Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nákup satelitu

j0h5n1 (5)|19.8.2013 23:33
Dobrý večer, plánuji zakoupit satelit k tv, ale vůbec tomu nerozumím a tak Vás žádám o pomoc. Mě osobně by stačil balíček od skylinku a to Digital + Digital HD. Ale nevím jaký mám koupit přijímač, abych měl pěkný obraz a ne nějaký trhaný ve strašné kvalitě. Děkuji za pomoc.
KamilZ (10277)|20.8.2013 06:27
Trhaný obraz nepotkáš nikde. Začni tím, že překonáš vrozenou lenost :-) a přečteš tohle: Jak si vybrat (správný) satelitní přijímač. Pak případně upřesni požadavky, podívej se na zdejší diskuze a pročti recenze: http://www.parabola.cz/r/4/, http://www.digizone.cz/serialy/recenze-set-top-boxu/, tím se solidně dostaneš do obrazu. Například mě překvapuje, že nechceš ani nahrávat.

Z těch levnějších je rozumný např. Technisat Technistar S2 + CI modul, ale jiných přijímačů je spousta.
j0h5n1 (5)|20.8.2013 07:41
Moc díky za odkazy, určitě přečtu, nahrávat nic nechci. A levnější přijímač určitě nechci, kdysi jsem měl nějaký levný Optibox a to byla hrůza. Nevím jestli to bylo přijímačem, ale měl jsem hrozný obraz, s rozlišením že nešlo téměř na nic koukat, pokud člověk nestál dost daleko.
KamilZ (10277)|20.8.2013 08:45
Pokud nechceš nahrávat a chceš jen rozumný, "obyčejný" přijímač, tak ten uváděný Technisat je rozumná volba (ale verze S2, neber Technisat SIR, který by Tě mohl "zlákat" certifikací na Skylink a integrovanou čtečkou).
mirekv (7169)|20.8.2013 08:56
Technistar S2 je dobrá volba, navíc má i to "nechtěné" nahrávání (na vnější disk, či klíčenku). Věř, že nahrávání se časem bude hodit.

Vidím, že cena dost spadla, já kupoval přijímač + modul + kartu asi za 8 litrů.
j0h5n1 (5)|20.8.2013 13:04
Díky za rady, jenom jsem se chtěl zeptat proč není lepší tento TechniSat TechniStar SIR, když k němu není nutné kupovat modul.
KamilZ (10277)|20.8.2013 13:19
KamilZ (10277)|20.8.2013 13:59
Jen upozorňuji, že Tebou vybraný produkt je s kartou výměna:
[QUOTE]Další součástí sady je dekódovací karta IRDETO Skylink výměna M7 určená zákazníkům Skylinku, kteří si zakoupili nebo plánují zakoupit nový satelitní přijímač s dekodérem Irdeto nebo modul Irdeto PI-sys, ale vlastní kartu CryptoWorks, kterou nelze v novém přijímači používat.[/QUOTE]
kuman (131)|20.8.2013 17:17
Tak si to kup tady http://www.e-satelity.cz/technisat-technistar-s2-cerny/ , a taky lze dokoupit kartu a CI modul.
j0h5n1 (5)|20.8.2013 18:34
Já vím, já mám starou kartu.
bastlir (3245)|20.8.2013 20:44
Já bych začal koupí kvalitní TV. Pak už záleží na tom, jestli si od Skylinku koupíš HD balíček, i když v základní nabídce jsou některé naše kanály v HD kvalitě. Co se týče přijímače (STB), je to vzhledem k tvým požadavkům +- jedno. Pokud však máš TV s HDMI vstupem, musíš podle toho vybírat i STB. Také bych vybíral STB s interní čtečkou dekódovacích karet, ale i se vstupem pro modul. To se může vždycky jednou hodit.
mi_po (2)|7.10.2013 13:43
Vážení,
jsem zde úplný nováček a rád bych se Vás zeptal na několik technologicko-obchodních záležitostí, k čemž s dovolením využiji tohoto vlákna.
Začnu ale trochu ze široka... Dosud sleduji jen DVB-T vysílání. Nachyluje se však čas k nákupu nové televize a přechod na DVB-S2 (skylink). Asi týden pročítám všechny možné diskuse, kromě této také AB-Forum, SatDigitalne, Digizone, atd.
První věc ve které se stále neorientuji je, zda se dá teď, skoro v polovině října, někde sehnat nová karta Irdeto CT, která je ICE. Ještě v srpnových diskusích zde někdo radil zakoupit tuto kartu a následně ji přeregistrovat na Standard. Googlim, ale všude, kde je karta ješte "vidět" je v obchodě buď s příznakem prodej ukončen, nebo není skladem. Aukro pokoušet nehodlám...
Nyní k příjimači. V hledáčku mám VU+ SOLO2, tedy linux. Vybral jsem si jej proto, že si myslím, že práci s instalací pluginů, či výměnu image zvládnu a taky proto, že mě tento druh zkoušení a bádání baví. Bohužel se nemohu nikde dopídit informace, zda nová karta Irdeto Standard HD M7 bude po doinstalování potřebných pluginů fungovat ve standardní čtečce. Maty47 ve vlakně VU+ DUO2 SOLO2 myslím takovouto funkčnost připouští. Píše, že má tzv. "čisté irdeto" - předpokládám tedy Irdeto Standard HD M.
Další věcí, která mi trochu uniká je, že nevím, zda v případě použití výše zmíněné karty (HD M7) a certifikovaného Irdeto dekódovacího modulu vloženého do CI slotu STB, bude možné nahrávat na paměťové médium v nezakodovaném *.ts formátu. Není tato možnost již z podstaty užití dekódovacího modulu všem příjimačům zapovězna? Děkuji za případné reakce.
vivid.sk (11472)|7.10.2013 14:01
[QUOTE=mi_po;468727]Není tato možnost již z podstaty užití dekódovacího modulu všem příjimačům zapovězna?[/QUOTE]
Prave naopak. Dekodovaci modul je "blackbox" do ktoreho STB posiela prijimany zakodovany stream a vystupom je odkodovany stream*. S tymito datami STB uz lahko moze pracovat, co znamena, ze ich moze aj ulozit. Problem je skor v tom, ze niektori vyrobcovia STB dodatocne sifruju nahravku, aby uspokojili vlastnikov prav.

*Tato skutocnost vysvetluje fakt, preco je nutne mat pre dvojtunerove prijimace dva moduly + dve karty, pokial je dekodovanie riesene cez CI slot. Pokial je riesene cez univerzalnu citacku, pricip dekodovania je iny, tym padom staci jedna karta aj pre dvojtuner. Aspon takto to chapem.
Dagy2 (3153)|7.10.2013 18:19
[QUOTE=vivid.sk;468729]Tato skutocnost vysvetluje fakt, preco je nutne mat pre dvojtunerove prijimace dva moduly + dve karty, pokial je dekodovanie riesene cez CI slot. [/QUOTE]

1/ V tom asi úplne nebude problém, skôr je to asi HW limit prijímača v komunikácii s CI-modulom - ale to strieľam.
Sú totiž moduly pre "bytové" SAT prijímače s funkciou dual-decrypt, ktoré (ak to prijímač podporuje) dekodujú naraz dva programy ale len z jedného TP.
Sú ale tiež profesionálne CI-moduly, ktoré vedia dekodovať naraz 6 a myslím až dokonca 12 programov. Nepočul som ale, že by niekto použil takýto modul v "bytovom" SAT prijímači.

2/ sú rôzne karty Skylink už to tu bolo párkrát písané:
Karta (Irdeto) Cryptoworks - pôvodné karty skylink a cslink na ktorých dnes ide len základ
Karta Irdeto ICE - karty komerčne nazývané "výmena", "výmena M7", "CT", "NEXT" - tieto fungujú tak v starých CRW moduloch a čítačkách ako aj v nových Irdeto a tiež vo väčšine tzv. univerzálnych čítačiek t.j. "preplácnutých" iným software

Karta Irdeto Pi-Sys - medzi osadenstvom nazývané "čisté Irdeto" - tieto fungujú v nových Irdeto CI+ moduloch a čítačkách a tiež vo väčšine tzv. univerzálnych čítačiek t.j. "preplácnutých" iným software

Karta skylink .... M7 - táto karta má v sebe ďalšiu ochranu a jej použitie v iných ako certifikovaných moduloch a čítačkách môže byť obmedzené.

3/ použitím linuxového prijímača a modulu Irdeto zrušíš asi poslednú výhodu ktorú má tento prijímač a to je paralelné nahrávanie 5-6 programov naraz s jednou kartou.
vivid.sk (11472)|7.10.2013 18:30
[QUOTE=Dagy2;468747]s funkciou dual-decrypt, ktoré (ak to prijímač podporuje)[/QUOTE]
To je v poriadku. Dovatok "ak to prijimac podporuje" je dolezity, pretoze prijimac vie rozlisit, aky modul tam je pichnuty a podla toho mu vie poslat data. Na principe funkcnosti sa vsak nic nemeni.

[QUOTE=Dagy2;468747]Sú ale tiež profesionálne CI-moduly, ktoré vedia dekodovať naraz 6 a myslím až dokonca 12 programov.[/QUOTE]
Naco by to niekto takto robil. Ktokolvek, kto potrebuje dekodovat viac ako 2 kanaly sucasne urcite moduly nepouziva. Teda - mozno skalni zastanci Technisatu, inak je to z mojho pohladu plytvanie citackami aj kartami (minimalne, pokial nieje zavedeny surflock). Ale to uz som trosku OT.

3) Samozrejme - opat plati predchadzajuca odpoved. Ak niekto da tie prachy za linuxovy multituner, myslis, ze pristroj degraduje kupou citacky s kartou ? :D
mi_po (2)|7.10.2013 20:00
Děkuji všem za reakce. Myslím, že jsem se posunul kousíček dál.

[QUOTE=vivid.sk;468729]Tato skutocnost vysvetluje fakt, preco je nutne mat pre dvojtunerove prijimace dva moduly + dve karty, pokial je dekodovanie riesene cez CI slot. Pokial je riesene cez univerzalnu citacku, pricip dekodovania je iny, tym padom staci jedna karta aj pre dvojtuner.[/QUOTE]

...tuto informaci povazuji za stěžejní. Je fakt, že nákupu dvou karet ve dvou čtečkách bych se chtěl vyhnout. V budoucnu nepředpokládám příliš časté nahrávání a obávám se, že již vůbec ne nahrávání několika programů současně. Zajímá mě spíše situace, kdy na TV běží jeden program a v jiném pokoji je možné sledovat něco jiného typicky stream na PC.
(Znáte situaci, kdy manželka musí ve středu sledovat Četnické humoresky a nechápe, že Barcelona hraje ligu mistrů? :))
vivid.sk (11472)|7.10.2013 20:10
[QUOTE=mi_po;468759]Zajímá mě spíše situace, kdy na TV běží jeden program a v jiném pokoji je možné sledovat něco jiného typicky stream na PC.[/QUOTE]
Nie je to problem s linuxovymi dvojtunerovymi strojmi (VU+ SOLO2, ClarkeTech X-Trend). Pluginy na to mas uz aj v XBMC.
Dagy2 (3153)|7.10.2013 22:06
[QUOTE=vivid.sk;468749] Naco by to niekto takto robil. Ktokolvek, kto potrebuje dekodovat viac ako 2 kanaly sucasne urcite moduly nepouziva. Teda - mozno skalni zastanci Technisatu, inak je to z mojho pohladu plytvanie citackami aj kartami (minimalne, pokial nieje zavedeny surflock). Ale to uz som trosku OT. [/QUOTE]

1/ Čo má spoločné JEDEN modul ktorý dokáže dekodovať viac ako 2 programy naraz s plytvaním čítačkami a kartami? si naozaj kompletne OT
2/ ak bude zapnutý surflock tak práve takýto modul nebude korektne fungovať (a s ním všetky čítačky. Naopak nebudú mať problémy skalní zástanci TechniSatov.
3/ Už si počul niekedy o DVB-S rozvode v STA? Môžeš 5x hádať či je tam strčených 20 kariet pre 20 programov alebo či je tam takýto modul pre všetky programy na jednom TP. Práve tam potrebuješ naraz dekodovať viacero programov. Bežná prax v našich panelákoch.