laborovanie pluginov, ktorý Ti bude vyhovovať, alebo zoberieš niečo osvedčené a otestované z "vyššej" ISIO rady, s plnou podporou HDMI CEC, pre teba známym menu a ovládaním.
Mňa napríklad tiež lákajú tie fičurky s archivmi TV vysielaní, EPG s CSFD infom, .... Ale nakoniec, zatiaľ ma ešte žiadny STB s enigmou neoslovil tak, aby som sa vždy nevratil k Technisatu8-) ( v prvom rade preferujem bezproblémový chod, nahrávanie EPG s nočnou aktualizáciou, kvalitný obraz a zvuk, no a hlavne bezproblémový chod s prístupovými kartami, bez nelegálneho príjmu :-)- )

Nekameňujte ma, toto je len môj názor:BB:
jakub55 (39)|5.9.2013 13:22
golf dík za info,
som si vedomý toho, že MMC bude ako prehrávač vždy lepší ako STB.
Technisaty poznám, ale tento je novinka a tak potrebujem o ňom nejaké info..
golfLC (1941)|5.9.2013 14:14
Novinka je len v tom, ze je to novy typ. Gro a jadro je totozne ako na vyše dvojročnom dvojtuneraku ISIU S1, len toto je jednotuner. Mam oba, tak viem a mam s cim porovnat :-)
Dagy2 (3153)|5.9.2013 17:06
Prístroj bez CI-modulu.... No neriskol by som to.

Pri príležitosti tohto dotazu by možno sa mohol niekto vrátiť aspoň k jednej z mojich otázok, na ktoré som tu NIKDY nedostal odpoveď - čo som urobil zle v nastaveniaich VU+, že vždy pri začiatku nahrávania prístorj zobrazil okno "prijímač bude z dôvodu začiatku nahrávania o 20sekund prepnutý na iný program" a toto bežalo na obrazovke 20 sek a potom prepol na ten program kde bol nastavený časovač. Následne som mohol prepnúť naspäť a pozerať ako sa vytešujú hráči z gólu o ktorý som touto fičurkou prišiel...
všetky pitomosti, v ktorých boli nejaké možnosti okolo nahrávania v 30-stránkovom menu PLI boli pritom vypnuté
jakub55 (39)|5.9.2013 17:58
Ano, Xtrend ET6500 vyzerá naozaj dobre. Ale nemám s tým žiadnu skúsenosť a zas až taký odborník nie som.
Preto preferujem kvalitu obrazu a bezproblémový chod. A to nehovorím o manželke, ktorá je absolútna "odborníčka.."
A tiež mi na ET6500 vadí absencia CI slotu.
Len škoda, že ten jediný obchod na SK čo predáva ten technisat, ho nezasiela na dobierku, lebo 190 km je dosť.
golfLC (1941)|5.9.2013 19:10
Ano, to je pravda s tým zasielaním, a nechápal som iniciatívu nemcov v tomto smere, nakoľko na DE stránke je napísané toto:

[ATTACH=CONFIG]24478[/ATTACH]

Pre CZ a SK trh je však daný "zástupca" technisatu, ktorý prechádza aj webshopy s technisat výrobkami a kontroluje predajnú cenu s ich katalógovou. Nesmie byť iná, ako na DE technisat stránke....
Pre nás trošku nelogické, pre niektorých predajcov tiež, že prečo im má firma určovať cenu, veď jej môže byť v podstate jedno, hlavne že má odbyt. Veď si zoberme príklad... Predávam 4 prijímače pod ich netovú cenu ( o 20€/ks ) za mesiac. Na každom však zarobím "len" 30€, spolu 120,-€/mesiac. Technisat však určí, ak chceš dodávky, budeš predávať so ziskom 50€/ks! No dobre, ale predám mesačne len dva kusy a môj zisk je spolu 100,-€ (v porovnaní s predchádzajúcim -20€). Pre nás nepochopitelné, veď logikou obchodu sme mohli mať zisk o 20€ vyšší a predaných ešte raz toľko produktov? Ano, to možno ano, ale mali by sme si uvedomiť už to až "umelé" zosekanie ceny na doraz, kedy sa dostávajú do obehu prijímače cez "garážové" firmy len so založeným webom a presunom preobjednaného tovaru len so ziskom 5%, bez serióznej záruky a servisu. Už sme sa dostali do štádia len čínskych šuntov, kde cena víťazí nak kvalitou - podporou. Nedeje sa to len s elektro technikou, ale aj potravinami a všetkým možným na predaj a to je smutné. Seriózny predajca, ktorý sa stará o svojho zákazníka by mal byť rád, keď má fixne určenú cenu dodávateľom s fixne určeným ziskom. V Nemecku to pri veľmi veľa produktoch funguje takto pre udržanie svojho trhu s určitým štandardom, technisat nevynímajúc ani u nich. Týmto spôsobom sú práve tieto pokútne, pofidérne garážové firmy z kola von. A o tom to je. A podľa mňa preto sa aj tento prijímač v CZ a SK predáva práve týmto spôsobom. Nie ako určité typy prijímačov vyrábané priamo na objednávku určitým skupinám, ešteže všetky mali v názve "SIR" bez určenia fixnej ceny, však znalejší vedia o ktorých píšem9-)
S3.jpg
golfLC (1941)|13.9.2013 19:04
Trošku oživím túto tému. Aj po ukončení testov Skylinku mám s modulom Technisat Irdeto CI+ pri nahrávkach s časovačom oznámenie len o možnosti sledovania nahrávky do 90minút. Tak som zase porozhadzoval siete a zohnal som dva Technisat CW moduly verzie 0001. Po vložení do prijímača som spravil upgrade na poslednú verziu, otázka cca 10minút s programom prepnutým na Technisat service stanicu. Všetko s ICE kartami funguje ako má a div sa svete, aj nahrávky, pri ktorých mi nabiehalo to oznámenie o obmedzení nahrávky, s týmto modulom sú všetky staršie nahrávky bez oznámenia a prehrateľné bez problému. Žiadne hlášky modulu.

Bral som oba, veď je to už horšie, ako úzkoprofilový tovar:-E

Ale keby mal niekto o jeden záujem, vieme sa dohodnúťB-)

[ATTACH=CONFIG]24614[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24615[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24616[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24617[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24618[/ATTACH]
IMG_5952.jpg IMG_5953.jpg IMG_5954.jpg IMG_5955.jpg IMG_5956.jpg
jakub55 (39)|17.9.2013 12:04
Teraz som objavil toto:
http://www.talkive.sk/produkty/satelitny-prijimac-technisat-technistar-s3-isio-hd-xtra-strieborny.153634.html

a tak sa chcem spýtať či je to to isté ako TechniStar S3 ISIO, lebo cena je o dosť nižšia ako "prémiový" produkt.
golfLC (1941)|17.9.2013 12:18
No podľa toho linku je to ono8-) a ešte k tomu v striebornom prevedení. Každopádne zavolaj na ich hotline ohľadom uistenia a spôsobe doručenia. Cena o 30€ dole, to je paráda!!!
golfLC (1941)|17.9.2013 12:24
Len pozor na fintu niektorých predajcov, že počas doby dodania zvýšia cenu a už v tej to pošlú. Ale pre teba vzhľadom na to, že by si pre to nemusel ísť osobne do Podbrezovej by to bola výhra:BB:
Hornet F-18 (1328)|17.9.2013 12:55
Jasne, treba to preverit :-)
Ale s talkive.sk mam dobre skusenosti, bral som od nich par veci a spokojnost, snad sa nepokazili :-D
A 30€ je dobra zlava, to mozes zobrat od golfa aj ten modul, co ma navyse :-)
golfLC (1941)|17.9.2013 13:00
[QUOTE=Hornet F-18;466700] to mozes zobrat od golfa aj ten modul, co ma navyse [/QUOTE]

Hlavne to :BB:

Ale nie, vážne, v prvom rade overiť a následne ak máš ICE kartu, tak jednoznačne tento modul pre bezproblémový chod 8-)8-)
jakub55 (39)|17.9.2013 14:23
A našiel som aj lacnejšie ponuky:

http://www.interstore.sk/produkt/TechniSat-TechniStar-S3-ISIO-HD-XTRA-black-p4806595.html#desc
http://setop.sk/sk/41759-Array-4019588147485.html

Modul mám ako golf (Technisat CW) softwerovo "upravený" na Irdeto. Kartu mám ICE. Pred pár dňami som ho vymenil v mojom Technisate digit HD8 za modul Irdeto Smit a pri štarte vypisuje hlášku.., ktorá asi za 2 s zmizne. Nedarí sa mi to odstrániť..
jakub55 (39)|17.9.2013 14:37
Vyzerá to, že medzi TechniStar S3 ISIO a TechniStar S3 ISIO HD XTRA predsa len sú rozdiely, min. som našiel že "...XTRA" nemá 12V pripojenie a nemá WLAN... a nikde sa nepíše o jeho možnostiach ako multimediálneho prehrávača.
Takže začínam o ňom pochybovať.
golfLC (1941)|17.9.2013 18:26
Iný nie je.... Vždy pozeraj parametre na orig.stranke, predajcovia z toho robia len taký výcuc9-)

tu: https://www.technisat.com/de_DE/TechniStar-S3-ISIO/352-1637-9129/


do takého úzkeho obalu by zdroj ani nevošiel....
jakub55 (39)|18.9.2013 07:38
Máš pravdu, pozrel som orig. stránku a podľa popisu nakoniec má aj 12V zdroj.
Dagy2 (3153)|18.9.2013 08:30
Jakub,
po skúsenostiach s firmou OxxO a X-ovými a International verziami a najmä prijímačom Digit SIR (včera som ho videl vedľa Isio S1 a Technistar SIR, nechápem ako niekto môže prepožiať meno takému krámu z ktorého trčí karta a USB ) vydávaným za Technisat by som na tvojom mieste
- pozrel na stránku http://www.technisat.de
- našiel si prístroj, ktorý zodpovedá mojim predstavám
- kupoval len taký prístroj ktorý má typový štítok zodpovedajúci mnou vybranému prístroju. tj napr 0002/4570 (som si vymyslel) potom musí mať tie vlastnosti ktoré sú v originálnom popise a nie tie čo nám tu niekto nabulikal
- po obdržaní prístroja ihneď pokus o registráciu na stránke - tam sa hin ukáže či je to originál, či máš skutočne záruku ako má byť a či sa súdruzi na teba nevykašlú.
jakub55 (39)|18.9.2013 14:19
Áno s tým sa dá len súhlasiť. Prijímač si objednám z interstore.sk, mám to najbližšie.
golfLC (1941)|18.9.2013 15:06
Takže ani oni neposielajú dobierkou?
jakub55 (39)|18.9.2013 17:18
Posielajú aj na dobierku, ale z práce k nim to mám 3 km.
golfLC (1941)|18.9.2013 17:51
[QUOTE=jakub55;466844]Posielajú aj na dobierku, ale z práce k nim to mám 3 km.[/QUOTE]


Tak to najlepší spôsob prebratia , odkontrolovanie priamo na mieste :BB:
golfLC (1941)|23.9.2013 19:13
Jakub no ako? S3-ka už doma?
jakub55 (39)|24.9.2013 07:21
Ešte nie, 19.9. som ju objednal v interstore, ale majú na to čas 7 pracovných dní. Takže uvidím koľko to bude trvať.
jakub55 (39)|30.9.2013 07:47
Tak S3 Isio je už doma, v obchode som ju prebral v piatok (oproti ellano.sk som ušetril 45- eur), v sobotu som vykonal nastavenia - veľmi jednoduché a bezproblémové. Obraz je subjektívne výborný, ešte sa musím naučiť vypnúť titulky u niektorých programov, len som na to nemal čas. V ďalšom budem skúšať nahrávanie a prehrávanie rôznych videosúborov..
golfLC (1941)|16.10.2013 10:39
Jakub no ako testuješ? Spokojnosť? 8-) Keby niečo, pýtaj sa, alebo ak si na niečo nové prišiel, sem s tým:-D
jakub55 (39)|16.10.2013 14:18
No na testovanie nemám príliš čas, som často mimo domu. Ale vyskúšal som prehrávanie rôznych video formátov, prehralo všetko v správnom formáte 16:9, len nevie prečítať niektoré titulky. Ináč obraz perfektný a bez problémov funguje aj prepojenie satelit-TV-Onkyo 608. Problémy trošku robí modul SMIT Irdeto CI+ -dlho štartuje a vypisuje hlášky. Asi ho vymením za originál TechniSat TechniCrypt Irdeto CI+. Výborné je EPG, menu i ovládanie. Takže som spokojný, predsa je to pokrok oproti staršej HD8.
golfLC (1941)|16.10.2013 14:35
Kartu máš ICE? Lebo s tým technisatom Irdeto modulom som maol problémy s otravnou hláškou pri nahrávkach o použiteľnosti nahrávky len 90minút, posunutím nahrávky dopredu však nahrávka prehrateľná hocikedy. Zohnal som ešte starší modul Technisat CW, v kombinácií s ICE kartou bez problému, rýchly štart, žiadne hlášky a hlavne, nahrávky okamžite bez potreby "pretáčania"
Mám ešte jeden ak by si chcel....
jakub55 (39)|17.10.2013 11:14
Áno, kartu mam ICE, ten starší modul Technisatu som mal aj ja, ale venoval som ju aj s HD8 synovi. Takže si zaobstarám modul TechniCrypt Irdeto CI+.
golfLC (1941)|17.10.2013 11:22
Na HD8S-ke ide TechniCrypt Irdeto CI+ bez problému, prinajhoršom vymeníš so synom :-D
golfLC (1941)|18.10.2013 09:07
hooozby (1)|24.10.2013 23:02
Tak mám přístroj doma,obraz a zvuk je opravdu excelentní ale už se objevily první problémy...nevím jak komu ,ale mě se přístroj neskutečně hřeje (v části kde je tuner),ale to by mě tak nevadilo jako to,že když je v nastavení obrazu nastaveno HDMI na auto,tzn.by měl přijímač provádět upscaling (dle recenze na Digi..ne) tak začne celkem v pravidelných intervalech vypadávat obraz i zvuk,projevuje se to tzv.bliknutím ,toto se neděje v napevno nastaveném režimu HDMI 1080i,mám televizor Phillips 32 PFL 7404h vše je propojeno kabelem HDMI,tak nevím jestli mám někde chybu já,nebo je přijímač zralý na reklamaci...?Prosím o jakoukoliv radu,díky...
vivid.sk (11472)|24.10.2013 23:09
[QUOTE=hooozby;470515],toto se neděje v napevno nastaveném režimu HDMI 1080i[/QUOTE]
a preco tam nenechas nastavenych 1080i? Technisat ma (podla mnohych reakcii) slusny upscaling, kludne tam ponechaj 1080i.
golfLC (1941)|25.10.2013 08:22
Tak ako píše vivid.... Nastaviť rozlíšenie napevno, ja mám 1080p a žiadny problém... Auto a natív som ešte ani nemal nastavené... Fixne nastaviť prijímaču, aký upscaling má byť použitý
Dagy2 (3153)|25.10.2013 08:50
hoozby, zjavne si nerozumie SAT prijímač s TV - pri AUTO prijímač kontroluje aké max rozlíšenie TV zvládne a to sa mu snaží poslať. Netuším načo je dobré toto nastavenie. Videl som TV Sharp a nejaký neznámy SAT prijímač oba s nastavením AUTO, aké to robilo psie kusy - prepínanie od letter formátu až po zoom, že nebolo vidno ani celú hlavu moderátora na obrazovke pri televíznych novinách. Samozrejme podľa majiteľa bol na vine Skylink - aj im písal, že ako to vysielajú...

Nastavenie formátu rozlíšenia:
-- NATIV znamená, že STB prekopíruje čo je na vstupe a zvyšný dopočet ak bude treba urobí TV (bude dopočítavať SD formáty a napr. nemecké HD 1280x720p)
--576i znamená, že STB prekopíruje SD formáty (vysielajú 576i), zdegraduje HD formáty (ZLEEE!) na 576i a telka všetko dopočíta na 1080p
--1080i znamená, že STB prekopíruje HD formáty vysielané v 1080i (napr.Skylink), dopočíta SD formáty 576i a 720p HDformáty. Telka potom nedopočítava pixle ale len z toho urobí 1080p
--ak máš aj nastavenie 1080p (netuším či ho má ISIO S3) tak vždy všetko urobí STB, telka len zobrazuje.

Nastavenie v TV:
ak máš nastavené dopočítavanie v STB, potom je dobré nastaviť v TV "pixel to pixel" zobrazenie. Neviem ako sa to volá u Sharpu, u LG je to "len kopírovanie". Potom telka už naozaj nerobí žiadne úpravy

Nastavenie šírky obrazu:
v SATe máš možnosť nastaviť:
- ORIGINAL - 16:9 bude 16:9, 4:3 bude 4:3 s čiernymi pásmi na kraji
- OPTIMALNY - 16:9 bude 16:9 a 4:3 bude mierne roztiahnutý, takže sa čierne pásy na krajoch podstatne zúžia, vrch a spodok bude trochu orezaný ale zostanú pomery strán a xichtov nezdeformované. Nefunguje to u HD programov, ktoré vysielajú film formátu 4:3, pretože čierny okraj je vsadený priamo to "pixlového streamu" 1920x1080 a STB nepozná, že vnútri je obraz s čiernym okrajom.
- OPTIMALNY 16:9 - vždy roztiahne obraz na 16:9 takže zdeformuje xichty pri 4:3 vysielaní
- ZOOM - natiahne na všetky strany bez deformácie - toto treba použiť pri 4:3 vysielaní HD staníc.

Nastavenie zvuku:
pri zapnutom DOLBY DIGITAL je možnosť voliť v ďalšom políčku PCM/BITSTREAM
PCM - prijímače dekoduje DD5.1 a prevzorkuje na stereo. Tento zvuk možno ovládať hlasitosťou na SATe, je však už 2.0 na výstupe z HDMI
BITSTREAM - je prekopírovanie zvuku na výstup. T.j. ak je vysielanie 5.1 tak 5.1 ide do TV. Hlasitosť sa nedá ovládať v SATe, len cez technilink funkciu HDMI-CEC (aspoň myslím golfe?) záleží samozrejme na TV či to vie rozpoznať.

Veľké ISIO má možnosť konfigurovať zvlášť HDMI zvuk a PSF zvuk na optike, takže potom možno do TV posielať PCM a regulovať hlasitosť v SATe, ak pozerám film alebo hudbu so zvukom cež AVR tak mám priamy zdroj z optiky.
golfLC (1941)|25.10.2013 09:02
S3 má 1080p.... audio a video nastavenia totožné s celou radou ISIO
Dagy2 (3153)|25.10.2013 10:20
So, dann ist das klar....
Hooozby, nastav do HDMI 1080p a nie je o čom diskutovať. Lepší upscaler nenajdeš. A v TV nastav "len kopirovanie".
golfLC (1941)|25.10.2013 11:32
hooozby, ešte si nastav podľa vlastného uváženia, ktorý spôsob HDMI zobrazenia farieb ( neviem ako sa to teraz presne v nastaveniach obazu volá ) Ti vyhovuje najviac na auto, RGB (normal), YCbCr 4:2:2 alebo YCbCr 4:4:4. Mne najviac vyhovuje RGB (normal)
Hornet F-18 (1328)|25.10.2013 15:57
Skusil som na S1-ke nastavit HDMI na "auto" a potom aj na "prirodzene" a ziaden problem. TV mam Sharp 705, tam mam nastavene na "bod po bode"
V Isiu treba dat rozlisenie na 1080p a RGB - tak je to najlepsie :-)
casar2 (5)|16.11.2013 01:34
Zdravim Vas.
Hlasim sa do klubu , moja zostava TechniSat TechniStar S3 ISIO+CAM IRDETO TechniSat TechniCrypt CI+, Skylink karta Irdeto+HELLO HD karta Conax, parabol AL 115cm+motor+ LNB Inverto Black Ultra 0,2 dB

Vsetko zakupene v ellano.sk-max.spokojnost.

Predal som 6 rocny Vantage 8000HD, mal som doma asi 5 dni Skytec Nerine/ellano.sk/, po piatich dnoch vrateny preajcovi-prijimac strasne slabý,grafika menu- ako by som to nazval-Mekosonic po revolucii, HD ujde, ale SD je v horsej kvalite ako DVB-T v Leviciach.
Toto je moj prvi tecnisat, Vantage slapal sko hodinky, ale kedze mu skoncila akakolvek podpora, isiel z domu, kym mal nejaku trhovu cenu.
Vsetko paradne funguje, len som zistil, ze moja 5 rocna, 50´plazma Samsung je len 1080i, a to znamena , ze v menu prijimaca mozem nastavit HDMI vystup na 1080i/problem s preblikavanim po pripojeni vystupu HDMI na 1080auto a 1080p na pevno, tu uz bol spominany vyssie a nepomoze ziadna kombinacia jednotlivych poloziek v menu ohladom vystupu HDMI 1080p-ale obraz je kvalitny ako v HD tak aj v SD kvalite.
Vcera som doladil pozicione cez USALS, toci pekne.
Este jedna technicka otazka mam na ceste este zostavu Magio SAT/2xMagio sat prijimac/jeden bude u mna a druhy u suseda-platby na polovicu, kedze som fanda Liverpool FC a monopol na eng.ligu ma telekom, bol som nuteny zobrat aj toto zostavu, po prestudovani vsetkych ostatnych moznosti prijmu/Digi TV,shraging/, viem, ze kvalita je sracka, ale za tu cenu to vydrzim-minimalne vstupne naklady!
Takze spat k veci : Technisatom otocim parabolu na 1W,vypnem technisat a zapnem Magio SAT.Jedna parabola, jeden motor,jeden LNB, jeden koax-v dome rozbocovac 1x vstup-2x vystup F-konektor 5-2500MHz.
1./Dufam,ze sa prijimace nebudu spolu hadat,ked pojdu na jeden koax. kabel - samozrejme bude zapnuta VZDY len jeden a druhy v STANDBY.
2./zvazujem aj moznost twin LNB, 2x koax do domu samostatne ku kazdemu prijimacu/ toto je len varianta, ked to nebude fungovat/
Dakujem za technicku a psychicku podporu golfLC.
Gabo, Levice
Dagy2 (3153)|16.11.2013 08:46
o magio prijímačoch je pomerne málo informácií pretože neexistujú v zahraničných forach a informácie od predajcu sú nulové - tcom odmieta(l) uviesť čo len aj dátové toky svojho vysielania aby si mohli ľudia urobiť aký taký obraz o kvalite (netvrdím ani že je zlá ani dobrá).

Zrejme tvoj úmysel by mohol fungovať, možné problémy:
- TechniSat poskytuje určité funkcie, ktoré sú nastavené časovačmi v menu (EPG sťahovanie, kontrola dostupnosti nového FW atď). V tomto čase teda technisat zapne a obehne podľa nastavenia dané družice. Ak paralelne budeš pozerať magio alebo nahrávať máš problém. tieto služby sa nedajú vypnúť úplne.
- TechniSat poskytuje ďalšie služby ako je napr. watchmi, kde zapína a nahráva nezávisle na tebe a tu môže nastať rovnaká kolízia ako vyššie popísané
- TechniSat poskytuje sieťové služby, pri ktorých môžeš diaľkovo cez internet alebo app nastavovať napr. časovače. alebo prehrávať cez DLNA nahrávky na inom zariadení. K tomu musí byť aktivované rýchle zapnutie. Ak chceš túto službu využívať (a k tomu je ISIO postavené) bude zrejme prijímač napájať aj LNB a to znamená, že síce bude v stand-by ale napájanie do LNB bude aktívne (možno toto už u ISIO nie je pravda, môžeš to zistiť len odmeraním napätia). v tom prípade máš problém
- prijímače bude obsluhovať niekto iný než ty a ten než vypne jeden prijímač a počká do vypnutia zapne druhý. Neviem ako zareaguje zdroj magia a technisatu.

takže twinLNB by mohlo pomôcť, pozor na zemnú smyčku.
casar2 (5)|16.11.2013 14:16
Dakujem za odpovede.
Nahodim na streche druhu parabolu,co dodaju s Magio SAT-om,kupim 20m koaxu a budem mat dva samostatne zdroje sat prijmu....
Ano,mas pravdu, prijimac od Magio SAT-u dostava od providera zapisy na kartu aj v STANDBY stave, a ked sa mi v noci zapne technisat, na jednom kably by to robilo problemy!
Poprosim vytvetlit : takže twinLNB by mohlo pomôcť, pozor na zemnú smyčku....aka zemna smycka?
Oni dodavaju do zostavy,ak zoberies 2x magio box s podporou nahravania LNB znacky MTI SUPREME QUAD LNBF /http://www.satshop.tv/MTI-Supreme-Line-Universal-Quad-02dB-LNB/.